İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Eski Oyuncumuz Papa Alioune Ndiaye

• Please log in to reply
452 replies to this topic

#421 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 11.010 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mart 2019 - 08:17 ÖS

Biraz genç olsa gönder bir sezon U21'de pas topu oynat sonra 50 milyona da satarsın.. Bu kadar alan kontrolü olmayan ve kafasını yere gömen başka oyuncu görmedim ben seksenli yıllardaki kanatlardan sonra.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#422 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.151 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mart 2019 - 10:32 ÖS

herkes istediği kadar eleştirsin.. orta sahada tek direnç koyan eleman bu.. bu da olmasa kimsenin gidip top kapmaya çalışacağı yok.
  • rybczynski bunu beğendi
What can I do sometimes..

#423 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mart 2019 - 11:03 ÖS

Tudor zamanı dahil deplasman tablosunun en büyük sebeplerinden biri bu arkadaş .sırf göz boyamaca

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#424 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2019 - 08:31 ÖÖ

Tudor zamanı dahil deplasman tablosunun en büyük sebeplerinden biri bu arkadaş .sırf göz boyamaca

Neden abi? Yanında önünde oynayanlara göre oluşmuyor mu bu tablo? öndeki ve yandakilerle 5 kişinin savunma bile yapmadığı yerde Ndiaye tek başına neyin nasıl mesulü olabilir? 

#425 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2019 - 10:04 ÖÖ

bizdeki iki 6 numara donk fernando zaten imkanları kısıtlı adamlar birde yanlarına imkanı kısıtlı bu adamı kiraladılar. zaten geçen sene galatasaraya ne vereceği belliydi.bizim futbol algımız çok naif. koşan mücadele edeni seviyoruz maç sonu sarılıp ağlaşıyoruz. eyvallah ama bu adamın üretken yaratıcı ,geniş oyun görüşü olması lazım. sizin yanlış anladığınız konu şu ben ndiaye kötü niyetli demiyorum.

Adam elinden geleni yapıyor ama o mevki için aşırı yetersiz. (mevcut koşullar için yetersiz) bir takımda ndiaye donk-/ ndiaye-fernando  / selçuk -ndiaye varsa deplasmandalrda asla top tut-a-maz..oyun kuramaz sahasından top çıkaramaz.sağ ve sol kanadında iç özellikli adamlar yoksa.

baskı yer..bunu da uygulamalı olarak görüyoruz...

selçuk fernando donk yeterlidir demiyorum . bizim as 8 numaramız yok diyorum..her ne kadar millet belhandaya 8 dese de :) olmaz olsun böyle 8 lik.

istersen azıcık daha teknik bir noktaya gidelim bu arkadaşın son maç pas yüzdesi %70 ...top kaybı 4..

şimdi "ama dikine oynuyor " diyenleri duyar gibiyim. Ben de ısrarla diyorum ki sen dikine oynarken % 70 de kalırsan ve 4 top kaybedersen bu senin yüzünden maç başına rakibe 5-6 atak vermen demektir.Bu durumda çok top kaptırır  çok atak yersin .Maçı domine edemezsin.Dikine beceremiyorsak azıcıkda sıfıra enine çapraz terse,2 ye 1 e girelim sevgili kardeşim.nedir bu alan da giden merakı?

bu arkadaşın bir CM olarak topa sahip olma oranı tüm maçın %2,8 ini kapsıyor . Bu şu demek bu adam ayağında top tutmuyor. ne şahane di mi ? :) lakin öyle değil, zira özellikle deplasmanda bu rakamın CM için %5 ila 7 arasında olması gerekiyor ki atak yemeden top sen de kalabilsin.Yani pas alıp tutan dönüp set kuran bir adam rolünü yapamıyor. Anadolunun deli fişeği ama bizim kalibremizde bu tür adamdan CM olmaz.Biz %35 topa sahip olup 3 gol 5 pozisyon yaratacak bir takım değiliz .Biz %55-60 larda iken en az maç başı 6-7 pozisyona girme zorunluluğu olan kadrosu ağır ve set oynayabilen bir takımız. 

şunu diyebilirsin bizde rakibi bile isteye üzerimize yaklaştırıp ndiaye ile kontraya çıkalım. E tamam da kalan 6 adamı değişitreceksen tamam.Mitroglou jagne feghuli Donk selçuk fernando ile bu planı yürütemezsin .

Bu sebeple içerde aslan dışarda kedi modundayız içerde her pozisyonda seyircinin zaten 25 metrelik bir driplingi var rakip kaleye..

Şunu da belirteyim moral değerlerden çok taktik ve alışkanlık üzerine kurulu bir kadromuz olsa ndiaye de önemli bir parça olabilirdi.Lakin şu an Terimin sahaya koymadığı taktik alışkanlıkları ezberinden okuyacak kalibrede CM lere ihtiyacımız var.o da ndiaye değil.. 

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#426 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mart 2019 - 09:42 ÖS

#respect 

harikaydın muhterem, yapıştır devam et.. 

#427 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mart 2019 - 12:20 ÖS

Deli bir depar attı. Diagne'yi geçip öyle girdi pozisyona. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#428 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Mart 2019 - 08:20 ÖS

Haftaya cezalı en çok hissedilecek yokluk bu olabilir. Bugün yine iyiydi.

#429 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.729 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mart 2019 - 08:44 ÖÖ

Driplinglere başladı çok şükür , özlemiştik . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#430 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 6.120 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mart 2019 - 03:23 ÖS

Malatyada kesin kart görüp fb ye karşı oynayamazdı. Bu maç gördü iyi oldu. Aynısı luyin için de geçerli

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#431 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.693 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 08:22 ÖÖ

Güzel güzel oynarken oyundan çıktı, ben olsam delirirdim sinirden.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#432 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 10:47 ÖÖ

tüm dönen topları alıp feneri kilitlediğimiz sürede bu adamı aldı ya la..hani koca sene he koşulda oynat , tam da dalışları yapması gereken anlarda aldı herifi.

santrafor doldutup gol bulacak sanıyor. ama adam haklı, donku öne attı ilah saydılar ne kadar abukluk yaptıysa dahi saydılar.

#433 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2019 - 09:43 ÖÖ

tam sevicem sevemiyorum, tam sövücem sövemiyorum..

alışkanlığa dönmüş sevgili gibisin ndiaye,

şekerlenmiş baklava,

ısınmış rakı gibisin,

yatakta ,bitmiş maçın pozisyonlarını düşünmek gibisin,

atsan atılmaz tutsan tutulmaz unutsan unutulmaz.

• duman bunu beğendi

#434 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2019 - 12:57 ÖS

tam sevicem sevemiyorum, tam sövücem sövemiyorum..

alışkanlığa dönmüş sevgili gibisin ndiaye,

şekerlenmiş baklava,

ısınmış rakı gibisin,

yatakta ,bitmiş maçın pozisyonlarını düşünmek gibisin,

atsan atılmaz tutsan tutulmaz unutsan unutulmaz.

:D

Saçma sapan bir sarı kart gördü. Hele o aşırtma denemesi. Ulan sen şu takımın en penetre etmeye uygun adamlarından birisisin. 3 adamın arasına dalıp çıkmaya çalışıyorsun, karşında bir tane kaleciye sola sağa çalım atıp boş kaleye bırakmıyorsun da piskopatça aşırtma deniyorsun. Valla deli eder adamı.

#435 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.693 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 08:54 ÖÖ

Her maç oyundan çıkarılması can sıkmaya başladı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#436 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 01:21 ÖS

10 olmamasına rağmen Belhanda'dan daha iyi deliyor topla rakibi...

Ama sol cenaha yakın deldiği için elindeki pas/verkaç opsiyonları çok yetersiz. (Kuru&Diagne)

Zaten ayağı da düzgün değil. Sonuç olarak beyhude denemeler olarak sonlanıyor bu çıkışları.

#437 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2019 - 08:03 ÖÖ

Bunu Terim neden sürekli oyundan alıyor anlamış değilim. Tamam bu eleman çilingir değil de dün akşam Selçuk hantal hantal sahada dolaşırken Sinan-Selçuk değişimi daha doğru olurdu.

#438 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.693 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2019 - 08:14 ÖÖ

Baya kötüydü diyeceğim de kim iyiydi.

Yenilen golde sezdi o pası ama dengesiz adam işte, ayaklarının arasından kaçırdı.

#439 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2019 - 08:27 ÖÖ

Topa temas etmeye de korktu sanki biraz. Kaleye de gidebilirdi topu çıkartayım derken.

#440 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2019 - 08:36 ÖÖ

Yok yok dün akşam müspet hareketi yok desem yeridir, faciaydı resmen. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye