İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

STSL.5.HAFTA: Beşiktaş A.Ş-Galatasaray A.Ş (2-2)

• Please log in to reply
96 replies to this topic

#81 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2016 - 09:03 ÖS

Iki farklı öne geçmişken galibiyeti koruyamamis olmak hüzün verici bir durum. Şu maçı alsaydik müthiş bir hava yakalardik.

#82 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.814 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2016 - 09:07 ÖS

ilk yarı 2-0 bitmesine rağmen içim hiç rahat değildi çünkü hocaya güvenemiyorum hala. 2-0'ı bu takım yakaladı diye

oyuncu değiştirmiyor adeta.  

bu arada şu Cenk Tosun her pozisyonda kendini yere attı. Topçu mopçu değil, nefret ediyorum bu ezik yalamadan. 

#83 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.532 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2016 - 09:37 ÖS

yediğimiz 2. gol sabri'den başladı. oyuncu değişikliğine izin vermeyen hakemin ...

Bizimkiler kornerden sonra dedi orada. Hakem değişikliği işaret etmişti. Teknik ekip fiyaskosudur orası. Ne oyunu soğutalım dediler ne de gerekli müdahaleyi yapabildiler.

#84 Ronin

Ronin

Member

• Members
  • 955 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2016 - 09:50 ÖS

Neyse.. Hocanin bu yuzden bir can acisi yasamasi gerekiyordu. Umarim ders alir.

#85 zoransimovic

zoransimovic

Senior Member

• Members
  • 1.560 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2016 - 10:17 ÖS

Hakem 2.yarı lehimize faul çalamadı..maçı 15 dk daha tutabilsek rahat kazanırďık..65 den sonra takım tamamen düştü ..bunu çözerse rahat şampiyonuz..bjk ye 1 puanı ched verdi net

#86 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.121 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2016 - 11:11 ÖS

Yanlız Ali Palabiyik ne eyyam yaptı birader.. heriflerin en az 4 sari kartını vermedi.. bana sorsan Taliscanin Yasine attığı tokat direk kırmızı.. pezemenk.
What can I do sometimes..

#87 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.228 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2016 - 03:24 ÖÖ

Neyse.. Hocanin bu yuzden bir can acisi yasamasi gerekiyordu. Umarim ders alir.

Beden ogretmeni bu yastan sonra ders alir mi gelisir mi cok supheliyim

#88 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2016 - 08:08 ÖÖ

hocayla beraber hatta hocadan önce chedjouya yazılacak bir puan kaybı oldu, 2 golde de çok bariz hatalı ki kendi de kabul edip özür dilemiş...

#89 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.669 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2016 - 08:50 ÖÖ

Bjk den daha iyi takimiz. Talisca'yla q7 yi cikar gayet siradan takim bence. Takim uyumu kimyasi bozuk.

Oguzhan orta saha oyuncusu degil, Talisca da degil. Orta saha Atiba Inler'e kaliyor. Atiba gecen seneki temppsundan uzakta. O yuzden sadece Tolga bile orta sahayi kontrol etmemize yetti. Ched palyacosu olmasa almistik maci. Arenada rahat yeneriz bunlari.

#90 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.814 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2016 - 08:59 ÖÖ

Marcelo'nun attığı gol resmen kepazelik. O golü yemesek adamların iflah olacağı yoktu. Tamam baskı altına almışlardı ama kendileri de umudu kesmeye başlamışlardı. Herif 2 metre havaya zıplıyor, bizim defans resmen mal gibi bakıyor.

#91 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2016 - 09:06 ÖÖ

Isleyen bir planımız vardı , farka gidebilirdik hatta 5 lik bile yapabilirdik ama 2-0 oyun içinde çok riskli böyle deplasmanlarda,kornerlerde bile o kadar iyi pozisyon alırken o kornerde Marcelo'ya öyle vurdurmak olur şey değil Chedjou dibinde seyrediyor bir talihsizlik de Muslera ters ayak yakalandı.
  • Namelessonegs bunu beğendi
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#92 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.417 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2016 - 12:00 ÖS

Valla ilk yarıyı izledim ikinci yarı maç dönebilir endişesinde idim ama gene de en kötü 2-1 filan kazanırız diyordum o yüzden de  X-Men filmine odaklandım, ikinci yarıya bakmadım. İyi ki de bakmamışım.

İlk birkaç dakika oyunumuzu beğenmedim. Oyunu soğutma çabalarımız bjk'nin topla oynamasını sağlıyordu. Ama ilk golü attıktan sonra CL takımları deplasmanda ne yapıyorsa öyle davrandık. Oyunun ilk dakikalarında(kötü oynadığımız dediğim dakikalarda) Yasin'i beğendim, ardından Sneijder sazı eline aldı. Tolga muazzam oynadı. Bjk'nin orta sahasına set çekti.  

Dikkat ettim bjk'liler en fazla Bruma'dan  korkuyorlar. Haklılarda. Bruma maden buldu ilk yarıda aslında. Ne zaman top Bruma'nın ayağına gelse hep boşluk vardı o kanatta. Attığı muazzam golün haricinde Bruma ve Carole ikilisi  bu madeni yeteri kadar işleyemediler bana göre. Aslında biaz daha şaşırtmacalı davranabilseydik yani Sabri ve Yasin kanadından oynar gibi gösterip ters tarafa(Bruma ve Carole'un olduğu yere) farka giderdi maç. Sneijder'in kaçırmaşsa maç ilk yarıda lehimize biterdi. 

İkinci yarıyı seyretmedim ama tahmin edebiliyorum.(bjk'nin gollerini kim attı hala bilmiyorum)  Gevşemeyeceksin. Bu tip takımlara gol attırdığın vakit beraberlik için yüklenme gazı da veriyorsun. O yüzden 3. golü onnların birinci golünden önce atıp fişlerini çekmek zorundaydık. 

Sonuç olarak şampiyonluğun en büyük favorisi biziz. İnşallah ta olacağız. Bu sinerji yeterki kaybedilmesin. Bjk'den kesinlikle daha iyiyiz bana göre.

Bjk açısından da Quaresma'yı beğendim. Bizi çok zorladı ilk yarı boyunca. Onun dışında özelliği yok bjk'nin. 

Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#93 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.788 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2016 - 09:28 ÖÖ

Maç sonrası sinirinin yatışmasıyla birlikte -ki 2 gün sürdü- bir iki kelam da ben edeyim.

Bu maç bizim için çok önemli bir test maçıydı. Hani hep diyoruz ya bu maç ölçü değil. İşte BJK maçı tam olarak ölçüydü. Kuvvetli ve derin kadrosu olan son şampiyona karşı kendi evinde oynadık.

Mental açıdan takımın son derece kuvvetli olduğunu düşünüyorum. BJK seyircisi baskı kurmasını bilen, takımını ateşlemeyi becerebilen bir tribün. Her ne kadar bilet fiyatlarının yükselmesi ile birlikte stadyum genel tansiyonu düşmüş olsa da en nihayetinde BJK tribünü bu. Böyle bir baskı ortamında takım psikoloji olarak ayakta kaldı.

Fiziksel olarak 90 dakika sahadaydık. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi 50-55 gibi oyundan düşen, tempo kaybeden, yılan bir takım yoktu sahada. Kora kor, dişe diş mücadele ettik. Eğer erken değişiklikler yapılmış olsa idi inisiyatifi kaybettiğimiz dakikaları da izlemeyecektik muhtemelen. BJK kondisyonu bize göre daha iyi gibi gözüken bir takım olmasına karşın sürekli top kovalamak zorunda kaldıklarından bizden çok yoruldular. 

Taktik anlamda son derece doğru sahaya çıktığımızı düşünüyorum. Buna karşın Riekerink'in devam eden bir oyuna müdahale sorunu var. Geçen hafta oyunu sadece 1 oyuncu değişikliği ile tamamlamasını ben bir tepki olarak yorumlamıştım ancak yanılmışım. Hoca kafasında maçı bizim izlediğimize göre çok daha farklı yaşıyor. Dün değişikliklerin geç gelmesindeki sebep BJK'nin devre arasında yaptığı oyuncu değişikliklerinin oyunun genel gidişatına etki etmemesinden kaynaklandı bana göre. Hoca 3. golü kovalama ihtiyacı hissetmedi. 0-2 bana yetiyor dedi ve olduğu gibi bıraktı takımı. Aslında topu daha verimli kullanacak, taze güç olarak takviye yapması gerekiyordu. Bunu atladı. 

Taktik anlamda soğuk kanlı oynayan, ayağa pas yapan, paniklemeyen bir takım olarak sahaya çıkmamız artılar olmakla birlikte ben ilk 11 tercihinde hatalar yaptığını düşünüyorum. Bu hatalar sezon başından beri aynen devam ediyor. Bilemiyorum bu ilk 11 tercihlerinde medyanın yarattığı baskı ne kadar etkili oluyor ancak Yasin ve Selçuk sayesinde takım 2 kişi eksik oynuyor. Bu maç özelinde De Jong'un maç kadrosunda olmamasına ötürü belki Selçuk'un ilk 11 çıkması normal karşılanabilir. Ancak Yasin'in olan etkisizliğine karşın ısrarla ilk 11 oyuncusu olarak sahaya sürülüyor olması büyük bir hatadır. Bundan sonrası için bu tercihte ısrar ederse aynı sıkıntıları yaşamaya devam edeceğiz.

Bruma çok etkili oynuyor. Ancak daha etkili olabilmesi için ters kanatta bir tehdit yaratılması lazım. Yasin o tehdit değil. Sinan'ın etkililiği de sorgulanır ancak rakip savunma için Yasin'den daha büyük sorun olduğu da gerçek. 

Medyada genel olarak Şenol Güneş'in yanlış ilk 11 ile sahaya çıktığı ancak oyunu doğru okuyarak devre arası yaptığı Talisca ve Aboubakar değişiklikleri ile maçı çevirdiği yönünde bir görüş oluşmuş. Ben buna kesinlikle katılmıyorum. Şenol Güneş'in ne maça başladığı 11 oyuncusu ne de sonradan yaptığı değişiklikler BJK'nin daha üstün hale gelmesine imkan tanımadı. Maç başlangıcında ev sahibi gazıyla yarattıkları 15 dakikalık bir baskı periyodu ve bizim yediğimiz ilk golden sonra yine ekstra gayretle oyunu bizim sahamıza yıkmalarını izledik. Maçın 60 dakikasına topun sahipliği daha çok BJK'de olmasına karşın biz hükmettik. İlk 15 dakika ve gol attıktan sonraki 15 dakika haricinde BJK'nin bir üstünlüğü yoktu.

Önemli bir test maçından neredeyse galip çıkıyorduk.

-Riekerink'in oyuncu değişikliklerinde gecikmemesi

-İlk 11 tercihinde bitik Selçuk ve etkisiz Yasin'in takımdan kesilmesi

-Sakat olan De Jong, Sightortsson, Podolski gibi oyuncuların katılması ile birlikte

çok daha güçlü olacağız. En önemlisi istektir. Bu sene, geçen sene üzerimize serilen ölü toprağını atmış durumdayız. Şampiyon olmamamız için hiç bir sebep yok. Ligin ikinci yarısında derbileri içeride oynayacağız. Bu da bir fikstür avantajı sağlayacak. Önümüzde İBB maçına kadar 12 puan çıkartmamızın son derece mümkün olduğu 4 maç var. Burayı kayıpsız geçersek sinerji, motivasyonla birlikte önümüz daha da açılacak.

• Saunders bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#94 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.119 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2016 - 10:27 ÖÖ

ilk yarı bittikten sonra "60 a kadar yemezsek 4 lük yaparız" dedim. OLacağı da oydu. Bırak 60 ı 70 te bile gol yememiştik. BJK 4 forvetle oynuyorken tek kontra yakalayamıyorsun.. Bunun zahı yok. Şu poizsyonda tecrübeli bir hoca bu maçı 70 ten sonra 4-5 e götürürdü. Bunu sadece geç oyuncu değişikliği ile açıklayamayız. İkinci yarı resmen topu BJK ye verdik. Bıraktık oynadılar. Hoca oyuncu değiştirmediği gibi oyuna da müdahale edemedi. Oysa BJK orta sahasız oynuyordu. Hoş bizde de orta saha selçuk sebebiyle -1 kişi gibiydi. Tam emre çolaklık maçtı kulakarı çınlasın :)

10 HAGI

#95 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2016 - 10:32 ÖÖ

sezon başından beri 5. haftayı bekleyelim öyle değerlendirelim takımı diyorduk, 5. hafta gerçekten iyi hazırlanmış, her hafta daha iyi olan bir takım gördük sahada. özellikle fiziksel olarak geçen seneden çok çok öndeyiz, hücum alternatiflerimiz çoğalmış durumda, defansta bireysel hatalar hariç daha organize durumdayız. istediğimiz zaman oyuna hükmedebilen bir takım görünümüne geldik. bunların hepsi bu seneye umutla baktırıyor ama hocanın maç içi müdehalelerini geliştirmesi şart, şu maçta en geç 60 ta 2 adam değiştirse maçın senaryosu farklı olurdu...

#96 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.590 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2016 - 12:54 ÖS

Maçı 2.100 kişilik çekirdek müfreze ile izledim . Çevremdeki herkes deplasmana gideceği için hem sevinçli hem de heyecanlıydı . Yol boyunca bir meczubun bizi tahrik etmesi dışında herhangi bir canlı ile karşılaşmadık . Stada girişimiz de gayet rahattı fakat üç misafir takım turnikesi kalabalık ve grup halinde gelmiş bir grubu almak için yetersiz kaldı . Sadece turnikeler önünde bir saate yakın beklemek zorunda kaldık .

Stadyumları , ne yalan söyleyeyim , eski İnönü stadını aratıyor . Kale arkası tribünleri o kadar yükselmiş ki , o harikulade boğaz manzarasını kapatmış . Stadı mimari olarak bizimkine çok benzettim  . Fakat stadın dışı ve  iç koridorları bizimki gibi zevksiz beton görünüşlü değil , koridorların duvarlarını fayanslarla kaplamışlar . Tuvaletleri ve büfeleri ise daha güzel ve kullanışlı .

Ama yeni stadyumun BJK seyicisinin kimyasını bozduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Artmış kapasite , seyirci yoğunluğunu fazlasıyla etkilemiş . Yani tüm stattaki taraftarı yönlendirecek olan grup , eski kapalının altı ve üstü , çok dağınık bir görüntü içimdeydi . Merkezde oturan seyircilerin tezahürat gücü kaybolmuştu  .

Ayrıca bu tip maçların öncesinde taraftarı sıcak tutan ev sahibi - deplasman atışmaları yüksek sesli ,yeni ve bed BJK besteleri yüzünden gerçekleşemedi . Besteler ve kadınlı-erkekli ve ramazan davullu hazırlanmış 19 Mayıs çakması kareografi BJK için yüz karası olmalı . Üstelik bu performası her tribün önünde toplamda yaklaşık 45-50 dakika sergilediler . O kadar ki , gelenekselleşmiş tribüne futbolcu çağırma ritüelini bile yapamadılar . Biz o hengamede 120 metre ötedeki Sabri'yi çağırıp üçlü çektirmeyi becerdik .

Maça gelirsek , ilk ve ikinci golü atmanın avantajını iyi kullandığımızı düşünüyorum . Oyuncular maçın genelinde , BJK'nın ikinci golüne kadar gayet fedakarca ve disiplinli oynadılar , rakiplerini takip etmeye çalıştılar . Eren , Bruma ve Yasin bile sık sık geriye gelerek defansı ve orta sahayı rahatlattılar . Bu üçlünün ofansa katkısı da yeterliydi . Özellikle Bruma , hem Gökhan'ı , hem de o bölgeye yardıma gelen ağır Atiba'yı zor durumda bıraktı . Caner daha rahat oynarken , Gökhan Bruma tehdidinden dolayı varlık gösteremedi . Tolga pas kalitesizliğinden dolayı bana göre vasat oynadı . Böyle özel maçlarda bu oyuncunun kora kor mücadelesinin yanında pasör özelliklerini de geliştirmesi icap ediyor . Sabri bir kaç başarılı müdahalesinin yanında skora etki edecek hatasını pas geçmedi , sağ olsun . Bana göre Hakan Balta takımın en iyi oyuncusuydu . Top kesmeleri , çalmaları ve oyunu soğutması gayet usta işiydi .

BJK 'nın yanlış bir onbir tertibi ile çıktığını düşünenlerdenim . İç saha maçlarına ne olursa olsun Atiba ve İnler ikilisi ile başlamamalılar .Kalecileri ise çok heyecanlı ve titrek bir oyuncu .Oyunu kesinlikle ayakla başlatmaması gerekiyor . 

Nihayetinde , tüm kamuoyunun rüzgarını da arkasına almış , maçın favorisi ilan edilmiş BJK'ı korkutarak bir puan almak rakiplere verilmiş iyi mesajdır diye düşünüyorum . İşler hiçbir rakip için geçen sezon ki gibi kolay olmayacak . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#97 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.228 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 18 Şubat 2019 - 11:03 ÖÖ

Japon Futbol Federasyonu, Galatasaray-Beşiktaş derbisinin gündüz saatlerinde yayınlanması için TFF’ye 2 milyon euro teklif etti. (Sabah)

Sent from my iPhone using Tapatalk

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye