İçeriğe git

Resim
- - - - -

Güncel Haberler

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#21 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.423 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Eylül 2019 - 10:01 ÖÖ

Tokat gibi,dipçik gibi olmuş! Dinlediğim bir tarz değil ama bayılırım böyle cesur işlere. Takip edeceğim bu arkadaşı. Bakalım yansıması ne olacak. Gözaltı ve ifadeye çağırılmaya basıyorum paramı.

#22 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.568 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Eylül 2019 - 10:06 ÖÖ

Bir tane daha, rap camiası coştu beylerrrr

"zabıtaları seyyara değil, gökdelenlere gönder"

Ezhel - Olay:

Edited by Yasin Karabulut , 06 Eylül 2019 - 10:21 ÖÖ.
Aynı sayfa

#23 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Eylül 2019 - 10:53 ÖÖ

Bir müziksever olarak rap , hip-hop müzik tarzını sürekli takip etmedim . Prostest bir perspektiften bakarsak Public Enemy der geçerim . Diğer gruplar bana hep ABD'nin kucağında rap yapıyorlar gibi gelir hep 

Bizim coğrafyamızın çok zengin bir protest kültürü var . Biz bu kültürü unutmuş durumdayız , hak ettiği değeri vermiyoruz . Ruhi Su 'dan , Zülfü Livaneli ' ye oradan Grup Yorum'a hadi biraz Yeni Türkü'ye Ahmet Kaya'ya kadar bir protest müzik külliyatımız var . Fakat uzun süreden beri çeşitli sebeplerden dolayı bu akım ürün veremez durumda . Mesela Grup Yorum üyeleri yüz küsür gündür cezaevinde açlık grevinde . Hani rakı masasının sonlarına doğru insana bir cesaret gelir de bir şarkı/türkü patlatır ya , kırmızı çizgisi Zülfü/Ahmet Kaya dan öteye gidemiyor . Daha yenisi üretilmemiş yirmi küsür senedir çünkü. 

Şimdi Gezi olaylarından başlayarak yeni ve benim henüz çözemediğim  genç otonom bir kültür oluştu . Bu kültür başıboş gibi gözükse de belirli hassasiyetlere sahip . Çağın imkanlarını da kullanarak kendisini , yaşadığı yeri ,yeryüzündeki akranları ile karşılaştırıp bir çözümlemede bulunabiliyor . Belli ki bu genç insan grubu , köhnemiş totaliter politikaları , yaşlı siyasetçi kimliğini benimsemiyor . Daha dinamik ve farklı bir çağın sonucu olarak da yeni bir Zülfü veya Grup Yorum yerine , müzik olarak daha esnek , söz olarak daha bağımsız olan bu türde bir protest bir müzik ortaya çıkıyor bence . 

İlerleyen zamanlarda yaptıkları müziğin Sözcü stayla ticari Rap mi  ,Yılmaz Özdil  stayla protesto mu yoksa samimi bir isyan mı olup olmadığını anlarız 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#24 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.119 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Eylül 2019 - 11:31 ÖÖ

Kuşak farkı eskiden 10-15 yıldır şimdi artık 3-4 yıla düştü. Gezide Y kuşağı dendi artık Z ler Z' leri falan var.

Bizim yaşlar bu rap kültüründen hazzetmez  daha çok makarasını yapar.

Ama görülüyor ki rap te artık protest kanallardan besleniyor. Bu ülke hepimizin sonuçta.

Çekilen sıkıntılar rapçiye de , z kuşağına da , imam hatipliye de , beyaz yakalıya da yansıyor.

Ben özellikle farklı rapçileri çektiği 14 dk.lık klibi çok beğendim.

#25 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Eylül 2019 - 11:55 ÖÖ

http://www.cumhuriye...isyan_etti.html

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#26 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2019 - 07:12 ÖS

Adnan.

https://twitter.com/...9887942656?s=21

Sent from my iPhone using Tapatalk

#27 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist