İçeriğe git

Resim
- - - - -

Sinan Güler

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mart 2015 - 11:45 ÖÖ

Bu topağı çoktan açmak lazımdı... ya nasip....

Sinan Güler: Bir 40 dakika daha oynardım

Sakat sakat çıktığı ve oyun kurucu görevini üstenlendiği derbide 40 dakika boyunca sahada kalan Sinan Güler konuştu.

Sakat sakat çıktığı ve oyun kurucu görevini üstenlendiği derbide 40 dakika boyunca sahada kaldı. Bu sezon ligde maç başına 27, Avrupa’da da 25 dakika ortalamayla mücadele eden başarılı oyuncu, destansı galibiyetten 1 gün sonra Fanatik Gazetesi'ne konuştu. “Vücudumda bileklerimden yukarısı bir 40 dakika daha maç oynar ama ayaklarım kaldıramayabilir” diyen Güler samimi açıklamalar bulundu.

Fenerbahçe Ülker’i ligde 6 kişiyle, Yunan devi Olympiakos’u da Avrupa Ligi’nde 7 kişiyle yendiniz. Bunun sırrı ne?
İki güzel maçı örnekledin aslında. Buradaki en büyük sır herhalde; daha da dibe inemezsin! Bu sene başımıza gelenlere baktığımızda; çok defa dibe düştük takım olarak. Öyle olunca, böyle maçları kazanmak daha ihtiyaç oluyor. Kimsenin morali yokken, herkes keyifsizken, negatif olan bir sürü şey varken takım olarak kenetlenebilmek, takım olarak doğru yolu bulabilmek kolay bir şey değil. Maçın başından itibaren çok güzel basketbol oynadık. Bir de onun getirdiği enerji çok daha güçlü yayılıyor; hem taraftara hem de tüm takıma. Zaten maç öncesi Ergin abi bizle birebir toplantı yaptı. Ardından Yağızer, Yakup ve Tolga bizle konuştuğunda takımda hiçbir zaman kafalar düşük değildi. Hep şunu düşündük. Bu bir basketbol maçı, sahaya 5 kişi çıkıyor, 40 dakika oynanıyor ve bir tane top var. Ve o topa hükmeden, o topla beraber oynayan, daha akıllı olan kazanacaktı. Biz de bunu çok iyi yaptık.

TOP 16’ya çıktıktan sonra sanki takım toparlanmıştı. Ancak yine sıkıntılar yaşandı?
Saha dışı problemlerin yanı sıra sakatlıklar da bizi çok etkiledi. Halâ da başımızı ağrıtan bir unsur. Sezon başından bu yana, takım olarak idman yapamadık. Maçların neredeyse tümünde eksiktik. Ben, Ender, Kerem Gönlüm, Pocius ve Arroyo, Dünya Şampiyonası’ndan ufak tefek sakatlıklarla geldik. Onun da etkileri büyük.

Maçın hangi bölümünde kazanacağınızı hissettiniz?
Bazen öyle bir acil durum enerjisi ortaya çıkıyor ki, onun bir şekilde geleceğini biliyorduk. Bir de maçın ilk yarısında 12-6 öne geçiyorlar ve ondan sonra bir daha üstünlük kuramıyorlar. Ve ondan sonrasını çok güzel idare ettik. İki takım da çok zor şutlar soktu. Biz rahattık, biz mücadelemizi ortaya koyduğumuz sürece, kaybetsek de ‘6 kişiydik’ sonuçta, ki bu bahane değildi. Fenerbahçe de bizim 6 kişi olduğumuzu bilmenin rahatlığıyla geldi ve maçın sonlarına doğru da bu yüzden biraz eller titredi.

Taraftar için ne diyorsun?
Ne söylesem az. Büyüleyici bir taraftardı. Sadece yarınki (bugün) Kızılyıldız maçı için bir şey söyleyebilirim. Bu maç Avrupa arenası açısında önem taşıyan bir maç. Dönem boyunca gelişen her türlü olaya nokta koyacak bir maç. Sporda barışın ön plana çıktığını göstermek adına sakin kalmalıyız. Tezahüratımızı en iyi şekilde yapmalıyız, geri kalanında da sakin kalmalıyız.

Derbide oyun kurucu pozisyonunda Sinan Güler vardı?
Zaten altyapıda ve ABD’de oynadığım dönemlerde oyun kurucu pozisyonunda bir tecrübem var. Biz Ender’le 2008’den bugüne, yan yana oynadıkça, topu getirme rolünü bir şekilde paylaşıyoruz. Ender de fiziksel olarak ister istemez yoruluyor. Tabii ki, saha içinde her zaman birinin liderlik etmesi gereken anlar oluyor. Ancak top getirenin o kadar da takım lideri ya da takımı kontrol altında tutan kişi olması gerekmiyor. 90’larda Bulls’ta topu sadece Pippen getirebiliyordu. Türkiye’de belki, Naumoski’yle gelen akımla birlikte öyle bir liderin mecburiyetini gösteren bir şeydi... Ancak sahada takım 5 kişilik ve top paylaşarak oynanırsa, bir adama ihtiyacın yok!

Coach Ergin Ataman “Derbi öncesi yaptığım toplantıda oyuncularım konuştu ben dinledim” demişti. Siz ne söylediniz?
Konuşulan konunun içerisinde hem teknik hem de işin motivasyon kısmı da vardı. Ben o günkü toplantıda, kendi söylediğimi paylaşabilirim. Bu tarz karşılaşmalar; sezonun bitişine az süre kaldığında ve ligde de önemli maçlar oynayacağınız bir dönemde, ayrı bir önem kazanıyor... Ve başta da dediğim gibi, çok defa dibe battık. Her şeyde de rüzgar karşımızdan esti.

Fanatik

• Patriot bunu beğendi

#2 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.751 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mart 2015 - 10:11 ÖS

yazın gösterdiği performansa bakıp bu yıl en önemli transferimiz demiştim. gerçekten bu yıl müthiş bir sezon geçiriyor. hem de harbi Galatasaraylı. helal olsun!

#3 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2015 - 11:27 ÖÖ

yazın gösterdiği performansa bakıp bu yıl en önemli transferimiz demiştim. gerçekten bu yıl müthiş bir sezon geçiriyor. hem de harbi Galatasaraylı. helal olsun!

Aynen..Hatta geldiginde basketi cok iyi takip edenler bile eh falan diyordu..Baya üstüne koyduğu da bir gerçek..
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#4 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2015 - 06:39 ÖS

Valla yalan yok ben baya çemkirmiştim "abuk paralar verilecek" diye.. Performansı beklentimin çok çok üzerinde oldu. Helal olsun

10 HAGI

#5 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.038 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Mart 2015 - 09:31 ÖS

Geldiğinde ben çok sevinmiştim, çünkü eskiden beri beğenirdim bu adamı.. ama eskiden hücum yönü ön planda değildi.. deli gibi savunma yapar, top çalardı, max. 3-5 sayıylar tamamlardı maçları. bizdede ilk başlarda öyleydi ama son 1 senedir evrim geçiriyor adeta, bu kadar skorer olabileceğini hiç beklemiyordum.. böyle giderse seneye sayı krallığına oynar :)

#6 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.431 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2016 - 06:47 ÖÖ

Kaptanı da es geçmeyelim özellikle ilk yarıda inanılmaz oynadı. isteği arzusu mücadelesi, oyunu bırakmaması.

yanılmıyorsam 5 ya da 6 fark varken bir top kaptırdı, dönüp tekrar son anda kendisi çaldı. maçı orada kopardık zaten psikolojik olarak.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#7 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2016 - 09:23 ÖÖ

Geçen sezon altı kişi ile Fener'i yendiğimiz maçta gözlerimizi su basmıştı . Dizinden sakattı , geri dönüşlerde sorun yaşadığı ve acı çektiği belli idi . O hali ile son topa kadar mücadele etti. O gün benim gönlümde taht kurdu . Aileden basketbolcu ,sportmen ve Galatasaray forması giymiş bir kahramandır benim gözümde .   

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#8 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2016 - 09:25 ÖÖ

Daha iyi şut yüzdesi bekliyordum dün akşam. Olmadı ama yine de oyuna katkısı muazzam. 

#9 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.741 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2016 - 09:44 ÖÖ

Valla maçı getiren steal ondan geldi ama maçı o topu çalmaya muhtaç eden de bir o bir de Micov.. Alışılanın yarısını oynasalar 4.p gereksiz bir formalite olurdu.. Ama istiyorlar ki illa bi 5 kişi daha kalpten gitsin ekran başında.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#10 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2016 - 11:54 ÖÖ

Son topa kadar lafını cok ciddiye aldı bu takım, son toptan once rahat yok :)

#11 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Kasım 2016 - 09:46 ÖÖ

Doğum günün kutlu olsun güzel insan...

#12 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 03:50 ÖS

Kaptan yolunu yordamını zikiyim.

#13 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.684 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 03:58 ÖS

Fotoğrafı sildim kendi Instagramımdan 😀
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#14 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 04:05 ÖS

Olacak iş mi bu şimdi Sinan kardeşim ? 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#15 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.251 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 04:41 ÖS

Ne yapacakti Can Topsakal kifayetsizi varken?
Mis gibi organizasyona gitti.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#16 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.671 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 04:46 ÖS

Aynen.. herif her mac 35 dakka oynuyordu.. şimdi en fazla 10 dakka.. sadece ara sıra havlu sallamak zorunda kalır o kadar.

Zaten bizim vizyonumuza uymuyor sinan profilindeki adamlar.
What can I do sometimes..

#17 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.191 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 04:49 ÖS

Sinanı çok severim kötü söz söylemek de içimden gelmez ona, ama bize yoklukta kaptan olacak adam lazımdı.. yinede ben onu Eurocup finalindeki son topundan hatırlayacağım..

Ve lakin bu yönetimin GS ı getirdiği durum kaptanının ezeli rakibin elinden alıp kulübeye oturtur..Burada rekabetten söz edilemeyecek bir durum var..Sikindirik 3-5 futbol trnasferi bu yaptığınız rezillikleri unuttturamaz.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#18 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.196 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 05:51 ÖS

Sinan'ı ben de çok severdim. Ama kaptanı olduğu Galatasaray'ı paraya satıp fener formasını geçiren adamın amk, afedersin. 

#19 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.684 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 06:09 ÖS

Galatasaray'da kalmaması çok normal Playoff çeyrek finalinde maçtan bir gece önce bütçe düşürüleceğini açıklayan kulüpten kariyerini düşünen herkes tabii ki gider sorun gittiği yer kendisine, takımına küfür edilen efeste oynarken dayak yediği yer bunları da sindiriyorsa istediği yere siktir olup gider ama taraftar milli takıma giden Fatih Terim'e bile bu kadar kinliyken Sinan da bundan sonra göreceği tepkiye katlanacak.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#20 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2017 - 06:41 ÖS

Son sezonunda el sampiyonlugunun guclu adayina gitmistir. Kendisini suclamam ama abdi ipekcide GS taraftarindan yuzune yiyecegi tukuruge de kizmasin ex kaptan..
10 HAGI

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye