İçeriğe git

Resim
- - - - -

Taze baba M.Yasin Çakmak

• Please log in to reply
97 replies to this topic

#21 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Şubat 2016 - 10:31 ÖÖ

Laaaaaan yine atlamışız.

Tebrikler çocuklar, sahane bir şey yapmışsınız, cok seker bu velet...

#22 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Şubat 2016 - 12:37 ÖS

Ailelerden uzak olduğunuzdan cocuk yetistirme konusunda cok şanslısınız. 18 yıllık baba olarak tek tavsiyem olacak, birinizin hayır dediğine diğeri evet demesin. O hayır yanlışsa bile yanlışı yapan kendi düzeltsin.

Tek dedim ama bir tane de ilerisi için söyleyeyim, fikri olusmaya başladığında yalandan da olsa ortak konularda mutlaka fikrini sorun, acayip özgüven katıyor...

#23 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.735 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2016 - 07:06 ÖÖ

Hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün.

#24 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Şubat 2016 - 08:10 ÖÖ

Kardeşim, Allah acısını göstermesin. Resimde yasladığın yer var ya orada ebediyyete kadar duruyor ama hep o şekliyle. hiç büyümüyor sana göre. 

iki cihan mutluluğunuz olsun vesselam... muhabbetle

• Saunders bunu beğendi

#25 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.492 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Mart 2016 - 07:37 ÖS

Kardeşim Allah analı babalı büyütsün. sosyal medyadan da kutlamıştım ama ne zamandır foruma giremediğim için buradan da kutlamış olayım :) 

"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#26 Bengü Cakmak

Bengü Cakmak

SaFir

• Members
  • 2.823 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mart 2016 - 07:22 ÖS

Hepinize cok tesekkur ederiz. Uykusuz heciyor gunlerim. Anne/Baba olanlara bir sorum olacak: Nezaman yine uyuyabilecegiz biz 😕😕😕
  • Bengü Cakmak ve frodo555 bunu beğendi
2 Temmuz 2005 - Seni Seviyorum!

#27 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mart 2016 - 08:24 ÖS

Bengü öncelikle cefanın %99'unu çeken anne olarak seni de tebrik edeyim..

Soruna gelince, kötü haberi veren olmak istemezdim ama;  yaklaşık 3 ay öndeyiz size göre... Burcu an itibarı ile göz altları morarmış hamilelik öncesi kilosuna dönmüş üstüne bi 3 daha vermiş günde 5 x 30 dk uyku bulursa kendini şanslı sayar halde :S üstüne kahvaltıda yediklerime bakarken beni öldürme planları yapıyor (hemen her şey gaz yaptığı için özellikle kahvaltıda sadece zyetin ve beyaz ekmek yiyebiliyor). Erkek çok başkaymış ya, Simla ağır kolikti; 4. ayda geçer dediler ve resmen 4 aylık olduğu gece sabaha kadar kesintisiz uyumuştu.. Erkek aileleri bize bakıp tüh tüh vah vah yapıyorlar.. geçmez diyorlar.. geçmeyecek herhalde :( 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#28 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.021 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Mart 2016 - 01:24 ÖÖ

Güzel şeyler bunlar, fenerli çocuk yetiştirenleri düşünüp mutlu olun. :)

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#29 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.141 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Mart 2016 - 12:54 ÖS

Hepinize cok tesekkur ederiz. Uykusuz heciyor gunlerim. Anne/Baba olanlara bir sorum olacak: Nezaman yine uyuyabilecegiz biz

İçinizi daraltmak istemem ama bu çok değişken.5 aydan 5 yıla kadar sürebiliyor uyku düzeni oluşması.

İlk 5 ay en az uyku olan dönem..uyandığı saatlerde açık havada zaman geçirir ise uykusu biraz daha derin olabiliyor.

Her ağlamasını stres yapmamayı öğrenince işler kolaylaşıyor.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#30 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.141 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mart 2016 - 12:35 ÖS

Algoritma bizde şöyle idi
Ağlıyor > Karnı aç mı?> hayır> altına yapmış mı> hayır>ateşi var mı> hayır >hareket engeli var mı>hayır >bekle geçer..

ateşi var >38 in üstünde mi? hayır> bekle geçer

>38 üstünde mi? evet >doktora danış

ağlama 15 dakikayı aşıyorsa doktora danış..

Ağlama onun tek iletişim yolu, ilgi istediğinde bile ağlayabilir...Dış parameterelerde anormallik yoksa sabretmek lazım.

Düzenli beslenme, düzenli tuvalet yapabiliyor ateşi yok fiziksel hareketlerinde anormallik yoksa ya gaz dır ya da sıradan bir ilgi beklentisidir.

çocukların kendi kendine susmayı öğrenmesi ileride büyük rahatlık kazandırır..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#31 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.683 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mart 2016 - 02:15 ÖS

Erkek cocuklari daha cok aglar kolik agrilari daha fazla olur. Kolik agrisi icinde tek care emzirerek sakinlestirmek , ilaci yok. 

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#32 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.683 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mart 2016 - 04:50 ÖS

Biliyorsunuzdur muhakkak ama hanim muhakkak bol bol su isin 3 litre 4 litre hic kacinmasin. 

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#33 GSpoison

GSpoison

Junior Member

• Members
  • 101 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Temmuz 2016 - 07:10 ÖS

İşte insanın haberi olmuyor ve okuyunca insan üzülüyor. Kendisini çok geç bile olsa tebrik ederim.

VOTE 4 Salim

#34 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2016 - 02:02 ÖS

Bir erkek bebek de benden gelıyor..Dün cinsiyetini öğrendik kız beklıyorduk,istiyorduk ama aslan parçası gelıyor :) Şubat da aramızda inşallah...

Galatasaray tribun +1 ...

Şimdiden tavsıyelerınızı beklıyorum...Bebek arabasıydı pusettı mılyon tane seye bakıyorum sabahtan beri kolay iş değilmiş :)

• kajganic, Ferhat Karaca and winner bunu beğendi
Dean...

#35 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2016 - 04:35 ÖS

Bir erkek bebek de benden gelıyor..Dün cinsiyetini öğrendik kız beklıyorduk,istiyorduk ama aslan parçası gelıyor :) Şubat da aramızda inşallah...

Galatasaray tribun +1 ...

Şimdiden tavsıyelerınızı beklıyorum...Bebek arabasıydı pusettı mılyon tane seye bakıyorum sabahtan beri kolay iş değilmiş :)

Hocam biz de çocuk bekliyoruz. Eli kulağında. Daha 20 dakika önce kontrolden döndük :)

Travel system denilen çocuk arabalarında Mamas&Papas ve Bugaboo iyi markalar. Seçim yaparken ağırlığı mutlaka göz önünde bulundurun. 10 kilogramın altında almaya çalışın mümkün olduğunca. Ağırlık hesaplarken eşinin de kaldırabileceği bir ağırlık tercih edin. Araba+çocuk+eşya lar bir araya gelince bu arabalar zil gibi oluyormuş.

Bir de katlanınca kapladığı yer önemli. Tekerlek çapı vs. gibi faktörler de giriyor işin içine. Eğer arabayla gezeceğiniz bölgelerde taşlı çakıllı yollar varsa, yüksek kaldırımlar varsa mümkün olduğunca büyük tekerlekli almaya çalışın. 

Bebek arabası konusunda o iyi, bu kötü, şu doğru bu yanlış yok. Tamamen ihtiyaca bağlı olay.

E-bebek, joker gibi mağazalarda çok ekstra indirimler oluyor. Biz 800TL'lik ana kucağını bedavaya getirdik mesela. Biraz takip etmek gerekiyor. Saçma sapan indirimler yapıyorlar mal bitirmek için. Tetikte ol.

Şimdiden hayırlısı olsun, sağlıkla doğsun. :)

• Saunders ve kajganic bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#36 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2016 - 04:36 ÖS

Yasin Hocam sizin çocuk tam oynamalık, yoğurmalık döneme girmiş :) 

#37 tilmaz

tilmaz

Senior Member

• Members
  • 1.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2016 - 04:38 ÖS

Biz de sıraya girdik, kasım ortası gibi bekliyoruz kızımızı. Erkek adamın, erkek damadı olur dediler bana :)
  • Saunders ve kajganic bunu beğendi
"Some football players pay a billion for a Ferrari or a yacht; with that money I bought myself Livorno’s shirt. That's all." Cristiano Lucarelli

#38 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2016 - 04:45 ÖS

Biz de sıraya girdik, kasım ortası gibi bekliyoruz kızımızı. Erkek adamın, erkek damadı olur dediler bana :)

Biz de kız bekliyoruz. Aynı lafı hemen bana da kurdular. Ben kız olduğunu öğrendiğim an ilk aklıma gelen istemeye gelecekler. Daha doğmadan 25-30 yıl sonrasının gerginliği bindi omuzlarıma. :)

#39 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2016 - 07:46 ÖÖ

Teşekkur ederım :)

Bebek arabası olarak duman hocam "concord" marka bır urun seçtik dün eşimle...Alman malı sağlam oldugu her halınden bellı ama bıraz diğer arabalara göre ağır...Satıcı cocukda hiç şikayet almadıgımız tek model dedı...

Ağırlıgı bıraz kafamı kurcaladı ,gerçi arabanın arkasında duracak eve çıkartma durumlarında asansor de var ama kafam karıştı sımdı, daha hafıf urunlere heralde goz atmalıyız... 

Dean...

#40 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2016 - 07:56 ÖÖ

Hocam hangi modele bakarsan bak şikayet gelmiyor diyorlar :) Adamların en nihayetinde ürün satmaya çalışıyorlar.

Concord ben hiç incelemedim. Ama çok kullanılan bir ürün diye biliyorum.

Ağırlık konusunda sadece katladım eve çıkarttım indirdim diye düşünme.

Araba 10 kg. + çocuk 15 kg. (belli bir yaştan sonra) + 5 kg. eşya = 30kg.

Hesabı bunun gibi yapmak gerek dedi çevremden tanıdıklar hep. Bunun üzerinden hareket ettik. Bizim aldığımız araba 9 Kg.

Bu ağırlıklarda hep katalog değeri. Bebek arabası uyumlu Ana kucağı için 3 kilogram dediler. Eve gelince tarttım. 4 kilogram çıktı mesela :)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye