İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Eski Futbolcumuz Felipe Melo

• Please log in to reply
250 replies to this topic

#221 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 09:42 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo

Adamýn sözleþmesi 2013'te bitmiyor mu?

O vakit Terim 2014 de bitecek sanýyor :) Gazeteciye ýsrarla Melo 2 sene diye iþaret yaptý..

#222 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 09:43 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo Ben de LAss'ý tercih ederim orasý ayrý konu.

#223 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.460 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 09:46 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo hocam bidon aþaðý, bidon yukarý. ne bidonu allah aþkýna. bidon'un özelliði, beklentilerin altýnda kalan, yüksek ücretinin karþýlýðýný veremeyenlerden seçilmesi deðil mi? seri A'nýn mustafa sarp'ý bidon seçilecek deðil ya. 25 milyonluk adam seçiliyor iþte. o adama 25 milyon saydýlar. 25 diyorum..25..:) ha eder mi tartýþýlýr, ama 13 milyon eder, normaldir.

#224 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 09:49 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo Zamanýnda Hakan Þükür ve Roberto CArlos ta altýn bidon seçilmiþti. HAdi HAkan haketti diyelim de CArlos altýn bidon seçildikten sonra senelerce üst düzey top oynadý R.MAdird'de. Bidonu Ýtalyanlarýn arka cebine monte etti.

#225 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 09:49 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo Dünya kupasýnýn en kotu 11'ine de koydular Insomnia..Tek onla yýrtamadý yani..Zaten bu apoletleri takmasaydý,yolumuz kesismezdi o ayrý konu :)

#226 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.460 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 09:52 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo aynen öyle iþte nameless. ama milli takýmla dünya kupasý oynayan nadir brezilyalýlardan diye de düþünmek lazým :) o bakýþ açýsýna dikkat çekmeye çalýþmýþtým.

#227 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 09:54 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo Juve takip ederse ya aglar ya da Arap ligi deyip es gecer. Juve'de 'otobusu park edip' (copyright@Mourinho) kesiciyim ben kokmam bulasmam diyordu. En kotu karma bidon vesaire oradaki ultra pasifligi ve kiytirik kesiciliginden ileri geliyordur muhtemelen. [uzerine beklentiyi de ekleyince...] Transferin 'mantigi' hata ve þarta bagli performans... Ilki baki ama ikincisinde þartý (aktiflige geri evrim) aþacak gibi insallah.

#228 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 10:13 ÖS

Biz 6 milyona 10 aylýk kiraladýk.

hayýr abicim, 1,5 milyona 10 ay kiraladýk, gerisi 3,5 mu 4 mü neyse artýk kendi aldýðý para.

50 kere konuþtuk bunu, 1,5M a deðil 1M a kiralardýn diyelim, aradaki 500K mýdýr bu kadar büyük kazýk. adam juvede 3M üstü para alýyordu sana gelirken aldýðý para da normaldir.

daha iyisini boþa aramaya hiç gerek yok, devre arasý uzatmadan 10-11M gibi bir paraya alýnýr, kendi de takýmý sevmiþ, sahiplenmiþ görünüyor. bunun da avantajýyla 2-3M luk indirim yaptýrýlýr diye tahmin ediyorum. sene sonuna býrakýlýp bir de araplarýn verdiði abuk paralarla uðraþmayalým.

#229 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 10:30 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo Geçen hafta maçýn en iyisi olarak seçmiþtim.Bugün yine beni yanýltmadý. Ben bu mevkide oynayýpta böyle kolay dikine gidebilen, bu kadar ayaðý düzgün top yapan,savaþçý adam görmedim bu takýmda...Melo mevkisinde benim için ilktir! Galatasaray ömrü hayatý boyunca box-to-box mevkisinde böyle oyuncu görmemiþtir.Attýðý golde böðürdüm.Özlemiþim böyle golleri...

#230 ErlikHan

ErlikHan

Senior Member

• Members
  • 1.406 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 11:41 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo Attýðý gol hakikaten enfesti. Fizik gücü, hýzý ve yerinde müdahaleleri ile orta sahada bir fark yarattýðý gerçektir. Ayhan-Sarp ikilisini hala arayan yoktur umarým.

#231 savatage

savatage

Junior Member

• Members
  • 2.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 11:52 ÖS

Ýþte Altýn Bidon adaylarý

Ýtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) her yýl en kötü performansý gösteren futbolcuya verilen Altýn Bidon (Bidone d'oro) ödülünün bu yýlki adaylarý belli oldu.

Ýtalyan Catersport radyosunun açýkladýðý aday listesinde 10 oyuncu bulunuyor.

2003'ten beri verilen ödülün bu yýlki adaylarý þunlar: Adriano (Roma), Diego Ribas (Wolfsburg-eski Juventuslu), Alessandro Mancini (Ýnter), Ronaldinho (Milan), Marco Materazzi (Ýnter), Amauri (Juventus), Fabio Cannavaro (El Ahli-eski Juventuslu), Antonio Cassano (Sampdoria), Adrian Mutu (Fiorentina) ve Felipe Melo (Juventus).

Ödül geçen yýl Fiorentina'dan 20 milyon Avro'ya Juventus'a transfer olan Brezilyalý Felipe Melo'ya verilmiþti.

Ödülün 2008'deki sahibi, Ýnter'in o yýl Porto'dan transfer ettiði Beþiktaþlý Ricardo Quaresma olmuþtu.

Ödülü geçmiþte kazanan oyuncular þöyle sýralanýyor: Rivaldo (2003), Legrottaglie (2004), Vieri (2005), Adriano (2006 ve 2007), Quaresma (2008), Felipe Melo (2009).

Serie A 'yý ve özellikle Juventus'u takip ettiðim dönemlere gelir Felipe Melo'nun transferi.
Burada da ýsrarla Juventus'un çökmüþ Ýtalya Ligi'ni yeniden ayaða kaldýrabilecek takýmý kurma yolunda olduðunu yazmýþtým hatta; olmadý :)
O dönemler, Juventus orta sahasý için, üstelik Ýtalya Ligi gibi sert futbol oynana bir lig için, Fiorentina'daki baþarýlarý sonrasý nokta transfer idi. Hatta Diego'yu alýyorsan, ondan verim almak için Melo'yu da almalýsýn diyordum.
Ancak asýl bidon Diego olmuþtu o sezon!

Halen, bu akþam izlerken de ayný þeyi düþünüyorum,
özellikle sert oynanan ligler için bulunabilecek en iyi orta saha oyuncusudur Felipe Melo.
Rakibi sindirir, korkutur, geçirmez. Ancak her yýldýz oyuncu gibi, dengesiz hareketleriyle her an takýmýný eksik de býrakabilir. Yine de bu kadar oyunu sert oynayan yýldýz oyuncu son yýllarda hatýrlamýyorum ve bu da onu daha da deðerli kýlýyor gözümde!

#232 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 11:54 ÖS

Yine de bu kadar oyunu sert oynayan yýldýz oyuncu

PES'de Brezilya Classic'de bile kendine 11'de yer bulabiliyor, oyle de vazgecilmez yapmýslar :)

#233 Lukunku

Lukunku

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 632 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2011 - 11:55 ÖS

Cevap : #10 Felipe Melo pitbull cok fena isirmis. milleti bir korku sarmis nedense simdiden. :)

#234 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 12:02 ÖÖ

Cevap : #10 Felipe Melo Lig(ya da daha spesifik olarak ligteki 'bazi oyuncular') o kadar dandikki þu iki maçtýr sert oynamasina gerek kaldigini bile dusunmuyorum. Bildigin egleniyor. Dogustan gelen teknik ustunlugunu de kullanip kutudan kutuya istedigi gibi takiliyor. Bundan sonrasi onemli... Her rakip aileboyu IBB ortasahasi, Sarp cart degil tabi ligte.. Hani bu oleyler 2. calimda kaptiracagi toplarla yuhalamaya donusebilir. Onunu ac ver git tekrar al... Yeterli meli melo.

#235 Burakilly

Burakilly

Senior Member

• Members
  • 1.584 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 12:05 ÖÖ

Hani bu oleyler 2. calimda kaptiracagi toplarla yuhalamaya donusebilir.

O konuda da akýllý davranýyor bence. Kendini zorlanacak bi duruma sokmadan çýkartýyor ayaðýndan topu.

#236 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 09:38 ÖÖ

Cevap : #10 Felipe Melo 10 numara buna mý kaldý diyordu millet :) Aha buyrun size 10 numaralýk gol 10 numara çalýmlar ne ararsan var :)

#237 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 11.010 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 09:56 ÖÖ

Geçen hafta maçýn en iyisi olarak seçmiþtim.Bugün yine beni yanýltmadý. Ben bu mevkide oynayýpta böyle kolay dikine gidebilen, bu kadar ayaðý düzgün top yapan,savaþçý adam görmedim bu takýmda...Melo mevkisinde benim için ilktir! Galatasaray ömrü hayatý boyunca box-to-box mevkisinde böyle oyuncu görmemiþtir.Attýðý golde böðürdüm.Özlemiþim böyle golleri...

Miraç, bir de n'diaye'yi seyret derim.. daha mý üstün? deðil belki ama bu bir yýllýk kira
parasýna onun genlerinden doðacak 7 kuþaðýn bonservisini de alýrsýn... :) ama iþte aðalýk raconuna ters fransalardan 1,5 luk adam almak..

#238 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 09:58 ÖÖ

Cevap : #10 Felipe Melo “Galatasaray’a imza attýktan sonra yaptýðýmýz röportajda kendimi ‘pitbull’ olarak adlandýrmýþtým. Oðlum da bunu çok sevdi. Ve gol atmam hâlinde pitbull gibi sevinmemi istedi. Onun isteði doðrultusunda böyle bir sevinçte bulundum” dedi. ------ baba olmak adamý pitbull da yapar çomar da :) seviyom bu adamý..

#239 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 09:59 ÖÖ

baba olmak adamý pitbull da yapar çomar da

Hahah harika bir yorum,cok dogru :)..Baba olmadým ama babamýn neler yaptýgýný bilirim bizim icin :)

#240 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2011 - 10:15 ÖÖ

Cevap : #10 Felipe Melo bursadaki diaye ise bahsedilen, iyi topçu, ama senin orta sahan 21 yaþýndaki bir gençle kumar oynanacak durumda deðildi. ayrýca melo kalite olarak çok daha üst seviyede bir adam. Önce meloyu alýrsýn, sonra +sonsuz hakkýnla yanýna n'diaye eklersin kimse bir þey demez.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye