İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Eski Futbolcumuz Felipe Melo

• Please log in to reply
250 replies to this topic

#41 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 07:44 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Simao, O zaman þurada anlaþalým. Cunku þu sekilde cereyan eden, epey hatali bir bakis acisi hakim taraftarda; "Yau o kadar iyiyse neden X takiminda ? " Oysa futbolcu kariyerlerinde hersey duz mantikla ilerlemiyor. Menajer kabiliyetinden tut, kismetsizlige (yanlis takim secimi vs) pek cok sey etkili. Burada anlasamazsak scouting yatar... (Bir 'aa' ornegi; Gelmis gecmis en iyi sagbeklerden ilan edilebilecek Maicon 25 yasinda Monaco'daydi) Not......: Futbolcunun kulubu hic etkisiz degil tabi topcunun kabiliyetinde ama direkt etkili bir sebep-sonuc iliskisi varmis saniliyor.

#42 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 102 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 07:49 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! bende fanatik çingeneliði yapýp TL'ye çevirdim 6 milyonu.. 6 000 000 Euro = 14 592 994 Neue Türkische Lira yuh lan.. 10 aylýk kiraya bu kadar verilirmi be... 10 milyona baðlasaydýn direktman bonservisini ###..

#43 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.555 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 07:55 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Dediklerine aynen katiliyorum. Ama scoutingi de sadece oyuncu izlemek anlaminda algilamamak gerekiyor. Hani biz saga sola 3-5 kisilik bir izleyici ekip dagitinca, scouting yaptigimizi zannediyoruz. Ama Alman kulüpleri sadece oyunculari kesfedip, transfer etmekle kalmiyor, ayni zamana oyuncu aileleriyle özel ilgileniyorlar. Cocuklarinin okullari konusunda hassasiyet gösteriyorlar. Oyunculara lisan ögrenme zorunlulugu getiriyorlar. Oyuncunun kendini güvende hissetmesi, futbol disindaki bütün sorunlarini halledip, sadece futbola konsantre olabilmelerini sagliyorlar. Böylece özellikle uzaktan transfer edilen oyuncularin adaptasyon süreci en aza indiriliyor. Biz bunlari beceremiyoruz iste. Bir cok oyuncu gelip, Sabri, Ayhan reislerden firca yiyor sahanin ortasinda... Biz oyunculari böyle adapte ediyoruz.

#44 villain

villain

Senior Member

• Members
  • 2.127 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 08:30 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Hayýrlý uðurlu olsun, ciddi katký vereceðine de inanýyorum ama maalesef çok saçma bir antlaþma yapmýþýz. Hadi Melo'ya gani gani vereceðimiz parayý bir tarafa býrakalým ama opsiyondaki 13 milyon euro maddesi hiç olmamýþ. Bizim þuan için dünya yüzeyinde herhangi bir oyuncuya 13 veremeyeceðimiz aþikarken niye antlaþmaya koyuldu hiç anlamadým. Bana göre 1.5 milyon kiralama ücreti makul ama opsiyon 13 olunca bir anlamý kalmýyor. Umarým Bülent Timurlenk bu opsiyon iþinde haklýdýr "hani kaðýt üzeri 13 ama size 5-6'ya olur" :D Baþka türlü çok ta doðru bir transfer hamlesi gibi durmuyor, pekala Muslera tarzý genç ve geliþime açýk bir oyuncuya yýllýk 2 milyon verip kalan 4 milyonu da bonservise sayabilirdik :(

#45 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 08:38 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Bu ne böyle yahu! Ýnanmak istemiyorum þu rakamlara. Oyuncuya verilen de anormal opsiyon rakamý da. Bu iþte baþka bir hesaplar, gizli anlaþmalar olduðuna inanmak istiyorum. Baþka türlüsü mantýk, akýl, izan dýþý. 29 yaþýnda bonservisinin bitimine 2 sene kalmýþ adama 13 milyon verilmeyeceðine göre bir sezon için adam kiralamýþ oluyoruz. Nasýl bir takým-sistem oluþturmayý düþlüyor bizim yönetim ve teknik ekip anlamadým. Sanýrým bu sezonu geçiþ sezonu olarak görüp "acilen katký yapacak tecrübeli bir yabancý orta saha kapatalým, seneye Ceyhun'a falan bir bakarýz. Olmadý sezon içinde uzun bir çalýþma yaparýz niahi orta saha tercihi için." gibisinden bir planlarý var. Tamam hesap makinesiyle gezmeyelim falan diyoruzda bu da artýk zurnanýn zýrt dediði nokta. Ýþ pahalý olma mantýðýndan öteye saçma olma durumuna geldi.

#46 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.555 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:03 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Bunun tek izahi olasi sportif basarisizlik riskini düsürmektir. Olasi bir sportif basarisizlik hem Terim´i, onunla birlikte yönetimi götürür. Bu da bütün camiayi ucurumun kenarina itmis olur. Bu yüzden hem sportif basariyi mutlak suretle yakalamak icin, hemde az cok kombine satislarini hizlandirmak icin yapildigini saniyorum. 5 milyonu da bunun icin uygun gördüler. Baska bir izahi yok bunun.

#47 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:06 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da!

bende fanatik çingeneliði yapýp TL'ye çevirdim 6 milyonu..

6 000 000 Euro = 14 592 994 Neue Türkische Lira

yuh lan.. 10 aylýk kiraya bu kadar verilirmi be... 10 milyona baðlasaydýn direktman bonservisini ###..

maç baþýna maliyet yapýlsa kendisi bir benzema, 10 alexis sanchez, 3 Gervinho gücündedir.

#48 Iso

Iso

Senior Member

• Members
  • 695 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:23 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Hayirli olsun severim ben Melo´yu. Insallah fiorentina daki performansini bizde de yakalar. Yalniz ödenen rakamlar cok fena. Cok iyi performans göstermesi gerekiyor bu paralari alan adamin.

#49 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.333 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:28 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Sizin gibi taraftara birþey beðendirmek kolay deðil.Siz ancak BAM a layýksýnýz.

#50 Gokayy

Gokayy

Senior Member

• Members
  • 936 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:31 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Hadi biz layýk degiliz ona da bakalým o bu paraya layýk olacak mý? Cambiasso'yu ve ya Biglia'yý tercih ederdim. Ki biglia bonservisiyle daha ucuza gelirdi.

#51 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.555 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:32 ÖS

Sizin gibi taraftara birþey beðendirmek kolay deðil.Siz ancak BAM a layýksýnýz.

Yok o kadar da degil :)

Ben bir 300 bin euro´luk Kagawa´ya mest olurdum.

#52 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:37 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Bu slogan atma iþi kurallar dahilinde midir... Hani fikir belirtmeden, futbolu icat etmis adam özgüveninde þöyle kafamizda kestirdigimiz bir kitleye giydirebiliyor muyuz... Hani bilelim de.. Uygulariz belki. :) (Bu transfere, transferin mantigi disinda(o kafadan kotu) ne kotu ne iyi diyen biri olarak soruyorum.)

#53 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:37 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Yuh be. Bari kulubün anahtarýný verselermis. Çok para be.

#54 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:48 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! abi afedersiniz de melonun piyasa deðeri zaten 12-13M. bu adamý 3 e 5 e alma ihtimali yok. bizimkiler 1,5M kumara para vermiþler tutarsa 13 ü de verecekler demek ki, tutmazsa 13 deðil 1,5 gitmiþ olacak. bu para meloya verilir ya da verilmez ayrý konu, ama istenen adam melo ise transfer bedeli bu abicim, 2 sene önce 27M € eden adamýn deðeri yarýya düþmüþ, daha ne kadar düþmesini bekliyorsunuz. melonun kendisine 3M vermezsen adam gider pariste yaþar zaten, sende ne iþi var.

#55 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:53 ÖS

abi afedersiniz de melonun piyasa deðeri zaten 12-13M. bu adamý 3 e 5 e alma ihtimali yok. bizimkiler 1,5M kumara para vermiþler tutarsa 13 ü de verecekler demek ki, tutmazsa 13 deðil 1,5 gitmiþ olacak.

bu para meloya verilir ya da verilmez ayrý konu, ama istenen adam melo ise transfer bedeli bu abicim, 2 sene önce 27M € eden adamýn deðeri yarýya düþmüþ, daha ne kadar düþmesini bekliyorsunuz.

melonun kendisine 3M vermezsen adam gider pariste yaþar zaten, sende ne iþi var.

Juve'nin Melo'yu 13 e herhangibir takýma satabilme imkaný yok. Þu an da satamaz seneye de zor satar.

#56 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 09:58 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! satamazsa elinde tutar abi, þimdi sen kalkýp ardaya 15 veren yok deyip 5 e satar mýsýn. adamýn ederi 2 sene önce 27M €, bugün transfermarkt de deðeri 16,5M €. melonun yerine biglia alýnýrdý, veloso alýnýrdý ayrý bir tartýþma konusu, ama meloya bu para verilir mi demek bana ters gelen. meloyu istiyorsan ederi bu, bu parayý vereceksin. tutup tutmayacaðýný da deneme þansýn var, sokaða attýðýn para 1,5M sadece. stancu denen topçu müsvettesine 5M verdikten sonra bu 1,5 un lafý bile edilmez.

#57 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 10:01 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Arda senin takýmýndaki en deðperli oyuncu. Satmak gibi bir derdin yok. Melo juve'de istenmeyen adam. Altýn bidon. Üstelik Juve'nin adamý elinde tutmak gibi bir isteði olduðunu düþünmüyorum. Þu an 7-8 milyon veren çýksa takla atarak satarlardý. Hele seneye 1 senelik kontratý kalmýþ istenmeyen adamý 5 milyona falan satarlar.

#58 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 10:06 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Þahsen ben bonservis bedelinin normal olduðunu düþünüyorum biraz pazarlikla rakam düþer ama adamýn yýllýk ücreti çok fazla. Yasin in dediði gibi inþallah aldýðý ücretin altýnda ezilmez

#59 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 10:06 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! Transfermarkt'in degerlerine fazla takilmayin derim... O sitede Manuel Fernandes icin 18milyon ibaresi vardi gecen sene. 7-8'e biter demistim blog'umda. Pazarlik 1 sene sonra oradan acildiydi. Kara büyüyle 2.5m'a aldilar... Site geneli itibariyle cok basarili, ancak degerler konusunda %50 %50 diyebilirim. Zira futbolcu degeri performansiyla ölçülür. Alým satým degerleriyle degil. Bir de 'sozlesme'deki opsiyon düþmez diye dusunuyorum. 13'se 13'tur. (Sozlesme bitene kadar tabi...O da Mayis sonuysa baska mantarlar türer, ozellikle Brezilya'dan.)

#60 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2011 - 10:08 ÖS

Cevap : Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da! arda deme de servet de, 2 sene önce 7M € marsilya verseydi yolluyorduk, 7 veren çýkmadý diye 3 e bir yere vermedik, tuttuk kadaroda. evet adamlar 7-8 e satýyordu ama bizimkiler 13 yazalým dediler yani, abi adamlarýn istediði para buymuþ ki oraya yazýlan bedel bu. iþine gelmiyorsa almazsýn, ama illa melo diyorsan 2 sene önce 27M € eden adamý kimse sana 7 ye falan vermez kusura bakma. sanki 13M çýkmýþ cebimizden gibi tepki veriyorsunuz, 1 sene izleyeceðiz iþte, eðer 13M edecek performansý görürsek verir parayý alýrýz, o performansý göstermezse 1,5M harcayarak göndermiþ olacaðýz. içimizdeki stancu kazýðýnýn yanýnda bu transferin lafý bile edilmez. bir de aldýðý paranýn altýnda neden ezilsin adam, orada 1 alýrken burada 3 vermedik ki, aþaðý yukarý bu civarda para alýyordur zaten juventustan

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye