İçeriğe git

Resim
- - - - -

Geçmiş Olsun M.Yasin Çakmak (SnakeCharmer)

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#21 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 06:31 ÖS

20 sene kadar önce arkadaşla beraber burun ameliyatı için karar vemiştik, benim burunda 3 kırık nedeniyle ciddi bir deviasyon sorunu mevcuttu (hala da mevcut). tam ameliyat gününden 1 gün önce benim o zamanki hatunun bir antalya işi çıktı, beraber gittik ben ameliyatı salladım. 2 gün sonra dönünce arkadaşın pansumana denk geldim, herifin burundan 50 metre falan tampon çıkarttılar, arkadaş yeri göğü inletti bağırırken ve ben o an ameliyat işinden vazgeçtim, şimdilerde ciddi nefes sorunu çıkartmasına, hatta abneye bile yol açmasına rağmen bir türlü de cesaret edip yaptıramıyorum.

artık tampon yok, slikonla hallediyorlar o işi rivayetlerine rağmen popom yemiyor, harbi durum ne , öyle bir öbek tampon falan sokuyorlar mı hala buruna?

#22 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 07:32 ÖS

20 sene kadar önce arkadaşla beraber burun ameliyatı için karar vemiştik, benim burunda 3 kırık nedeniyle ciddi bir deviasyon sorunu mevcuttu (hala da mevcut). tam ameliyat gününden 1 gün önce benim o zamanki hatunun bir antalya işi çıktı, beraber gittik ben ameliyatı salladım. 2 gün sonra dönünce arkadaşın pansumana denk geldim, herifin burundan 50 metre falan tampon çıkarttılar, arkadaş yeri göğü inletti bağırırken ve ben o an ameliyat işinden vazgeçtim, şimdilerde ciddi nefes sorunu çıkartmasına, hatta abneye bile yol açmasına rağmen bir türlü de cesaret edip yaptıramıyorum.

artık tampon yok, slikonla hallediyorlar o işi rivayetlerine rağmen popom yemiyor, harbi durum ne , öyle bir öbek tampon falan sokuyorlar mı hala buruna?

Yasinin topigi pij edecegiz ama olsun bu da saglik sorunu sonucta.. Abi bak sendeki korkunun fazlasi bende vardi ama artik nefes alamaz hale gelmistim ve kronik sinuzitten ebem zikiliyordu. Sonunda cesareti toplayip cok yakin arkadasim kupak burun bogaz hekimine gittim. Bana ameliyati anlatti epey icimi rahatlatti. Simdi operasyonlar ikiye ayriliyor acik ameliyat ve kapali olmak uzere.. benimki kapali yapildi. Endoskopi ile burun ucundan giriyorlar. Kemik egriligi+ sinuzit+Polip 3 lu kombo yapti. Artik genel anestezi ile yapildigi icin hicbir halt hissetmiyorsun. Tampon muhabbeti yalan oldu artik. Silikon kullaniyorlar ve alinirken sifir agri..hicbirsey hissetmiyorsun. Ameliyatin 2 gun ameleligi var. en buyuk sikinti ilk gun. Agri olmuyor ama burnundaki tampon uyutmuyor. Ilk geceyi sabaha kadar film izleyerek gecirdim. Sabaha karsi sizmisim. Sonra doktora gidiyorsun bir sonraki gun ve tamponlardan kurtuluyorsun. Ama burnun hala tikali olacak. Az biraz nefes almaya 3. Gun basliyorsun. Zaten 3-4 gun rapor veriyor. 4 bilemedin 5. Gun isbasi. Bu arada burnundan surekli akinti falan oluyor ama problem yok. 1 hafta dolunca kontrolegidiyorsun. Bu arada endoskopinin girdiginyerdeki dikisler kendiliginden dusuyor dikis alma derdi falan da yok.. ameliyattan 15 gun sonra baya baya nefes almaya basliyorsun. Tam acilmasi 6-8 hafta. Benim oldugum turden kapali ameliyat cok kolay. Gozu kapali git ol derim. Morarma sisme falan yok kesinlikle..polip varsa endoskopi aleti ile onlari yakiyorlar. Ameliyat sonrasi en buyuk sikintiyi bu ipne polipler cikariyor. Kabuk bagliyor yanan yerler ve o kabuklar dusene kadar nefes almani guclestiriyor, zaman zaman kan sizintisi (cok hafif) yapiyor. Ameliyattan sonra 1 ay gunde 4-5 kere tuzlu karbinatli su ile burnunu yikiyorsun ve fucidin kort suruyorsun. Kabuklar atsin diye...

Ote tarafftan durum vahim ise, estetik olmak gerekiyor. Onu acik ameliyat yapiyorlar ve digerine gore oldukca zorlu gorunuyor. Kontrole gittigimde bir hatun geldi acik ameliyat olmus yuzu iki insan yuzu kadar olmustu ve goz alti mosmordu. O cok daha ayri bir surec. Bence iyi bir kbb uzmani bul ve o ne diyorsa yap. Benimki yakin arkadas oldugu icin uzunca bir sure ilac tedavisi denedi tabi bi zikime yaramadi.

Bu arada bahsettigim kapali ameliyatlar hekimler icin de citir cerez. Benim doktor 47 yasinda 1500-2000 arasi sayida bu ameliyattan yapmis. Pek cok doktor boyle.. gunde 6-7 tane yapiyorlar. Basari orani eskiye gore cok yuksek.

Bizim doktorun deyimiyle ameliyat olmasan olmezsin ama omur boyu surunursun. Yaslilikta cok daha kotu olabilir. Ayrica tam randimanli nefes alamamak kisin cok sik nezlegrip olmaya neden oluyor. Uyku apnesi varsa o cok cok sakat. Ayrica nefes alamamak akcigerler uzerindne kalbe de yuk bindiriyor. Git ol kurtul abi.. ama iyi bir hekim bul.
  • Ferhat Karaca bunu beğendi
10 HAGI

#23 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 08:53 ÖS

teşekkürler bilgiler için, tampon olmaması büyük nimet :) benimki büyük ihtimal açık olacaktır, kırıklardan dolayı deformasyon da mevcut ufaktan, ama gerçekten nefesi her geçen gün daha zor alıyorsun, sağlıklı uyku uyuyamıyorsun, iğrenç bir durum. sonunda ss yaptıracağız ama bakalım nereye kadar kaçabileceğiz.

#24 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 10:27 ÖS

Sirf Sinuzit icin olmaya degmez ha keza buyuk ihtimal ameliyattan bir sure sonra tekrarlar. Ama kemik ve polip(et) ameliyatlarinda basari orani yuksek. Yasin senin et dedigin geniz etidir muhtemelen. Onun ameliyati ayri. Ozellikle kucuk yaslarda yapilan geniz eti operasyonlari faydasiz oluyor cevremden gordugum kadariyla.. bizim oglanda da var ama 6-7 yasina kadar yaptirmayacagim. KBB uzmanina gorunun. Iceriden kamerayla bakiyor geekirse tomografi cekiyorlar. Hersey meydana dokuluyor. Ameliyat gerekli mi gereksiz mi belli oluyor.
  • M.Yasin Çakmak bunu beğendi
10 HAGI

#25 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.737 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2017 - 11:18 ÖÖ

Özgür abi geçmiş olsun bende düşünüyorum ameliyatı.Burun kemiği+ bademcik sorunu var bende..Kamyon gibi horluyorum uyku kalitesi sıfır..Yengeç gibi kaçtım hep bakalım napıcam.Nisana düşünüyorum.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#26 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2017 - 01:42 ÖS

Bendw de horlama vardi simdilik kesilmis gorunuyor. Ferhat olacaksan kisin ol mayis hqzirana birakma sicak havada daha sikintili olur.

Cok atesli hastalik falan yapmiyorssa, sikintili degilse bademcikleri hic elletme diyorum..
10 HAGI

#27 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.289 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2017 - 03:32 ÖS

Geçmiş olsun Yasin ve Osvaldo.

#28 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.163 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Şubat 2017 - 11:25 ÖÖ

Bu aralar sağlık aksiyonu bol herhalde forumda.

Özgür Abi sana da geçmiş olsun. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#29 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.757 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 06 Şubat 2017 - 11:30 ÖÖ

20 sene kadar önce arkadaşla beraber burun ameliyatı için karar vemiştik, benim burunda 3 kırık nedeniyle ciddi bir deviasyon sorunu mevcuttu (hala da mevcut). tam ameliyat gününden 1 gün önce benim o zamanki hatunun bir antalya işi çıktı, beraber gittik ben ameliyatı salladım.

Benim deviasyon ameliyatı için tarihim vardı

Ameliyata 2 gün kala tırstım vazgeçtim

#30 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Şubat 2017 - 11:39 ÖÖ

Deviasyondan korkmayin. Gercekten kolay bir operasyon. Cektigin nefes alma rezilligine degmez. "Keske daha once olaydim" dersin.
10 HAGI

#31 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.757 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 06 Şubat 2017 - 12:07 ÖS

Deviasyondan korkmayin. Gercekten kolay bir operasyon. Cektigin nefes alma rezilligine degmez. "Keske daha once olaydim" dersin.

Yaptıranların %50'si (çevremde) problemlerinin bir süre sonra nüksettiğini söyledi bana.

Diğer %50 ise memnun.

#32 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.801 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Şubat 2017 - 06:26 ÖS

Şuradaki mesajları okuyunca tahtaya vurdum ve halime şükrettim. Sağlık önemli şey ve Allah kimseyi hastaneye gitmek zorunda bırakmasın.

Hepinize geçmiş olsun.  

#33 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2017 - 12:06 ÖÖ

Şuradaki mesajları okuyunca tahtaya vurdum ve halime şükrettim. Sağlık önemli şey ve Allah kimseyi hastaneye gitmek zorunda bırakmasın.

Hepinize geçmiş olsun.  

abicim öyle bir yazmışsın ki sanki forumda 12 kişide kanser, 5 kişide siroz, 9 kişide de damar tıkanıklığı var. :)

çerez bunlar, beteriyle karşılaşmayalım 

• YODA bunu beğendi

#34 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.801 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2017 - 09:11 ÖS

abicim öyle bir yazmışsın ki sanki forumda 12 kişide kanser, 5 kişide siroz, 9 kişide de damar tıkanıklığı var. :)

çerez bunlar, beteriyle karşılaşmayalım 

üstad, ben burun olayından biraz tırsıyorum, bundan biraz abarttım galiba. :) . burnumda görünüm anlamında bir problem yok ama kendimi bildim bileli tek delikten nefes alırım. tampon manpon muhabbetlerini okudukça eskiden beri duydugum burun ameliyatı, şişlik, morluk hikayeleri aklıma geliyor ve içim tuhaf oluyor. bu konudaki hassasiyetten öyle yazdım. 

sağlıklı günler cümlemize. 

#35 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2017 - 11:03 ÖS

Halime sukrettim diyprsun da sen de bizim gibi tek taraftan nefes alangillerdenmissin..
10 HAGI

#36 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.873 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2017 - 02:24 ÖS

ya ben de sizlerde daha komplike abidik problemler var sandım derivasyon bilmemne okuyunca.. bütün onlar tek delik demekse bende de aynı.. ne tarafa yatarsam altta kalan kısım tıkanıyor.. gün içerisinde de kafasına göre bazen sağ bazen sol tıkalı.. bana çok problem gibi gelmiyor ama belki de normalinin nasıl bir rahatlık olduğunu bilmememden... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#37 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2017 - 02:53 ÖS

o deviasyonun durumuna göra abi, bende bazen 2 tarafta gidiyor, burun iptal, nefesi sadece ağızdan halledebiliyorum. özellikle geceleri çok fazla yaşanıyor bende...

#38 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2017 - 07:38 ÖS

onder abi git bi kbb ciye. Tomografi isteyecektir. Bak 2-3 gun amelelik cekip rahat edeceksin.
10 HAGI

#39 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.757 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2017 - 08:27 ÖS

o deviasyonun durumuna göra abi, bende bazen 2 tarafta gidiyor, burun iptal, nefesi sadece ağızdan halledebiliyorum. özellikle geceleri çok fazla yaşanıyor bende...

Kalp icin cok sakincali agizdan nefes alip vermek diyorlar aman dikkat

#40 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2017 - 08:33 ÖS

2017 kasım-aralık programına dahil etmeyi düşünüyorum :)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye