İçeriğe git

Resim
- - - - -

Madem öyle son her zaman her yerde YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#21 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ocak 2017 - 09:03 ÖÖ

Hariçten gazel okumuyorum .. Sorum net : Bir daha bu olay tekerrür ederse şüpheci davranır mısınız ? 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#22 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ocak 2017 - 09:28 ÖÖ

İzmir Marşı'ndan kaynaklanmış, kaynaklanmamış,

Tribünün emektarı birisine yapılmış, yapılmamış,

Darp büyükmüş, küçükmüş ne önemi var. 

Birisi ya da birileri bizim stadyumumuzda bir başkasını darp edebiliyor. Bu ilk kez de yaşanmıyor. Benim gözümün önünde defalarca tribüne "Bağırın ulan." diyerek tokmak fırlatıldığını, ağzında tokmak patlayan yaşını başını almış insanlara, "Amca kusura bakma." diyerek özür dileme turu yapıldığını kendi gözlerimle gördüm.

Sadece uA kaynaklı olduğunu veya tribünün X grubundan ötürü bunların yaşandığını söylemek de olayı anlamamak olur.  uA ile alakası olmayıp kendi arkadaş grubu ile düzenli maç izleyen 5-10 kişilik grupların yanyana geçerken yer darlığından sırf birbirlerine çarptıkları için sinirlendiklerini ve kavga etmeye başladıklarına da şahit oldum mesela. O kavganın sonucunda sadece kavgaya karışanlar değil, çevredeki insanlar da zarar gördüler. Korku dolu gözlerle kaçışan kadınlar, çocuğunu korumaya çalışan babalar vs. Böyle bir ortama kim ailesini alıp gitmek ister.? Ben istemiyorum en azından.

Stadyum çevresinde birileri nasıl kavga edebiliyor? Buna nasıl cesaret edilebiliyor? Bu insanlar hakkında kulüp neden yasal işlem başlatmıyor? Polis önünde olan (dediğim gibi bu olay özelinde değil, yüzlerce kavgada) neden gözaltı yapmıyor? 

Dünyanın en modern stadyumlarından birisine sahibiz,

30 milyon taraftarımız var,

Kazanılan onlarca şampiyonluk, yüzlerce kupa var,

Çok büyük bir Galatasaray markası var,

Yıl 2017 ve bizim stadyumumuz aile ile gidilmeye çekinilen, çocuğumun başına bir şey gelir mi endişesi yaşanılan bir ortam olmaya devam ediyor.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#23 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.698 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ocak 2017 - 09:42 ÖÖ

önder abi olayın içindeyim diyor, işin aslını anlatmış muhtemelen doğrudur.. ancak izmir marşı söylendikten sonra şu alttaki açıklama hiç olmamış.. bunun üzerine kim ne anlatırsa anlatsın bunun insanlar üzerindeki algısı geri vitestir.. hele birde şu dayak olayı yaşanmışken.. bu 2 olay üstüste konduğunda ultraslan grubu osmanlısporun yeniçerileriyle aynı minvalde algılanacaktır ne yazık ki. aksini anlatabilmemiz mümkün değil şu saatten sonra.. Galatasaray'a hiç yakışmıyor böyle bir algı..
tabi birde duman ın dediği gibi neden yasal işlem yapılmıyor o da ayrı bir rezillik..

--------------------------------

KAMUOYUNA AÇIKLAMA!

Dün akşam tribünlerde tek ses tek yürek bağırdığımız İZMİR Marşı ile ilgili yapılan yorumlar üzerine açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle şu bilinmelidir ki milyonlarca Galatasaray taraftarının sesi ve nefesi ultrAslan'ın kurulduğu günden itibaren siyasi ve politik olarak bir duruşu yada tarafı asla olmamıştır ve olmayacaktır.

Tribünlerde söylediğimiz İzmir Marşını kasıtlı olarak ülkemizin içinden geçeceği referandum süreciyle ilişkilendirmeye, EVET - HAYIR'a alet etmeye ve siyasi bir taraf oluşturmaya çalışmak saçmalıktan başka bir şey değildir.

Çünkü Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün adı ve fikirleri hiç bir kesimin ipoteği altında değildir ve asla olmayacaktır.

ultrAslan
  • Giga bunu beğendi

#24 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ocak 2017 - 02:44 ÖS

Hariçten gazel okumuyorum .. Sorum net : Bir daha bu olay tekerrür ederse şüpheci davranır mısınız ? 

zaten şüpheci davrandığımızı, ilk anda olayın marşla ilişkili olduğunu düşündüğümüzü yazdım, bundan sonra tribünler eskisi gibi olmaz dedik diye de ekledim zaten. ama yaşanan olayın bununla uzak yakın alakası yok, bundan sonra yaşanacaklara bakacağız hep beraber diye de yazmışım üstelik yukarda...

#25 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ocak 2017 - 02:54 ÖS

önder abi olayın içindeyim diyor, işin aslını anlatmış muhtemelen doğrudur.. ancak izmir marşı söylendikten sonra şu alttaki açıklama hiç olmamış.. bunun üzerine kim ne anlatırsa anlatsın bunun insanlar üzerindeki algısı geri vitestir.. hele birde şu dayak olayı yaşanmışken.. bu 2 olay üstüste konduğunda ultraslan grubu osmanlısporun yeniçerileriyle aynı minvalde algılanacaktır ne yazık ki. aksini anlatabilmemiz mümkün değil şu saatten sonra.. Galatasaray'a hiç yakışmıyor böyle bir algı..
tabi birde duman ın dediği gibi neden yasal işlem yapılmıyor o da ayrı bir rezillik..

--------------------------------

KAMUOYUNA AÇIKLAMA!

Dün akşam tribünlerde tek ses tek yürek bağırdığımız İZMİR Marşı ile ilgili yapılan yorumlar üzerine açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle şu bilinmelidir ki milyonlarca Galatasaray taraftarının sesi ve nefesi ultrAslan'ın kurulduğu günden itibaren siyasi ve politik olarak bir duruşu yada tarafı asla olmamıştır ve olmayacaktır.

Tribünlerde söylediğimiz İzmir Marşını kasıtlı olarak ülkemizin içinden geçeceği referandum süreciyle ilişkilendirmeye, EVET - HAYIR'a alet etmeye ve siyasi bir taraf oluşturmaya çalışmak saçmalıktan başka bir şey değildir.

Çünkü Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün adı ve fikirleri hiç bir kesimin ipoteği altında değildir ve asla olmayacaktır.

ultrAslan

abi gerçekten tek taraflı bakıyorsunuz. ultraslan tüm tribünlerde tek grup olma amacıyla var oldu, bunun için diğer oluşumlardan farklı. galatasaray taraftarının içinde evet diyecek adam yok, deme şansınız var mı? eğer tek grup altında bu insanlar da varsa onların hassasiyetlerine de saygı göstermek zorundasın.

tayfanın önemli bir kesimini tarikatlarla yakınlıkları olan insanlar oluşturuyor, ama bir o kadar da Atatürkçü adam var içlerinde, alt gruplara, ünilere falan inince Atatürkçüler çok daha ağır basıyor hatta diye defalarca yazdım. şu aşamada yapılan açıklama ile ''Atatürk siyaset üstüdür'' denmesi bile çok önemli bir adımdır, bence de bu duruş süreklilik kazandığı taktirde gayet de yeterlidir...

#26 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ocak 2017 - 03:06 ÖS

İzmir Marşı'ndan kaynaklanmış, kaynaklanmamış,

Tribünün emektarı birisine yapılmış, yapılmamış,

Darp büyükmüş, küçükmüş ne önemi var. 

Birisi ya da birileri bizim stadyumumuzda bir başkasını darp edebiliyor. Bu ilk kez de yaşanmıyor. Benim gözümün önünde defalarca tribüne "Bağırın ulan." diyerek tokmak fırlatıldığını, ağzında tokmak patlayan yaşını başını almış insanlara, "Amca kusura bakma." diyerek özür dileme turu yapıldığını kendi gözlerimle gördüm.

Sadece uA kaynaklı olduğunu veya tribünün X grubundan ötürü bunların yaşandığını söylemek de olayı anlamamak olur.  uA ile alakası olmayıp kendi arkadaş grubu ile düzenli maç izleyen 5-10 kişilik grupların yanyana geçerken yer darlığından sırf birbirlerine çarptıkları için sinirlendiklerini ve kavga etmeye başladıklarına da şahit oldum mesela. O kavganın sonucunda sadece kavgaya karışanlar değil, çevredeki insanlar da zarar gördüler. Korku dolu gözlerle kaçışan kadınlar, çocuğunu korumaya çalışan babalar vs. Böyle bir ortama kim ailesini alıp gitmek ister.? Ben istemiyorum en azından.

Stadyum çevresinde birileri nasıl kavga edebiliyor? Buna nasıl cesaret edilebiliyor? Bu insanlar hakkında kulüp neden yasal işlem başlatmıyor? Polis önünde olan (dediğim gibi bu olay özelinde değil, yüzlerce kavgada) neden gözaltı yapmıyor? 

Dünyanın en modern stadyumlarından birisine sahibiz,

30 milyon taraftarımız var,

Kazanılan onlarca şampiyonluk, yüzlerce kupa var,

Çok büyük bir Galatasaray markası var,

Yıl 2017 ve bizim stadyumumuz aile ile gidilmeye çekinilen, çocuğumun başına bir şey gelir mi endişesi yaşanılan bir ortam olmaya devam ediyor.

olayın özelinde büyük bir hata var, senelerdir tanıdığın insana ne oluyor deyip aslını öğrenmeden, 2 tane veletin ortalığı karıştırması yüzünden vurman yanlıştır ve bu yanlışı da insanlar kabul ediyor zaten.

ancak yine olay özelinde sen bu tribüne 30-40 sene emek vermiş adama küfür edersen, bir de bunu tezahuratla yaparsan o tribünde değil her tribünde dayak yersin. tribünün kendine ait bir hiyerarşisi vardır ve bu hiyerarşiyi tribüne devam eden herkesin idrak etmesi gerekmektedir.

senin bahsettiğin abukluklardan herkes şikayetçi ve daha çok yeni yetme veletlerin sebep olduğu o tarz olayların mümkün olduğunca önüne geçildi, samiyendeki gibi tokmak fırlatamıyor artık kimse, ama sen de kalkıp kuzey tribünün ortasına yerleştiysen, birader bir oturun maç seyredeceğim demeyeceksin tabi ki :)

#27 kajganic

kajganic

Senior Member

• Members
  • 3.973 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Şubat 2017 - 12:20 ÖÖ

Alpaslan Dikmen Vefatından bir kaç yıl önceydi ; Gazetedeki köşesinde bir fotoğraf paylaşmıştı .O fotoda Kadıköy'de fener tribününde kavgalı iki gurup arasında olası bir  kavgayı önlemek için  polis barikatı kurulmuş 3-4 sıra polis oturuyordu . Altına da hatırladığım kadarıyla şöyle bir not düşmüştü ; 

'' Allah bizim taraftarlarımızı bu tür bir bölünmeye ve tribünlerimizde böyle bir kare vermeyi nasip etmesin ''

o fotoyu sonra çok aradım ama bir türlü bulamadım .kısa bir vadede Rahmetlinin kınadığı başımıza gelecek gibi görünüyor .!

They Will Come Back !!

#28 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.119 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Şubat 2017 - 11:09 ÖÖ

Önder , senle ayrı düşündüğümüz tek konu ultraslan dı sanırım , yine sana katılamayacağım.

Olayın marşla ilgisi olsun olmasın , cozker in de dediği gibi oluşan algı hiç hoş değil.

Ama ultraslanın geçmişini düşününce (marşla ilgili olsun olmasın) olay bana hiç sürpriz gelmedi.

Zaten  zorla ve cılız bir sesle  marş söylemişsin. Üstüne bu söylentiler , haftaya tribünde kimse ağzını açmaz.

Umarım yanılırım , tersi olur ve bütün stad hep beraber yalan! haberi yalanlarlar....

#29 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Şubat 2017 - 07:36 ÖS

o algıyı oluşturanlar durduk yere durumdan menfaat çıkarıp yaygara yapanlar, işin aslı 1. ağızdan açıklandıktan sonra çıkıp, pardon olayı yanlış değerlendirmişiz diyecek kadar ADAM olamadıkları için mutlaka o algı yerleşmiştir. 

abi ben de hayret ettim ama tribünde marşı en coşkulu söyleyen kuzey tribünüydü, videolarda da görünüyor, stadın diğer taraflarından beklenen katkı gelmedi bence. zaten taraftar sayısı da az olunca arzulanan coşku olmadı ama bunun günahı kesinlikle ultraslanın değil.

''Atatürk siyaset üstüdür'' ana fikri benim için çok önemli ve yukarıda da yazdım bu görüşün süreklilik kazanması ultraslanın duruşu için büyük bir aşamadır. bence de ultraslan evet ya da hayır diye ortaya çıkmamalı ama Atatürk'e her daim sahip çıkmalıdır. bakacağız bundan sonrasına hep beraber...

#30 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Şubat 2017 - 09:01 ÖÖ

http://www.gazeteduv...kadigile-hapis/

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#31 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Şubat 2017 - 09:50 ÖÖ

haber toptan hikaye, marş santrayla kuzey tribününde başlatıldı. biz güney tribününde maçın son 10 dakikasında söylemeyi planlamıştık. hatta değişiklik olsun diye 10. yıl marşını mı söylesek diye tartışıyorduk maçtan önce.

gelen grup 20 kişiden kalabalık, ama darp eden sadece 1 kişi.

herifteki samimiyetsizlik kusturacak cinsten, olayı tamamen marşa bağlayıp, sonra uğur abinin güvenliğini düşünerek marş kaynaklı olmadığını varsayalım diyor. bak bak bak, karaktersizin yaptığına bak. ulan işi marşa siz getiriyorsunuz, adam marşla alakası yok diye her yerde bağırıyor zaten, ulan uğur abini düşünüyor olsan kıçından haber uydurmazsın.

olayı doğru değerlendiren için zaten yeterince eleştirilecek yan var, tribünün bu kadar eskisi, bu kadar bilinen bir adamıyla önce sen ne yapıyorsun diye konuşmamak hatanın daniskası ama herkes olayı kendine göre yontup kendi bakış açısına paye çıkartma derdinde. tribünler için ultraslanda eleştirdikleri insanlardan çok daha  zararlı tipler bunlar. libranın bahsettiği önyargıyı yerleştirdiler, kına yaksınlar kıçlarına...

#32 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.119 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Şubat 2017 - 12:49 ÖS

1980’lerde Galatasaraylı olmak sözcüğün gerçek anlamıyla “yürek işi”ydi. 1973’ten beri şampiyon olamamış, bir kaç Federasyon Kupası dışında önemli bir başarı elde edememiş, mali yapısı zorda ve “geleneğinin gücü”nden başka bir kurtuluş umudu olmayan bir haldeydi Galatasaray...

​Linkteki diğer yazılanlar hikaye olabilir de , yukarıdaki kısım bana çok uyuyor.

80 lerin başında 8-10 yaşında olanlar , futbol sevgisi yeni oluşmaya başlayan çocuklar için

​GS lı olmak yürek işiydi gerçekten. Bir keresinde averajla kümede kalmıştık.  Yanılmıyorsam Eskişehir'in üstünde.

​Sürekli alay konusu olurduk mahallede.

​Ama şu da vardı ki ligi 12. de bitirsek federasyon kupasını alır , C.başkanlığı kupasında da bir önceki senenin şampiyonuna kitlerdik.

​Yani o yıllardan kalmadır winner özelliğimiz...

• duncanferguson bunu beğendi

#33 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 02 Şubat 2017 - 01:06 ÖS

http://www.gsgazete....yor-h18546.html

#34 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Şubat 2017 - 06:07 ÖS

1980’lerde Galatasaraylı olmak sözcüğün gerçek anlamıyla “yürek işi”ydi. 1973’ten beri şampiyon olamamış, bir kaç Federasyon Kupası dışında önemli bir başarı elde edememiş, mali yapısı zorda ve “geleneğinin gücü”nden başka bir kurtuluş umudu olmayan bir haldeydi Galatasaray...

​Linkteki diğer yazılanlar hikaye olabilir de , yukarıdaki kısım bana çok uyuyor.

80 lerin başında 8-10 yaşında olanlar , futbol sevgisi yeni oluşmaya başlayan çocuklar için

​GS lı olmak yürek işiydi gerçekten. Bir keresinde averajla kümede kalmıştık.  Yanılmıyorsam Eskişehir'in üstünde.

​Sürekli alay konusu olurduk mahallede.

​Ama şu da vardı ki ligi 12. de bitirsek federasyon kupasını alır , C.başkanlığı kupasında da bir önceki senenin şampiyonuna kitlerdik.

​Yani o yıllardan kalmadır winner özelliğimiz...

sadece saha içi için değil tribün için de yürek işiydi galatasaraylı olmak, milletin 1000 kişiyle sabahladığı maçlar varken biz 100 kişi olduğumuzda bayram yapardık geceleri. rahmetli hüseyin abi(peygamber) ile gecelerde mücadele gücümüz arttı, çoğaldık kafa tutmaya başladık. işte bugün o ultraslanın nefret edilen ağabeyleri o gecelerde kelle koltukta mücadele veren insanlar oldukları için oradalar. tribünde bir kapı fazla alabilmek, ya da sabah polis korumasında stada girmemek için bizlerin önünde döner bıçaklarının üstüne yürüyen insanlara bugün olay molay yok sittirin lan tribünden demek benim adalet anlayışıma sığmıyor maalesef...

#35 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 10:27 ÖÖ

biraz konu dışı olacak ama malum uzunca dönemdi futbol anlamında tat yok konuşacak çok şeyde yok önder abi tribün anıları diye bir başlık açıp fırsat buldukça bu zamana kadar yaşadıklarını paylaşsan olmaz mı yav.

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#36 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 10:52 ÖÖ

yazılması sakıncalı hikayeler çok fazla, şöyle bir rakı sofrasında muhabbet şahane olur ama, mezarlıktan kalkan ölüler mi istersin, satırla kulak kesenler mi, ne ararsan var bizde :)

#37 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 11:10 ÖÖ

KAMUOYUNA AÇIKLAMA - 2

Akhisarspor maçı sonrası ve bugün tekrar yayınladığımız kamuoyuna açıklamamıza yapılan yorumları dikkatle takip ediyoruz.

Önceki açıklamamıza ek olarak bazı konuların üstünden tekrar geçmemizin kaçınılmaz olduğunu gözlemlemekteyiz.

Öncelikle şunları herkes bilmelidirki ultrAslan, İZMİR MARŞINI veya bir başka marşı tribünlerde söylemek için KİMSEDEN İCAZET ALMAZ.

AYNI ZAMANDA İNANDIĞI VE YÜRÜDÜĞÜ YOLDA GERİ ADIM ATMAZ, HİÇ BİR GÜÇTEN KORKMAZ VE KİMSE SUSTURAMAZ!

İzmir Marşını kasıtlı olarak alet etmeye ve ısrarla siyasi bir taraf oluşturmaya çalışma saçmalığını yapılan yorumlardan takip ediyoruz.

Ve diyoruzki her maç OMUZ OMUZA DAHA YÜKSEK SESLE YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA! Diye haykıracağız.

Çünkü Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK adı ve fikirleri hiç bir kesimin ipoteği altında değildir ve asla olmayacaktır.

ultrAslan

şimdi ne diyecek ortalığı karıştırıp kendilerine paye çıkartmaya çalışan klavyeciler, çok merak ediyorum...

#38 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.201 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 11:47 ÖÖ

"Çünkü Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK adı ve fikirleri hiç bir kesimin ipoteği altında değildir ve asla olmayacaktır."

Hepsi güzel , ala.. Peki bu cümlenin anlamını bir açıklayabilir mi? Atatürk'ü kim ipotek altına almış da UA bu ipoteğe posta koyuyor?Bu son zamanda tam bir AKP söylemi.Atatürk ü ipotek altına alamazsınız ,Atatürkçü olmak CHP lilerin ipoteğinde değil tavrı..

benim kişisel görüşüm UA =Türkiye.. Yani her tip adam var ancak bir açıklama yapıyorsan AKP mottosuyla bitirmemek lazım..UA AKP lidir demiyorum ama yazım dili finalde çok hatalı bence. Ya hiç siyaset yapma yada tavrını koy tartışılamayacak kadar net olsun..

O paragraf yerine, mesajı Yaşa M.Kemal Paşa diye yazıp bitirse net olurdu..

• Giga bunu beğendi

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#39 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.119 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 12:04 ÖS

Valla  ultraslan  tırı vırı  edene kadar , fb her yurolig  maçında marşı bayrak yaptı çıktı.

Ua yine yaya kaldı.

Kamuoyu 2 , 3 , 4  kaç açıklama yapsa fark etmez artık , öncü olamadıktan sonra...

• Giga bunu beğendi

#40 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2017 - 12:24 ÖS

"Çünkü Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK adı ve fikirleri hiç bir kesimin ipoteği altında değildir ve asla olmayacaktır."

Hepsi güzel , ala.. Peki bu cümlenin anlamını bir açıklayabilir mi? Atatürk'ü kim ipotek altına almış da UA bu ipoteğe posta koyuyor?Bu son zamanda tam bir AKP söylemi.Atatürk ü ipotek altına alamazsınız ,Atatürkçü olmak CHP lilerin ipoteğinde değil tavrı..

benim kişisel görüşüm UA =Türkiye.. Yani her tip adam var ancak bir açıklama yapıyorsan AKP mottosuyla bitirmemek lazım..UA AKP lidir demiyorum ama yazım dili finalde çok hatalı bence. Ya hiç siyaset yapma yada tavrını koy tartışılamayacak kadar net olsun..

O paragraf yerine, mesajı Yaşa M.Kemal Paşa diye yazıp bitirse net olurdu..

abi dediğin gibi ua=türkiye, önce bu gerçeği kabul edeceğiz.

akp zihniyetinin hiç bir şekli Atatürkü sahiplenmiyor, politikasına malzeme yapıyor sadece, sen hiç bir akp mitinginde izmir marşı onuncu yıl marşı hatta gençlik marşı duydun mu abi.

ultraslan diyor ki, biz Atatürke sahip çıkıyoruz, hayır diyenler buradan kendilerine paye çıkartmasın, bizim kurumsal duruşumuz ne evet ne hayır, bizim tek önceliğimiz Atatürk...

şimdi bu sadece söylemde kalırsa ben de sizin gibi kıvırma operasyonu diye değerlendireceğim, ama bu akşam ipekçide bu marş tüm tribünlerde söylenirse benim için ultraslan gayet yerinde bir duruş göstermiştir diyeceğim...

evet libra son söylediğinde çok haklı, keşke öncü olmayı becerebilseydik, ama şu yapılan süreklilik kazanırsa bizim tribün yapımız için çok büyük bir adım olacak...

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye