İçeriğe git

Resim
* * * * - 3 oy

Hamza Hamzaoğlu

• Please log in to reply
340 replies to this topic

#61 kral-galatasaray

kral-galatasaray

Senior Member

• Members
  • 818 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 08:03 ÖÖ

Hamza hocaya saygım sonsuz, belli bir yere kadar bişeyler yapıyor, ama Şampiyonlar Liginin ağırlığını kaldıramıyor.

en doğru seçim Gerets olur.

http://www.fotomac.c...sle-soz-kesildi

CHAMPİON    GALATASARAY

#62 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.835 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 12:06 ÖS

Kadronun şekillendirilmesinde bizatihi kendisi çalıştığı için ben oynanan oyundan da, kalan oyuncudan da, giden oyuncudan da bizzat Hamza Hoca'yı sorumlu tutuyorum. Hatta oyuncuların bireysel form düşüklüklerini de yüklüyorum üzerine. Hoca oyuncuların form durumunu da yukarı çekmekle sorumludur. Buna karşın oynadığımız oyunun (Astana maçından bahsetmiyorum) rakipleri de kefeye koyduğumuzda kötü olduğuna katılmıyorum. Bu takım bu sezon kaybettiği ve berabere kaldığı maçlarda da bir sürü pozisyon yakaladı, o kadar da fazla pozisyon vermedi. Ancak sonuç alamadık. 

Şimdi buradan hareketle teknik direktör gönderilir mi? Gönderilir. Elinde mükemmel bir alternatif vardır. Gönderirsin, yeni hoca transfer edilir. Var mı böyle bir alternatif? Yok.

Yönetim varken, Hamza Hoca gitse ne olacak, yerine gelen ne yapacak denilmiş. Bir şey değişecekse yönetim değişecek denilmiş. Normal şartlarda %100 katılırım bu görüşe ama FFP kapsamında olduğumuz sürece yönetim de değişse durum toparlanamayacaktır. Biz yine parasız durumdayız. Alınmamış forma sponsorluğu yüzünden mi oyuncu transfer edemedik sanki. Yarın takımın başına Soros geçse bu takım yine parasız kalır. Cebinden para koyamadığın bir FFP sarmalındayız. Eldeki oyuncuları göndererek anca zararını minimize ediyorsun. Daha fazlasını yapamıyorsun. Bu kulüp artıya çıkana veya çevrilebilir, FFP normalarına uygun bir borç seviyesine ulaşana kadar bu şekil düşük profilli oyuncu transferleri ile devam etmek zorundayız. Sen Hamzaoğlu'nu gönderdin, yönetimi de değiştirdin. Yeni gelecek teknik heyet über bir teknik direktör getiremeyecek, çünkü bütçe veremeyecek. Yeni gelecek yönetim über transferler yapamayacak çünkü.... Aaaaa evet, bütçe yok. Çünkü para yok. Para olsa bile harcamaman gerekiyor. Çünkü zarar ediyorsun. Çünkü UEFA sana daha az zarar et dedi. Çünkü bu lafı 3 sezon önce söyledi. Çünkü 3 sezon önce yönetim bu lafları sallamadı. 

Bir sürü teknik direktör var piyasada. Hem de kariyerli adamlar. Bielsa en basitinden orada bekliyor. Bütçe isteyecek, transfer isteyecek vs. Bu imkanları sağlayamadığımız sürece gıkını çıkartmayan Hamzaoğlu bizim için en evla teknik direktördür. 

Bu karmaşadan çıkış yolu az çok belli. Takımın başına bir menajer gerekiyor. Bu işi ciğerden yapacak adam lazım. Albayrak orada. Gel deseler, hepimiz biliyoruz koşarak gelir. Hamzaoğlu'nun yanına ciddi deneyimli bir partner gerekiyor. 2. antrenör değil. Partner. Fikir paylaşımında bulunabileceği, akıl danışabileceği, mentor desteği alabileceği birisi lazım. Bülent Ünder sanırım boşta, en son GS TV'de maç yorumu yapıyordu. Candan Galatasaraylıdır. Gel desek o da koşa koşa gelir, elini taşın altına koyar.

Hoca'yı göndermekle sorun çözülemeyeceği bu kadar barizken, istifa istemek bana mantıklı gelmiyor malesef. Oyuncuların dağınık kafasını sahaya adapte etmek, takıma sistem inşa etmek, takımı antrene etmek, medya ile ilişkiler kurabilmek vs. hepsi bir arada belli ki Hamza Hoca'ya ağır geliyor. Bu işi yapabilecek adamları göreve getirerek problemler ortadan pekala kaldırılır.

Hem ülke hem kulüp tarihinde CL'ye ilk kez katılan bir takım Astana. Kuruluş yılı 2008. Biz bu takım karşısında 2 kez önce geçip koruyamıyorsak, 90.dakikada oyuncu değiştiriyorsak Astana maçı geçen sezon 4 yediğimiz maçlardan daha kepaze maç haline gelmiş demektir.

• Galathian ve kral-galatasaray bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#63 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 12:47 ÖS

Katılmadığım noktalar olsa da fikirlerin derli toplu ortaya konduğu, gayet kalburüstü bir yazı olmuş duman.

• duman bunu beğendi

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#64 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.835 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 01:50 ÖS

Katılmadığım noktalar olsa da fikirlerin derli toplu ortaya konduğu, gayet kalburüstü bir yazı olmuş duman.

Galathian Hocam teşekkür ederim.

Hangi kısımlarda ayrışıyoruz merak ettim. Zamanın olursa yazarsan sevinirim.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#65 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 02:44 ÖS

Elbette hocam.

1- "Kadronun şekillendirilmesinde bizatihi kendisi çalıştığı için". Bu aslında büyük çoğunluğun görüşü ama ben katılmıyorum. Elbette alınan adamlar eninde sonunda Hamza Hoca'nın onay verdiği adamlar ve alınan hiçbir oyuncu da kesinlikle istemediği adamlar değildir. Ama bence bu durum bu yargıya varmak için yetersiz. UEFA Kupası sonrası gelen Lucescu'dan beridir hiçbir GS hocası bu kadar dar mali imkanlarla kadro kurmak durumunda kalmadı. Hatta Lucescu zamanı en azından Türkiye'de bu kadar astronomik rakamlar yoktu transfer konusunda.

2-"Buna karşın oynadığımız oyunun (Astana maçından bahsetmiyorum) rakipleri de kefeye koyduğumuzda kötü olduğuna katılmıyorum. Bu takım bu sezon kaybettiği ve berabere kaldığı maçlarda da bir sürü pozisyon yakaladı, o kadar da fazla pozisyon vermedi. Ancak sonuç alamadık." Skorların ve oyunun arzu ettiğimiz gibi olmamasında güvendiğimiz dağlara (Muslera, Sneijder, Poldi, Burak) kar yağması da önemli bir faktör fakat üçü de kötü olan üç büyükler arasında mevcut durumda en kötü ve dağınık oyunu biz oynuyoruz bence. İstatistiki olarak maçlarda pas, şut, topa hakim olma gibi noktalara bakınca sanki başarılı bir oyun ortaya konmuş algısı çıkıyor. Ama bence bu bir illüzyon. Başka bir yazımda da değinmiştim; etkili, skora yönelik bir oyun sonucunda değil de ne yapacağını bilmeyen, paçası tutuşmuş, oynadığı rakiplerine göre bireysel olarak daha yetenekli bir takımın şuursuzca havanda su dövdüğü etkisiz bir üstünlük bu.

3- Bu kısmı alıntı yapmadan açayım. Yönetim gitmeden Hamza Hoca'nın gitmesi, Kulübün mali durumu FFP'yi karşılamadan mevcut yönetimin gitmesi pek birşey değiştirmez şeklinde özetlenebilecek bölüme de katılmıyorum. FFP'ye uygun hale gelsek, yönetim değişse, hoca değişse bile toplum olarak zihniyetimiz değişmeyeceği için(sabır, sistem, istikrar, altyapı, spor kültürü, harcama kültürü, spor hukuku vs vs) yine en ideal düzen oluşmayacaktır hatta. Fakat eldeki malzemeyle maksimum fayda elde edebilmek mantığıyla yaklaşırsak eli yüzü düzgün bir yönetim ve yine eli yüzü düzgün bir teknik kadro ile sistematik olmasa da çok daha olumlu süreçlere girilebilir. İşin yönetim kısmından bakarsak; idari açıdan siyasi-sportif-taraftar gibi bütün olgularla daha düzgün ilişkiler kurabilen, camianın bünyesindeki takımların sporcularından daha fazla verim almaya yönelik psikolojik ve idari atmosferi sağlayan, ekonomik açıdan eldeki marka değerini mevcut ülke ve dünya şartları açısından çok daha değerinde ve zamanında pazarlayabilen(sponsorluklar, merchandise gibi), eldeki maddi varlıkları maksimum değerlenecek şekilde projelendiren, bu varlıklara yenilerini katmak için Galatasaray adının, taraftarının ve lobisinin gücünü arkasına alarak bir baskı oluşturabilen, sportif açıdan da bütün ağırlığını altyapı ve scout sistemlerine odaklayan bir yönetim hayal değil. Hamza Hoca konusunda ise son maça kadar bin tane eksisi olmasına rağmen ben de en azından sezon sonuna kadar durmalı şeklinde düşünüyordum. Bu da vefa veya kredi verme mantığıyla değildi. Olası bir değişimin bizi daha iyi bir noktaya getirmeyebileceği ve maliyeti açısındandı. Fakat son maçla bardağın son damlası doldu benim için. Oyuncu değiştireceği zaman formayla kenar çizgisine yolladığı adamları bile kararsız kalıp 3-4 kere vazgeçen, yıldız veya asker her türlü oyuncusundan posta yemelere doymayan, Umut'u sağ açık oynatmak gibi olmayacak dualara amin deyip bir de bu tip absürdlüklerde ısarar eden, en az 7-8 kilit oyuncunun formunun dip yapmasını engelleyemeyen, verdiği röportajlarda şu veya bu sebeplerle sürekli tutarsız ve ağırlığı olmayan bir izlenim çizen, Astana maçında 20 yaşındaki sıradan bir taraftarın dahi çözüm olarak görebileceği 60. dk civarı yapacağı üç değişiklikle orta sahayı kuvvetlendirip maçı kilitlemeyi akıl edemeyen, yazılıp çizildiği gibi "maç başı parası alsın" mantığıyla olmadığına emin olsam bile 90+ dakikalarda(daha önce de yaptı ama maçı hatırlamıyorum) anlaşılamayan oyuncu değişiklikleri yapan bir hoca profili her ne kadar iyi bir insan ve karakter izlenimi çizse bile GS'nin hoca profili değildir. Ağırlığı yok, idari kabiliyeti yok, motivasyon kabiliyeti yok, oyun okuma özelliği yok, kafası karışık, kriz yönetimi yok. Yok oğlu yok. Şu halde sezon sonuna kadar istikrarlı bir şekilde başarılı sonuç alamayacağımız kesin ve net. O zaman kumar dahi olsa denklemin bazı değişkenleriyle oynayarak bu ihtimali aramak ve zorlamak durumundayız.

• InSoMNiAsTaN bunu beğendi

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#66 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 02:54 ÖS

http://www.futbolare...aciklamasi.html

#67 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:01 ÖS

toplantı 2,5 saat sürmüş. beyimiz rapor vermeyi reddetmiş. yüz yüze görüşülecekmiş. havasına bakın şunun ya :)

24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#68 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.333 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:02 ÖS

Hamza hoca görevi bırakmış diye haberler çıkıyor,bazılarının gözü aydın diyelim.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#69 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.333 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:04 ÖS

A

#70 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:05 ÖS

Hamza hoca görevi bırakmış diye haberler çıkıyor,bazılarının gözü aydın diyelim.

Aslolan Galatasaraydır emincan. kişiler gelir geçer, takılma bu kadar. 

24bpk.png

#71 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Doğru yapmış, neyin raporunu verecek beyzadelere? Sanırsın Barca kadrosu kurdular, her sorunu hallettiler, bir de rapor istiyorlar? O raporu da bu kifayetsizlikle bir taraflarına sokarlar ancak. Asıl hocanın rapor istemesi lazım bunlardan..

Varsa sıkıntıları, kötleri de yiyorsa hocanın yüzüne anlatsınlar dertlerini..
Sebastien Deisler, Mario Basler, Andreas Herzog, Thomas Von Heesen, Pierre Littbarski, Stefan Effenberg, Christian Ziege ve Mazinho II

#72 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Hamza rapor falan vermediyse cok massakli bir hareket yapmis bence.. Keske daha once malafati gosterebilseydi..Sen yonetim olarak gorevlerini yaptin mi? Butun transfer donemini hamzanin sirtinda gecirdin simdi ne raporu istiyorsun tarraaam?
  • kral-galatasaray bunu beğendi
10 HAGI

#73 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:08 ÖS

yönetim ayrı bi rezalet zaten. hamzayı sevmem ama adamların totosunu kurtarmak için atmadığı takla kalmadı. iki dakkada sattılar adamı. bu yönetim gitmedikçe yeni gelen hocanın da işi zor.

24bpk.png

#74 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.113 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:14 ÖS

Raporu 00:00:48 de imzasiz yollasin. 

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#75 Ali

Ali

Senior Member

• Members
  • 11.063 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:30 ÖS

Istifa etse ne olucak sanki? Futbolcu transfer etmesini bile bilmeyen yönetim sizce yeni teknik direktör olarak kimi getirir?

Erik Gerets denmis, ancak Gerets in bizden gitikden sonra takildigi takimlarda ortada. Geretsin artik Avrupada yada Galatasarayda bir vizyonu yada amaci olacagini hic düsünmiyorum. Para icin takilip gidecek hoca adaylaridan hayir gelmedi, gelmiyor ve muthemelende gelmeyecek.

GALATASARAY 1905

th_060833254_asy_122_363lo.png

#76 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 04:49 ÖS

yönetim ayrı bi rezalet zaten. hamzayı sevmem ama adamların totosunu kurtarmak için atmadığı takla kalmadı. iki dakkada sattılar adamı. bu yönetim gitmedikçe yeni gelen hocanın da işi zor.

Fakat kendisi de siper olurken düsünmedi bugunleri..Kızgınım bu yüzden..Siper olmasa kredisi hala olabilirdi..

Hamza gitse bile gecen seneki dirilisi kimse veremez bence..
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#77 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 05:08 ÖS

hocaya göre kişneyen adamları da yollacaksın. artık forma için savaşan, aldığı paranın hakkını verenlerle yola devam edelim.

24bpk.png

#78 gs44

gs44

Senior Member

• Members
  • 2.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 09:43 ÖS

Yollayacaksin lafini yazmasi kolayda. Transfer nasil yapilacak? Aslolan GALATASARAY, gel para yok isim nam var diyipmi transfer yapcan?

Selcuk

Burak 3.5 er milyon

yollasanda 3.5 milyonu kim oder. Baska takima yollayip gene 3.5 a tamamlayacaksin?  Yada Eboue gibi sen otur yilligin cebindemi diyeceksin?

2 yil once dedik Demiroren gibi  Aysal zar atiyor, ama attigi zar kulubun hesabindan.

Yollayip paf takimiylami  devam edeceksin?

Mali dahi Aysal UEFA  yi tepemize dikmis.

Aldigi oyuncuyu evrak yollamayi beceremediginden oynatamayan yonetim.

Polat in kampanyalarla kurtardigi durumdan beter haldeyiz.

• eminucf bunu beğendi

#79 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.333 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 11:14 ÖS

Bu topic kapatılmalı beyler.

#80 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member