İçeriğe git

Resim
- - - - -

Arabalar

• Please log in to reply
197 replies to this topic

#41 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 06:29 ÖS

sedanlarda da dizel motor opsiyonu var ama TR ye getirmiyorlar diye biliyorum. Arac zaten benzinli haliyle akranlarina gore biraz tuzlu. Dizeli TR de 100 kaattan asagi olmaz. Muhtemelen alan olmaz diye getirmiyorlar. Hatcback in dizeli de 80-85 kaada satiliyor yanlis bilmiyorsam. O paraya az birsey ekleyip ust segmentten benzinli mondeo passat falan cekersin. Sedanin fabrika cikis lpg lisi var bildigim kadariyla..Hybrid i de var ama 100 bin tl yi gececek fiyati sebebiyle yeni kasalarda getirmiyorlar memlekete. Avrupada falan tesvik var hybridde bizde katmerli fiyat var.

3 senedir cmax dizel kullaniyorum. Bir iki kere motorinden kaynakli sari isik motor ariza sinyali verdi. Kontak kapatip acip biraz yuksek devirde kullaninca isik bir daha yanmadi. 95 bin oldu ariza yApmadi seytan kulagina kursun. 3 seneden sonra arizalar artiyor diyorlar. Daha once hicbir aracimi 60 binden fazla kullanmamistim. Ariza kaza vb olmazsa bunu 120 bine kadar kullanmayi dusunuyorum ha keza cocuklar arabanin icine siciyor resmen.Bakalim 120 bini gorebilecek miyiz buaracla? :)
10 HAGI

#42 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 07:16 ÖS

Su araba 100.000 de eskir olayı biraz bize ozgu sanırım Amerika'da 100.000 mil yapmış araca yeni diyorlar. Ozbekistan'da 5 sene kalmıştım Ozbekistan Daewoo fabrikasında yapılmış Nexia aracı 78 Oktan benzinle 5 sene kullandım sadece yağ ve su değişti 600.000 km de araba görmüştüm kendi gozumle. İş gereği Afganistana gidiyorum yol yok abartmıyorum yol yok ülkedeki arabanın %90 i Toyota Corolla dağ tepe taş çamur hepsi gidiyor katir gibi kaldıki gelen arabaların çoğu Amerika ve Kanadadan gelen kazalı tamir görmüş arabalar.

Yani artık günümuzde üretilen arabalar kaporta ömrü kadar gidiyor nerdeyse, turbo yada ne bileyim diğer özel teknolojiler ilave değilse arabalar 1.000.000 km gider.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#43 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 08:29 ÖS

Araba 500 bin yapar da sonra hurdaciya 3 TL ye birakirsin. 120-130 binden sonra Ikinci eli bitiyor TR de.. Simdi ben araci 90 binde satsam uzerine 30 bin tl koyup yeni arac alirim. 120 bin kmde olsa en az 45-50 kaat koymam gerekir.
10 HAGI

#44 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 08:33 ÖS

Piyasa öyle evet işte TR piyasasındaki algıdan dolayı. Ulan şöyle petrolü bol vergisi ucuz bir yerde doğmadıkki binelim S Klass 6 silindir arabalara.

#45 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 07:55 ÖÖ

sedanlarda da dizel motor opsiyonu var ama TR ye getirmiyorlar diye biliyorum. Arac zaten benzinli haliyle akranlarina gore biraz tuzlu. Dizeli TR de 100 kaattan asagi olmaz. Muhtemelen alan olmaz diye getirmiyorlar. Hatcback in dizeli de 80-85 kaada satiliyor yanlis bilmiyorsam. O paraya az birsey ekleyip ust segmentten benzinli mondeo passat falan cekersin. Sedanin fabrika cikis lpg lisi var bildigim kadariyla..Hybrid i de var ama 100 bin tl yi gececek fiyati sebebiyle yeni kasalarda getirmiyorlar memlekete. Avrupada falan tesvik var hybridde bizde katmerli fiyat var.

3 senedir cmax dizel kullaniyorum. Bir iki kere motorinden kaynakli sari isik motor ariza sinyali verdi. Kontak kapatip acip biraz yuksek devirde kullaninca isik bir daha yanmadi. 95 bin oldu ariza yApmadi seytan kulagina kursun. 3 seneden sonra arizalar artiyor diyorlar. Daha once hicbir aracimi 60 binden fazla kullanmamistim. Ariza kaza vb olmazsa bunu 120 bine kadar kullanmayi dusunuyorum ha keza cocuklar arabanin icine siciyor resmen.Bakalim 120 bini gorebilecek miyiz buaracla? :)

hala passat diyor yav :D

#46 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 08:55 ÖÖ

Ne yalan soyleyeyim benimde cc ler hosuma gidiyor soyle 1.4 tsi az da yakar yavas yavas gidersen. 

#47 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.855 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 02:13 ÖS

Civic'e 2016'da 9 ileri dizel otomatik şanzıman geliyo. Honda Suvdaki

yüksek motor araçlar çok kilometre yapar. ama 1.3, 1.4, 1.6 motorlu araçlara 150\250 bin bandından sonra illaki motor bakımı lazım oluyo helede şehir içi kullanımlarda

ayrıca herşey motorda değil benim ilk arabam Opel astra H Kasa , 220 bindeydi radyatör hortumları artık deforme olmuş patlamıştı sıcak sudan, ABS beyinleri falan yanmıştı su gelince 5 bin civarı para harcatmıştı.

Eskidikçe envai çeşit arıza açıyo artık arabalar herşey mekanik olunca

Where there is a will, there is a way.

#48 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 06:02 ÖS

Bakım araliklarin mi çok uzundu? O derece deforme olacak kadar yıprandıgi soruyorum.

#49 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 09:22 ÖS

Civic in dizel otomatiginin executive ini 90-95 ten asagi satmazlar. Bir ust segmenete kayar fiyati. tR de honda mudabimi cok ama elde patlar satamazlar bence..CRV nin dizelini de uzun sure satamadilar sonra skimostik 1.6 motor koyup satmaya kalktilar. Onu bile satamadilar. Fiyat ucuk kaliyor dizel otomatik hem de honda olunca..

Bu arada opel kadar parasini haketmeyen bir arac yoktur. Pederde yeni kasa astra var. essege binerim o araca binmem. 1,6 115bg benzinli motor var gazi koklesen arac yerinden kimildamiyor. Iscilik desen rezalet. Arac alindigi gunden beri " fren ariza" uyarisi veriyor. 3 senedir duzeltilemedi. Arkaya izfixten cocuk koltugu takayim dedim 15dk ugrastim takamadim. C maxta en fazla 3 saniye suruyor.
10 HAGI

#50 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 09:56 ÖS

Honda Civic modellerinde dizel  motor yok diye biliyorum abi? 

Temsili değil, bizzat biizim alet:

http://www.sahibinde...28884727/detay/

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#51 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 10:21 ÖS

Sportun dizeli 125 bg mi? Ben daha fazla saniyordum. Gerci tork yuksek olunca 125 te insan 125 i olmuyordur..
10 HAGI

#52 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 10:23 ÖS

Yeni astralarda arka koltuk arası çok küçük gelmişti bana ki arabada ilk önce arka koltuğa otururum. Arka koltuk konusunda superb efsane olabilir.

#53 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 10:48 ÖS

Temsili değil, bizzat biizim alet:

http://www.sahibinde...28884727/detay/

TııssssSSsSsSsSSs yılan gibi...

TT Arena Delisi

#54 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 11:05 ÖS

Otomatikci oldugumdan manueli hic bilemedim :)

Kasa iyiymis, otomatigi olsa ya sunun yazilirdim hemen.

#55 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.855 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 11:27 ÖS

Bakım araliklarin mi çok uzundu? O derece deforme olacak kadar yıprandıgi soruyorum.

serviste bile farkedemeyecekleri kadar dar bi alanda zayıflamış durduk yerde çalıştırıp hararet 90lara gelince beyaz duman attı araba.

Yeni astralarda arka koltuk arası çok küçük gelmişti bana ki arabada ilk önce arka koltuğa otururum. Arka koltuk konusunda superb efsane olabilir.

Süperb direk makam arabası kıvamında çok kıyak makina ama maalesef 1.6 motor oda

Lafı geçmişken Skoda Octavia, Passat muadili bir kaç gömlek altı bi araba ve en dolu dizel otomatik paketi 83 bin civarında(308'in 90bin, Focus'un 95bin olduğu ortamda) bi sonraki arabam muhtemelen Octavia biraz kasarsam Superb olucak. ama kesinlikle Skoda olucak

Where there is a will, there is a way.

#56 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2015 - 11:40 ÖS

Superb üst paket 1.4 tsi da iş görür yumuşak kullanıyorsan ve cok km yapmiyorsan kesinlikle passat kalitesinde ondan daha büyük bir araba. Benimde aklım gidiyor VW CC ve Süperb ye.

Bu arada Superb üst paketteki arka kapı şemsiye detayı çok hoş küçük birşey ama çok güzel. Birde B sütununda havalandırma kanalları.

#57 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 03:44 ÖS

Aman krem döşemesine bulaşmayın, o sınıfta bu kadar kalitesiz iç döşeme kabus gibi.  (Skoda için)

#58 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 03:47 ÖS

Bende de krem doseme ve, ahsap kaplama hastaligi var arabada . 

#59 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 03:57 ÖS

vw den ayrıldığı nokta döşemesi abi, geçen arkadaşla octavia ve superb baktık siyah döşeme daha ağır duruyor. Ben ki bej döşeme hastasıyımdır ben bile iğrendim. Leğen gibi duruyor yav. Ha bir de arka koltukları yatır doblo gibi kullan o nasıl bir bagajdı öyle :D

#60 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2015 - 04:32 ÖS

Bagaj ve arka koltuk efsane gercekten ic doseme onemliyse cok begendigim Volvo S80'in su opsiyonuna bir bak krem degil ama bu da harika benim zevkime gore. 

http://assets.volvoc...7158.jpg?w=2048

Ahsap direksiyonda harika Mercedes e serisinde ahsap deri direksiyona 3200 euro mu ne istiyorlar.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye