İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

TFF 1.Lig / 2017-18 Sezonu

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#21 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.875 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Şubat 2018 - 12:12 ÖS

İngiltere 60 milyon civarında olması lazım ve Londra nüfusu da 8 küsur milyon ama bizim Silivri - Tuzla gibi mesafelere çıktığın zaman nüfus İstanbul / Türkiye oranına yaklaşıyor; takımlara da Watford dahil oluyor... Bu şekilde dahi 6/20 oranına geliyor EPL-ki mevcut durumda bizim 5/18 oranıyla hemen hemen aynı... 

Enteresandır, EPL'de asıl yoğunluk GOT haritasına göre Winterfell ve TheWall civarında bu sene :) 2xMAN 2xLIV klasik EPL takımları ama bunlara huddersfield, burnley, stoke ve daha da kuzeyde NCU ilave olmuş; kendi içlerinde 8'li bir lig var sanki... 

Tabi şu var ki ne EPL ne EPLchamp liginde - bırakın lideri - herhangi bir takım 120 biletli seyirciye maç yapmıyor; hatta bizim ligin ortalamasının altında seyirci sayısı olan bir takım dahi yoktur... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#22 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.445 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Şubat 2018 - 02:56 ÖS

http://tr.beinsports...aslari-sel-oldu

3-0 dan 4-3 fenere satılan şampiyonluk unutulmaz ama yinede başakşehir,osmanlı varken bu şehir takımlarına yazık oluyor...

Dean...

#23 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.875 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Şubat 2018 - 04:13 ÖS

http://tr.beinsports...aslari-sel-oldu

3-0 dan 4-3 fenere satılan şampiyonluk unutulmaz ama yinede başakşehir,osmanlı varken bu şehir takımlarına yazık oluyor...

:( Pis iş amk..

Kimse kusura bakmasın üzücü falan tamam da kendileri kaşındı... Taraftar değil tabi, genel kurulları... İşin içine siyaset soktunuz, memur mesaisi gibi alt liglerde oyuncu tarayan, afrikadan fransa L3 ten bedava yıldız bulup çıkartan, cerrah titizliğiyle bilanço denkleştiren, olmayan parayı harcamayan, gerekirse cebinden ödeyemeyeceği senede imza atmayan adamları, sırf siyaseten ters tarafta diye küstürdünüz; yerine kulübün olmayan parasıyla kendi şovunu yapan yeni zenginleri getirdiniz, iktidara yakın olmak için yırtındınız... E kimse de çıkıp demedi mi "amk'mun ülkesinde 60'ı akepeli 81 şehir, buna karşılık süper ligde anadolu takımlarına siksen 14 koltuk var".. Nereye kadar siyaset??

Bu kafa çok kötü kafa; Gaziantepspor'u gömüp, yerine Gazişehir'i parlatırsın da; siz ülkeyi de aynı şekilde yönetiyorsunuz amk.. N'apacaksınız şeker fabrikasıydı, varlık fonuydu, köprüydü, bankaydı, havaalanıydı.. Hepsini satıp bitince Türkiye'yi de mi gömeceksiniz? Osmanlı gömüldü ne n'oldu aloo! 1954'e kadar borç ödedi bu Cumhuriyet, orada nanik çekeceğin FİFA olmuyor karşında... 

• Yasin Karabulut bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#24 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.097 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2018 - 08:12 ÖÖ

Hepsi Erciyes-Kayseri değişimi gibi hayat bulamıyor. 

#25 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.279 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mart 2018 - 03:25 ÖS

Erzurum 5-4 Giresun.

İki takim da 10 kisi kalmis, Erzurum penalti kacirmis bir de.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#26 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.279 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2018 - 09:23 ÖÖ

Yılmaz Vural bu kez de Eskişehirspor'da...

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#27 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2018 - 09:39 ÖÖ

klasman düşürmüş.. alt kümede hep zirveye oynayan takımlara giderdi, bu kez küme düşme adayına gitmiş. bakalım Eskişehir'in ligde kalmasını sağlayabilecekmi?

#28 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.279 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2018 - 10:14 ÖÖ

Cumartesi Ümrniye-Ankaragücü maçı var, Rize ile beraber direkt gelecek takımı belirleyecek maçtır.

#29 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2018 - 10:33 ÖÖ

Cumartesi Ümrniye-Ankaragücü maçı var, Rize ile beraber direkt gelecek takımı belirleyecek maçtır.

heryerde dalavere 3kağıt.. maç biletleri satışa çıktığı anda tükenmiş. Ümraniye taraftarları anında biletleri tüketmiş olamazlar herhaldee. artık akp gençlik kollarınamı her kimlere dağıtılacak acaba o biletler? passolig sistemiyle herşey düzgün işleyecek diyorlardı görüyoruz işte eskisindende beter bir yapı oldu.

#30 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.279 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2018 - 10:43 ÖÖ

Adamların maçlarını yaptığı yer antreman sahasından hallice zaten, herhalde 1000 kişiliktir. :)

#31 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.875 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2018 - 01:28 ÖS

Ankara Unv. Hukuk Fakültesinin değerli çocuğu Umut Nayir bir patlasa da üstünden geçse şu belediyesporların hepsinin... Bu ligde bir Ankara takımı olacaksa o da MKE olsun.. 

#32 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.279 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2018 - 04:01 ÖS

Allahin belasi hakem 7 dakika uzatinca atti Umraniye, 1-1z

#33 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2018 - 06:57 ÖS

Ankaragücü’nün süper lige çıkmasını ben de isterim.
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#34 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.875 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2018 - 11:30 ÖS

Allahin belasi hakem 7 dakika uzatinca atti Umraniye, 1-1z

Valla 7 dakikadan fazla lazımdı aslında Can... Ayrıca sayısal eşitlik geldikten sonra saçmaladılar resmen 20dk boyunca... Diğer taraftan Ümraniye deplasmanında 1p iyidir... Çıkamazlarsa bu maça değil bir sürü başka maça yazsınlar.. Her maçı kazanacak değilsin de Denizliye Boluya ADS'ye yenilmek ney lan? başka saçma kayıplar da var ama düşme hattına kaybetmeyeceksin... Almaları gereken maçları alsalar şimdiye çoktan tur atmış olmaları gerekiyordu... 

Ben yine de haftaya çakma ibfk önünde bir kaza olmazsa en azından 2.olup doğrudan çıkacaklarını düşünüyorum... Ümraniye haftaya playoff için artık son kurşununu atacak olan balıkesir deplasmanında, sonra Rizeyle oynayacak zaten... MKE'nin Rizeyle ikili averajı nasıl bilmiyorum ama 9p alırsa şampiyon bile olabilir sanki..

#35 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Nisan 2018 - 12:59 ÖÖ

2li averajda Rize'nin önünde a.gücü ama aralarında 4 puan fark olduğu için Rize'yi yakalamaları çok zor.. Ümraniye'nin 3 maçıda çok zor.. a.gücü'nün tek deplasmanı ligin en zayıfı Manisa'yla.. önümüzdeki hafta antep fk'yı yenebilirlerse Ümraniye'yi geçerler, ama çok zor bir maç olacak.

#36 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.279 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Nisan 2018 - 08:30 ÖÖ

Rize garantilerse yatar Ümtraniye'ye, ben Ümraniye çıkacak derim, bırakmaz burdan.

#37 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.875 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Nisan 2018 - 09:57 ÖÖ

Rize garantilerse yatar Ümtraniye'ye, ben Ümraniye çıkacak derim, bırakmaz burdan.

Yatamaz işte ümraniyeyle 3 Ankara'yla 4 puan var; Ümraniyeyle berabere bile kalsalar 

2li averajda Rize'nin önünde a.gücü

durumu yüzünden Rize'nin MKE'ye karşı beraberlik opsiyonu bile kalmıyor son 2 hafta - ki boru değil, ümraniyeyle ikiline göre o +1 beraberlikte 3.lüğe de düşersin bir anda.. Orada Ümraniye gibi bir saçmalık değil de düzgün bir şehir takımı olsaydı tarafsız gözle çok keyifle izlenecek bir mücadele olurdu... 

#38 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.097 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Nisan 2018 - 07:58 ÖS

Bugün yazdım yazdım sildim ama bu sefer silmiyorum. Boluspor gelsin, harbiden çok istiyorum. Az evvel 2-0 dan çevirdiler 3-2 aldılar Adana ya karşı.

Kadro kalitesi olarak gayet iyi bir takım var. Yedek kaleci mevzusundan dolayı çok kızmış olsam da, 20 yıl yaşadığım ve hala ailemin bulunduğu yer olması sebebiyle 

artık zamanı diyorum.  

#39 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.875 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2018 - 03:11 ÖS

Valla eski usul boktan statlar ve futbola ilgisiz esnaf şehirleri gelmesin istiyorum ben de.. Balıkesir bunlardan biri.. Elazığ bunlardan biri... Bolu bunlardan biri mi bilmiyorum :) 

#40 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.279 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2018 - 03:22 ÖS

Ankaragücü-Gazişehir FK maçı var bu hafta da, ne fikstürmüş yahu Ankaragücü'ndeki.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye