İçeriğe git

Resim
* * * - - 4 oy

#10 Younes Belhanda

• Please log in to reply
2030 replies to this topic

#1621 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 25 Mayıs 2019 - 08:32 ÖS

adam önce şampiyon yaptı. şimdi de fener ağlama çaldırdı, taraftarı coşturdu.

#10 sneijder’den rol calma bence
kapalicarsi esnafi

#1622 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Mayıs 2019 - 12:53 ÖÖ

Teşekkürler asi çocuk.

Sana da güle güle. 12 mio gelse fena olmazdı.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#1623 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2019 - 08:33 ÖÖ

Sordum sarı çiçeğe beklerken tam ters köşe yaptı...

Dean...

#1624 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.889 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2019 - 09:43 ÖÖ

Ilk yarıdaki Trabzon maçı sonrasi olan diyalogda gönderilmeli demistim küfürden dolayi. Bu tamamen isin idari kismi ile ilgili. 

Daha sonrasında TVden seyrettiğim maclarda da begenmedim yararsız geldi gözüme gayet de gidebilir dedim. 

Son maclari stadta ciplak gozle seyrettim yerini dolduramayız diyorum. 15 uzeri olmayacaksa kalsın bu adamin performansını ,yaptiklarini, istegini , kendi gözlerimle gordum. 

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#1625 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.074 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2019 - 11:23 ÖÖ

Sneijder taklidi şovu , üstelik fener bu sene rakibimiz değilken bende hiç sempati uyandırmadı.

Ayrıca GS ın kaptanına yaptığı serbest vuruş terbiyesizliği aslında kişiliğini gösteriyor.

Son haftalardaki performanslarıyla transfer komitelerini yanıltıp sözleşme yapan bir eleman , iş anlaşıldı.

#1626 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2019 - 11:45 ÖÖ

Sneijder taklidi şovu , üstelik fener bu sene rakibimiz değilken bende hiç sempati uyandırmadı.

Sana resmi twitter hesabından ağlama emojisi koyan bir takıma yapılan gönderme nasıl hoşunuza gitmedi anlamadım  :)

Dean...

#1627 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.074 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2019 - 11:48 ÖÖ

Fenere ayıp oldu diye değil hoşlanmama nedenim.

Birincisi yerli yersiz her olayda feneri kaale almak gereksiz , ikincisi wes yapmıştı önceden.

Bu elemanda biraz sakil durdu.

#1628 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2019 - 12:49 ÖS

Sürekli gözle görünce farklı diyoruz ya... Hep lehe değil tabi gözle görülenler... Son iki sezonda Belhanda' nın denemelerinin sayısın gitgide düştüğünü de gözlerimle gördüm statta... Bunun iki sebebi olabilir; ya hoca öyle istiyor, ya da özellikle asist olmak üzere verdiği paslar bitirilemeyince (gol veya aut/korner) anında yeni bir top kapma koşturmacası başlayacağını bildiği için daha seçici davranıp kendi kendini köreltiyor...

Ben ikisinin 50-50 olduğunu, veya en azından ikisinin de %30'un altına düşmeyen oranda geçerli olduğunu düşünüyorum.. Yani hoca top bizde kalsın ve koş-koş oynamayalım diye açık bir talimat vermiş açıkça çünkü sadece Belo değil, tüm takım garanti olmayan hiçbir işe girmiyor genelde... Muslera bile bir kurtarıştan sonra takım yayılana kadar yatıyor da yatıyor, oyun kurarken eveleyip geveliyor; özellikle Kuru ileride deliriyor kendine koşu koridoru açmış top beklerken... gegenpress denen şey bizde hiç yok, presimizi bile sakin şekilde rakibin yayılmasını bekleyip yapıyoruz... 

Hoca'nın takım bir tur dönecek lafıyla birlikte ben belki seneye bu temposuzluktan kurtulacak hamleleri yapacağımızı düşünüyorum... Yani Belhanda'nın arkasındaki ikili daha dinamik ve topla barışık oyunculardan kurulursa; forvete de preste orta saha yükünü azaltan ve pozisyon bitiren (top kaybetmeyen) biri konursa; o zaman Belhanda sahaya verdiği 100'ün 65 hatta 75'ini toplu oyunda kullanmak üzere ayırabilir... Şu anda Fernando-Donk oyunu da Fernando-Ndiaye oyunu da buna müsait değil; Fernando çok temposuz, Ndiaye de dar alan topu için çok akılsız... 

Buna bir çözüm de önümüzdeki sene 4-3-1-2'ye evrilmek... Yani bir striker bir de Elmander bulup Sosso'yu gerçek #10 şeklinde kullanarak Belhanda'yı tamamen orta sahaya gömüp Rakitic pozisyonuna evirmek... Bütçeye göre yapılacak bir iş bu ama kolay da değil; gidecek 2 loan dışında 1 kişi daha göndermek ve tam 4 ilk 11 transferi yapıp ön tarafı olduğu gibi değiştirmek gerekiyor - ki tutar / tutmaz ayrı mesele... O takımda presin start çizgisi forvetlerde başlayacak, Feghouli yalandan show-up'larla sadece alan kapatacak, merkez üçlü de arkaya asla top geçirmeyecek... Nereden baksan 30-40M€'luk operasyon - ki böyle bir değişime bek havuzundan direkt uyabilecek tek adam Emre Taşdemir (zamanında bu dizilimi önde Bakambu-Fernando bekte Aziz varken orta üçlünün 1'i olarak yanında o takımın Belhanda'sı olan Bellushi'yle oynamışlığı var (sosso da PMB10)...

Bizde bu nasıl olur? kesinlikle 2M€ imza + 3*2,5M€ maaşı kabul etmemekle birlikte, mantıklı bir maaşla ve bonservissiz imzasız 2+1 gelirse ; Babel-Diagne önde arkalarında Sosso oynar. Belhanda malum, Ndiaye kiralansa da olur, onun yerine EPL'de yerleşmiş emanetçi ünümüz kulanılarak Mendy gibi başka tipler de bedelsiz kiralanabilir veya Juve'ye Matuidi için gidilip azamoah olayındaki kazığı telafi etmeleri istenebilir :) 

Belhanda daha geride olursa böyle olur; satılırsa eğer, o zaman orta üçlüyü tamamen yamyamlardan da kursan 4-3-1-2 nin tandeminde yine de bir akıl-izan sahibi sakin stoper lazım-ki o tarafa yatırımımız henüz pek taze olduğundan ben bu anlamda da Belhanda'nın kalmasını faydalı görüyorum... 

ve tabi bu kadar yazdık, hala tek bir yerli oyuncu önerisi çıkmadı 11 için... N'apalım anasını satayım Okay'a gömelim o zaman 10M€... En az bir direkt 11 oyuncusu şart oğlu şart; hem milleti susturmak, hem de kulübe ekonomisi doğru yönetebilmek, eldeki yabancıyı tribüne göndermemek adına en az 1, olabiliyorsa 2 yerli şart... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#1629 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.889 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2019 - 03:29 ÖS

Gecen radyoda duydum hoca Italyan kondisyonere topun bizde kalacağı sekilde takimin fizik durumunu hazırlayalım demis sanirim pres yapacağız diyemedi eldekileri bildiginden.Bir plana uygun hareket edildiğinde sonucu da boyle olumlu oluyor. Yada olumlu sonuca uydurulmuş bir planımız varmış diyoruz :)

Hocayi 2008de eleştirmişlerdi takimin planı yok diye hocada turnuva sonrasi bir konferansta hucumda bilinmezlik, tahmin edilemezlik diye bir sunum yapmisti :) 

#1630 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2019 - 11:09 ÖÖ

https://twitter.com/...9805254658?s=21

#1631 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2019 - 01:11 ÖS

altındaki ilkokul terk yorumlar da enteresan... Allahtan taraftara göre alım-satım yapmıyoruz... Fener'de olsa çoktan bedavaya şutlamışlardı.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#1632 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2019 - 02:05 ÖS

çok fazla sempati diuymasam da eskisi kadar antipati de duymuyorum .Zira takıma belli bir katkısı muhakkak oldu.Tüm transferlerde olduğu gibi daha iyisi alınacaksa gitsin.

4-2-3-1 in ortasında oynayan eleman siz adına 8 buçuk yada 10 tam bil bölü iki ne derseniz deyin bence daha şutör wes gibi ,yada aralara girip fırsat golcülüğü yapan bir isim olmalı.İliç gibi.

5 üzerinden

koşuculara araya top atma da iyi 4,

2 ye bir oyunlarında  iyi, 4 

oyun yönü değiştirmede eh-fena değil 3.

Birebirde takım savunma katkısı kabul edilebilir düzeyde 3,

alan kapama becerisi yüksek 4,

2. bölge baskı altında top çıkışlarında bence yetersiz 2,

liderlik vasfı sıfır 0

sempati takımla bütünleşme bence düşük 2

sezonda devamlılık iyi 4

maç içi devamlılık  düşük 2 

bitiricilik çok yetersiz 1

karambol golcülüğü sıfır

şut o mevki için çok yetersiz 1

skor yükünü başkasına bırakmayan gomis feghuli rodrigez onyekuru gibi eküriler ile tabela tarafı telafi edilebilir ama taraftara kendini hiç sevdiremedi pek de sevdirecek gibi görünmüyor. bence futbolundan bağımsız huysuz sinirli görüntüsü oyuncu kucaklamaya gönüllü gs taraftarına bile yaklaştırmıyorsa imajını düzeltmesi lazım.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#1633 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2019 - 03:39 ÖS

Tüm transferlerde olduğu gibi daha iyisi alınacaksa gitsin.

Bu önümüzdeki 5-10 yıl botunca Sosso dahil her oyuncu için geçerli olmalı... Değerinin ve/veya maliyetinin 1 lira üzerinde gidiyorsa güle güle... Ben kesinlikle kalması taraftarı olsam da "Belhanda zu xxxx @15M€" tarzı bir duruma halay çekerim netice itibar ile.. Aynı şey "Muslera zu..." " Feghouli zu..." "Diagne zu..." hatta Marcao / Luyindama.." şeklinde de kabulümdür, yeter ki 15M€ olsun ucunda... Fernando - Mariano - Yuto için 5'e de razıyım :D 

Harbiden şaka maka 8 yabancı satıp kasaya 110M€ falan koyabiliriz lan? Ne UEFA kalır ne FFP... Wuudın itbi nays?? :D 

#1634 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2019 - 03:52 ÖS

ben paradan öte gelecek adama göre gitsin deme taraftarıyım. yani sen 15 e adam satıp ,parayı çagnelere pavyonda yiyeceksen yokum ben.

Belhanda 9 asist mi yapmış ?gelen adam min bu sayıları vaad edecek bir cv ye sahip olacak.ay esüm it ekseptibıl.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#1635 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Mayıs 2019 - 09:46 ÖÖ

Ederini bulduysa daha iyisini alamayacaksak bile satılması taraftarıyım. Sinan efendi de gittiğine göre bu sene böyle gamsız oynamaya devam ederse ilk göze batacak eleman. Daha kötüsü ama iyi mücadele edeni gelsin bu gitsin. Bizde böyle. 

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#1636 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Mayıs 2019 - 11:00 ÖÖ

Daha kötüsü ama iyi mücadele edeni gelsin bu gitsin. Bizde böyle. 

Mustafa Sarp?? 

#1637 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.889 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Mayıs 2019 - 11:10 ÖÖ

Sahsen çıplak gözle seyrettikten sonra bu adam hakkında görüşlerim ciddi degisti gamsız falan degil bu ya. Son maçta cimleri yedi. Sorun sadece devamliligi bence ve deplasman oyunları. Gamsiz bu adamin etiketi degil gözlerimle gordum.

#1638 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Mayıs 2019 - 12:49 ÖS

mustafa sarp olur.

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#1639 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Haziran 2019 - 03:28 ÖÖ

Mustafa Sarp oluyorsa Barış Özbek de olur muhtemelen. ;-)

#1640 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.445 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Haziran 2019 - 12:29 ÖS

KAragumruk’ten alalim hemen.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye