İçeriğe git

Resim
* * * - - 4 oy

#10 Younes Belhanda

• Please log in to reply
1311 replies to this topic

#21 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 08:00 ÖÖ

Benim merak ettiğim bu jean paul Belmando 8 numara oynar mı ki?

Oynayamayacağını düşünüyorum ben.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#22 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 08:00 ÖÖ

adam gittiği hangi takımda kesilmiş abi, sanki fortuna sittarda kiralık verilmiş gibi konuşuyorsun. almanya 5. sinde, fransa 3. sünde banko top oynadı bu adam. emre 6 ayda piyasasını 10M yapıyor, bu adam senelerdir bu seviyelerde ama 3M ancak ediyor. belhandanın bu yılki istatistikleri de emreden iyiyken hem de, olmaz abi, akıl var mantık var. dediğim gibi belhandayı çok fazla seyrettiğinizi düşünmüyorum, çok özel yetenekleri olan bir adam, 2-3 ay sonra tekrar konuşuruz bunları...

#23 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 08:03 ÖÖ

evet seneye sözleşmesi bitecek topçu için 8M fazla olmuş, bonuslarla 6 ya falan bitirilmeliydi de öyle 3-4 diyenler belhandayı hiç seyretmemişler zannedersem, emre çolakın piyasası 7M un üstünde şu an. piyasanın moku çıkmış durumda, öyle 4M gibi paralara ya milletin yedeğini alıp kumar oynayacaksın, ya 30 yaş üstü son transferi olacak adam bakacaksın.

çok özel yetenekleri olan bir adam aldık da canı istediğinde oynuyor, iş bu yeteneklerini sürekli kullanmasını sağlamakta. adamın bu problemi olmasa zaten 20M a alamazdın. bu ligde 30 maç oynayabilirse asist gol katkısının 15 in altına düşmeyeceğine eminim...

Abi bu fiyatları sen yükseltiyorsun :)

Sinan için nasıl 10 yüksekse, kontratının son sezonunda ve kulübünde dikiş tutturamamış sürekli kiralanmış Belhanda için de bu fiyat çok yüksek.

Eleman yetenekli bu arada. Tersini iddia eden kimsenin olduğunu sanmıyorum. Büyük kumar oynamış olduk. Umarım coşar burada.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#24 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 09:06 ÖÖ

De Jong da giderse one 15 milyon euro harcayip gene Tolga-Selcuk oynayacagiz, yedekleri de yok!!!
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#25 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 1.896 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 09:37 ÖÖ

Tipini gözüm hiç tutmadı bu elemanın , bir iki maç özetinde gördüğüm kadarıyla futbolculuğu da orta karar.

Umarım yazdıklarım için utanırım sonradan.

#26 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 10:17 ÖÖ

adam gittiği hangi takımda kesilmiş abi, sanki fortuna sittarda kiralık verilmiş gibi konuşuyorsun. almanya 5. sinde, fransa 3. sünde banko top oynadı bu adam. emre 6 ayda piyasasını 10M yapıyor, bu adam senelerdir bu seviyelerde ama 3M ancak ediyor. belhandanın bu yılki istatistikleri de emreden iyiyken hem de, olmaz abi, akıl var mantık var. dediğim gibi belhandayı çok fazla seyrettiğinizi düşünmüyorum, çok özel yetenekleri olan bir adam, 2-3 ay sonra tekrar konuşuruz bunları...

iyi de adami kievden aliyorsun fransadan degil. belhanda kievin kurtulmak isteyip te kurtulamadigi adam.. sen atlamasan sezon sonu belki 2 3 milyona gonderecekler..emre ise takikinin uzerine oyun kurdugu, satma konusunda tok satici konumunda oldugu bir oyuncu..emre 10 ise belhanda 8 eder onermesi hatali..
10 HAGI

#27 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.402 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 01:39 ÖS

Bir elinde tesbih, diğer elinde nargilesi olan, kısa paça pantolon giyen yerli kekoların 3 milyondan kapıyı açtığı bir ülkeye belhandayı 3-4 e getirme hayali kurmak komik oluyor biraz:)
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#28 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 01:41 ÖS

e az vermisiz o zaman..25 - 30 vereydik..te allam yerabbim..

alemin bi akillisi sensin.adamlar 2 senedir bu adami sokacak yer ariyor. senden baska 8 veren cikmadi ne hikmetse..
10 HAGI

#29 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 02:15 ÖS

Tabi canım 10 vermememiz kabahat.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#30 treflex

treflex

Senior Member

• Members
  • 1.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Haziran 2017 - 10:21 ÖS

8 milyon çok çok büyük bir para. Galatasaray tarihinde 8 milyon ve üstü bonservis verilen bildigim kadarıyla 4 oyuncu var: Jardel, Bruma, Misimovic ve Amrabat. Belhanda en pahalı 5. oyuncu olacak. Bu takıma çok daha az bonservisle çok daha kariyerli adamlar geldi. Belhanda'nin bu parayı çıkarması için her sezon tek başına en az 7-8 maç alması lazım ki bunu yapabileceğini hiç sanmıyorum. Bir de transferde önceliğimiz bu bölge mi olmalıydı? Nerden tutsan elinde kalan bir transfer.
  • Giga bunu beğendi

#31 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.122 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 01:31 ÖÖ

8 milyon çok çok büyük bir para. Galatasaray tarihinde 8 milyon ve üstü bonservis verilen bildigim kadarıyla 4 oyuncu var: Jardel, Bruma, Misimovic ve Amrabat. Belhanda en pahalı 5. oyuncu olacak. Bu takıma çok daha az bonservisle çok daha kariyerli adamlar geldi. Belhanda'nin bu parayı çıkarması için her sezon tek başına en az 7-8 maç alması lazım ki bunu yapabileceğini hiç sanmıyorum. Bir de transferde önceliğimiz bu bölge mi olmalıydı? Nerden tutsan elinde kalan bir transfer.

8 milyon az çok tartışmasında şu boyutu atlamayalım . Futbol gelirleri katlanarak devam ediyor. Premier ligde küme düşen takım 130 milyon euro yayın geliri alıyor sadece. şampiyonlar ligi gelirleri her yıl artıyor 2 yılda 1 milyar eurodan 1 milyar 300 e çıktı. 

Dolayısıyla geçmişteki futbolcularla kıyaslamak sağlıklı olmaz. Bir kaç örnek yazalım. forvet arkası tipinde hücum oyuncuları. 

jese -25 milyon euro

https://www.transfer.../spieler/134936

oliver torres -20 milyon euro (alanda futbolcu simsarı porto - perf -29 maç 3 gol 3 asist portekiz)

https://www.transfer.../spieler/214775

franco vasquez -15 milyon euro

https://www.transfer...s/spieler/76163

Roberto pareyra -15 milyon ertesi sene 13 milyon eu

https://www.transfer.../spieler/112302

Remy Cabella -8 milyon eu

https://www.transfer.../spieler/113707

Ganso -9,5 milyon euro

https://www.transfer...s/spieler/67920

#32 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 08:07 ÖÖ

hBire birseyler yazip, olayin ozunu kaciriyorsunuz ne hikmetse..belhandanin kulubu belhandayi bir yere satmak icin yanip tutusuyor ustelik adamin sozlesme bitimine 1 sene kaldi...ganso nun takimi tok satici rolu oynayabilir kiev oynayamaz.

sen bu sene dehset oynamis bir brumayi satmak iat3medigin halde 1 senesi kaldi diye 8-10 milyon asagi fiyata biraktin.Bu sartlarda belhandaya 8 vermek ahmaklik degil de ne? kiev dotuyle gulecek transfer bittiginde..
10 HAGI

#33 treflex

treflex

Senior Member

• Members
  • 1.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 09:25 ÖÖ

8 milyon az çok tartışmasında şu boyutu atlamayalım . Futbol gelirleri katlanarak devam ediyor. Premier ligde küme düşen takım 130 milyon euro yayın geliri alıyor sadece. şampiyonlar ligi gelirleri her yıl artıyor 2 yılda 1 milyar eurodan 1 milyar 300 e çıktı.

Dolayısıyla geçmişteki futbolcularla kıyaslamak sağlıklı olmaz. Bir kaç örnek yazalım. forvet arkası tipinde hücum oyuncuları.

jese -25 milyon euro

https://www.transfer.../spieler/134936

oliver torres -20 milyon euro (alanda futbolcu simsarı porto - perf -29 maç 3 gol 3 asist portekiz)

https://www.transfer.../spieler/214775

franco vasquez -15 milyon euro

https://www.transfer...s/spieler/76163

Roberto pareyra -15 milyon ertesi sene 13 milyon eu

https://www.transfer.../spieler/112302

Remy Cabella -8 milyon eu

https://www.transfer.../spieler/113707

Ganso -9,5 milyon euro

https://www.transfer...s/spieler/67920

Dostum, iyi güzel demişsin de, daha bir kaç sene önce piyasa değeri 17 M olan Sneijder'i 7.5'a aldık. Degeri 9 M gozuken, sözleşmesinin son senesindeki Belhanda'ya verilecek max bonservis 4 M olmalı.

#34 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 10:50 ÖÖ

Bu kadar ornek vermissin de eee yani? Gerekirse 10 verirsin de kulubunun itelemeye calistigi adama 8 vermek beyinsizlik, is bilmezlik, Cavanda'ya 2 vermek gibi bir sey.

#35 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 01:13 ÖS

hBire birseyler yazip, olayin ozunu kaciriyorsunuz ne hikmetse..belhandanin kulubu belhandayi bir yere satmak icin yanip tutusuyor ustelik adamin sozlesme bitimine 1 sene kaldi...ganso nun takimi tok satici rolu oynayabilir kiev oynayamaz.
.

belhanda da kievde futbol oynamak istemiyor olabilir.. lens / sunderland olayı gibi.. lens sunderlandin satmak için uğraştığı, kulübeden çıkamayan oyuncusuysu.. ama gördük ki hiçte fena oyuncu değilmiş.. belhandada fransa liginde iyiydi, belki ukraynada oynamak istemediği için kiev satmaya çalışıyor olabilir..
hani benimde içime çok sinmiş değil, ama yeni transfer nede olsa pozitif bakmaya çalışıyorum :)

#36 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 03:18 ÖS

belhanda da kievde futbol oynamak istemiyor olabilir.. lens / sunderland olayı gibi.. lens sunderlandin satmak için uğraştığı, kulübeden çıkamayan oyuncusuysu.. ama gördük ki hiçte fena oyuncu değilmiş.. belhandada fransa liginde iyiydi, belki ukraynada oynamak istemediği için kiev satmaya çalışıyor olabilir..
hani benimde içime çok sinmiş değil, ama yeni transfer nede olsa pozitif bakmaya çalışıyorum :)

ben oyuncu 8 etmez demiyorum zaten..adami satmak isteyen bir kulup var. bizden baska ciddi talip yok.usteluk seneye k9ntrati bitiyor...niye saticinin sartlariyla ticaret yapiyoruz? cozemedigim bu. kulubu lens ici 25 mi istiyor? adamin 2 sebe once degeri buydu.
10 HAGI

#37 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.122 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 04:39 ÖS

Dostum, iyi güzel demişsin de, daha bir kaç sene önce piyasa değeri 17 M olan Sneijder'i 7.5'a aldık. Degeri 9 M gozuken, sözleşmesinin son senesindeki Belhanda'ya verilecek max bonservis 4 M olmalı.

Ben piyasa değerlerini yazmadım. Kaç paraya transfer olduklarını yazdım. O linklerden oyuncuların kariyerine kaç maç oynadıklarına ve ne kadar istatistik yaptıklarına bakabilirsiniz diye koydum. 

#38 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.122 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 04:51 ÖS

.

sen bu sene dehset oynamis bir brumayi satmak iat3medigin halde 1 senesi kaldi diye 8-10 milyon asagi fiyata biraktin.

Bruma 5 defa gitmek istediğini kontrat yenilemek istemediğini belirtmiş. senin satmak istememen yetmiyor. aynı şekilde leipzig den başka talibi yok. ve kontratına  1 sene kalmış. Neye göre 10 milyon ucuza bırakmışız?

#39 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 06:35 ÖS

e onu diyoruz iste brumanin da son senesi olmasa nereye gidiyordu? gitse de cakacaktin 20 ye..ya da bizde oynamaya decam.

bizim belhanda olayinda hem 1 sene kalmis hem kulup satmak istiyor hem de oyuncu gitmek istiyor.hem de baska ciddi talip yok.bundan iyisi samda kayisi..buradan saglam damping cikaramiyorsan ya cok aptalsin ya da birileri komisyonun damina koymakta..
10 HAGI

#40 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.122 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Haziran 2017 - 08:25 ÖS

e onu diyoruz iste brumanin da son senesi olmasa nereye gidiyordu? gitse de cakacaktin 20 ye..ya da bizde oynamaya decam.

bizim belhanda olayinda hem 1 sene kalmis hem kulup satmak istiyor hem de oyuncu gitmek istiyor.hem de baska ciddi talip yok.bundan iyisi samda kayisi..buradan saglam damping cikaramiyorsan ya cok aptalsin ya da birileri komisyonun damina koymakta..

Galatasaray klübü  1 sene önce -2senelik kontratı varken - 7,5 milyon euroya oyuncuyu satmak istemiş. şimdi 1 senelik kontratı var ve oyuncu kesinlikle gitmek isterken 15 e satmış. brumadan bu parayı normalde alamamız lazım. ancak son sene gösterdiği performans burda fiyatını 2'ye katlamış. brumanın gitmek istemesi 1 yıllık kontratı kalması değerini düşürmemiş. 

Aynı şekilde belhanda da klubünde son senesinde fransaya 31 ağustosta gelip 10 gün sonra forma giymeye başlamış 3 maç sakatlık dışında full oynamış. Eğer bu futbolcu son senesinde sakatlık performans vs sebebiyle az süre alsaydı haklıydın. 

ayrıca talip yok derken İspanya La Liga ekiplerinden SevillaGalatasaray'la ön protokol imzaladığı öne sürülen ve yakın dönemde İstanbul'a gelmesi beklenen Younes Belhanda'ya talip oldu. İspanyol Marca Radyosu'na "konuşan" Sevilla Teknik Direktörü Eduardo Berizzo, Faslı oyuncuyla ilgilendiklerini açıkladı. 

sevilla dışında lyonda talipmiş. Panatinakos adı var. Muhtemelen ukraynada aldığı maaş yüksektir ve bu maaşı verebilen klüp biz olduğumuz için bize geldi. transfer döneminin daha başında 3 talip varken klübün gardı henüz düşmediği için bu bonservislere bitti. 

yorum : 5 milyon biteydi iyiydi . alper potuk -ozan tufan maliyetinin altında . serdar aziz tarık çamdal maliyetinde olurdu :D

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye