İçeriğe git

Resim
- - - - -

Mutlu yıllar

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#41 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2017 - 01:22 ÖS

valla bütün haber kanallarını izler, köşe yazarlarını okumaya çalışırım. doğruyu yanlışı ancak o şekilde objektif bir şekilde görebileceğimizi düşünenlerdenim.

24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#42 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2017 - 04:31 ÖS

tamam abi velev ki bir üst akılın kurguladığı senaryo içinde savruluyoruz. buna engel olmakla yükümlü olanlar senle ben miyiz, üst akıl yapıyor deyince kendi üstünden sorumluluğu atıyor musun. senin orada olma sebebin bu ülkenin bu milletin menfaatleri doğrultusunda ülkeyi yönetmek değil mi, yönetemiyorsun ama bunun sebebi üst akıl olunca desteklenmeyi bekliyorsun, var mı böyle bir şey ?

#43 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2017 - 04:34 ÖS

aynı gün içindeki 2 haber, ülkenin nerede olduğunu anlatmaya yetiyor aslında....

#44 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2017 - 06:28 ÖS

tamam abi velev ki bir üst akılın kurguladığı senaryo içinde savruluyoruz. buna engel olmakla yükümlü olanlar senle ben miyiz, üst akıl yapıyor deyince kendi üstünden sorumluluğu atıyor musun. senin orada olma sebebin bu ülkenin bu milletin menfaatleri doğrultusunda ülkeyi yönetmek değil mi, yönetemiyorsun ama bunun sebebi üst akıl olunca desteklenmeyi bekliyorsun, var mı böyle bir şey ?

abi bu ülkenin genlerinde istifa yok ki.. söylediklerinde haklısın ama yapacak bişey yok.. darbe komisyonu da görevini tamamlamış mesela. önemli kişiler dinlenmedi, milletvekillerinden içeri alınan olmadı. gün gelir üst akıl düşman olur gün gelir dost olur...böyle bir devletiz.

24bpk.png

#45 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2017 - 08:27 ÖS

ben onların arsızlığına alıştım abi, ben halkın bu sorgulamayı nasıl yapmadığına takılıyorum. senin bile gelip burada üst akıl muhabbeti yapman beni dumura uğratıyor. üst akıl ne abi, varsa böyle bir şey açıklasınlar ya kimmiş kimlermiş diye, ama olmaz, bir gün üst akılla rusya ima edilir, ertesi gün rusyayla sarmaş dolaş olursun amerikadır üst akıl olarak ima edilen, sonra bir bakmışsın hop avrupa birliği sınıf atlamış ima kademesinde üst olmuş. bu oyalama laflarının peşinden gitmeyi bırakın artık abi...

#46 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.568 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2017 - 09:48 ÖS

Daha hafta bitmedi aq..
İzmirde saldiri oldu.
İzmirde yasayan arkadaslar var, bir sıkıntı yok degil mi dostlar?

#47 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2017 - 10:26 ÖS

Trafik polisi kendini feda ederek kaybı önledi. :(

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#48 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2017 - 11:22 ÖS

yemin ederim daha bu sabah arkadaşla sıra izmirde, inşallah büyük bir şey yaşanmaz diye konuştuk. gerçekten tesadüfen yaşıyoruz, yazık bir ülkenin içine ancak bu kadar edilebilirdi diyeceğim ama her geçen gün daha betere gittiğimizden susuyorum...

#49 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2017 - 06:38 ÖÖ

Eğitim Bir-Sen: Atatürkçülük kaldırılsın
Eğitimin şekillendirilmesinde büyük rol oynayan ve hükümet tarafından bir dediği iki edilmeyen Eğitimciler Birliği Sendikası yeni önerilerini açıkladı

MEB’in tüm eğitim kademelerinde müfredatın yenilenmesi çalışmalarında sona gelindiğini duyurmasının ardından, hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir- Sen) kendi müfredat önerilerini açıkladı. 50 akademisyen ve 400 öğretmen tarafından hazırlandığı belirtilen raporda, ortaokul ve lise müfredatlarından inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersinin çıkarılması, din dersinin İslami ağırlıklı olmak üzere birinci sınıftan itibaren verilmesi önerileri yer aldı.
‘Elitler’ ile hesaplaşma
Raporun sunumunda tek tipçi ve farklılıklara izin vermeyen bir eğitim anlayışı olarak ‘Kemalizm’ adı altında “Cumhuriyet elitleri, dini bağların güçlü olduğu ümmetçi bir toplumdan seküler bir Türk ulusu inşa etmeyi kendilerine hedef olarak tanımlamaktadır. Bunu gerçekleştirmek için din ifadesi anayasadan çıkarılmış, din dersleri, Arapça ve Farsça dersleri müfredattan çıkarılmış ve geçmişle bağı koparmak için alfabe değiştirilmiştir. Pozitivist bir bilim anlayışı çerçevesinde modern eğitim sistemi tasarlanmıştır. Aklı ve bilimi kutsayan ve dini aşağılayan pozitivist anlayışı ile insan yetiştirmek hedeflenmiştir” denilerek Cumhuriyet’in ilk yıllarından başlayan eğitim reformları hedef alındı. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretim programının genel amaçlarını inceleyen Eğitim-Bir-Sen, “din ve laiklik” alanındaki konuların “amacı aşan genişlikte ele alındığı” sonucuna ulaştı.
Reformlar hedefte
Raporda en çok İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri ve Cumhuriyet’in kuruluşunda yer alan devrimler hedefte yer aldı. O dönemde gerçekleştirilen şapka ve kıyafet inkılabının “düşünce ve kanaat hürriyeti”, tekke ve zaviyelerin kapatılmasının “din ve vicdan hürriyeti”, Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun “eğitim hakkı” ihlali yarattığı savunularak ders kitaplarının yeniden düzenlenmesi talep edildi. Müfredatta yer alan amaçlardan, “Günümüzün ve geleceğin sorunlarına Atatürkçü bir yaklaşımla çözümler getirebilecek tutum, davranış ve beceriler kazanır” ifadeleri eleştirilerek öğrencilerden üst düzey çaba beklendiğini belirten rapor, alternatif bakış açılarına müfredatta yer verilmediğini savundu.
Geçerliği yok
“İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi programlarında yer alan Atatürk ilkelerinden bazılarının günümüzde geçerliliği kalmadı” iddiasıyla “Bu yüzden derse ait kazanımlar günlük hayatta işe yaramayacağı düşüncesiyle öğrenciler tarafından yeterince dikkate alınmamaktadır” denildi.

İŞTE O ÖNERİLER:
-15 Temmuz eğitim programlarında yer almalıdır.
-Talim Terbiye Kurulu yeniden yapılandırılmalı.
-İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi ortaokul ve lise müfredatından çıkarılmalı.
-Din ve ahlak eğitimi birinci sınıftan itibaren verilmeli.
-Öğrencilerin Kuran’ı Türkçe seslerle seslendiremedikleri için Kuran okuma öğretim programı yapılandırılmalı.
-Öğretim programları ve merkezi sınavlar arasında ahenk sağlanmalı.
-Haftalık ders saatleri azaltılmamalı.

Kaynak: Cumhuriyet

#50 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2017 - 09:17 ÖÖ

'Aklı ve bilimi kutsayan ve dini aşağılayan pozitivist anlayış ile insan yetiştirmek hedeflenmiş'

eleştiriye bak amk, tabi eğitimde akılla bilimin ne işi var, şu kuranı gırtlaktan okuma işini çözebilsek çoktan fezaya çıkmıştık. bak arap ülkelerine, tamamı medeniyetten boğuluyor.

#51 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2017 - 03:45 ÖS

şu kuranı gırtlaktan okuma işini çözebilsek çoktan fezaya çıkmıştık. bak arap ülkelerine, tamamı medeniyetten boğuluyor.

ama zinhar türkçe mealini okumamak şartıyla abi.. çarpılırız sonra! 

24bpk.png

#52 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.495 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2017 - 04:39 ÖS

mutlu yıllar topici bildiğin SİT forumu oldu. SİT forumu ne oldu?

"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#53 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2019 - 01:41 ÖS

Mutlu.Seneler!!!!

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#54 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.112 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2019 - 04:02 ÖS

Arkadaşlar herkese mutlu,sağlıklı,gönlünce geçireceği bir yıl dilerim.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#55 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.389 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2019 - 07:05 ÖS

İyi seneler olsun...

Galatasaray adına da...

#56 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.568 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2019 - 07:13 ÖS

Ne mut kaldi ne lu ne bisey, harala gurele geçiyor zaman.. yine de iyi seneler herkese.
İkisifirikisifir

#57 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.988 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2019 - 08:04 ÖS

İyi seneler ahali..!!! 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#58 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2019 - 09:45 ÖS

Yeni yılınız kutlu olsun arkadaşlar.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#59 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.231 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2019 - 10:01 ÖS

yeni yılda 23. şampiyonluğumuz gelsin inşallah.
galatasaray ulan..

#60 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ocak 2020 - 08:40 ÖÖ

İyi seneler arkadaşlar . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye