İçeriğe git

Resim
- - - - -

Mustafa Kapı

Alt Yapı Mustafa Kapı

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2016 - 02:20 ÖS

Galatasaray ile Bulgaristan 1. Lig lideri Levski Sofya,’nın 8 Ekim 2016 tarihinde Sofya'da yaptığı hazırlık maçının 89.dakikasında oyuna dahil olan ,2002 yılı doğumlu ,14 yaşındaki Mustafa Kapı 'Galatasaray A Takımı'nda forma giyen en genç futbolcu' unvanını aldı.

Bu olay sadece Türkiye'de değil dünya medyasında büyük yankı yarattı. İsviçre'den ABD'ye, İngiltere'den Hindistan'a dek dünyanın dört bir yanındaki medya organlarında Mustafa Kapı'nın bu rekoru konu edildi.

Galatasaray Mustafa Kapı ile profesyonel sözleşme yapmak için 15 yaşına girmesini bekliyor.

Uzatma dakikalarıyla sahada 7 dakika kalan genç futbolcu maçtan sonra teknik direktörüne koşarak kendisine teşekkür etti.
90 dakika sonrası konuşmakta zorlanan Mustafa Kapı, Instagram hesabından duygularını paylaştı: "Hayatımın en mutlu günü olan gecede bana, hayallerimi süsleyen, bu büyük formayı A takımda giyme onurunu yaşatan başta hocamız Riekerink ile Orhan Atik ve Ayhan Akman hocalarıma, heyecanımı benimle paylaşan abilerime ve ekibimize çok teşekkür ederim. Eskisinden daha çok çalışıp bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim."

3 yıl önce Denizlispor'dan transfer edilen ve orta sahada iki yönlü olarak oynayabilen Mustafa Kapı ile ilgili haberleri ve yorumları bu topicte tartışalım.

guOIk_1476015215_894.jpg
kWuUy_1476015221_0031.jpg

#2 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2016 - 02:31 ÖS

Teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink, Levski Sofya karşılaşmasında oyuna giren 14 yaşındaki Mustafa Kapı hakkında galatasaray.org'a açıklamalarda bulundu.

MUSTAFA’NIN CEVABI: ŞAMPİYONLAR LİGİ
Hem Mustafa'nın hem de onu yetiştiren antrenörlerin gurur duyması gerektiğini ekleyen Olde Riekerink, “Oyuncuların büyüme aşamasında 3-4 yıl çalışınca doğal olarak bir bağlılık hissediyorsunuz. Mustafa ile daha bu sabah konuştum. Bu kadar önemli bir olaydan sonra onu bilgilendirmem gerekiyor. Bütün bu olanlarla nasıl baş etmesi gerektiğini anlatmalıyız. Ona iki şey söyledim. İlk olarak başarılı olmasını istiyorum. Etraftan çok fazla reaksiyon alacak. Bunun altından kalkması lazım. ‘Neyi başarmak istiyorsun’ diye sordum. Cevap olarak ‘Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi oynamak istiyorum’ dedi. Mustafa'ya ‘Henüz 14 yaşındasın. Başarıya giden yol uzun bir yolculuk. İyi ve kötü zamanların olacak. Düşeceksin ama kalkmasını bileceksin. Sahip olduklarının keyfini çıkar ama bu senin amacın. Maçlarda da bunu bekliyorum. Bunları başarılı olmak için yapmalısın. Para ya da şöhret için değil’ dedim. Genç oyuncular şu an başardıklarının keyfini sürebilir ama bir yerde tökezleyecektir. O anda ayağa kalkması önemli” ifadelerini kullandı.

Mustafa'nın çok nazik bir çocuk olduğunu hatırlatan teknik direktörümüz, “Şu anın keyfini çıkaracak. Fakat kendi takımına dönecek. Takip etmeyi sürdüreceğiz. Onun da görevi her maçta yüksek performans göstermek. Altyapıdaki kalitenin standartını artık kendisi oldu. Çok disiplinli bir karakteri var. İyi bir takım oyuncusu ve tekniği de iyi. Başarı için her malzemeye sahip. Bundan bir bütün çıkarmak asıl meydan okuma olacak” diye konuştu.

“ŞANS VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Altyapıdan daha fazla ismi A takımda görmek istediğini vurgulayan Jan Olde Riekerink, “Kerem geçen sene de A takımla çalışıyordu. Maçta da gayet iyi oynadı. Birhan da aynı şekilde. Gökay'ın henüz 17 yaşında olduğunu unutuyoruz. Şans vermeye devam edeceğiz. A takıma çıkış yolunun daha da açılması için çalışıyoruz. Tabii ki iyi performans sergilemeyiz ama benim görevlerimden biri de takımın daha da aile gibi hissetmesi. Bunun üstünde de çalışmaya devam edeceğiz. Daha fazla genç oyuncuyu A takım antrenmanlarında görmek istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

#3 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2016 - 07:48 ÖS

Şımaracak bu çocuk, bunu da harcayacaklar. Çok abartıldı..
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#4 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2016 - 09:57 ÖS

Yeni Messi olur herhalde. :D

Akılma Beşiktaşlı Muhammed geldi. Barça, Real felan sıraya girmişti. :)

#5 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2016 - 10:47 ÖS

bu yaşta ön plana çıkıp sonra bir mok olamayanların büyük çoğunluğu fiziksel yetersizlikten kaybediyor, bu çocuğun en büyük avantajı şu anki fizik yapısı iyi, gelişimine yönelik doğru beslenme ve antreman programı uygulandığı taktirde futbol için oldukça iyi fizik yapısında olacaktır.

#6 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2016 - 09:43 ÖÖ

Güzel günlerin habercisi olsun . Bir de bir sağ bek çıksa artık diyorum şu altyapıdan . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#7 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2016 - 05:22 ÖS

Sergen Yalçın alt yapı konusunda hassas olması ile tanınan bir isim.Beşiktaş'ta görev yaparken yöneticilerin günü kurtarma amaçlı transfer politikaları ve sabırsız bir toplum olmamız nedeniyle alt yapıda oynayan birçok yetenekli oyuncunun kadroda yer olmadığı için A takıma çıkamadığını ve bu yüzden kendilerini gösteremeden kaybolup gittiğini söylemişti.Bu nedenle Sergen Yalçın'ın Mustafa Kapı özelinde alt yapılarla ilgili düşüncelerini buraya taşıma gereği hissettim.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sergen Yalçın'dan Mustafa Kapı'ya: Sakın şımarma
Sergen Yalçın, Galatasaray A Takımı'yla maça çıkan 14 yaşındaki Mustafa Kapı'ya; "Sakın şımarma, çok çalış" dedi.
Türk futbolunun önemli yeteneklerinden Sergen Yalçın, Galatasaray'ın 14 yaşındaki Mustafa Kapı'ya A takımda şans vermesinin Türk futbolunun geleceği adına çok önemli bir figür olduğunu söyledi.

"MUSTAFA'NIN OYNAMASI DOĞRU BİR KARAR"
Mustafa'yı canlı izleme şansı olmadığını ama TV'den takip ettiğini söyleyen Sergen Yalçın, "İzlediğim kadarıyla iyi bir gelecek vaat eden bir oyuncu ki Galatasaray O'na böyle bir şans veriyor. Aslında bu durum biraz da şunu gösteriyor; A Takımın genç oyunculara kapısının açık olduğu. En önemli tarafı bu, çünkü alt yapıda oynayan oyuncular A takımına olan inançlarını biraz kaybetmiş durumdalar. Bu her takımda geçerli. Yani genç takımdan yukarıya çıkma şanslarını kaybetmiş sanıyorlar. Bu yapılan transferlerle alakalı bir konu. Sürekli yurt dışından adam aldığımız için aşağıdaki gençler yukarıya çıkmayı biraz zor görüyorlar. Ama Galatasaray'ın böyle bir şans vermesi çok önemli. Şunu söylemek istiyorlar bizim kapımız her zaman gençlere açık. İyi isen, çok çalışırsan yukarıya çıkma şansın var demek istemişler. Bence de çok doğru bir karar bu. Umarım diğer takımlarda Galatasaray gibi bu tür genç oyunculara A Takımının kapısını açar. Mustafa Kapı figürü gençlerin A takıma çıkma kapısını açacak" şeklinde konuştu.

#8 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Temmuz 2017 - 01:33 ÖS

Bu arkadaştan haberi olan var mı,ne durumda? Geçen sene çok büyük beklentiye girmişti kamuoyu Mustafa Kapı ile ilgili...

#9 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 08:57 ÖÖ

Türk Telekom Stadı'nda oynanan Galatasaray-Sivasspor maçında Mustafa Kapı tarihe geçti.16 yıl, 4 ay ve 15 günle Mustafa Kapı, Galatasaray tarihinin Süper Lig'de forma giyen en genç futbolcusu oldu.Mustafa Kapı, Emre Belözoğlu'nun Galatasaray tarihinde Süper Lig'de forma giyen en genç futbolcu rekorunu kırdı.8 Ağustos 2002 doğumlu Mustafa Kapı, kariyerinin ilk Süper Lig maçının ardından Türk Telekom Stadyumu'nda galibiyet üçlüsünü çektirdi.Ziraat Türkiye Kupası 5. tur rövanş maçı olan Keçiörengücü karşılaşmasında da oyuna girmek için hazırlık yapan ancak süre yetmediği için forma giyemeyen Mustafa Kapı, Sivasspor maçında oyuna girerek Galatasaray tarihinde ligde forma giyen en genç futbolcu oldu.Geçen sezon U17 Ligi'nin de en dikkat çeken ismi olan Mustafa Kapı, 24 maçta 15 gol attı ve 17 asist yaptı. Genç orta saha ondan önceki sezon da 22 maçta 18 gol atmayı başarmıştı.

https://skor.sozcu.c.../?_amk_galeri=1

depophotos_16218686.jpg

depophotos_16218688.jpg

#10 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.298 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 09:05 ÖÖ

Bu altyapıda ozan harici bir tane fizikli adam yokmu acaba ? Sürekli altyapıdan aynı tarz adamlar girip çıkıyor oyuna :)

Ekstra bir yetenekleri yoksa kaybolup gidecekler mustafa kapı dahil...Yada max. emre çolak olacaklar...Ki keşke o kadar bile olabilseler...

Dean...

#11 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.501 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 09:28 ÖÖ

yalnız ozan’ın 2 sene önceki fotoları da gayet çelimsiz, onyekuru’dan farksız. olay çalışmada bitiyor. umarım alttan gelenler de doğru modeli örnek alırlar.
galatasaray ulan..

#12 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.554 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 09:48 ÖÖ

bu da bulgur pilavı turşu jenerasyonundan.. beslenmede sıkıntı var.. hadi kaslar gelişti diyelim de boy nolacak? kendisini 1 dakka izlemisligim yok.. yolu açık olsun bu maç ona 10 kati daha fazla çalışması için ekstra bir motivasyon olsun.. keza ekstra çalışmadan sadece takım idmanı ile bu işlerin olmadığını artık dünya alem biliyor.. ve beslenmesine çok iyi dikkat edecek tabi..
What can I do sometimes..

#13 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 11:08 ÖÖ

Maç öncesinde şu kameralar gelip oyuncuların önünden görüntü alıyor ya. Keçiören maçında kameramanın beli ağrımıştır eğilmekten. Bizim altyapı oyuncularının boylar nedense hep kısa oluyor. Eskiden kısa oyuncular tercih edilirlerdi ancak günümüz oyununda boy ilk eleme kriteri oluyor. Bu oyuncuları altyapıya seçerken ekstrem bir özellikleri olmadığı takdirde boy potansiyeli üzerinden eliyor olmaları lazım normal şartlarda. Yunus, Celil, Mustafa komple ekstra oyuncular mı?

Yunus'un yaş 18, boy 1,73

Celil'in yaş 20, boy 1,65

Mustafa'nın boyunu bulamadım ama hadi daha bu çocuk 16 yaşında, ergenlik sürecinde nihayetinde varacağı noktayı ancak gelişiminden tahmin etmek gerekir.

Celil bildiğin ön libero. Rakibin yüksek topuna ilk yükselecek mevkilerden birisi. Bu boyla bu çocuk nasıl top alacak?

Yunus'un da hiç değilse +5 santimi daha olması gerekirdi. 18'inden sonra uzasın uzasın 1-2 santim anca uzar. 

Çocuk doktoruna bile gitsen boyuna bakıyor, açıyor tabelayı gelişim olarak hangi grupta olduğunu az buçuk tahmin ediyor. Hatta tecrübesine göre ergenlik sonunda yaklaşık bir boy tahmininde bile bulunabiliyor. Bunlar profesyonel olarak oyuncuların ebatları ile ilgili öngörü yapamıyorlar. 

Bu demek değil ki bu çocuklar çöp veya değersiz. Aksine kullanılması gereken çocuklar. Galatasaray'ın geleceği olarak görüyoruz. Ancak bu oyunun doğası fizikli adamlara evrildi çoktan beridir. Bizim daha 18'inde izbandut gibi olmuş çocuklara ihtiyacımız var.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#14 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 11:19 ÖÖ

yalnız ozan’ın 2 sene önceki fotoları da gayet çelimsiz, onyekuru’dan farksız. olay çalışmada bitiyor. umarım alttan gelenler de doğru modeli örnek alırlar.

46132993_351826628913867_593560379015631

#15 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 11:48 ÖÖ

Fenerbahçe twitleri çıktı. sonra hesap benim değil yazmış instagramdan ama, Denizli forması giyen 10 yaşında çocuğa kim fake hesap açsın onuda anlamadım

Umarım bir emre vakası daha olmaz

Where there is a will, there is a way.

#16 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 12:05 ÖS

Ben maç topaginda paylastim buraya aliyorum bilgileri.

Ozan takipte şu var:
https://t.co/1h1gaNadsW

Akademi şunu atmış:
https://t.co/NkPMBTH1yp

Gs sözlükte şu var:
https://t.co/ZELep1GIyB

Insta ise şu:
https://t.co/yR44COJFH1

#17 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.501 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 02:13 ÖS

https://mobile.twitt...169009789988864
galatasaray ulan..

#18 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.554 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 02:47 ÖS

farzedelim fenerli.. nolacak yani.. önemli olan bize nasıl katkı verecek.. hal ve hareketleri nasıl olacak.. GSli olsa tabi ki hoş olur ama olmazsa fazia değil.
What can I do sometimes..

#19 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.501 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 02:56 ÖS

kendi açımdan düşünüyorum. bana fenerli deseler baya çıldırırım açıkçası :) küfür etseler daha az koyar.

fenerli ne abi, baya şerefsiz puşt hibne gibi bişey :)
galatasaray ulan..

#20 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 05:20 ÖS

Yerli ve milli Coutinho olsa keşke .. 

• tilmaz bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye