İçeriğe git

Resim
- - - - -

Madem öyle son her zaman her yerde YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#41 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.835 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 01:16 ÖS

Önder abi Arda çıktı Evet videosu yaptı sonra zılgıtı yiyince "Atatürk kimsenin ipoteğinde değildir" dedi..
Bu söylem orta yolcuların söylemi...İktidara atar yapmayayım ama Atatürkçü görüneyimcilik..

Ne ipoteği amk.Bu adama ya inanırsın Cumhuriyetçi demokrat bir rejimi desteklersin yada inanmaz bu takunyacıların peşinde gidersin..Atatürk ü severim ama  .. diye bir durum yok bu gündem de.

Biz bu ülkenin en ilerici kulübüydük ve ilk en çok en gür sesle bizim çıkmamız lazımdı..

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#42 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 01:43 ÖS

peki dediğin net tutumda ultraslan nasıl tribünde tek oluşum olarak kalacak, bünyesindeki evet oyu verenleri ne yapacak. diyorum ya sadece tek taraflı bakıyorsunuz olaya.

ultraslan bu açıklama ile diyor ki; evetçi olabilirsin, hayırcı olabilirsin, solcu olabilirsin, sağcı olabilirsin, dinci olabilirsin, dinsiz olabilirsin ama Atatürk düşmanı olamazsın. 

#43 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.835 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 02:39 ÖS

Abi işte zaten kritik durum bu..Bu ülkede kim çokluk yaratıyorsa kitle onun peşine takılıyor..İçimizdeki şakirtler de yaşayabilsin şeker de yiyebilsinler diyeceksek zaten ete süte bulaşmayacaksın.UA ticarethane değil  ki orta şeritten gideyim desin.Bu mesele memleket meselesi.Gezi de terörde deprem de nasıl saf tutuyorsan ülke için de tutacaksın.Düşen düşsün kalan kalsın çuvalda.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#44 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 02:55 ÖS

abi anlamamakta ısrar ediyorsun, evet ultraslan diyor ki ben siyasette ete süte dokunmam. çünkü evetçi de hayırcı da KENDİNE GÖRE haklı ve benim bünyemde ikisi de olmak zorunda çünkü galatasaraylıların içinde ikisi de var. ama ne olursa olsun Atatürk düşmanıysa benim içimde de yeri yok, sittirip gitsin...

kesinlikle siyasi olarak seninle ben aynı bakıyoruz, ama ticaret yaparken bu adam evetçi satmıyorum ulan mal diyebiliyor muyuz, yaşantımızdan evet diyen herkesi çıkartıp atabiliyor muyuz, var mı böyle bir şansımız. biz bunu yapamıyorken kuruluş amacı galatasarayda taraftar birliğini sağlamak olan ultraslandan nasıl bekliyoruz, nasıl bir tarafı seç diğerlerini karşına al diyebiliyoruz. 

#45 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.330 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 03:50 ÖS

UA aşağı yukarı böyle bir şeydir . Yaşa Mustafa Kemal demeden önce muhtemelen tekbir getirmeniz istenecektir . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#46 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 05:19 ÖS

ultraslanın içinde böyle tipler de vardır, ama rakı sofrasında bir 100 lük içip aslan gibi ayağa kalkan adamlar da vardır, bunu anlatıyorum ama anlamamakta ısrar ediyorsunuz, bunun için yaptıkları Atatürk açıklaması çok ama çok önemlidir...

#47 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.835 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 05:20 ÖS

abi anlamamakta ısrar ediyorsun, evet ultraslan diyor ki ben siyasette ete süte dokunmam. çünkü evetçi de hayırcı da KENDİNE GÖRE haklı ve benim bünyemde ikisi de olmak zorunda çünkü galatasaraylıların içinde ikisi de var. ama ne olursa olsun Atatürk düşmanıysa benim içimde de yeri yok, sittirip gitsin...

kesinlikle siyasi olarak seninle ben aynı bakıyoruz, ama ticaret yaparken bu adam evetçi satmıyorum ulan mal diyebiliyor muyuz, yaşantımızdan evet diyen herkesi çıkartıp atabiliyor muyuz, var mı böyle bir şansımız. biz bunu yapamıyorken kuruluş amacı galatasarayda taraftar birliğini sağlamak olan ultraslandan nasıl bekliyoruz, nasıl bir tarafı seç diğerlerini karşına al diyebiliyoruz. 

abi gayet net anlıyorum.

cevaben aslında önceki mesajımda tüccar gibi bakmamak lazım demiştim.

siyasetten uzak duracaksa layıkıyla uzak durulsun..O zaman marş filan okumasınlar.benim dediğim de bu..Varız ama tam da yokuz.O da değiliz bu da değiliz dersen bir yerde saçmalamak kaçınılmaz olur.

Bana sorarsan siyasetten uzak filan durulmasın bu ülkenin gerçeğine her sesin bir katkısı olsun.

Ben böyle düşünürüm ama o siyaseti riskli görür yapmaz. Tamam yapmasın.Ama tam yapmasın.bence tabi.

bu arada ben UA yı sadece takımımın temsili nedeniyle mevzu ederim.Yoksa bu halk neyse UA da odur..Fenerde kadıköyü mesken edinenlerin mekanında bu marşlar okunur ama fenerin %80 i anadolu da.onlarda okusa ya.

Bu kulübün değil o semtin tavrı..Aynısı BJk iin de geçerli.Biz ise semt takımı olmamanın sonucu ,TR nin gerçek profilindeyiz.

#48 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 06:19 ÖS

işte adam da diyor ki Atatürke sahip çıkmak siyaset falan değildir, hepimizin görevidir. eğer bu samimi bir ifadeyse şahane bir davranış diyorum. bu söylemin arkasında durup bu akşam ipekçide, haftaya arenada coşkuyla söylenecek izmir marşını da heyecanla bekliyorum. umarım dediklerini yaparlar...

#49 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 09 Şubat 2017 - 09:43 ÖÖ

#50 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.889 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Şubat 2017 - 03:33 ÖS

Cinali cok guzel :) 

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#51 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Şubat 2017 - 01:18 ÖS

UA aşağı yukarı böyle bir şeydir . Yaşa Mustafa Kemal demeden önce muhtemelen tekbir getirmeniz istenecektir . 

Ben bu video'nun neyınden rahatsız oldugunuzu anlamadım açıkçası...

Kabristan ziyaretine "teşrik tekbiri" ile gitmek %95'i müslüman olan ülkede gayet normal bir durum...

Tekbir de getirilir ardından Yaşa Mustaşa Kemal Paşa da soylenır hatta bundan daha da  guzel bır sey yokdur kanımca...

Din sadece akp tekelinde değil bu ülkede...

Dean...

#52 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.330 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Şubat 2017 - 02:36 ÖS

Ben bu video'nun neyınden rahatsız oldugunuzu anlamadım açıkçası...

Kabristan ziyaretine "teşrik tekbiri" ile gitmek %95'i müslüman olan ülkede gayet normal bir durum...

Tekbir de getirilir ardından Yaşa Mustaşa Kemal Paşa da soylenır hatta bundan daha da  guzel bır sey yokdur kanımca...

Din sadece akp tekelinde değil bu ülkede...

Selam Saunders ; 

Anıtkabir ziyaret kurallarına göre Anıtkabir sınırları içerisinde slogan atılmaz , gürültü yapılmaz . Teşriki tekbir getirmenin de yeri kutsal mekanlar haricinde değildir . ( Yanılıyorsam düzeltiniz ) 

Her şeyden öte UA ' nın gezi olaylarından sonra kendini diğer taraftar gruplarına karşı konumlandırdığını düşünüyorum . Grubun ekseni fazlasıyla sağa kaydı . Fakat bundan rahatsız değilim .Rahatsız olduğum başka konular var fakat: Sürekli aynı besteler , maçın havasıyla alakasız tezahuratlar vs .  Din de  , taraftarlık da grupların tekelinde değildir . Fakat bu başlık altında FB , BJK taraftar gruplarını örnek gösteren, hayıflanan arkadaşlar vardı . Ona açıklık getirmek istedim .Özetle demek istediğim bu haldeki UA 'dan arzu edilen çıkışı göremeyecekleriydi .  

Anıtkabir ziyaretlerinde vermek istedikleri mesaj da UA nın bugününün bir özetidir . 

Ayrıca tribünlerin Cumhuriyet dönemi marşlarıyla duygusallaşarak kendi gazlarını boşalttığını düşünüyorum . Mücadelenin yeri tribünde değil avaz avaz sokakta bağırmaktır .

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#53 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Şubat 2017 - 11:41 ÖS

https://twitter.com/...351636080816128

#54 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2017 - 11:47 ÖÖ

Iyi guldum...

http://www.dailymoti...e_fun#tab_embed

#55 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.447 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2019 - 07:49 ÖÖ

Sen olmasan, olmazdık.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#56 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.074 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2019 - 12:46 ÖS

(10 Kasım başlığına yazmıştım gerçi ama ilginç bir şekilde görünmüyor.)

Atatürk bu dünyada yaşamış en büyük Türk lideridir. 

Seveni her geçen gün artıyor , insanlar artık derinlemesine anlıyorlar onu.

Severek ve anlayarak anıyorum o büyük insanı...

• Giga bunu beğendi

#57 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Kasım 2019 - 10:46 ÖÖ

Sadece en büyük Türk lider değil bütün ulusların içinden çıkan liderler arasında en tepe isimlerden birisi. Bir ulusun kaderini değiştiren insan.

Anlaşılma noktasında katılamıyorum maalesef. Rahmetli İlhan Selçuk güzel anlatmış bu durumu zamanında. O yazının içeriğindeki isimler, olgular, vakalar değişse de farklı olgu ve aktörlerle maalesef benzer şekilde devam ediyoruz. 

http://www.muasir.or...u-ilhan-selcuk/

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye