İçeriğe git

Resim
* * - - - 1 oy

George Michael

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.801 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2016 - 07:19 ÖS

Her ne kadar erkek milletine çok fazla hitap etmese de yaşı 40'ın üstünde olup da Careless Whisper'ı duyduğunda 80'li yılları, gençlik aşklarını hatırlamayan yoktur. Bu şarkı çıktığında ortalığı toz duman etmişti.

Ölümü üzücü oldu. Sevenlerinin başı sağ olsun.

#2 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.312 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2016 - 08:07 ÖS

Micheal Jackson, Prince ve George Micheal gitti,Madonna ve Tina Turner kaldi o devirden.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#3 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.783 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2016 - 08:14 ÖS

Micheal Jackson, Prince ve George Micheal gitti,Madonna ve Tina Turner kaldi o devirden.

Cher de var yasayan

#4 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.269 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2016 - 12:57 ÖÖ

Sene 88 civarı . Gurbetçilerle aynı okula gidiyorum . Küçük VW servisimizde gurbetçi gençler kasetleri elden ele şoföre veriyorlar . Bende o zaman babanın hediye ettiği bir adet Özdemir Erdoğan var . Özgün jazz denemeleri ... Babamın bana doğum günümde hediye ettiği o kasetten pek bir şey anlamıyorum . Bir yirmi yaş büyük geliyor Zaten daha çok kendisi çalıp , dinliyor .Fakat servisimizde çalan her gün çalan şarkılar ise içimi şenlediriyor . Aralarında G.Michael'ın Faith'i de varmış . Bunu anlamam bir kaç haftamı alıyor . O sıralar arada bir kalmak için bırakıldığım amcamın Robert koleje giden akranım olan diğer yiğeni , okuldan geliğinde sürekli bunu dinleyip , İngilizce kasıyor . Kasedi elime alıp Almanca şivesiyle George ( yazıldığı gibi )michael diyorum . Bir hataya kurban gitmemek için kasedin kapağını zihnime kazıyorum . Sonra bir ara harçlıklardan biriktirdiklerimle Kadıköy rıhtıma iniyorum . Kasetçinin vitrinine uzun uzun bakıp bir cesaret içeri dalıyorum . Adam bana yeke yeke'yi falan vermeye çalışıyor . Ben derdimi anlatıp Faith'i alıp eve gidiyorum . İçinde neler neler yok .. I want your sex diye bir parça var ki , bluğ çağında acaip hazlar veriyor . Evde sesini kısıp dinlemeye çalışıyorum . Ben albümü keşfede durayım , Barış Manço her hafta sonu yaptığı programda o yepyeni kliplerini yayınlıyor . Hatta klip tanımı Barış Manço'nun elinde tuttuğu VHS kasetle eşdeğer benim için . İkinci kırkbeşliği Father Figure yayınlıyorlar .. Sözlerinden anlamasam da , klipteki dehşet hatun bana  Raybanlı G.Michael'in işinin ehli olduğunu gösteriyor . O sıralar benden yaşça büyük kuzenimin evinin duvarlarında Yog'un Wham!'den kalma posterleri ile tanışıyorum . Orada Careless Whisper'lara , Clup Tropicana'lara geçiş yapıyorum.

Aradan hayli zaman geçtikten sonra hem müzik zevkim hem de çevrem değişiyor . Metallica , Guns'r roses derken ... hala George Michael dinlemek akıl karı iş değil . Zaten George da kayıplara karışmış durumda . Zamane dergisi blue jean'i karıştırırken tanıtım sayfalarında ' listen without prejudice vol. 1' i görüyorum . İzmir'de kaset piyasası pek gelişmemiş , bir kaç otobüs değiştirdikten sonra en bilenen kasetçi at surat niyazi'nin dükkanından kasedini alıveriyorum . Eve gelip biraz gönülsüzce dinliyorum .Ağır takılmış ama aralarında iyi şarkılar olduğunu da hissediyorum . Billboard 100 deki yeri ise pek sağlam değil . Sonra sıkılıp kasedi arkalara bir yere koyuyorum . Vol 2. ye kadar beklentilerimi sürdüyorum ama o Vol.2 hiç bir zaman yayınlanmadı. 

Zaman içinde George Michael'i ancak göz ucuyla takip ediyorum . Bir ara F.Mercury öldükten sonra Queen vokal olarak gruba dahil edecek haberlerini okuyorum. Ama gerçekleşmiyor . Televizyonda bir kaç kere yardım konserlerinde görüyorum . Bazen de google'da adını yazıp aratıyorum , hani bir şey atlamıyalım diye.Sonra kendimi youtube'da eski kliplerini izlerken buluyorum . 

Geçtiğimiz Cumartesi yine aklıma geliyor . Ulan diyorum nasıl öğrendiysek şu İngilizce'yi , bir elimizde şarkı sözleri diğer elimizde Langenscheidts sarı sözlük sözleri yalap şalap çevirdik durduk . O sırada yine George Michael aklıma geliyor , yaşadığını hatırlıyorum  Aynı günü gecesi de öldüğünü öğreniyorum .

Şimdi gurbetçi gençler , akran yeğen ve rahmetli kuzenim adına söz alıyorum . George! Senden kilometrelerce uzakta , senin posterlerini duvarlarına asan , ismini telaffuz etmeye çalışan , şarkılarını çözmeye uğraşan bir zamanların çocukları olarak seni hep seviyorduk . Umarız yakışıklı ölmüşsündür  Hoşçakal . 

• Patriot, Ferhat Karaca and InSoMNiAsTaN bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#5 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2016 - 02:35 ÖÖ

Christmasler öksüz kaldı. Toprağı bol olsun...

https://youtu.be/E8gmARGvPlI
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#6 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2016 - 05:46 ÖS

Sene 88 civarı . Gurbetçilerle aynı okula gidiyorum . 

Merak ettim hangi okul? 

10 HAGI

#7 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2016 - 11:18 ÖS

yaşlanıyoruz, efsanelerimiz gidiyor sıra bize geliyor...

• YODA bunu beğendi

#8 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.269 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2016 - 09:07 ÖÖ

Merak ettim hangi okul? 

Üsküdar Anadolu Lisesi . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#9 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.492 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2016 - 05:30 ÖS

2016 ne çok sevdiğimizi götürdü...

turgut-uyar.jpg?w=640&h=629

"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye