İçeriğe git

Resim
- - - - -

Arabalar

• Please log in to reply
197 replies to this topic

#61 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.405 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 04:46 ÖS

Bu arada opel kadar parasini haketmeyen bir arac yoktur. Pederde yeni kasa astra var. essege binerim o araca binmem. 1,6 115bg benzinli motor var gazi koklesen arac yerinden kimildamiyor. Iscilik desen rezalet. Arac alindigi gunden beri " fren ariza" uyarisi veriyor. 3 senedir duzeltilemedi. Arkaya izfixten cocuk koltugu takayim dedim 15dk ugrastim takamadim. C maxta en fazla 3 saniye suruyor.

Geçen sene arabayı degistirirken astra ile ceed arasında kalmıştım.. daha popüler ve 2. eli kolay gider diye düşünerekten astra almaya yakındım ama arabalardan iyi anlayan kime sorduysam astraya bulaşma ceed'i al dediler.. bende ceed 1.6 dizel aldım.. çok fazla anlamam arabalardan ama 1 senelik kullanım sonucunda gayet memnunum.. 2-3 sene daha kullanıp değeri fazla düşmeden değiştiririm muhtemelen :)

#62 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.940 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 05:12 ÖS

Çok yerinde bir tercih yapmışsın. TR deki araba müşterisi marka manyağı, bilinçsiz tüketici. Kia der burun kıvırır. "ikinci eli ölü" der. E almazsan ölü olur tabi. Gidip baksınlar Amerikada falan ne kadar satıyor o beğenmedikleri Kia marka araçlar?

10 HAGI

#63 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 05:27 ÖS

Kesinlikle doğru bir tercih Kia ve Hyundai çok güzel büyük kasa araba da yapıyor ama getirmiyorlar buraya.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#64 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 05:28 ÖS

Bu arada Opelin Insignia Stationlari çok güzel.

#65 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.940 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 05:49 ÖS

Bagaj ve arka koltuk efsane gercekten ic doseme onemliyse cok begendigim Volvo S80'in su opsiyonuna bir bak krem degil ama bu da harika benim zevkime gore. 

http://assets.volvoc...7158.jpg?w=2048

Ahsap direksiyonda harika Mercedes e serisinde ahsap deri direksiyona 3200 euro mu ne istiyorlar.

Bu ne yaw? Meşe odunundan araç yapmış marangoz efendiler :)

• duncanferguson bunu beğendi
10 HAGI

#66 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.405 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 05:52 ÖS

Özellikle hyundai aslan diye bir model cikartacagini duyurmuştu.. 3000 motor psikopat bir model, türkiye'ye getirmezler muhtemelen..

Turkiye'de marka takıntısı yanında imaj algisida çok zor değişiyor.. insanlar çok araştırmacı olmadığından 20 yıl önceki dandik bir markayı hala öyle veya iyi markayı hala aynı zannediyorlar.. oysa yepyeni bir teknoloji çıkıyor ve bir anda herşey değişebiliyor otomotiv ve teknoloji sektöründe.. markalar arasında eskisi kadar uçurum yok artık..

#67 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 07:27 ÖÖ

yav marka takıntısı felan öyle diyonuzda bir ara gelly gerry mi ne bir çin markası varya onun show roomuna gittim,arabalara baktım felaket üstü açılır otomatik vites vs vs  adam biz kurumsal markayız yerimiz burası yıllarca burdayız felan dedi,neredeyse alacam arabayı bir sene sonra baktım taşınmışlar orda yeller esiyor. :) hakikaten marka alışkanlıkları kolay değişmiyor ama özellikle bizim ülkede araba konusunda kazıklanma potansiyelide bir hayli yüksek.Geçen ekşidebir başlık tartışılıyordu araba alacağına kirala diye.hiç olmazsa hayalindeki arabaya binersin minvalinde bir tartışma yakın bir zamanda gündeme almayı düşünüyorum bu konuyu.

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#68 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 08:19 ÖÖ

Bagaj ve arka koltuk efsane gercekten ic doseme onemliyse cok begendigim Volvo S80'in su opsiyonuna bir bak krem degil ama bu da harika benim zevkime gore. 

http://assets.volvoc...7158.jpg?w=2048

Ahsap direksiyonda harika Mercedes e serisinde ahsap deri direksiyona 3200 euro mu ne istiyorlar.

Abi madem her telden bizde görüş beyan edelim.  Ahşap aksamı otomobille bütünleştirmek çok büyük maharet istiyor bence. Bu volvodaki ahşap kısım 1980lerin üst sınıf mersolarındaki ahşaplara benzemiş sanki. Lakin bunun sebebi koyu renkli döşeme de olabilir. Bej döşemede o ahşap bambaşka bir etki bırakabilir.  Ama Volvonun genelde oluşturmak istediği "ağır abi" imajı S80 için gayet yerinde olmuş.  - kızmaca yok :D -

Ahşap mı deri mi dersen , bence deri.

iki tane bej döşeme örneği atıyorum. Vw resmi CC'ye ait. Orada ince bi ahşap detayda girmişler. Renk olarakta yakışmış. Diğer resimdeki BMW F30 kasa , onda ise kalite hissi için krom çıta kullanmışlar iç döşemede, ayrıca kapı detaylarında deri var. En alttaki de BMW 2.18 ST fotosu, oradaki ahşap kullanımı daha makbul sanki. Yine de 2.18 in direksiyonunu bej-ahşap olarak görmek isterdim.    Bu arada SuperB siteden bej iç döşemeli fotolara baktım gerçeğiyle uzaktan yakından alakası yok. Fotolarda karartma vs şekil yapıyorlar galiba. Normalde o aracın döşemesi çok daha açık ve sırıtıyor,  kalite hissi uyandırmıyor.

340198BAFE3146DA91A283B7A2AEF12B.jpg

tyxhc.jpg

750x400x2015-bmw-2-serisi-active-tourer-

#69 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 09:52 ÖÖ

@Yasin Karabulut 

Bej sevmeme ragmen Sihayla olmus bu bence hele soyle iyi bir beyaz isiklandirma ile bayagi agir olur yolculuk etmene gerek yok otur icinde yeter :)Direksiyonda cok guzel olmus ama. 

VW cok guzel olmus sadece iki ekleme yapayim direksiyon ahsap kaplama olsa sadece simidi o da cok harika olur ayrica vites te bej tamam otomatik ama sanki cabuk kirlenir gibi geldi bana .

F30 da guzel ama orda da sanki koyu renk bir kac dokunus gerekiyordu bej yada sutlu kahve rengi  ortaya cikarmak icin 

2.18 guzel ama direksiyon simidi ahsap olmali dedigin gibi birde bu eger bmw 5 serisine uygulansa daha guzel olur genis araba ahsaplar daha bir gosterir kendisini. 

Su asagidaki 5 serisi yeni bmw lerde en hosuma giden kombinasyon lacivert renk araba kahve koltuk ve doseme 

http://www.sahibinde...230216656/detay

Asagidaki  nasil ? 

CQS-lJFWUAAxerX.jpg

#70 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 09:58 ÖÖ

@Yasin Karabulut 

Bej sevmeme ragmen Sihayla olmus bu bence hele soyle iyi bir beyaz isiklandirma ile bayagi agir olur yolculuk etmene gerek yok otur icinde yeter :)Direksiyonda cok guzel olmus ama. 

VW cok guzel olmus sadece iki ekleme yapayim direksiyon ahsap kaplama olsa sadece simidi o da cok harika olur ayrica vites te bej tamam otomatik ama sanki cabuk kirlenir gibi geldi bana .

F30 da guzel ama orda da sanki koyu renk bir kac dokunus gerekiyordu bej yada sutlu kahve rengi  ortaya cikarmak icin 

2.18 guzel ama direksiyon simidi ahsap olmali dedigin gibi birde bu eger bmw 5 serisine uygulansa daha guzel olur genis araba ahsaplar daha bir gosterir kendisini. 

Su asagidaki 5 serisi yeni bmw lerde en hosuma giden kombinasyon lacivert renk araba kahve koltuk ve doseme 

http://www.sahibinde...230216656/detay

Asagidaki  nasil ? 

CQS-lJFWUAAxerX.jpg

Abi tarçın döşeme diye geçiyor sanırım ve  çok çılgın olmuş BMW'de. Araç rengi açık tercih edilebilir böyle bir durumda. Harika bir uyum.

Mercedeste çok şık ve sade , gayet uyumlu ve kaliteyi gösteriyor. Mercedes yeni kasalarda bu tarz havalandırma paneli kullanmıyor sanki , yada bu en lüks paketlerden birisi. Yeni havalandırma panellerini ambleme benzetmeye uğraşmışlar bence saçma olmuş.

#71 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 10:05 ÖÖ

Abi tarçın döşeme diye geçiyor sanırım ve  çok çılgın olmuş BMW'de. Araç rengi açık tercih edilebilir böyle bir durumda. Harika bir uyum.

Mercedeste çok şık ve sade , gayet uyumlu ve kaliteyi gösteriyor. Mercedes yeni kasalarda bu tarz havalandırma paneli kullanmıyor sanki , yada bu en lüks paketlerden birisi. Yeni havalandırma panellerini ambleme benzetmeye uğraşmışlar bence saçma olmuş.

Bej kaporta rengi varsa ona da gidebilir 5 serisinde.

Bu benim fotografini koydugum Mercedes E serisi senin kast ettigin tahminim C serisi. 

• Yasin Karabulut bunu beğendi

#72 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 10:26 ÖÖ

Sağlam sınıfmış =) 

#73 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 12:49 ÖS

İsviçre kara ulaşım denetleme kurumu Volkswagen'in emisyon testlerinde hile yaptığı araçların satışını geçici olarak yasakladı.

http://www.karsigaze...rdi-h54970.html

#74 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.940 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 02:04 ÖS

Benim aracin dosemeleri de krem (kumas). Yazin terlediginde pis pis leke oluyor. Su bile dokulse manyak leke yapiyor. Ikizler arka koltugun agzina sictilar. Sonaxcilarcikaramadi lekeyi. Sonra arabayi yikattigim sokak arasi yikamaciya sildirttim. Herif ne kullandi nasil bir guc uyguladoysa kotukta leke birakmamis. 50 kaat aldi ama helali hos olsun. Bir daha arac alirsanm direk koyu doseme alacam. En guzeli deri aslinda da sicak memlekette adamin mna koyuyor yazin..Havalandirmali sogutmali deri koltugu olanlari da almaya bizim guc yetmez..
10 HAGI

#75 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 02:35 ÖS

Bu arada araba konusunda Turkiye sartlarinda en mantiksiz aksesuar koltuk isitma bence, genelde e ve s klass arabalarda oluyor ama koltuk havalandirma cok daha guzel birde kendi tecrubemle en gereken aksesuar sogutmali torpido sanirim yazin lazim oluyor.  Hiz sabitleme de az kullanilsada iyi birsey. 

Leke olayi kumas ozelligi birazda bazi kumaslar anormal leke tutuyor linea larin kumaslarida oyle uzerime su damlasada kocaman bir leke biraksam diye bekliyor sanki. Bizde arabanin ici bej  deri nubuk karisik 8 aylikta bebe var su anlik bir sorun olmadi ama bakalim ne kadar gidecek :) 

#76 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.940 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2015 - 06:52 ÖS

Benim su an aracta hiz sabitlemeden daha fazla kullandigim ozellik hiz limitleme.. kullanmaya basladiktan sonra hic ceza yemedim.

Torpido sogutma degil de arac ici bozdolabi kullaniyorum black&decker marka. 12 v giristen baglaniyor. Bagaja koyup bagajdaki 12v sokete takiyprum. Cocuklarin sutudur yemegidir idare ediyor. Buz bile yapabiliyorsun istersen. O kadar sogutabiliyor.isitmasida var ama hic kullanmadim. Kapasitesi 10 lt kadar ama onemli seyleri ( et sut yumurta vb) rahat aliyor. Cocugu olanlara siddetle tavsiye ederim.
10 HAGI

#77 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.940 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ekim 2015 - 10:56 ÖÖ

Geçen cuma işe gitmek için sabah araca bimdim. Kontağa bastım. Tırt.. Akü bitmiş. 1 ay önce servise götürdüğümde "aküden kıllanıyorum, otomatik bagaj kapağı zaman zaman açılmıyor, aküye bir baksınlar" demiştim. Akü temiz demişlerdi. 1 ayda mı bitti amk? Servise carladığımda " akü bu beyfendi ne zaman bitceee belli olmaz" diyen yavşama bir servis yetkilisiyle muhattap oldum. Servisler yarrak kürek bakım yapıyorlar. Daha önce Honda serviste akünün bütün hücrelerini kontrol edip gideri var mı yok mu söylüyorlardı. Maşallah ford servislerinde 32 olması gereken lastik basıncı kontrol etmeden 25 le veriyorlar. HAlbuki servisin kontrol listesinde bu kontrollerin hepsi mevcut. KOntrolü fiilen YApmadan tik atıp geçiyor ipnenin evladı. 2 servis değiştirdim bu yüzden hepsi aynı bok. Yağ değiştir, hava filtresi yağ filtresi. Ver 400 kaat. Arada fren balatasına bakıp onu değiştiriyorlar. Garantisi martta bitiyor. Bir daha servise götürürsem sitsinler. Marttan itibaren araç Zafer ustanın ellerinden öper.. Ford aracımdan gayet memnunum ama izmirdeki servisleri 5 kuruş etmez. Daha önce nissan renault honda opel vb servisleri ile muhattap oldum. en kötüsü açık ara Ford servisleri. en iyisi de açık ara Honda Çamkıran idi. REnault Mais ta fena değil.

Bu arada servise gittiğimde YAsin in aracı getirmişler showrooma onu gördüm. Ama üzerinde branda örtülüydü. inceleyemedik. Fiyatı falan belli değil ama 2.3 motor olanını150 bin dolardan satacaklarmış TR de..

10 HAGI

#78 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ekim 2015 - 01:22 ÖS

Geçen cuma işe gitmek için sabah araca bimdim. Kontağa bastım. Tırt.. Akü bitmiş. 1 ay önce servise götürdüğümde "aküden kıllanıyorum, otomatik bagaj kapağı zaman zaman açılmıyor, aküye bir baksınlar" demiştim. Akü temiz demişlerdi. 1 ayda mı bitti amk? Servise carladığımda " akü bu beyfendi ne zaman bitceee belli olmaz" diyen yavşama bir servis yetkilisiyle muhattap oldum. Servisler yarrak kürek bakım yapıyorlar. Daha önce Honda serviste akünün bütün hücrelerini kontrol edip gideri var mı yok mu söylüyorlardı. Maşallah ford servislerinde 32 olması gereken lastik basıncı kontrol etmeden 25 le veriyorlar. HAlbuki servisin kontrol listesinde bu kontrollerin hepsi mevcut. KOntrolü fiilen YApmadan tik atıp geçiyor ipnenin evladı. 2 servis değiştirdim bu yüzden hepsi aynı bok. Yağ değiştir, hava filtresi yağ filtresi. Ver 400 kaat. Arada fren balatasına bakıp onu değiştiriyorlar. Garantisi martta bitiyor. Bir daha servise götürürsem sitsinler. Marttan itibaren araç Zafer ustanın ellerinden öper.. Ford aracımdan gayet memnunum ama izmirdeki servisleri 5 kuruş etmez. Daha önce nissan renault honda opel vb servisleri ile muhattap oldum. en kötüsü açık ara Ford servisleri. en iyisi de açık ara Honda Çamkıran idi. REnault Mais ta fena değil.

Bu arada servise gittiğimde YAsin in aracı getirmişler showrooma onu gördüm. Ama üzerinde branda örtülüydü. inceleyemedik. Fiyatı falan belli değil ama 2.3 motor olanını150 bin dolardan satacaklarmış TR de..

Onceden bir yerde calisirken sirket arabasi linea vardi avm nin katli otaparkina donerek tirmaniyordum tak tuk pat kut ses geldi arabadan birseyler dustu fren direksiyon pedallar hic birsey calismadi araba durdu el frenini cektik baktik on dingilden parcalar yerlerde neyse otoparki kapattilar biz araci cekemiyoruz cekici giremiyor vs vs saatler gecti FIAT servis orda birseyler yapti arabayi otoparkin icine ittiler oraya cekici geldi goturduler neyse 2 gun sonra ben arabayi aldim 2 km sonra bir dik yokus inisine geldim 4.mu 5. mi bir vitesteyim arabada hizli frene basayim dedim tas gibi eyvahhhh dedim 2 gun onceki sey oluyor diye korktum ama tamamen refleks bilinc disi 4leri yakip vites kucultup yokusun sonunda sansa durdum neyseki bu sefer direksiyon ve debriyaj kilitlenmedi korkudan bitik haldeyim servisi aradim kufur kiyamet gittim arabayi yuklediler cekiciye gittik service ben servis mudurune salliyorum , servis elamani geldi o arada abi pardpn islem yaptiktan sonra havayi bosaltmayi unutmusuz dedi ben daha da kopurunce servis muduru beyefendi kullandiginiz araba bir audi degil dedi o gun arabayi sirkete iade ettim bir sure sonrada ayrildim daha da FIAT'a binmem. Sonra kendime toyota aldim servise birakiyorum servis sonrasi ankette 5 uzerinden herhangi birseye 4 verince telafi etmek icin ne yapacaklarini sasiriyorlar ucretsiz islemler hediyeler vs vs. 

#79 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.940 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ekim 2015 - 01:33 ÖS

Japonlarda genel itibarıyla servis işi diğerlerinden daha iyi. Fordun Servis müdürleri zaten "Yeni Mustang'i ben tasarladım ben topladım" havasında. Sanırsın servis yetkilisi değil Ford Company nin baş tasarımcısı...Her türlü soruna "kullanımdan kullanıma değişir", "yakıtı nereden alıyorsunuz? Hmm oradan almayın xx ten alın. Yakıt kaybnaklı olabilir", "gayet normal 10.000km yaptıktan sonra kendi kendine düzene girer" türünden yuvarlak karşılıklar. Yaptıkları tek şey aracı bilgisayara bağlamak. Bilgisayar hata kaydı atmadıysa araca ellerini sürmüyorlar. YAsakmış. Yarram, 25 senedir araba kullanıyoruz hangi ses normal hangisi anormal ben senden iyi biliyorum. "Fren Balatalarınız sağlam" denilip daha bin km yapmadan 2 ay sonra balata tamamen bitip te demir demire sürterek servise araç götürdüğümü bilirim.

Ford da da 50 yerden arıyorlar servisten sonra. 40 tane anket yapıyorlar. Ama bir kez şikayete geri döndüklerini hatırlarım onun dışındakiler söylediğimizle kaldı. Bir de ankette en üzerinde durdukları kısım "aracınız yıkanarak size verildi di mi ?" kısmı.. Sokayım kirli bezle  yapacağınız yarım yamalak yıkamaya. BAkımı doğru düzgün yapın önce..

10 HAGI

#80 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.895 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ekim 2015 - 01:53 ÖS

Toyota servisi bundan farkli ,bu sekilde yasamadim birsey oldukca dikkatliler hatta gecen arabanin alarmi kendi kendine otmeye baslamisti goturdum baktilar ettiler ariza goremedik ama ayarlarini degistirdik dediler gercekten duzeldi parada almadilar .  Bu arada beni esas sasirtan FIATin servis ucretlerinin yuksekligiydi diyebilirimki Toyotanin servisi ile ayni seviyede. 

Mercedes ve BMW servis kalitesi ve ucretleri hakkinda bilgisi olan var mi ? 

Bir ara Mazdalara bakiyordum 6 ayda bir kontrole getirmeniz lazim dedi kactim gittim 6 ayda bir ben doktora gitmiyorum. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye