İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Eski Futbolcumuz Felipe Melo

• Please log in to reply
250 replies to this topic

#241 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 10:35 ÖÖ

Cevap : #10 Felipe Melo Orta sahaya yatýrým yapmak mantýksýz deðil. Kritik bir bölge. Benim buradaki eleþtirim 10 ay için ödenecek paradýr. Adam almýþ, kulüp almýþ ben anlamam. 10 ay için cebimizden 6 milyon çýkacak ki bu orta-üst düzey bir ecnebinin bonservisidir ya da bonservisi elinde olan bir ecnebinin 2 senelik ücretidir. Bu tip, kulüplerin istemediði adamlar bedavaya kiralandýklarý gibi çoðu kez sahip kulüp adamýn aldýðý paranýn bir kýsmýný da ödüyor. Bizim dýþýmýzda Melo'yu bu þartlarda kiralayacak kulüp çýkmazdý. Netekim çýkmadý da. Benim nazarýmda halen çok büyük ticari gerzekliktir þu Melo transferi. 13 milyona bonservisini almak ya da 10 milyona LAss'ý getirmek çok daha akýllýca olacaktý. Yoksa adamýn iyi topçu olduðunu burada "Melo kim lan?" dendiði dönemde de söylüyorduk hala söylüyoruz.

#242 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 10:41 ÖÖ

Cevap : #10 Felipe Melo Maliyetden öte, sene sonunda "eyvallah gidiyorum" durumuna gelince, baþladýðýmýz yere dönüp ah vah etmek açýsýndan tapusunu almak lazýmdý diyorum..Muslera, Cana,Melo transferlerinin matematiðini çözemedim ben..

#243 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 11:00 ÖÖ

Cevap : #10 Felipe Melo

Maliyetden öte, sene sonunda "eyvallah gidiyorum" durumuna gelince, baþladýðýmýz yere dönüp ah vah etmek açýsýndan tapusunu almak lazýmdý diyorum..Muslera, Cana,Melo transferlerinin matematiðini çözemedim ben..

Aynen öyle... Diyelim Melo iyi oynadý. Sen de 13 verdin aldýn bonservisi. Bu sene almamýþ olmakla cebinden ekstra 1.5 milyon çýkmýþ oluyor. Tut ki adam moktan oynadý. O zaman da verdiðin 6 milyon zaten çöpe gidiyor. Neresinden baksan yanlýþ bir ticari hamle. Ödediðin 6 milyonluk kirala bedeli "Aman kötü oynarsa riski azaltmýþ olurum" diyebileceðin bir miktar deðil. Resmen kol böreði.

13 milyona alacaðýn Melo'yu çok kötü bir performans bile gösterse min.6-7 ye satarsýn. Aradaki fark zaten senin bu sezon ödediðin 6 milyon kiralýk parasýna denk geliyor. Þu koþullarda bu adamýn kiralanmasýnýn hiçbir mantýðý yok kimse kusura bakmasýn.

#244 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 11:06 ÖÖ

Benim nazarýmda halen çok büyük ticari gerzekliktir þu Melo transferi. 13 milyona bonservisini almak ya da 10 milyona LAss'ý getirmek çok daha akýllýca olacaktý. Yoksa adamýn iyi topçu olduðunu burada "Melo kim lan?" dendiði dönemde de söylüyorduk hala söylüyoruz.

lass konusunda ben de senin gibi düþünürdüm, o ayrý boyut. ama istenen melo ise, tutmadi, oynamadý, uyum saðlayamadý risklerini ortadan kaldýrmak için bonservisinin 10 da 1 ini sigorta ödemesi gibi görmek mantýksýz deðil bana göre. onun da kulübe uyum saðlamasý ve sahiplenmesi ile o 1,5M alým aþamasýnda pazarlýk payý olarak düþürülür zaten.

#245 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 11:12 ÖÖ

13 milyona alacaðýn Melo'yu çok kötü bir performans bile gösterse min.6-7 ye satarsýn. Aradaki fark zaten senin bu sezon ödediðin 6 milyon kiralýk parasýna denk geliyor. Þu koþullarda bu adamýn kiralanmasýnýn hiçbir mantýðý yok kimse kusura bakmasýn.

senin matematiðinle 13 e deðil 17,5M a malediyorsun, 6 - 7 ye satýyorsun zarar 11M

böyle 6 zarar ettin öyle 11, hangisi mantýklý

#246 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.507 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 12:49 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo 10 numara:)

#247 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 07:55 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo Osvaldo'nun yazdiklarina katilmasam olmaz. Gelirken, not verirken yolda kýþta duþta Muþ'ta belirttigim seyler.

#248 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 11:03 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo bu iþin matematiðini yaparken topluca polat teoremini kullanýyorsunuz zannedersem. o da elanoyu satarken kendi senelik ücretini dahil etmiþti fiyata. satýn da alsan kiralasan da kendi alacaðý parayý vereceksin, onu hesaba katmak anlamsýz. adamý kiraladýn 1,5M verdin, 13M un riskini minimuma indirdin, devre arasý gidip iþi bitirirsen en fazla 12 ye baðlarsýn totalde zararýn 500K yý geçmez ama risk faktörü ortadan kalkar meloya o para verilmez denilmesini anlayabilirim, futbol görüþüdür derim de kiralama olayýnýn çok büyük kazýkmýþ gibi gösterilmesine kafam basmýyor.

#249 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.365 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 16 Aralık 2019 - 01:05 ÖS

https://twitter.com/...5296534529?s=20

#250 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.397 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Aralık 2019 - 09:32 ÖS

hey gidi koca reyiz. sen gittin bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

https://mobile.twitt...645913235705856
galatasaray ulan..

#251 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.365 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2019 - 07:27 ÖÖ

Hulk.

3a2ada14a384338050bfbb1b7f502c24.png

Sent from my iPhone using Tapatalk