İçeriğe git

Resim
- - - - -

Arabalar

• Please log in to reply
197 replies to this topic

#181 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.101 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Kasım 2017 - 04:05 ÖS

Sedat abi madde 3 benim için yazildi galiba ;)

Bugun kisliklari taktirdim km 40k.
model 2011.
Düsük km takintisi aracin sanziman ve yuruyen aksaminin durumu icin bence onemli.
Bayandan olmamasi onemli(otomatikse)
40k uzeriyse sanziman yagi degisimi yapilip yapilmadigina kadar sorgulamak onemli(otomatik icin)

Bence malum siteden bakilacak ilanlarda, sahibinden aratmayla ve ilan icerigindeki ciddiyet ve detay hassasiyeti gozonunde bulundurulmali. Her konuda bilgi vermekten cekinmeyen ilanlar, titiz kisilere ait oluyor genelde. Ben oyle yapiyorum en azindan.

#182 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.448 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Kasım 2017 - 04:09 ÖS

2.400 km de 2017 / temmuz çıkışlı makyajlı seat leon tdi+dsg full paket alarak araba arama serüvenimi sonlandırdım çok şükür...

101 nokta diye bır ekspertiz çeşidi varmıs onu yaptırdım aracı almadan cok dusuk km li aslında yenı araç yaptırmayabılırdım ama yine de içim rahat etmesı acısından yaptırdım...Aracın her yerıne didik didik bakıyorlar yaklaşık 3 saat sürdü..Ikıncı el araç alanlara tavsıye ederım bu ekspertiz çeşidini tabı bıraz tuzlu 400 tl gibi bir rakam ama içiniz inanılmaz rahat bir şekılde aracı alabılıyorsunuz... 

2e69bhd.jpg

• galip resat bunu beğendi
Dean...

#183 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.101 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Kasım 2017 - 05:51 ÖS

Hayirli olsun Gokhan hocam. Dsg sanziman cok keyifli ve konforlu, ayrica araç rengini ozellikle mi buldun nedir piyasada yok denilecek kadar nadir bir renk.
Ne kadara geldi arac hocam?

#184 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.448 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Kasım 2017 - 10:58 ÖÖ

Hayirli olsun Gokhan hocam. Dsg sanziman cok keyifli ve konforlu, ayrica araç rengini ozellikle mi buldun nedir piyasada yok denilecek kadar nadir bir renk.
Ne kadara geldi arac hocam?

Rengi 2017'nin ikinci çeyreğinde  çıkan renk bu desire kırmızı olarak geçiyor pek yok piyasada...

94 k ya geldi bana araç...

Dean...

#185 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.101 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Kasım 2017 - 12:50 ÖS

Iyi fiyat. Kazasiz belasiz olsun...
  • Saunders bunu beğendi

#186 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Kasım 2017 - 06:08 ÖS

Hocam, kazasız belasız kullan. Renk çok seksi :)

#187 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.448 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Kasım 2017 - 02:07 ÖS

Eyvallah beyler çok sağolun...

Dean...

#188 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.448 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Aralık 2017 - 08:58 ÖÖ

Araç muayane ücretleri 198 liradan 225 lıraya yukseldi...

Benım hatırladıgım bu muayane istasyonları özelleşmişti sanırım yanlışmı hatırlıyorum ?

Araç sahibi olanlara yapılan soygun hızla devam ediyor...

Dean...

#189 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.101 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Aralık 2017 - 02:55 ÖS

Muayene 2 yılda bir olunca göze batmıyor, benzin de sürekli 50/100 liralık alabildiğimiz için o da sorun değil. Gayet iyiyiz, ne yani bu kadar hizmetin karşılığında ufak bir fedakarlık yapamayacak mıyız? 

Asgari ücretlilerden de fedakarlık bekliyoruz hala, hiç umursamıyorlar bile. Neyse konuyu Emre Belözoğlunun Antalyada Futbol Etik Değerleri konusunda konuşma yapmasına gelmeden kapatayım bari :D

#190 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.448 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 10:05 ÖÖ

İnanılmaz paralar oldu arabalar...Ben aracı aldıgımdan beri 4-5 kere zam geldi...

Şu an aynı arabanın sıfır fiyatı 165.000 TL...C sınıfı dizel otomatık bir araçtan bahsediyoruz...

3 sene önce 170 bin liraya alınan c kasa mercedes amg şu an 315.000 TL...

Acayip bir yere doğru gidiyor bu piyasa :) 

Dean...

#191 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.101 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 10:18 ÖÖ

Bu piyasa çökmeye gidiyor. Mayıs ayında %15 daralma var. Elindekinin kıymetini bilsin herkes, yenisini yerine koymak mümkün olmayacak uzunca bir müddet. 

#192 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.770 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 10:43 ÖÖ

Ben araba kullanmıyorum

Eşim kullanıyor

1,5 sene önce kiraladık 

1,5 senesi kaldı kira döneminin bitmesine

Çok büyük kolaylık kiralama

Gittiğim pek çok otoparkta, çoğu araba plakasından, kiralık araç olduğunu anlıyorum

Çok yaygınlaştı artık kiralık araba

Türkler genelde mülkiyetçi zihniyet olduğundan mesafeli yaklaşıyordu ama kaçınılmaz şekilde yayıldı

#193 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.747 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 11:16 ÖÖ

yaşasın iki teker

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#194 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.265 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 12:16 ÖS

Ben araba kullanmıyorum

Eşim kullanıyor

1,5 sene önce kiraladık 

Gittiğim pek çok otoparkta, çoğu araba plakasından, kiralık araç olduğunu anlıyorum

Türkler genelde mülkiyetçi zihniyet olduğundan mesafeli yaklaşıyordu ama kaçınılmaz şekilde yayıldı

Kiralık otomobillerin büyük bir çoğunluğu şirketlere ait . 

Ben çalışan kesimin araç kiraladığını düşünmüyorum . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#195 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.291 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 12:28 ÖS

Yılda 2 defa vergi.

KASKO, trafik sigortası.

Yakıt masrafı.

HGS-OGS ıvır zıvır.

10.000 km bakımı.

Muayenesi.

Dert resmen araba sahibi olmak.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#196 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.176 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 01:44 ÖS

Ben araba kullanmıyorum

Eşim kullanıyor

1,5 sene önce kiraladık 

Arabayı 3 senede bir değiştiriyorsan ve orta-üst segment bir araç kullanılıyorsa ciddi maliyet avantajı sağlıyor şirketlere. Ancak alt-orta sınıf araç kullanılıyorsa, bir de aracı alan kişi 5-6 sene kullanıyorsa kiralamanın tüm avantajı silinip gidiyor. Bireysel kiralayan insanlarda da artış var son yıllarda. Ama çoğunlukla şirketler kiralamayı tercih ediyorlar. Şirket araçlarında, personel araç kendisine ait olmadığı için hor kullanıyor aracı ve masraflar çok yüksek oluyor.

Bir şey sormak istiyorum. Yıllık bir kilometre limiti var. Diyelim 20.000 km/yıl limitli olarak anlaştın. Oldu ki 22.000 kilometre yaptın. Bu durumda ne oluyor? Ceza mı ödeniyor yoksa 20.000 x 3 yıl = 60.000 kilometre sınırında kalmak yeterli mi oluyor?

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#197 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.770 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2018 - 01:51 ÖS

Bir şey sormak istiyorum. Yıllık bir kilometre limiti var. Diyelim 20.000 km/yıl limitli olarak anlaştın. Oldu ki 22.000 kilometre yaptın. Bu durumda ne oluyor? Ceza mı ödeniyor yoksa 20.000 x 3 yıl = 60.000 kilometre sınırında kalmak yeterli mi oluyor?

Biz 15.000 km X 3 sene anlaştık

Toplam seneden sayacak yani 3 sene sonunda 45.000 km aştık mı aşmadık mı ona bakacak DRD

#198 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.747 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2018 - 04:48 ÖS

Arabayı 3 senede bir değiştiriyorsan ve orta-üst segment bir araç kullanılıyorsa ciddi maliyet avantajı sağlıyor şirketlere. Ancak alt-orta sınıf araç kullanılıyorsa, bir de aracı alan kişi 5-6 sene kullanıyorsa kiralamanın tüm avantajı silinip gidiyor. Bireysel kiralayan insanlarda da artış var son yıllarda. Ama çoğunlukla şirketler kiralamayı tercih ediyorlar. Şirket araçlarında, personel araç kendisine ait olmadığı için hor kullanıyor aracı ve masraflar çok yüksek oluyor.

1 sene kiralamış ve sınırı 1 senede aşmışsan km başına ek kallavi ödeme yapıyorsun.

ben 8 ay motor kullanıyorum. arabam yatıyor..tatillere de araba kiralayıp gidiyorum. len o arabayı napıcan derseniz onu da  hafta sonu sadece markete giderken kullanıyorum..

kendi arabam 18 yaşında vergisi düşük az bindiğim için bakım benzin maliyeti de yok. bir tek sigortası var..

geçen sene kiraladığım sınıftan araç bulamayınca üst sınıf verelim dediler passat ile tatile gittim. full+ full sigorta alıyorum .. kendi arabam olsa düşünürüm bu umrumda olmuyor kafam rahat. enterprise da baya iyi fiyatlara kurumsal kiralama da yapılıyor. şirketin araçları oradan.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye