İçeriğe git

Resim
- - - - -

Arabalar

• Please log in to reply
197 replies to this topic

#21 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.481 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2015 - 09:44 ÖS

Adamlar kandirirken teknolojiyle kandiriyorlar en azindan.

20 yil önce kimin aklina gelirdi motor teknolojisinin, bilisim teknolojisiyle bu denli birlesecegini.  Adamlar resmen üc kagitcilik yapacak kadar zeki arabalar ürettiler.

Bu arada ayni olay Türkiye´de olsa ne olurdu diye düsünüyorum. Türkiye´de herhalde kimsenin umurunda olmazdi. Üstü de bir güzel kapatilirdi.

# 10 - Felipe Melo

#22 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2015 - 09:57 ÖS

Su anda Ferit Sahenk VW CEO'su RTE boy boy fotoğraf verirdi bizde olsa.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#23 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.288 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2015 - 10:35 ÖS

3-4 ay sonra, amerika'dan refuse olan modelleri Şahenk güle oynaya indirimlerle yapıştırır bize. Bizim millet de kapışır.

#24 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.905 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2015 - 10:53 ÖS

amerikada refuse olan modeller TR de satilan TR ye uygun olan modeller degildir muhtemelen.. Ha 2000 cc uzeri arabalari burada almak icin siraya girecek cok olur..

Ayrica burada oyle teknoloji kullanarak uckaat yapmayiz. Bizimkiler isi rusvetle daha ucuza hallederdi.
10 HAGI

#25 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.481 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2015 - 08:22 ÖS

Su anda Ferit Sahenk VW CEO'su RTE boy boy fotoğraf verirdi bizde olsa.

Siyaset her yerde ayni. Almanya´da da siyaset siraya giriyor Volkswagen´i desteklemek icin. Frankfurt´ta IAA´da Basbakan yardimcisi Gabriel VW adina konusma yapa yapa bir hallere girdi. Volkswagen´in zarari Alman ekonomisinin zarari demek sonucta. BMW´nin modellerinde de problem varmis. Tüm sektöre sicrarsa, Alman ekonomisi büyük SIKINTIYA girer. Otomobil sektörü Almanya´nin en önemli sektörü. Volkswagen on binlerce insanin gecim kaynagi. Volkswagen´e calisan taseron firmalari da sayarsak, bir cok insan Volkswagen´den bagimli.

ABD arada saglam darbe vurdu Almanya´ya. Amerikan pazarinda önemli bir pay elde etmeye hazirlaniyordu Alman firmalari. Simdi muhtemelen yine yerli otomobillere yönelecekler ABD´deki müsteriler.

# 10 - Felipe Melo

#26 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2015 - 06:06 ÖS

yapılan dalavereyi herkes biliyordur zaten bir de ben yazmayayım..  problemli araçlar 2.0 TDi motora sahip araçlar... a3 2.0 tdi ne sedan ne sportback veya hatchback olarak türkiyede satılmıyor... O motorla donanmış Passat ve CC versiyonlarını bize çakabilirler - ki ben binerim gönüş rahatlığıyla, neticede bizdeki euro3 standardını zaten karşılıyor o motorlar.. 

Ama şu var, amerikan arabalarında side-marker denen aletler var. Made in USA olanlarda zaten tasarlama sırasında düşünülen ve göze batmayan bir hadise ama ithal araçlarda farlara ve stoplara ek koyuyorlar - ki nefret ettiğim bir olay. Hele VW ve audilerde xenon altına sarı sarı tamamen iğrenç duruyor.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#27 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.481 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2015 - 10:32 ÖS

En azindan Almanya´da manipülasyona ugramis olan araclari geri cagirip revize edecekler.

3 milyon arac. Arac basina 1000 euro maliyet olsa, sadece Almanya´da 3 milyar euroluk  zarar cikiyor.

# 10 - Felipe Melo

#28 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.481 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2015 - 10:35 ÖS

Bu arada Mercedes de 10.000 adet Sprinter minibüsü geri cagiriyor. Onlar da emisyon konusunda bir revizyona ugrayacakmis.

Sanirim simdiye kadar ortaya cikanlar sadece skandalin görünen kismi. Daha neler cikacak bakalim. VW´nin bu konuda istisna olduguna inanmiyorum. 

# 10 - Felipe Melo

#29 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.090 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Eylül 2015 - 11:04 ÖS

gözün sevdim caponları =) 

#30 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Eylül 2015 - 03:54 ÖS

Yalnız şu da var,hükumetler emisyon konusunda gereksiz zorluyorlar otomotiv şirketlerini.. Kolaylarına mı geliyor nedir..   Bi kere karbondioksit salınımında sanki tek suçlu otomobillermiş gibi davranıyorlar - ki çok yanlış.. Mesela uçakların motorları yolcu başı salınımda 12 cyl. ferrariye bile 10 basar ama onlara kimse dokunmuyor.. Bir ineğin bile küçük otomobil kadar CO2 çıkardığını okumuştum - ki İsviçre Hollanda falan sıçmıştır bu durumda :D

• Mehmet Mutlu bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#31 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.090 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Eylül 2015 - 04:24 ÖS

Bayram sonrası yolcu gönderirken dikkatimi çekti vw mevzusuyla birleştirince ortaya atom bombası çıkıyor sanki. Otogarlarda otobüslerin hiç birisi kontak kapatmıyor ve bu adamlar resmen yağ yakıyor 5 dakika aralıksız solumak ölüm sebebi olabilir. Bunların da pek bir denetimi yok sanırım. Sadece ülkemizde mi böyle bilemiyorum. 

#32 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Eylül 2015 - 11:44 ÖS

Hondaaaaaaaaaa

Hayat ondaaaaaaaaaaaaaaa beyaaaaaaaaaaaaaaaaaa ahahahaha :) 

Şahenk 2000 CC leri çakar çakmasına da vergileri hayvan gibi değil mi o araçların? 

Bana sorarsanız Amerikan arabaların her türlü gideri var babalar... Evladiyelik araç yapıyor adamlar... 

Ülkemizde ise şunu diyebilirim. Benim amcaoğlu araba işlerine acayip meraklı. Yetkili serviste çalışmışlığı, onlarca araba kullanmışlığı, alıp - satmışlığı, serseri gibi gezmişliği vardır. Az buçuk Bağcılar apaçisidir kendisi ama arabaların içini dışını bilir. Söylediği şey şu : ''Honda al. Motoru ölmez kafan rahat olur.'

Abimde de Honca Civic var bi tane. Cidden kullanması felan çok tatlı aracı...

TT Arena Delisi

#33 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.855 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 08:53 ÖÖ

1000 motorların ekmek olduğu TR piyasasında çokta sallantı yapmaz bu skandal

ha keşke yapsada 2000cc'lerin fiyatı vergileri düşsede kurtulusak 1600 sikikliğinden

Where there is a will, there is a way.

#34 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.905 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 09:44 ÖÖ

Honda civic otomatik bundan onceki arabamdi.. Bu forumdan sedat tavsiye etmisti.Test yapip almistim. 3 sene kullandim. isyerim degidip te mesafeler artinca benzin parasi gerdi 62 binde sattim. O aracin motorunun ve sanzimaninin gazi koklediginde verdigi tepkiyi bmv lerin alt modelleri falan vermiyor..Muthis keyifli bir aracti.Ama benzin sarfiyati ve bagajin kucuk olmasi gibi sebeplerle ford cmax a gecis yaptik.
10 HAGI

#35 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.855 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 09:49 ÖÖ

o gaz köklemedeki tepkimeyi 4000 devirden sonra devreye giren Vtec teknolojisi veriyo

ondan sonrada benzini hortumluyo doğal olarak. Benimde önceki arabam civic'ti bu arada banada benzin fiyatları sattırdı

Where there is a will, there is a way.

#36 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.905 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 01:56 ÖS

Araçta 4-5 binden aşağı düşmüyor zaten devir..Benim Hondayla  bir arkadaşla Bursaya gittik. Adamın kendi arabası Jetta idi. Dönüşte benim aracı o kullandı. İzmire geldik Herif bırakmak istemedi arabayı :) Ford c-max ı aldığım acentaya sattım aracı. Onlar da satışa koydular ertesi gün satıldı gitti bizim araç :(

Ortalama 10 litre yakıyordu. O motora ve otomatik şanzımana göre normal ama hergün min 80 km yol yapına koyuyor adama.

10 HAGI

#37 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 03:55 ÖS

Bayram tatilinde ortağım bizim müvekkil şirketin sahipleri ile Selimiye'ye gitti.. Herif altında kopuk arabalar, yolda da basıyorlar, yetişemem veya fazla riske girerim diye benim arabayı aldı.. Ben de onun Honda civic 1.6 diesel'i..

Ben yola çıkarken 175 liraya dolan depoyla bursa-cunda-bursa yaptım, hatta hala arabayı geri vermedim 3 gündür şehir içinde kullanıyorum daha 225 km menzilim var.. 

Orti çeyrek depoyla çıkmış bursadan, Susurluk'da fullemiş, marmariste tekrar fullemiş, dönüşte susurlukta tekrar fullemiş :) indirim kartıyla 825 lira tutan toplam benzinden bugün itibarı ile yarım - çeyrek arası birşey kalmış :)

Allah bereket versin :P

#38 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.090 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 04:21 ÖS

Honda Civic modellerinde dizel  motor yok diye biliyorum abi? 

#39 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 05:00 ÖS

Ben 1.6 benzinli Avensisi ortalama 6.7 litrede kullaniyorum karisik yillik 8000 km yi gecmedigimden de makul geliyor , dizellerin problemi oluyor enjektorleri ariza yapiyor diyorlar ama bilmiyorum.  

Hondanin Accord cok guzel ama sadece 2.0 benzinli getiriyorlar :( 

#40 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2015 - 05:02 ÖS

Honda Civic modellerinde dizel  motor yok diye biliyorum abi? 

2013 hatchbacklerde var diye biliyorum. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye