İçeriğe git

Resim
* * * * - 2 oy

Star Wars 7: Force Awakens

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 02:52 ÖS

Vizyondaki filmler / diziler diye bir konu var elbet ancak bu film başlı başına bir konuyu hakediyor diye düşündüm: http://www.imdb.com/...&ref_=hm_otw_t0

#2 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 04:41 ÖS

Dün gece ilk gösterime gittim. Muhteşemdi

#3 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 05:07 ÖS

Spoiler verilmesin lütfen. Yıllardır bunu bekliyorum. Daha gidemedim. Kuduracam meraktan.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#4 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 05:30 ÖS

Spoiler verenin kulaklarını çınlatırım ,ona göre  :D

#5 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 06:02 ÖS

A new hope'a çok benzemiş, senaryo çok çok kötü, böyle bir evrenden bu kadar kötü hikaye çıkması da başarı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#6 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.495 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 06:34 ÖS

++++++

"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#7 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 07:59 ÖS

A new hope'a çok benzemiş, senaryo çok çok kötü, böyle bir evrenden bu kadar kötü hikaye çıkması da başarı.

Benim bugün IMDB'de 9/10 puan görünce beklentilerim tavan yapmıştı. Şimdi bu mesajı gördüm. Moralim bozuldu. 6 filmin içerisinde IMDB'de en yüksek puanı yakalamış durumda bu film. A New Hope 6,5 almıştı. Elbet bu 9 puan ilk gazla verilen yüksek puanlarla oluşmuştur, bir nebze düşecektir.

#8 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.333 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2015 - 11:19 ÖS

Muhteşemdi.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#9 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2015 - 12:54 ÖÖ

Yeni nesil beğenebilir ama gerçek hayranlar için hayalkırıklığı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#10 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.985 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2015 - 01:09 ÖÖ

Yeni geldi filmden, ben de begenmedim, daha dogrusu biraz hayal kirkligina ugradim diyelim.

#11 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2015 - 12:30 ÖS

Muhteşemdi.

Bende çok beğendim. Herkes bir seyretsin, spoiler derdi olmadan geniş geniş analiz ederiz. :) Soracak çok soru var.

#12 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Aralık 2015 - 12:46 ÖÖ

İşte yeni nesile seriyi sevdirmek amaçlı olmuş, tek başına güzel film ama seri içinde zayıf.

Gerçi A Phantom Menace garabetine bin basar.

#13 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Aralık 2015 - 04:25 ÖÖ

Çok şükür filmi izledim. :)

Nadir ve nadide serilerde beklenti çok yüksek olmuştur hep geçmişte. Uzun bir süredir beklentilerimi törpüleyerek gidiyorum o yüzden. Çünkü büyük hayal kırıklığı oluyor. Bunda en büyük etkenler,

Yönetmen değişmiş olabiliyor,

Senaryo sırf film üretmek için zorlama olabiliyor,

İlk filmi izlediğim dönemdeki ruh halim, hayattan aldığım zevkler, hayal gücüm (özellikle bilimkurgu türünde) değişmiş olabiliyor....

IMDB'de 9 puanla ilk günü kapatınca yukarıda bahsettiğim o yüksek beklentiyi törpülemeyi bıraktım. Spoiler yemeden elden geldiğince okudum izleyenlerin görüşlerini. Karışık görüşler almaya başlayınca beklentilerimi tekrar normal seviyelere çektim. İyi ki de öyle yapmışım.

Ben filmi beğendim. Ancak 7. film olarak değil, 1. film olarak beğendim. 7. film olarak değerlendirdiğimiz takdirde zayıf kalıyor. Ancak 1. film olarak değerlendirince bence gayet iyi iş çıkarmışlar. Hikayesi bitmiş bir seriden yeni bir hikaye türetmeye çalışıyorlar. Kolay iş değil.

Burada yaşanan zorluklardan birisi de Giga'nın bahsettiği eski nesil, yeni nesil olayı. Eski nesil için Star Wars serisi sadece filmlerden ibaret de değil. George Lucas serinin etinden sütünden faydalanmak için her yolu denedi. Telif haklarını sattı bir sürü oyun üretildi, bir sürü kitap yazıldı vs. Bunların toplamından oluşan Star Wars Universe ucu bucağı olmayacak şekilde büyüdü. Mesela Yoda'nın ustasının kim olduğunu filmleri izleyenler bilmez. Ancak internette Yoda'nın hayat hikayesi geçiyor.

Walt Disney, Lucas'ın şirketini ve haliyle Star Wars'un tüm haklarını satın aldıktan sonra ilk yaptığı iş filmler dışında üretilen tüm medyayı silip atmak oldu. Bunlar artık Star Wars Universe'ün bir parçası değil. İşte bu noktada eski nesil film+oyun+kitap şeklinde bir birleşimden oluşan Star Wars'u biliyor. Yeni nesil bunlardan kısmen haberdar. Zorluk tam olarak burada başlıyor işte. Herkesi çekecek, ortaya karışık bir şey çıkarmak zorundalardı. Eski karakterlerin bir kısmını bu yüzden tuttular (Cast listesinden görülebileceği için spoiler olduğunu düşünmüyorum.), yepyeni simalarla yeni bir başlangıç yaparak genç nesli olaya dahil etmeyi hedeflediler.

8. film 26 Mayıs 2017'de vizyona giriyor :) Yaklaşık 1,5 yıllık bir bekleme süresi olacak. Çekimlere çoktan başlanmış durumda.

#14 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Aralık 2015 - 01:19 ÖS

Aralık 2016'da da Rogue One: A Star Wars Story geliyor.

3. ve 4. bölümler arasında geçecek.

#15 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2015 - 12:04 ÖÖ

Tekrar izledim filmi.

Işın kılıcı kullanımı saçma olmuş, force'u hissetmeyen biri kullanamaz.

Onun dışında orjinal serinin atmosferini hissettiren bir film olmuş.

İkinci üçlemeden çok daha iyi.

#16 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2015 - 10:13 ÖÖ

Işın kılıcı kullanımı saçma olmuş, force'u hissetmeyen biri kullanamaz.

Kastettiğin Finn mi?

#17 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2015 - 10:52 ÖÖ

Finn evet ama bir teori var Luke eskiden eğitmiş sonra hafızasını silmiş diye.

#18 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2015 - 11:59 ÖÖ

Finn'in Luke'un eski öğrencisi olmasına dayanak neymiş? Filmde hiç bir emare yok çünkü bununla alakalı olarak. Benzer şekilde hiç bir emare olmayan teorilerden birisi de Rey'in Luke'un kızı olduğu iddiası.

Finn ışın kılıcını eline geçirdiği sırada son derece sıradan 2-3 savurma yaptı o kadar. Ama Rey'in tutsaklıktan kurtuluşu anında gücü kullanması, hayatında güç ile alakalı bir ilişkisi olmamasına karşın telekinezi kullanması ve bunu da bir hayli güçlü yapabilmesi son derece garibime gitti. Anakin -ki midichlorian sayısı açısından Yoda'dan bile daha güçlü bir kişilik- ancak eğitim aldıktan sonra gücü kullanabilmeye başladı. Hatta yaşı geçmiş diye eğitimine başta izin verilmiyordu. QuiGon'un baskısı ile eğitime alındı. Bu hatun hiç bir eğitimi olmadan nasıl oldu da telekineziye falan sardı, düşünce gücü vs. kullanmaya başladı. 

Filmde anlamlandıramadığım, alıştığımız Star Wars Universe yapısına aykırı bir şeyler oluyor gibi. 2. filmde Finn ve Rey'in geçmişine ilişkin sorulara cevap gelecekse amenna. Yoksa 6 film ile çelişen durumlar söz konusu.

Bir de 2000'lerin 3lemesini beğenmeyen çok kişi var. Beğenilmemesinin sebebi nedir? Bilen var mı?

#19 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2015 - 12:11 ÖS

Rey %90 Luke'un kızı.

Saber'a dokunduğunda gördükleri muhtemelen geçmişinden, kızı olmasa da Luke'un eğittiği padawanlardan biri.

Luke hafıza silme özelliğine sahip, muhtemelen eğittiği padawanların hafızasını sildi Kylo Ren dark side'a geçince.

#20 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2015 - 12:57 ÖS

Fazlasiyla boktan olmalari? En azindan 1 ve 2'nin... 3 idare ederdi. Jar Jar Binks gibi bir felaket gordu bu gozler.

Rey bence Han Solo-Leia'nin kizi. Obur lavuk karsi tarafa gecince Luke bunlarin hafizasini silip birakti kizi o cole. Gorecegiz tabi...

Bir de çekim teknikleri falan çok çizgi-film havasındaydı.

Senin teorin de mantıklı, hatun kılıca dokununca küçük çocukken terkedilme görüntüsü var, elini de metalik bir el tutuyordu sanki.

Sus evladım falan diyordu hatta.

Mantıken Luke'tur O da.

Ama filmlerde işlenmeyen Palpatine'nin çok değer verdiği bir hatun taraf değiştiriyor ve Luke ile bir kızları oluyordu.

O da bir teori.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye