İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

STSL.5.HAFTA: Beşiktaş A.Ş-Galatasaray A.Ş (2-2)

• Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 kajganic

kajganic

Senior Member

• Members
  • 3.973 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 09:06 ÖÖ

000148_120x120.jpgoc_190x130jUKaFu.jpg  000162_120x120.jpg

Tarih: 24 Eylül 2016

Saat: 20.00

Stad:Vodafone Arena

000162_I_2_150.png

Hakem:Ali Palabıyık
Cem Satman-Ceyhun Sesigüzel
Volkan Bayaslan

Biz yeni stadımızda ilk derbide fenere yenilmiş,ertesi sezona rastlayan ilk Bjk maçını 3-2 almıştık.yeni stadlarında Oynayacakları ilk derbi olarak tarihe geçecek bu maçı kazanıp tarihteki yerimizi alalım .Bjk'ın kafası,bir yandan bizden sonra Çarşamba günü oynayacakları Dinamo Kiev maçında olacaktır .Fırsatı değerlendirip Koyup geçelim

SALDIR GALATASARAY...!

.

They Will Come Back !!

#2 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 09:36 ÖÖ

Sezon başında Süper Kupa maçına çıkarken çok daha umutsuzduk. Transfer eksikliklerimiz vardı. Geçen sezona kıyasla oyuncu kaybetmiş BJK karşısında takım kötü sayılmayacak bir performans ortaya koydu. Her iki takım eşit puanda maça çıkıyor. Hem biz hem onlar oyuncu takviyesi aldık. Bize göre daha fazla havaya girmiş durumdalar. Kadro derinlikleri daha fazla. Şenol Güneş'in hamle imkanları geniş. %51 BJK ağır basıyor şu maç için. Bir de ev sahibi olarak çıkacaklar sahaya.

Buna karşın 2 faktör var.

1- Derbilerde defalarca şahit olduğumuz gibi favorilerin gümleme ihtimali vardır.

2- BJK karşısında biz en kötü halimizle bile iş yapmışızdır. 

Bu maçı alırsak önümüzü ciddi anlamda açacağız. BJK maçından sonra Antalya, Gençler, Trabzon, Adana maçları var. 4 maç 16 puan alamayacağımız bir seri değil. Hemen arsından Başakşehirle oynuyoruz. O haftaya kadar Başakşehir'in hızının kesileceğini düşünüyorum.

Bence sezonun en kilit maçına çıkıyoruz. 1-0 olsun bizim olsun.

• kajganic bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#3 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.140 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 09:51 ÖÖ

4 maçtan 16 puan almak biraz sıkıntılı olabilir:)).. Bu maç için endişe duyduğum Podolski'nin olmaması. Şimdi orada yüksek ihtimal yine Yasin oynayacak. Sağ bekte Cavanda nin performansını gorememiz de kötü oldu çünkü Sabri artık uzatmaları oynuyor. Şenol un kafası çalışırsa Taliscayi Sabrinin üstüne sürer. Herkesin ne ise yaradığı dedigi pas oyununu deplasmanda surdurebilirsek tribünleri demoralize edebilir kendimize bi avantaj yakalarız.
What can I do sometimes..

#4 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 09:57 ÖÖ

Patriot Hocam,

Antalya dibe demirlemiş durumda. TS'un hali malum. Adanaspor'un çok zorluk çıkarabileceğini düşünmüyorum. Sadece Gençlerbirliği her zaman zor rakip olmuştur. Orada bir miktar sıkıntı çıkabilir ancak kazanamayacağımız maç kesinlikle değil. Ben 16 puan bekliyorum o periyottan. Ancak BJK maçı çok önemli.

Gönül kazanmak istiyor. Ancak 1 puana da kendi adıma hayır demem. En azından BJK'nin hızını kesmiş oluruz. Camia olarak kolay demoralize oluyorlar. Beraberlik sallar, mağlubiyet yıkar bunları.

#5 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.216 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 10:22 ÖÖ

Topu al oyna der beklersen oynayacaklardır.

Bu maç topa hakimiyet maçı.Topa hakim olduğumuz sürece hem defans yapmış hem de rakibi zorlamış oluruz.

Çekilelim hızlı çıkıp atalım dersek işimiz daha zor olur bence..En azından yediğimizden fazlasını atmak gibi bir zarureti karşılayacak kadat kontra bulamayız.Üstelik defansda hala çok sert bir takım sayılmayız.Ched balta yan yüksek toplarda hata yapabiliyor.

Ben olsaydım Josue yi oyunda düşünürdüm.Yasin Sinan hamle oyuncusu olarak kulllanırdım.

Benfica topa hakim olarak BJK ı durdurdu..60-70 dakika pozisyon vermedi.

Sabri--Ched--Balta -Carole

-----Selçuk--Tolga--
-Bruma---Josue---Wes--

-------Eren

Bu orta alan top hakimiyeti olarak beşiktaşın üstüne çıkar..Üstelik Sinan Yasin ile hamle şanslarımız da cepte durur..

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#6 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.654 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 10:36 ÖÖ

Atanla tutanın formda olduğu sürece gerisi kör topal bile olsa yol alabiliyorsun . Geçen seneki Muslera ve Burak performansları ile bu seneki Muslera ve Eren performansları arasında dağlar kadar fark var . Umarım her iki oyuncu da sakatlıksız ve belasız başladıkları gibi bitirirler. 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#7 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.341 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 11:27 ÖÖ

Patriot Hocam,

Antalya dibe demirlemiş durumda. TS'un hali malum. Adanaspor'un çok zorluk çıkarabileceğini düşünmüyorum. Sadece Gençlerbirliği her zaman zor rakip olmuştur. Orada bir miktar sıkıntı çıkabilir ancak kazanamayacağımız maç kesinlikle değil. Ben 16 puan bekliyorum o periyottan. Ancak BJK maçı çok önemli.

Gönül kazanmak istiyor. Ancak 1 puana da kendi adıma hayır demem. En azından BJK'nin hızını kesmiş oluruz. Camia olarak kolay demoralize oluyorlar. Beraberlik sallar, mağlubiyet yıkar bunları.

4 maçta 16 puan nasıl olacak? :)

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#8 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.216 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 11:47 ÖÖ

12 demek istemiş yahu pazartesi sendromu diye bir şey duymadınız mı hiç? :)

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#9 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 12:31 ÖS

4 maçta 16 puan nasıl olacak? :)

Zor olur :) Yeni dank etti. Bütün gece 8 kez uykudan kalktım. Kusura bakmayın :)

12 de kötü ama ya

#10 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.570 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 12:49 ÖS

Önde pres yapıp savunmalarını dağıtsak mı? Ki bu 15-20 dakikadan fazla süremiyor.

Yoksa golden uzak ön hatlarına oynama imkanı tanısak mı? 

Kendi evlerinde kazanmak için saldırırlar büyük ihtimalle. Orta sahayı 3 lesek mi? 

henüz çözemedim, rakibe bir gözatayım dizilişini falan bi inceleyelim bakalım. 

*rakibin Sabrinin içinden geçme ihtimali yüksek olduğu için Hamit takviyesi lazım sanki. 

abLV6kyagM.png

Edited by Yasin Karabulut, 19 Eylül 2016 - 12:53 ÖS.
11

#11 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 01:01 ÖS

Savunma yapabilen Türk takımı ben bugüne kadar görmedim. Nadiren kalenin önüne otobüsü çekip, maçtan başı dik çıkan Türk takımı vardır. Pozisyon bilgisi zayıf bir ülkeyiz vesselam. Biz durağan, inisiyatifi bilinçli olarak rakibe yükleyerek maç alabilen takımlar yaratamıyoruz. 

BJK diğer takımlara benzemiyor. Ciddi anlamda hücum etmeye çalışıyorlar. Aynı oranda arka tarafı açıyorlar. Biz bu sezon, geçtiğimiz 2-3 sezonla karşılaştırdığımızda çok daha iyi hücuma kalkan bir takıma sahibiz. Kontra atak geliştirebiliyoruz. Gol bulmamız o kadar zor olmayacak. Önemli olan yememek. Aynı durum BJK için de geçerli. Her iki takımda benzer kafa ile sahaya çıkarsa skoru bilemem ancak baya zevkli, bol hücum aksiyonlu bir maç izleriz gibime geliyor. 

#12 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.669 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 03:52 ÖS

Tatlisca disinda cekindigim kimse yok. Alex tarzi bi herif. Sut attirmamak frikik vermemek lazim. Ustune koyarsa Rivaldo'dan bile daha iyi olur.

#13 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.241 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 05:31 ÖS

rivaldo'dan iyi olur derken bildiğimiz rivaldo değil dimi? çakma rivaldo filan var bi yerlerde ve ondan bahsediliyor muhtemelen. rivaldinho tarzı.

yoksa brezilya veya dünya tarihinde gerçek rivaldo'dan iyi olan çok fazla topçu yoktur heralde.

galatasaray ulan..

#14 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 07:10 ÖS

maça köpek gibi koşturarak, basarak başlayacaklar, öyle oynadıklarında müthiş bir tempo yapıyorlar ama bu 30 dakikanın üstüne çıkamıyor. herkesin dediği gibi kilit orta saha olacak, özellikle bu başlangıç bölümü ortada mücadeleyi kaybetmezsek başımız dik çıkarız oradan. 

jor in kadroyla oynayarak çıkacağını tahmin ediyorum, ama umarım cavanda bek sabri kanat falan yapmaya kalkmaz. de jong-tolga-selçuk göbeğini kullanıp sneijderi kanada atıp başlayabilir. o 3 lü orta sahada inler-atiba-talisca üçlüsüne mahkum olmaz, ama gidişata göre hamle zamanlamasını doğru yapmamız lazım, sonuca göre sinan ya da josue hamlelerini doğru zamanlama ve doğru tercihlerle oyuna sürebilirsek yenilmeden döneriz, bir de yenersek şahane olur tabi...

#15 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.711 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 07:22 ÖS

yoksa brezilya veya dünya tarihinde gerçek rivaldo'dan iyi olan çok fazla topçu yoktur heralde.

hagi'nin bıraktığı yıllarda rivaldo olympiakosa gitmişti.. o dönem hagiden sonra rivaldoyu getirseydik (ki bu çok mümkündü) hagiyle yakaladığımız aynı ivmeyi birkaç yıl daha sürdürürdük.. çok üzülmüştüm o dönem, olympiakosu cl çeyrek finaline taşımıştı nitekim.. bence futbol tarihinin gelmiş geçmiş en özel futbolcularından biriydi..

#16 ilkeryıldız

ilkeryıldız

Senior Member

• SIT
  • 911 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 07:55 ÖS

Muslera ya çok iş düşeceği kesin. O da her bjk deplasmanında çık iyi ıynadı(geçen sene süperdi) bu hafta da aynısı olur iyi iş çıkarır da. Benim bu maçta gönlüm poldi yi çok arıyor eğer oynasa idi kesin yazardı. Ama gene de bu maçta ben ümitliyim 1 puan alırız en azından diyorum, formda bir bruma ve eren ile galibiyet bile gelebilir diyorum.

#17 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.141 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 10:01 ÖS

Kazaniriz veya gollu beraberlik olur. Gollerden birini sabri atar.
10 HAGI

#18 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.341 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2016 - 10:47 ÖS

Muslera ya çok iş düşeceği kesin. O da her bjk deplasmanında çık iyi ıynadı(geçen sene süperdi) bu hafta da aynısı olur iyi iş çıkarır da. Benim bu maçta gönlüm poldi yi çok arıyor eğer oynasa idi kesin yazardı. Ama gene de bu maçta ben ümitliyim 1 puan alırız en azından diyorum, formda bir bruma ve eren ile galibiyet bile gelebilir diyorum.

Muslera hatali gol yemisti pek de super degildi.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#19 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2016 - 11:03 ÖÖ

İstanbul Valisi Vasip Şahin,deplasman yasağının kaldırılmasına ya da yumuşatılmasına sıcak baktıklarını söylemiş.Perşembe günü bu hususun gündeme geleceğini belirtmiş.Deplasman yasağı kalkarsa  yakaladığımız havayı Vodafone Arena'da da devam ettirip,seyirci desteği ile birlikte, maçtan galibiyetle ayrılabiliriz. 

#20 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Eylül 2016 - 09:11 ÖÖ

Beşiktaş yönetimi Galatasaray maçı için galibiyet halinde pirim ödeme kararı alırken,Galatasaray yönetimi futbolculara özel pirim ödemeye lüzum görmemiş.Bu arada eski futbolcumuz Albert Riera "Beşiktaş maçları G.Saraylı oyuncular için yılın en değerli karşılaşmaları arasında yer alır. Beşiktaş'ı her zaman kolay yeniyorduk. Bence yine aynısı olacaktır" ifadelerini kullanmış.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye