İçeriğe git

Resim
* * * * - 2 oy

#15 Ryan Donk

• Please log in to reply
356 replies to this topic

#41 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.838 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2016 - 05:12 ÖÖ

10 milyon tl'lik olduk gene süper.

aslında para birimi olarak kuveyt dinarını kullansak psikolojik olarak euro'dan bile daha rahat geliyor kulağa,

misal 1 milyon kuveyt dinarına alıyoruz donk'u maaşı dahil desen kimsenin ruhu duymayacak. hatta fiyatı uygun bile gelecek.

kuveyt dinarı lazım transferde oyuncu alırken, oyuncuları satarken de vietnam donguna sattık mı işlem tamam olur.

kevin grokoyst'u 68 trilyon vietnam donguna sattık de misal kendine, direk whatsapp'ı facebook'a satmış gibi hissedersin kendini.

para birimi önemli.

(bkz: delirdi)

#42 zoransimovic

zoransimovic

Senior Member

• Members
  • 1.560 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2016 - 11:00 ÖÖ

Kap a bildirim yapılmadı daha kesin pürüz var..

#43 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2016 - 11:07 ÖÖ

resmi transfer başlangıç tarihi 5 ocak.. Yarın açıklanır sanırım..

• tilmaz bunu beğendi

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#44 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2016 - 11:55 ÖÖ

Bu hafta içinde bütün transferler açıklansın . kampa götüremedikten sonra kalsın. zaten devre arası transferlerin katkı vereceği hikaye.

#45 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.331 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 11:13 ÖÖ

donk_gs_forma.jpg

Galatasaray’ın devre arasındaki ilk transferi olan Kasımpaşa’dan Ryan Donk formayı giydi. Melo ve Galatasaray’ın şampiyonluk yarışı hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’a imzayı atan 30 yaşındaki Hollandalı Ryan Donk, önemli açıklamalarda bulundu.
İşte Habertürk’e konuşan Donk’un açıklamaları;
– G.Saray, Melo gittikten sonra o bölgede çok zorlandı. Sen bu boşluğu doldurabileceğine inanıyor musun?
Bunu hep birlikte göreceğiz. Melo gerçekten harika bir oyuncu. Fakat benim daha farklı özelliklerim var. Ortada olan toplarda mesela Melo’nun yüzde 85 oranında ikili mücadele kazandığını gördüm. Büyük bir takım için topu orta sahada kesmek, savaşmak, orta sahada atak bitirmek, ikili mücadele kazanmak önemli. Ancak benim de Kasımpaşa’daki bu istatistiklerim fena değil. Ben de orta sahada birçok top kestim ve birçok atak başlattım. Belki de gole sebep olan atakları başlattım, çok anahtar paslar verdim. Melo iyi bir oyuncu, ben de kendime çok güveniyorum.

– G.Saray’a transferin kesin olarak bitti, ne düşünüyorsun…
Ben en başta Galatasaray’da oynamanın tadını çıkartacağım. Bu çok mutluluk verici bir şey. Sürekli Avrupa’da mücadele eden, çok yüksek bir taraftar potansiyeli olan, çok popüler bir kulüpte oynayacağım.

– Sana göre G.Saray’ın şampiyonluk şansı ne?
Türkiye liginde ilk yarılarda bir şeyler belli olmaz. G.Saray birçok oyuncu ile ilgileniyor. Şampiyonluk şansımızın olduğunu düşünüyorum. Bunun için sonuna kadar savaşmak gerek. İkinci devrede amaç bütün maçları kazanmak olmalı. Bu şekilde ilerlenebilirse şampiyonluk gelecektir. Yine de ikinci periyotlar, her zaman ilk yarılara göre zordur. Daha sert maçlar olur. G.Saray’ın maçlarına baktığınızda yaratıcı oyuncusunun olduğunu, kaliteli ayaklara sahip olduğunu görüyorsunuz. G.Saray geçen sene de geriden gelip şampiyonluğu kazanmıştı. Yine bunu başarmak için çalışmaya devam edeceğiz.

– Galatasaray’a transferin konusunda ne düşünüyorsun?
Gençken 3 bin seyircinin önünde oynarken kariyerimin gayet iyi olduğunu düşünüyordum. Ama daha sonra hep daha çok çalışıp kariyerimi ilerlettim. Çalışınca, her hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ben de çok çalıştım ve her transferimde daha güçlü bir takıma geçtim. G.Saray için de kariyerimin en büyük transferi diyebilirim…

– Stoperdin, Rıza Çalımbay geldikten sonra ön liberoda yarım sezon oynadın ve G.Saray’a transfer oldun. Doğru mevkinin bu bölge olduğunu düşünüyor musun
Kasımpaşa’ya ilk geldiğimde Şota Arveladze ile ilk plan benim ön libero oynamamdı. Ön libero başladım, daha sonra defansa geçtim. Defans oynamaya başladıktan sonra Şota’nın kafasındaki plan gayet netti, beni stoper olarak oynatmaya devam etti. Daha sonra Rıza Hoca geldi ve pozisyonum konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Kendisine hissiyatıma göre ön libero oynarsam takıma daha fazla yarar sağlayacağımı söyledim. Daha sonra bu pozisyonla ilgili çok fazla çalıştık. Videolu analizlerle, gösterdikleri metotlarla beni çok desteklediler. Böylece ön liberoya geçtim ve kaldım.

– Vatandaşın Sneijder’la görüşüyor musun?
Sneijder’la çok konuşuyoruz ama bunlar futbolla ilgili değil. Zaten 7/24 hayatımız futbol olduğu için daha çok kendi hayatlarımız üzerine sohbetler ediyoruz. Daha çok birbirimizi rahatlatmaya yönelik muhabbetlerimiz oldu. Aramızda özellikle İstanbul konusunda ‘trafiğe dikkat et’ gibi diyaloglar çok geçmişti.

http://sporcope.com/...uk-istedi-12178

#46 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.114 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 12:10 ÖS

Fena bir transfer degil. Orada Chedjou oynayacagina Donk hayli hayli iyidir. O bölgenin dolmasiyla Chedjou tekrar stopere cekilip, savunmayi organize edebilecek. 

Durumunu bilmiyorum ama Denayer sakatliktan dönerse savunma hatti bir hayli düzgün bir hal alabilir.

Sag beke de Ajax´tan genc bir eleman bakiyorlar. 30´u gecmis tursusu kurulmus adamlar istemiyordu Denizli. Donk´u sanirim o bölgede acil ihtiyac duymamiz ve makul sayilabilecek maliyeti yüzünden aldik.

Ikinci yariya daha saglam girecegimizi düsünüyorum ama 10 küsür puanlik farkin kapanmasi yine de cok zor. 

# 10 - Felipe Melo

#47 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.217 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 04:38 ÖS

Noldu bunun transferi daha açıklanmadı?
What can I do sometimes..

#48 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 4.893 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 04:49 ÖS

Galatasaray'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderdiği açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcu Ryan Henk Donk ve kulübü Kasımpaşa Sportif A.Ş. ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, oyuncunun eski kulübüne net 2.500.000 EUR tutarında bonservis ücreti ödenecektir. 

Oyuncunun kendisiyle 2015-2016 2. futbol yarı sezonundan 2017-2018 sezonu sonuna kadar aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır:

2015-2016 sezonu  için  :   net 750.000 EUR sabit transfer ücreti ve 15.000 EUR maç başı ücreti (Maç başı ücretleri ilk 11'de oynayacağı 12. resmi maç sonrası ödenmeye başlanacaktır),
2016-2017 sezonu için  : net 1.500.000 EUR sabit transfer ücreti ve 15.000 EUR maç başı ücreti (Maç başı ücretleri ilk 11'de oynayacağı 25. resmi maç sonrası ödenmeye başlanacaktır),
2017-2018 sezonu için  : net 1.500.000 EUR sabit transfer ücreti ve 15.000 EUR maç başı ücreti (Maç başı ücretleri ilk 11'de oynayacağı 25. resmi maç sonrası ödenmeye başlanacaktır)"

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#49 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.217 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 04:53 ÖS

Hayırlı olsun... bence faydali olacaktır.

#50 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 05:00 ÖS

Hayırlı olsun. Bonservis yüksek deniliyor ama götü boklu yerli almaya kalkışsan daha fazla isteyecekler. Maaşı da iyi bence.

#51 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 05:56 ÖS

Hayatta o 2.5 milyonu vermezdim, sene sonu için attirirdim imzayı, o 2.5 la da 2 tane genç kumarı oynardım...

#52 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.470 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 06:19 ÖS

Muhtemeln transfer yasagi, Avrupa'dan men falan gelecek bize, yapacagimiz yapalim diyorlar herhalde devre arasi.

Hayirli olsun.

#53 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.530 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 06:34 ÖS

Adı geçtiğinden beri Melo ile çok kıyaslandı . Umarım bu kıyaslamanın ötesinde olumlu katkılar yapar takımımıza . Spor ahlakı ile bağdaşmayan bir iki hareketi olsa da tribünlere ve takımı pozitif bir etkisi olacaktır  

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#54 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.411 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 08:21 ÖS

melo ile kıyaslanmasına kesinlikle karşıyım ve kıyaslayanlara karşı da sonuna kadar  savunurum. bu çocuğu yemeyelim bari, bırakalım topunu oynasın. melo geldi ve gitti, her oyuncu farklıdır. bazı rüyalardan uyanma vakti geldi artık. 

24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#55 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 09:12 ÖS

Melo kadar sert degil kesinlikle ama topa melodan daha yatkın, alan kapatmayı da biliyor, büyük beklentilere girmeye gerek yok, mevcutlardan iyi olacağı kesin...
  • LuisFigo bunu beğendi

#56 gs44

gs44

Senior Member

• Members
  • 2.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2016 - 11:43 ÖS

Melo nun satildigi rakama mal oldu. (6 ay sonra bonservisi 0 oldugundan kusuru kapatiyor.)

Melo nun fiyatina alindi, Melo nun verdigi performansin 70% sini versin yeter.

Baskan in kar yapmadaki tuccarligi dahi derecesinde.

#57 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.217 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2016 - 12:29 ÖÖ

Yanlız bunu yazın alsaydik kesin imza parası zimbirtisindan isterdi menejeri.. yine neresinden baksan 1M euro oderdik.. yani yediğimiz kazık en fazla 1.5 M civari.. Bu tabi ki az para değil ama Donk bize Avrupada katkısı olursa bu parayı çıkarmış olur.. izleyip görecez.

#58 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 7.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ocak 2016 - 11:05 ÖÖ

http://www.goal.com/...ICID=HP_BN_2

#59 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Ocak 2016 - 10:30 ÖS

Ilk maç tahminimden cok fazla katkı yaptı, orta sahada aldığı hava topları yeter :)

#60 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.530 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ocak 2016 - 12:04 ÖS

Galasında resital sundu . 

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye