İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

Eski Oyuncumuz Bafetimbi Gomis

• Please log in to reply
524 replies to this topic

#501 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.906 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Eylül 2018 - 10:02 ÖÖ

Bu da konuşuldu . Gomis kendisine Dursun başkan zamanında 20 gol üstüne maaş arttırımı sözü verildiğini iddia ediyormuş . Mustafa Cengiz , Gomis'in yazılı sözleşmesinden böyle bir madde yok dedi . 

Heh işte demeye çalıştığım tam olarak bu işte. Sözleşme abi. Her şey sözleşmede yazar ve ben Gomis'in veya menajerinin bu konuda yalan söylediğini düşünüyorum. Bu adamlar oturacakları evlerin özelliklerinden, imaj haklarına, memleketlerine gidip gelecekleri uçak bileti sayısından, katılacakları organizasyon tiplerine kadar her bir haltı sözleşmelerine yazdıran adamlar. Sözlü taahhüdü hangi profesyonel oyuncu kabul eder? +20 gole zam yaparız demişse Özbek, havada kalmasın, yazılı hale getirelim derlerdi.  

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#502 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.906 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Eylül 2018 - 10:06 ÖÖ

Terim'in doğum gününü kutlamış. Yarın bir gün Terim gönderdi denilmesin diye şimdiden not düşmek gerek buraya.

#503 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.368 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2018 - 07:49 ÖS

https://twitter.com/...7574225920?s=21

#504 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2018 - 10:02 ÖÖ

Keyfi yerinde mi paşamızın... ?   

Kapıyı bok ettin bayan...

Not: Yerindeymiş...  https://www.transfer...n/spieler/22388

Entarileri yırta yırta gol atar tahmini tutacak herhal.  Elinde -100- yazan kartonla Wilt Chamberlain pozu verecek bu gidişle orada sezon sonu. :D

#505 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2018 - 09:11 ÖÖ

gazetedeki açıklamalarına göre zam değil kontratımı uzatmak istedim ama onlar satmak istediler maddi sorunları vardı demiş.

gomisin zam talep ettmiş olmasından daha ikna edici geliyor bana.

http://www.milliyet....55-skorerhaber/

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#506 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2018 - 09:20 ÖÖ

Belhanda-Maicon-Feghouli kalsın sen git, olmadı hiç. :(

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#507 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.397 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2018 - 10:27 ÖÖ

madem dediği doğru, neden şimdi açıklıyormuş beyzade. o zaman parayı tercih edip şimdi zamanla pişman olmasından kaynaklanıyor gibi geldi bana. yoksa o dönemde ben gitmek istemiyorum, para da istemiyorum, yönetim satmaya çalışıyor dese taraftarın tepkisiyle kalabileceğini paşalar gibi biliyor olsa gerek.

yemesin bizi.

galatasaray ulan..

#508 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.615 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2018 - 10:52 ÖÖ

Valla ben de yanildigimi kabul ederek, Emre Akbaba yerine bonservisinden 500k zam vermeyi kabul ederdim yıllık. En azindan Cl olduğu sene için.

#509 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.610 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2018 - 11:02 ÖÖ

2 yıl daha sözleşmesi varken , "sözleşme uzatmak için kulup bınasına gitttim" demek de nedir yahu...Zam için gittim diyememiş sözleşme uzatmak için demiş :)

Dean...

#510 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.615 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2018 - 12:38 ÖS

O kısımlara girmiyorum, 35 yasinda biten sozlesmenin neyini uzatiyon antirikot demek isterdim tabiki.

#511 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2018 - 12:42 ÖS

De Souza'nın, Guiliano'nun 8-10 ettiği pazara adamı ucuza vermemizin bahanesi olamaz.

Kendisi hatalı orası muhakkak da bizim iş bilmezler de bu işi düzgün yönetemedi hiç.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#512 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.906 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2018 - 06:40 ÖÖ

1 yıl önce yaptığın ve önünde 2 yıl daha duran kontratı niye uzatıyoruz? Zam da istese, kontrat uzatmak da istese farketmez. Her türlü bu talepler abes. Gomis'in söylediği doğru ise bile bu adam 24 yaşında, Avrupa'ya transfer yapma ihtimali olan bir adam değil ki elden kaçırmamak için kontratının son 2 yılında uzatalım sözleşmeyi.

#513 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.167 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Kasım 2018 - 11:55 ÖS

Galiba gitmeden zam isterken ”eski yönetim çok başarılı olursan sana zam yapacağız demişti ben hakettim bunu şampiyon yaptım zam verin demişti “ galiba haklıymış takım İçin kendi değerini tesbit etmiş.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#514 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Kasım 2018 - 11:59 ÖS

Bir de bedavaya sattik adami, inanilmaz bir beceriksizlik.

#515 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.368 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2018 - 06:27 ÖÖ

Galiba gitmeden zam isterken ”eski yönetim çok başarılı olursan sana zam yapacağız demişti ben hakettim bunu şampiyon yaptım zam verin demişti “ galiba haklıymış takım İçin kendi değerini tesbit etmiş.

Soz verdi - vermedi muhabbeti olmaz
Bu capta paralar icin sozlu vaad olmaz adam gibi protokol olur
20+ gol atarsan performans primi + €500K yazar misal
Gomis de menajeri de kirli karakterler

#516 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.167 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2018 - 08:20 ÖÖ

Mert bu konuda aynı fikirdeyiz benim burda altını çizdiğim yer Gomis’in takım içinde kendi önemini ve başarıdaki payını kendine göre doğru tesbit etmiş olması.Sonuçta o parasını alıyor ama biz milyon eurolar kaybediyoruz her maçta.

Yoksa olay zam olsa ararlar Dursun Özbek’i sorarlar belki de sormuşlardır.

#517 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.906 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2018 - 09:55 ÖÖ

Kıymeti ve takıma katkısı çok barizdi ama her yüksek katkı koyan oyuncu sezon sonunda para isterse bu işin önünü almak mümkün olmaz. Ozan Kabak iyi bir sezon geçiriyor. Cikletten çıkmış bir oyuncu. Kimsenin beklemediği bir anda ilk 11 oyuncusu haline geldi. Cüzi bir para kazanıyor. Sezon sonunda bu çocuk Gomis gibi kıymetim yüksek, çok az para ile mücadele ediyorum ve fayda sağlıyorum der ve maaş artışı isteyebilir mi? İstememesi gerekir normal şartlarda. Ancak kulübün de bir güzellik yapmasını ben bir taraftar olarak beklerim. (şimdilik iyi gidiyor diye söylüyorum. Sezon sonunda oturup bakmak gerek elbette) Ancak Gomis zaten kepçeyle maaş alıyordu.

Ben en başından beri Gomis'e böyle bir söz verildiğine inanmıyorum. Yabancı bir oyuncu sözle, temenniyle zaten hareket etmez. Bunu anca bizim Türk topçular yaparlar. Yabancı oyuncuya bir vaat veriyorsan, yazalım bunu kağıda der. Şu kadar gol atarsa bu kadar maaş artışı veya bonus, şampiyon olursak şu, kupa alırsak bu vs. zibilyon tane madde eklenir sözleşmeye.

Gomis'i haklı kılabilecek istisna şu olurdu. Mevkidaşı olan ve katkısı neredeyse hiç olmayan Eren'den az kazanıyor olur veya başka oyunculara Gomis'in kazancının kat be kat üzerinde sözleşme iyileştirmeleri yapılırdı. Gomis buna tepki gösterir veya o da iyileştirme isterdi haklı adam derdim. Zaten çok ciddi bir para kazanırken daha fazlasını istemesi komedi bence. Profesyonel bir hareket zaten değil.

Yönetim bu adamın yerine oyuncu koymak yerine gitti Emre Akbaba vs. peşinde koştu. Hatayı burada yaptık. 

#518 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.167 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2018 - 09:58 ÖÖ

Ben kendi yorumum üzerinden açıklama yapayım kastım sadece takım içinde kendi yerini , ve önemini doğru tesbit etmiş. Buna çözüm bulamayan başkancık ve Albayrak şu durumun sorumlusu.

#519 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.615 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2018 - 12:10 ÖS

Soz verdi - vermedi muhabbeti olmaz
Bu capta paralar icin sozlu vaad olmaz adam gibi protokol olur
20+ gol atarsan performans primi + €500K yazar misal
Gomis de menajeri de kirli karakterler

Modeste de aynı menajerin oyuncusu, ayrıca imaj hakkı falan fistanı isteyen bir adam. Peşinde koştuğumuz adam bir başkası değildi. Bunu bile bile elindeki uyumlu adamı yollamak yerine uzlaşmanın çaresini ararsın. Yöneticilik nedir yoksa? Barca veya Real değilsin beğenmiyorsan xtirgit demek mantıksızlık. Her ne olduysa gönderildi tamam, E kardeşim çok para istedi diye santraforu gönderip yerine santrafor almamak nasıl açıklanabilir o zaman? Öncelik nedir? Kadro planlamasını kim yapıyor? Bu işleri gerçekten prof birileri yapıyor mu yoksa öyle ortaya karışık pizza mı? Hepimiz biliyoruz ne olduğunu; Ay lav yu.

#520 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2018 - 12:30 ÖS

Alternatifini hazırlarsın yollarsın, transfer sezonu başlar yollarsın ama bu şekilde yollarsan böyle bir tarafın açıkta kalır.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye