İçeriğe git

Resim
- - - - -

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.040 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2015 - 10:14 ÖÖ

Kutu mutlu olsun, cocuklari olanlar evi idaresini bir gun evlatlarina biraksin. :)
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#2 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2015 - 03:15 ÖS

Kutlu olsun arkadaşlar :)

.... Galatasaray, o daha vefali ....

#3 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 27 Nisan 2015 - 12:15 ÖS

Geç kaldık kutlamak için ama olsun.  Bu milletin "ulusal egemenliğin ne kadar kıymetli bir olgu olduğunu bir gün kavrayabilmesi dileğiyle" kutlu olsun.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#4 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.040 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2018 - 07:58 ÖÖ

Yikamayacaksiniz bu Cumhuriyeti orumcek kafalilar, inadina kutlu olsun.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#5 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.492 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2018 - 12:34 ÖS

Anıtkabirde muazzam bir kalabalık var.

Şükran ve minnetle.

Kutlu olsun

"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#6 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2018 - 05:50 ÖS

Kutlu olsun, kut'la dolsun

#7 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.564 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2018 - 06:33 ÖS

https://mobile.twitt...144736644067328
galatasaray ulan..

#8 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.040 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 07:06 ÖÖ

Mukemmel. :)

#9 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.696 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 10:06 ÖÖ

Cuma namazı kalabalık diye cumaya salı günü gidenler gibi; biz de 23 Nisan'da Anıtkabir'in halini bildiğimiz için çoluk çocuk ezilmesin diye 3-4-7-8 yaşlarında 5 veletle 22 Nisan'da gittik Ankara'ya... 

Bundan önceki Anıtkabir ziyaretim 1991 veya öncesidir çünkü Bursa Erkek Lisesi' nde öğrenciyken orta ve lise grubunda 2 defa okul gezisine gitmiştik... Aradan 30 yıla yakın zaman geçmiş; herhalde ben küçüktüm diye midir nedir, daha görkemli hatırlıyordum tesisin genelini de mozole binasını da... Mahir Enes epey eğlendi avluda, kimse bulaşmayınca her yöne 100 mt boşluk hoşuna gitti mikrobun... 

Benim ilk gittiğim dönemlerin Türkiye'sinde insanların kim olduğunu neci olduğunu yüzüne bakarak anlamak mümkün olmadığından (böyle bir derdimiz de olmadığından), o zamana göre kıyaslama yapmam mümkün değil tabi ama cumartesi gördüm ki; meclis başkanı diye o yılda 5-6 defa küfrederek ama ske ske o frak denen şeyi giyen lavuk ne derse desin, o pis ağzıyla istediği kadar adını anmasın, Atatürk; Türkiye'nin her kesiminden her görüşünden her insanın, kendi isteğiyle bir saat park yeri arayıp, 2 hatta 3 defa sırada bekleyip, güneşin altında yollar yürüyüp, gözyaşları ile dualar ederek ziyaret ettiği bir figür halinde hâlâ...

Öyle bir yer ki ülkeden umudunu kesmek üzere olduğun an gidip kendini bir saat şarja takabilirsin avlusunda... Elinde Türk bayrağı sallayarak arkadaki arkadaşlarını Kürtçe çağıran 10-11 yaşında çocuk gördüm; mozole önünden geçerken kırmızı şeridin arkasındaki gri jilet takımlı asker çocuğu; çocuk kaç defa "yasak teyze ya"  dese de "bak sen koymazsan ipten atlar ben koyarım" diye bezdirip elindeki çiçeği komutanlık daimi çelenginin üstüne koydurtan gözü yaşlı çarşaflı teyze gördüm...

Ha bir de; daha önce herhalde saatleri uymadığı için denk gelemediğim bayrak nöbeti değişiminin tam ortasında kaldım tesadüfen.. Görevlileri herkesi o yana bu yana açarken beni sınır taşı gibi kullandılar ve kalabalığın ortasındayken bir anda en öne geçmiş oldum hiç hareket etmeden; çok güzel de bir açıdan videosunu çektim tüm seremoninin.... 

• Giga ve ilkeryıldız bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#10 GSpoison

GSpoison

Junior Member

• Members
  • 101 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 11:13 ÖÖ

Bugünün küçükleri yarının büyükleridir. 23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun... 

#11 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.040 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:44 ÖS

Sedat okurken duygulandım.

#12 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 01:00 ÖS

Geç oldu ama kutlu ve daim olsun inşallah :)
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#13 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.492 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2018 - 08:16 ÖS

https://twitter.com/...8534228995?s=19
"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#14 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.492 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2018 - 08:16 ÖS

https://twitter.com/...8534228995?s=19

#15 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.040 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2019 - 07:48 ÖÖ

Kutlu olsun.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye