İçeriğe git

Resim
- - - - -

Giga ya ceza...

• Kilitlenmiş konu This topic is locked
21 replies to this topic

#1 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Şubat 2015 - 11:11 ÖS

B- Galatasaray’a ve Galatasaraylılara alenen hakaret etmemiş, aşağılayıcı bir tutum sergilememiş, Galatasaray’ı yüz kızartıcı bir duruma sokacak eylemlerde bulunmamış, yargı tarafından yüz kızartıcı bir suç işlediğine hükmedilmemiş olan ve Galatasaray’da görev yapmış ya da yapmakta olan yöneticilere, hocalara, sporculara, idarecilere ve Galatasaray’la ilgili kurumlara yönelik eleştiri sınırlarını aşan şekilde yorum yapılamaz, hakaret edilemez.
------------------

madde bu.. Madde zaten tamamen subjektif temellere dayaniyor da burada korunacak ve laf edilemeyecek GS lilarin ismini tek tek yazarsaniz biz de algilamakta zorlanmayacagiz. Ha siz o listeyi yazmakta hic zorlanmazsiniz ha keza 1 kisinin ismi olacaktir o listede.. unay Aysal.. Geri kalan herkese her turlu laf soylenebilir. Cunku uygulama aynen bu sekilde isliyor..

Adnan Polat
Alp Yalman
Arda Turan
Fatih Terim

Bu adamlari Aysal emmiden degersiz kilan sey nedir? Eger " bunlar GS i rencide edici harekette bulundu, her turlu hakarete layiktirlar ama aysal oyle degil" diyorsaniz acik acik yazin. Ben de Aysalin GS i rencide eden bin tane hareketini ve lafini yazayim...
Adnan polat topiginde adamin anasini skenleri mi ararsin, yuzune tukurenleri mi? Ha keza Arda ve F.Terim topikleri. terim e direk " ahlaksiz adam" demisim ki " mali goturdu" den cok daha saglam bir itham.. Ben niye ceza yemedim? Yalmana bile bir ton laf soylendi. Simdi " ex basgan mali goturdu" yazana cezayi kim verdiyse art niyetlidir. Luis Figo admin olsa o bile boyle bir cezayi veremezdi. Kusura bakmayin gaeyt kepaze bir ceza uygulamasi olmus. Kendime verilen nopostlari bile bu derece agir sekilde elestirmisligim yoktur.. Cogunu hakederek almisimdir. Ama boyle nopost dengesizligi olmaz arkadas.. Bundan agir yuzbin tane mesaj cikar su forumda.. Ayiptir.

Mesajla ilgili bir sikintisi varsa Unal Aysal Giga yi mahkemeye versin.. Size ne oluyor? Ha Giga nin ve nameless in Figo ile fazlaca tartismaya girmesi zaman zaman bana da dokunuyor ama cezasi bu sekilde alakasiz yerden olmaz arkadas. Turk hakemleri gibi orada cezayi veremedik bari buradan gecirelim demeyin..
10 HAGI

#2 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.337 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 01:59 ÖÖ

Öncelikle topiğin ismini değiştirdim. Cezayı ben vermedim ama, moderasyonun bir kararıdır ve forum mevzuatı içerisinde yasaldır; önce görsem ben verirdim ve ben vermiş olsam forum kurallarını uyguladım diye kepazelikle itham edildiğim için bunu yapana da ayrıca ceza verirdim "eğer buna ilişkin bir durum söz konusu kurallarda varsa tabi"... 

Beyler bir şeyi unutmayın, bir karşılık almadan ve 3 kuruşluk forum keyfimizin de içine sıçarak adminlik yapıyoruz burada.. Normalde günde max 45 dk geçirip eğlendiğim foruma şimdi günde 2 saatten az girmiyorum ve açıkçası hiç de eğlenmiyorum. Bu Yasin için de Yiğit için de Ferhat için de böyle.. acı verici birşey bu adminlik. Yazıldığı anda ceza verilecek bir eylem olduğunu yazanın da bileceği bir cümle için burada protesto mitingi düzenlemenin anlamı yok.  

Ayrıca... Problem ne anlamıyorum. Ceza verilmesi mi? Ceza'nın giga'ya verilmesi mi?

Cezaya neden olan eylem ortada.. Forum kuralları da ortada.. Hem yönetimi haksızlıkla itham edip hem de başka haksızlık eşitsizlik yapılmasını mı talep ediyorsun Özgür? Ünay Aysal'a veya başka bir  eski / faal yöneticiye kim iftira atarsa cezasını "adminler gördüğünde" alır. Bu kadar sevmediğim iki adam (ÜA ve AA) yüzünden bu kadar ceza verdiğim olmamıştır.

Her neyse, her yaptığımız eylemi aldığımız her inisiyatifi de oturup burada tartışmak ve haklılığımızı tescil ettirmek zorunda da değiliz ayrıca. Doğru veya yanlış gelebilir A veya B kişisine.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#3 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 08:01 ÖÖ

Topic basligini degistirmekle iyi etmissin agir kactiginin farkimdayim. Derdim Cezalardaki ayarsizlik. Iftira deyip buna ceza kesiyorsan Arda nin FB ile is tuttugunu soyleyene de keseceksin o zaman.. O da iftira cunku elde kanit yok. Ayni sekilde Terimin cok onceden TFF ile anlastigini iddia edeene de, polatin aziz ile istuttugunu soyleyene de Yalmanin FB ye domalscagini iddia edene de.. Yanlis mi?. Abi burasi forum. Yazilan mesajlarin yuzde 70-80 i bu dedigin " mesnetsiz iddia, iftira " kapsamina girer. Onlara kesmeyip buna kesiyorsan ( sahsina demiyorum) ortada bir gariplik var demektir. Gordugumuze kesiyoruz kismi da kurtarmaz ..diyorum ya forumdaki mesajlarin buyuk kismi bu kapsama girer ucundan kiyisindan..Bundan sonra takipcisi olacagim. Bakalim ayni mevzudan kim ne ceza alacak? Gecmiste " parayi goturdu" ayarinda mesaj yapip ta ceza alani gormedim. Birak eskisini yeni GS baskanina, yoneticisine bile bundan daha agir ithamlar oldu. Cok uzakta degil o topiclerin son sayfasinda duruyor halen.. Demek ki giga nin cezasi ile forumda yeni bir sayfa acmaya karar verdiniz. Gorecegiz bakalim o kantarin topuzunu. Dedigim gibi ben cezanin baska olaylar sebebiyle verildigini dusunuyorum. Luis figonun ispiyonladigiher mesaja ceza kesmek zorunda hissetmeniz garip. O kadar muteber adam ise moderasyons koyun da ispiyon tusuna basmaktan yorulmasin. Kendisi versin cezayi...bence Bahanesi oldu son mesaj. Cezalik bir durum yok. Bu cezaysa Malum nickin F.T , Arda ve Polat topiclerne yazdigi mesajlardan dolayi omur boyu men almasi gerekirdi..

Ayrica onemli bir nokta, bu B maddesi hic acik degil abi. Adamina gore uyguluyorsunuz. Cok net anlasildigi uzere Aysalin otibari bu madde kapsaminda korunuyor. Bu maddeye dahil olan baska kimler var acik acik yazin ki kime sovmek serbest, kime ucindan dokundurmak yasak bilelim...
10 HAGI

#4 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 12:32 ÖS

Bu "kepazeliği" yapan benim. Dün "Pandev" başlığındaki yorumlarınıza cevap yazacaktım ama hem sıcağı sıcağına bir sinirle yazmak istemedim hem de yönetimdeki diğer arkadaşları atlayıp bireysel davranmak istemedim. Konuyu önce onlarla değerlendirip, fikir birliği içinde birlikte hareket etmeyi uygun gördüm. Gerçi yönetim olarak her aksiyonu herkese izah etme durumunda değiliz. Fakat o kadar yanlış algılar ve yersiz ithamlar mevcut ki cevap vermek elzem oldu.

Osvaldo, yazdıklarında o kadar çok noktadan şikayet etmişsin ki tek bir paragrafla bunları cevaplamak mümkün değil. Bu sebeple şikayetçi olduğun her konuya kendi penceremden tek tek değineceğim.

- Forum Kuralları'ndan şikayetçi olduğun o maddenin yazarı da benim. Sana katılmıyorum. Madde subjektif falan değil. Madde gayet kapsamlı ve olabildiğince açıklayıcı. Subjektif olan kullanıcıların bakışları. Ki bu da doğaldır. Her birey subjektif bakacaktır elbette. Fakat onlarca kullanıcının subjektif bakış açılarına göre strateji belirlemenin olanağı yok. Bu sebeple kimlere ne sebeple hakaret edilemeyeceği "objektif" şekilde tanımlandı. Bizim 110 yıllık Galatasaray tarihinden "kutsallarımız" ve "sallayın bunlara gitsin" şeklinde bir liste yapma lüksümüz yok. Öyle birşey yapsak bile birileri çıkıp "buna niye sallayamayacağız canım, başlarım bu işe!","buna sallanabilir ne demek! Sallasın birileri, görelim bakalım neler oluyor!" gibi naralar atacaktır.

Aysal'ın kayırılması konusunda çok yanlış bir düşünce içerisindesin ayrıca. Öncelikle tartışma yaratan bu ceza uygulamasını yapan admin olarak şahsen ben, Aysal'ın bazı olumlu icraatlerinin ve katkılarının hakkını vermekle birlikte kendisine son derece negatif gözle bakan bir Galatasaraylıyım. Aktif olarak adminlik yapan Ferhat, Sedat ve Yasin'in de Aysal sevdalısı olmadığı ortada. Bu durumda biz hangi motivasyonla Aysal'a kutsal çekip, geri kalanlara sallayın gitsin tarzı yaklaşalım? İsmini zikrettiğin Adnan Polat, Arda, Fatih Terim, Alp Yalman tartışmalarının alayında ben de vardım. Hatta Hakan Şükür, Ultraslan vs gibi birçok başkalarında da. Bunların %90'ında da admin falan değildim. Bir kere bile ceza yemedim yazdıklarımdan ötürü. Kullanıcılar herşeyi sorgulayıp, kızıp, küseceklerine biraz da kendilerine ve üsluplarına bakacaklar. Kendi kapılarının önünü süpürecekler. Fatih Terim - Aysal tartışmalarında admindim. Yazdıklarım orada. İkisini de hatalı bulmakla birlikte tavrım Fatih Terim'den yanaydı. Ayrıca Fatih Terim'e karşı objektif olmayan olumlu his ve düşüncelerim de var. Buna rağmen bir admin olarak o tartışmalardaki uygulamalarda objektiflikten zerre ödün vermedim. Hatta şimdi admin olan ama o tarihlerde sadece kullanıcı olan Sedat Terim'in adını verdiğimiz topiğin isminin değişmesi gerektiğine dair tartışma başlattı. Böyledir kardeşim diye kestirip atmadım, objektif ve demokratik bir yaklaşımla bunun bir oylamaya gitmesine yön verdim. Sonuçta kullanıcıların büyük çoğunluğu Sedat'la aynı bakıyordu olaya ve isim değiştirildi. Bu mu kişileri kayırıp kollayan, taraflı yönetim tarzı?

Diğer bir konu yazılanların içeriği. Terim'e "ahlaksız adam" demişsin. Bu bize onlarca sevinç yaşatmış bir Galatasaraylıya kullanmanın hoş olmayacağı, ağır kaçacağı bir tabir olsa da bir yorumdur. Beğeniriz veya beğenmeyiz TFF ile ilişkilerine sen bu gözle bakmışsın. Fakat "Başkan malı götürdü" bir yorum değildir. Etiketlemektir, itham etmektir. Bir kesinlik var bu cümlede. Böyle bir lafı edebilmek için malı götürmesi sebebiyle hüküm giymiş olması gerekir Aysal'ın. Bu söylemlere müsaade mi edelim? O vakit herkes beğenmediği adamın hırsızlığından başlasın anası avradından çıksın. Böyle bir duruma hiçbir eli yüzü düzgün forumda yeşil ışık yakılmaz, burada da yakılmayacak.

Özetle Yönetimin ne Aysal için ne başka bir isim için herhangi bir kayırmacılığı yoktur ve olmayacaktır da. Aynı durum forum kullanıcıları için de geçerli. Fakat kullanıcılar da kendisine çeki düzen verecek. Burası futbol forumuysa da bir yere kadar. Herkes canının çektiğine canının çektiği üslupla giydirirse ortada bir tartışma ortamı kalmaz. Bizler de kuralları her ihlal edene karşısında yazan cezayı kesersek (ki bence kesilmeli) kullanıcıların %60'ı uçar. Bunun çözümü yönetimde ve yönetimden şikayette bulunmakta değil, kullanıcıların kendi üsluplarına çeki düzen vermelerinde ve kurallara uymalarındadır.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#5 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 12:39 ÖS

Son olarak; ben gizlisi saklısı olan bir adam değilim. Dün cezaya tepki verdiğinizde herkese açık olarak yazacağım ama sonra diğer admin arkadaşları atlamanın uygun olmayacağını düşündüğüm için yönetim forumuna yazdığım yazıyı ya kopyalıyorum buraya. Zihniyetin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#6 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 12:39 ÖS

Valla ben sıkıldım bu işlerden. Önder Abi herhalde delirdi, kaçtı. Miraç açıkça sıtkının sıyrıldığını söyledi ve adminliği bıraktı. Ben öyle kolay kolay kendi isteğimle bırakmam, yılmam. Düsturlarım belli. Bu forumun ve öncülünün 10 küsür senelik kullanıcısıyım. 2 senedir de adminlik yapıyorum. 39 yaşındayım. Öncelikli hedefim belli bir tarihi ve ağırlığı olan bu forumun çizgisini, düzeyini, saygınlığını ve sürdürülebilirliğini korumak, devraldığım bu görevi benden önceki arkadaşların emeklerini düşünerek bihakkın yerine getirmektir. Bunun için eli yüzü düzgün kurallar gerekiyordu ki herşey belirgin bir çerçeveye göre ilerlesin. Daha admin olduğumun ilk günlerinde üşenmedim, oturdum kuralları baştan tasarladım. Bu kuralları tasarlarken medeni tartışma üslubu, Galatasaray değerleri, milli değerler, genel ahlak kuralları ve yönetim biçimi açısından tarafsızlığı temel ilkeler olarak baz aldım. Kuralları oluşturduktan ve yönetim olarak üzerinde hemfikir olduktan sonra iki iş kalıyordu geriye; 1- Bunları bütün kullanıcılara ilan etmek. 2- Kuralların gerektirdiklerini tavizsiz ve tarafsız olarak uygulamak.

Fakat forum adabını, tartışma adabını beceremeyen, psikolojik olarak normal olmadığına inandığım kullanıcılar var/vardı. Bunlar ortalığı karıştırdı ve karıştırıyor. Üzerine takım ve kulüp 2-3 senelik kötü bir sürece girdi, bu da tuz biber ekti bu yavşamış ortama. Bence daha da önemlisi, açıkça yazıyorum ki admin arkadaşlar kuralları tavizsiz olarak uygulamadı. Hep kaçak verildi, es geçildi, görmezden gelindi. Her ufak topluluk içinde yaşanılan toplumun minik bir modelidir. Bizim toplumumuz yumuşaklıktan, efendilikten, özdisiplinden, medeniyetten anlamaz. Kurallara uymayanın baban olsa cart diye kağıtta yazan cezasını keseceksin. Tek kritere dikkat edeceksin burada; tarafsız ve adil olmak. Ben bunu böyle yaptım, böyle yaparım. Yöntemim ve yönetim anlayışım budur. Post sayısı, yakınlık derecem, sevimli bir adam olması, gerçek hayatta oturup yeyip içmişliğim, tribünde bağırıp çağırmışlığım beni ilgilendirmez. Giga benim arkadaş listemde. Buna rağmen cezasını kestim(keyfe keder olmadan elbette). Osvaldo forumun dayısı, gerektiğinde cezasını kestim. Önder Abi-Ahmet Abi büyüklerimdir ama gerektiğinde saniye düşünmeden keserim cezasını. Yasin bu forumun kurucularından, eski ve en çok ağırlığı olan admin, gerekli durumda ona ceza vermekten de imtina etmem. Bunu külhanlık olarak görmeyin lütfen ve teknik olarak nasıl olur bilmiyorum ama sizlerden biri kurallara aykırı davranış sergilese ona da gerekli cezayı veririm. Ben kuralları deldiysem siz de bana verin. Gerçi gerek kalmaz kendi cezamı da veririm. Ben böyle bakıyorum. İdari ve yönetimsel olarak başka başarıya namzet bir formül tanımıyorum.

Fakat bu formülün işlemesi için adminler olarak yaklaşım ve uygulama birliği gereklidir. Bunu sağlayamadık bir türlü. İşte bu noktada tıkandı herşey. Şimdi birine hakkı olan cezayı verdiğimizde 10 tane adam çıkıp bas bas bağırıyor, şu olduğu zaman neredeydiniz, bu dendiği zaman niye böyle yapmadınız diye. İşler arapsaçına dönüyor ve benim artık tepem atıyor.

Bu kadar net ve açık bir şekilde düşüncelerimi dile getirdikten sonra benim görüşüm herşeyi göze alarak olağanüstü hal ilan etmektir. Figo yollanacak mı yollansın. Osvaldo'ya 1 ay mı verilecek, verilsin. Önder Abi adminlikten çıkarılacak mı, çıkarılsın. Giga küsecek mi, küssün, Forumdan toplu kopmalar mı olacak, olsun. Yönetim olarak ortaya kurallar koyduk mu? Koyduk. Uyulmadığında cezası belli mi? Belli. Bunun karşılığında yazanı veririm, arkama dönüp bakmam bile. Kimseye çobanlık etme, kıraathane sahibi gibi davranma, medeniyet ve üslup öğretme gibi bir zorunluluğum yok. Forum kullanıcılarının vergisiyle falan da geçimimi idame etmiyorum. Herkes haddini bilecek. Benim çizgim budur. Fikirlerim budur. Hatta bunu bütün kullanıcılara açık olarak yazmayı düşündüm fakat sizleri bypass etmek yanlış olacaktı. "Yok böyle bir yönetim tarzı sert olur hacı" diyorsanız siz bilirsiniz. O durumda doğru olan oyçokluğunuz ile adminlikten ayrılayım. Aksi takdirde yönetimde hedef ve usül birliği kalmaz ki bu forumun içine etmek olur. Buna da aklım ve vicdanım el vermez.

"Ruhları şad olsun."

#7 Jagi

Jagi

Senior Member

• Members
  • 399 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 01:11 ÖS

Ya konuyla ilgisi yok ama: Başlığı Hagi'ye ceza diye okudum. Kim Hagi'ye ne ceza vermiş diye düşünürken, bir anlığına Hagi'nin hala bizde oynadığı gibi bir hisse kapıldım. 

Tam o an bayağı bir mutlu oldum, sonra çabuk kendime geldim. Ama olsun Hagi hala bizi mutlu etmeye devam ediyor. :)

Posted Image

#8 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.310 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 01:15 ÖS

Valla bu işler çok zor.. tecrübeyle sabittir :)... hele hele bir de gönüllü olarak zaman ayiriyorsan insana eleştiriler daha çok koyar.. o açıdan bende ceza almış bir kullanıcı olarak tavsiyem siz kuralları uygularken gelen seslere fazla kulak asmayin çünkü o eleştiriler illa ki olacak.
Bence forumu sevenler- hele hele eskiler- aldığı cezadan ötürü bi süre için, içinde kuskunluk yaşasa bile illa ki geri dönecektir.. O yüzden adminlik veya yöneticilik yapıyorsan biraz vurdumduymaz olacaksın yoksa işin içinden cikamazsin.
  • Galathian bunu beğendi
What can I do sometimes..

#9 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 02:19 ÖS

Öncelikle "kepazelik" kısmını sinirle yazdım sedat silmiş sabah ben silecektim o konuda kusura bakmayın. Ama diğer yazdılarımın hepsinin arkasındayım.. Giga yı tanımam etmem Birkez yüzünü görmüşlüğüm hatta özel mesaj atmışlığım yoktur.( belki 1-2 kez atmışımdır çok iddialı konuşmayayım. Ama hatırşamıyorum bile) Babamın oğlu da değil. Kişiler üzerinden konuşarak bir yere varılmaz. Kaldı ki Luis Figo'nun A.Aşbayrak'a "taklacı" demesi yüzünden ceza almasını da eleştirmişimdir. O mesaj hala orada duruyor. Bir ara sürekli atıştığım Allez in aldığı cezaya da itiraz etmiş, cezasını indirtmişimdir (kendi kendimi ispiyonlayıp ceza almama rağmen) BU açıdan bakarsak kişisel bazda kıç baş ayrı oynama durumu yok kendi açımdan. Onu bir baştan söyleyeyim. Bu tepkim (her ne kadar başlık Giga) olsa da genel bir tepkidir.

"Başkan malı götürdü" içerik olarak katıldığım bir mesaj da değildir. Bence yolsuzluğun ağa babası olmuştur ama başkan düzeyinde değil.. Orası da önemli değil..Sana göre öyledir başkasına göre böyledir..

Siz bu forumda "başkan malı götürdü" mesajına ceza veriyorsanız bu forumda adam kalmaz. Size bir ton örnek verdim ondan fazlasını da verebilirim. Ben Terime ahlaksız demişim.. Benim ne kanıtım var abi? ahlaksızlık yaparken yanında mıydım? Arda FB ile dirsek temasındanymış nereden biliyorsun? VAr mı kanıtın? Terim TFF ile çok önceden anlaşmış.. VAr mı kanıtın? HAgi popescu ile bir olup komisyon götürmüş.. VAr mı kanıtın? Polat Aziz ile iş tutmuş.. VAr mı kanıtın? Hiçbiri yok. E Aysal için söylenince bas cezayı..Bundan sonra her itham için kanıt istemeniz gerekiyor ki mesajların yüzde 99 unun gayrı ciddi, geyik, spekülasyon vb olduğu bir ortamı direk bitirecek bir tutum.. Burada dünyayı falan kurtarmıyoruz. Kulüpten kimseninde burayı salladığı yok. Birbirimiz için yazıyoruz abi. Hiç başka yere götürmeyelim..

Dayı falan değilim abi. Dayılanmıyorum da.. Açık açık söylüyorum.Olayın direk nameless-figo-giga tartışmasına sinir olduğunuz için gerçekleştiği düşüncesindeyim. Sinirlendiniz ilk batan mesaja bastınız cezayı. Ben de diyorum ki bu adamlara bu sebeple ceza verebilirdiniz. Sebep üretmenize gerek yok. KArşılıklı atışmadan verin verecekseniz. Yok başkana "malı götürdü" demiş bilmem ne. E Adnan Sezgin ile diğer elemanın adı niye komisyoncuya çıktı bu forumda? Onlarla ilgili kanıtınız var mı? O adamların itibarı itibar değil mi? Onlar insan değil mi?

BAkın normal şartlarda itibar koruyacaksanız Emre Belöz ün bile itibarını korumalısınız. Bu işin renkle, koltukla vesaireyle alakası yok. Yok onu koruyalım, buna değer buna değimez ayıklamasına gidiyorsanız bu işin içinden çıkamazsınız. Sadece burada az çok zaman ayıran kişileri kaçırtırsınız. BAna göre küfür olmadığı sürece itham da yapılır her türlü laf ta söylenir. Futbol kulübünün kutsalı olmaz abi. Dinin imanın kutsalı olur. Kulübe, şirkete, başkanlık koltuğuna vb ye kutsallık yükledin mi o işin sonu moka sarar.. Benim söyleyeceğim budur.

10 HAGI

#10 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 02:58 ÖS

Luis figonun ispiyonladigiher mesaja ceza kesmek zorunda hissetmeniz garip. O kadar muteber adam ise moderasyons koyun da ispiyon tusuna basmaktan yorulmasin. Kendisi versin cezayi...bence Bahanesi oldu son mesaj. Cezalik bir durum yok. Bu cezaysa Malum nickin F.T , Arda ve Polat topiclerne yazdigi mesajlardan dolayi omur boyu men almasi gerekirdi..

olayın başından beri inatla beni işin içine çekmeye çalışıyorsunuz ama Allah şahit, ben raporlamadım ( düşünüyorum da cidden hatırlamıyorum). Hatta Giga'nın neden ceza aldığını dahi bilmiyordum, girince okudum. Direkt bana karşı yapılan bir hakaret olursa raporla tuşuna basıyorum bazen.bu da en doğal hakkım. Ayrıca 10 şikayetten belki 1 tanesi işleme alınıyordur. Bu konuda adminleri beni korumakla falan itham etmeyin boşuna, alakası yok :) Bana küfredilen ve en son kilitlenen meşhur başlıkta yaşanan olaylardan ötürü, susup eyvallah suat, eyvallah umutcan demediğim için belki ben bile ceza alabilirim.  Yani beni bu olaya karıştırmayın lütfen.İsterseniz aysalın 7 ceddine koro halinde küfredin, atam değil, soyum değil. Herkesin kendi tercihidir. Ben yine gelir normal bir şekilde savunmaya çalışırım, gerisi beni bağlamaz.

24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#11 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 05:21 ÖS

Ben de cezaların adil ya da kararlılıkla uygulandığını düşünmüyorum..

Denk gelinirse, birileri şikayet ederse, yöneticilerin gözüne batarsa vs. ceza uygulaması yapıldığı için, kullanıcılar arasında da ayrım yapılmış oluyor en basit haliyle..

Hele bir de zamanında " bir kereden bir şey olmaz" mantığıyla yapılanlar var ki, sonucunu hep beraber yaşıyoruz. E ondan sonra efenim burası kaliteli, kuralları mevcut vesaire vesaire..

Bkz bir üst mesaj kullanıcısı..
Sebastien Deisler, Mario Basler, Andreas Herzog, Thomas Von Heesen, Pierre Littbarski, Stefan Effenberg, Christian Ziege ve Mazinho II

#12 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 05:31 ÖS

Ben de cezaların adil ya da kararlılıkla uygulandığını düşünmüyorum..

Denk gelinirse, birileri şikayet ederse, yöneticilerin gözüne batarsa vs. ceza uygulaması yapıldığı için, kullanıcılar arasında da ayrım yapılmış oluyor en basit haliyle..

Hele bir de zamanında " bir kereden bir şey olmaz" mantığıyla yapılanlar var ki, sonucunu hep beraber yaşıyoruz. E ondan sonra efenim burası kaliteli, kuralları mevcut vesaire vesaire..

Bkz bir üst mesaj kullanıcısı..

Ben napmışım arkadaş? forumda birilerine hakaret mi ediyorum, ana bacı düz mü gidiyorum, her yapılan yorumla toshack mı geçiyorum. ne yapıyorum? Aga nedir bu figo fobiniz. Ben forumu bırakırsam başınız göğe mi erecek, aile içi saadetiniz mi yeşerecek? geçmişten gelen kişisel nefretinizi hâlâ aşamadınız. Kafanıza göre gelip lafı sokup gidiyorsunuz devamlı, sesimizi çıkaramıyoruz söz verdiğimiz ve elinize koz vermemek için ama valla yeter artık ya. Bu olayda bile sürekli beni hedef göstermeye çalışıyorsunuz. Ulan ben mi şikayet etmişim dostunuzu. Facedemi, whatsapp grubunda mı nerede konuşup ağız birliği yapıyorsunuz anlamıyorum artık. Adam eski başkana sallamış ve adminlerde no-post vermiş birkaç gün için. Abartacak büyütecek bir durum da yok ortada. cezası bitince tekrar yazacak. Benim bir ilgim yok bu konuyla. Yapsam yaptım derim ki çoğu zaman bana saldırınca da yapmışımdır ve tekrarlanırsa yine yaparım. Report tuşu orada süs değil. Sizler de yapın.. Figo yine aysalı savunuyor, provokasyon varrrrrrrr diye de ekleyin Allah rızası için. Ha bu mesajım da kesin provokasyondur. Biraz sonra biri yazacak ona cevap verirsem o da trollük olur. Bana sallarken herkes bir aynaya baksın artık ya... Gidin bi yazdıklarınızın çıktısını fln alın alt alta okuyun, ondan sonra hâlâ aynı fikirdesiniz gelin bana terörist muamelesi yapın. bıyığı yeni terleyen çocuk geldi burda "mekanına" davet edip posta koyup gitti, hâlâ bana sallıyorsunuz ya ne diyeyim...

edit: lan okudukça cinlerim tepeme çıkıyor. ben yorum da mı yapmayacam? beylerimizin nabzına göre şerbet mi vericem? nedir yani istediğiniz. Aysal'ı tuttuğum, Hamza'ya ısınamadığım, Mancini'ye yazık edildi demek için icazet mi alıcam? Forumda ayrı dışarda ayrı değilim ben. Gidin twitterda nasıl yazıyorum orayı okuyun biraz. Hedefim ordada mı provokasyon? Kaçınızla takipleşiyorum? Aga ben buyum değişmem, laf sokulup zekamı test etmeye kalkanlara da aynı şekilde cevap veririm. Bana nasıl yaklaşılırsa öyle gelirim. Kusura bakmayacaksınız... Allah için bir tane ÖM atın, olmadı twitterdan ekleyin DM atın, olmadı telimi isteyin WhatsApp'den ulaşın vs ondan sonra bakın bakalım sorun falan kalıyor mu ortada. Ha sen provokatörsün, trollsün diye ısrar edene de eyvallahım olmaz. Herkesin kendi tercihi. İçinde zerre vicdan taşıyan herkes bana yapılan saldırıları ve asıl provokasyonları görür.

24bpk.png

#13 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 05:58 ÖS

Muhattap bile kabul etmediğim, Galatasaray taraftarı olduğun bile şüpheli bir trollsün..

Olmaman gereken bir yerde, ağlaya zırlaya kalarak, hala yazabiliyor olman bile buranın ayıbı. Buna rağmen provakasyonunun, tahrikin bini bir para..

İnsanda az utanma, sıkılma, yüz olur da; sende hiçbirinin olmadığı herkesin malumu..
Sebastien Deisler, Mario Basler, Andreas Herzog, Thomas Von Heesen, Pierre Littbarski, Stefan Effenberg, Christian Ziege ve Mazinho II

#14 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 06:07 ÖS

Muhattap bile kabul etmediğim, Galatasaray taraftarı olduğun bile şüpheli bir trollsün..

Olmaman gereken bir yerde, ağlaya zırlaya kalarak, hala yazabiliyor olman bile buranın ayıbı. Buna rağmen provakasyonunun, tahrikin bini bir para..

İnsanda az utanma, sıkılma, yüz olur da; sen de hiçbirinin olmadığı herkesin malumu..

Bence sen bu fobini bir kenara bırak. gerçekten senin için iyi olacak. Ayrıca kendini de o kadar önemseme, sen benimle muhatap olsan ne olur olmasan ne olur. Galatasaraylılığımı da ispatlamam gerekmiyor :) Neye istiyorsan ona inan. Ağlayıp sızlayan da yoktu. Miraç, bu figodur dedi, ben de karar sizin, ister banlayın ister banlamayın dedim. Aksini kimse iddia edemez. Objektif bakarsak benim sicilim senden daha temizdir. Forumda  ettiğin hakaretler izmirden aslantepeye yol olur. En azından forum adabını az çok bilen biriyim.

24bpk.png

#15 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 06:15 ÖS

Bir üst mesajın son cümlesini oku, sonra da yazdığın son mesajı oku..

Farkına vardın mı?

Haydi yallah..

#16 Spesifik

Spesifik

Member

• Members
  • 776 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 07:12 ÖS

Yırtık dondan çıkar gibi çıkmak olmasın ama ; forumda zaten devamlı katılım gösteren 8-10 kişi var. Bunlarında bir iki tanesi dışındakiler zaten birbirlerini epey tanıyorlar. Bir rakı masasında çözülecek işleri çok ciddiye alıyorsunuz vesselam :)
  • Galathian ve LuisFigo bunu beğendi

#17 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 07:16 ÖS

Bu arada Giga,Can cok yakın bir arkadasımdır, ailecek gorusuyoruz..İcini ve dısını cok iyi bilirim..O lafı da o manayla soylecek insan da degildir..Ha demisse de burada bazı linc girisimleri yapılırken herkes halay bası oluyordu..Bence ispatlanması olmayan ve tahmini anlamda 'bu buradan bunu demistir' seklinde verilen bir cezayı ben de onaylamıyorum..

Can'ın bu ilk aldıgı ceza degil ama bu aldıgı ceza yüzünden forumda artık yazmayacağını aktarmamı istedi..Kendi kararı,ben olgunlukla karsıladım..Diyecek söz de bulamadım..

Yigit,Yasin,Sedat ve Ferhat genelde hayata pozitif bakan, negatiften görmek istemeyen kişiler..Burada negatiften düsünmeye baslamaları üzücü..
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#18 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 07:40 ÖS

Bu arada yeri gelmisken soyleyeyim Figo nun zaman zaman forumu trolledigine, dengesiz konustuguna katiliyorum ama forumdan atilsin falan gibi bir derdim yok.. Affedilisine de tepki koymadim koymam da. Habire oraya vurgu yapilip suratina vurulmasi da dogru degil bence. Bazan beni de kizdiriyor ama makaraya vurup geciyorum..
  • LuisFigo bunu beğendi
10 HAGI

#19 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 07:48 ÖS

O gün de aynı şeyi söylediğim için bugün de aynı şeyi çok rahat söylüyorum, devamlı söylenmeli de..

O uygulamanın, kişiye özel ağlama seansları düzenlenmesinin, haydi gel bakalım mantığının getirdiği nokta ortada. Aynı Rahşan Affı gibi, affet, sal sokağa, sonuç ortada..

Bu vatandaşa söylemiyorum zaten, zerre gurur olsa, ihraç edildiğinde bir daha buraya uğramaz, başka nickler altında milleti keklemeye çalışmazdı. Benim lafı ulaştırmaya çalıştığım kitle belli, buna sebep olan ve sonra adalet, eşitlik, standart, forum etik, düzeninden bahsedenlere..
  • Aslan Suat bunu beğendi

#20 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 16 Şubat 2015 - 11:35 ÖS

1- Son cezada Luis Figo şikayet etmedi. Bu bilinsin. Kendisi açıklamış zaten.

2- Osvaldo'nun yazdığına atıfla: Hocam, sen şahsen kutsal mertebeye koymuyor hatta kişileri/isimleri/mevkiileri takmıyor olabilirsin.Açıkçası ben de böyle bir bakış açısında değilim. Fakat özellikle Terim ve Aysal için böyle bakan bir sürü insan var. Zaten böyle bakıldığı için bu içinden çıkılmaz tartışmalar oluyor. Daha eski olduğu için gündemden düşmüş Canaydın, Hakan Şükür, Arda, Bülent Korkmaz, Adnan Polat vs bir sürü isiminde seveni ve nefret edenleri var. Biri gelip de bu isimlerden birine veya benzerlerine istikrarlı bir şekilde giydirdiği vakit mutlaka bundan rahatsız olanlar ve karşılık verenler çıkacaktır. Olay bitmek bilmeyen ikili hatta grup halinde seviyesiz tartışmalara dönecektir. Bunlar defalarca oldu biliyorsun. Anlatmaya gerek bile yok. O zaman da kişisel tartışma ve birbirine hakaretten ceza olacak? Ne değişecek? Eleştiri ve övgüleri saplantısız bir zihniyetle yapmak ve daha köşesiz bir üslup kullanmak bunun tek çözümü. Fakat bu çözüm her kullanıcı için ve her zaman işlemiyor. O yüzden bu kurallar olmak zorunda.

3- Sovereign'den alıntı:"Denk gelinirse, birileri şikayet ederse, yöneticilerin gözüne batarsa vs. ceza uygulaması yapıldığı için, kullanıcılar arasında da ayrım yapılmış oluyor en basit haliyle.." Evet durum aynen böyle. Ve bu sorun oluyor. Fakat 7/24 forumun başında olma imkanımız yok admin olarak. Mesleğimiz bu olsa bile bir mesaimiz olurdu. Kaldı ki mesleğimiz değil. Kendi iş, sosyal ve özel hayatlarımız var. Herşeyi, her an kontrol edebilme şansımız yok. "Ben herşeyi 24 saat takip ederim. Hiçbir sorunlu durumu atlamam. Asayiş berkemal yaparım." diyebilen varsa, kapımız açık. Buyursun admin olarak aramıza katılsın ve yükümüzü hafifletsin. Memnun oluruz.

4- Patriot yazdıklarında çok haklı. Gönüllü yaptığın bir iş için eleştirilmeyi falan geçtim ben, herhangi bir konuda taraf olmamak adına adam gibi tartışma bile yapamıyorsun admin olduğunda. Admin olduktan sonra attığım postların %100'ü d.günü ve evlilik kutlamaları, başsağlığı dilekleri, müzik-film başlıklarında paylaşımlar, adminliğin gerektirdiği idari postlar ve etliye sütlüye girmeyen takım ve kulüple ilgili konulardır. Bu bile yeterli tatsız bir iş olması için.

5- Spesifik de çok haklı. Yüz yüze iken olmayacak tartışmalar klavye başında olunca çok rahat oluyor. Bu da kontrolü çok zor kılan bir durum. Mümkün mertebe herkes tanışmak için her fırsatı değerlendirebilse çok daha düzgün olabilir herşey.

6- Engin'in yazdıklarına atıfla; Can'ın kararı için kendisi bilir diyorum. Benim arkadaş listemde olan tek adam kendisi. Gayet bilinçli, aklı fikri yerinde bir adam tanıyabildiğim kadarıyla. Fakat 10 kişi bir olaya yanlıştır dese bile doğru doğrudur. "Malı götürdü" gibi kesin bir üslupla etiketleme ve suçlama var mı söyleminde? Var. Forum Kuralları'nda bunun cezai karşılığı var mı? Var. Nedir? İlk ihlalde 1 hafta. Uygulama bu mu oldu? Evet. Benim için gerisi önemsizdir. Doğru olan budur ve kendisine verilen ceza da doğrudur. Kalmasını ve yazmaya devam etmesini içtenlikle tercih ederim. Ama böyle bir sebeple artık yazmama kararı alıyorsa da kendi bileceği iştir. Saygı duyarım kararına.

7- Yine Engin'e atıfla;"Yigit,Yasin,Sedat ve Ferhat genelde hayata pozitif bakan, negatiften görmek istemeyen kişiler..Burada negatiften düsünmeye baslamaları üzücü.. " Böyle yazmışsın Engin. Adminlikten sıtkı sıyrılan Can(cozker), illallah diyerek yaka silken Yasin, "daha fazla dayanamıyorum, skerim aşkını ızdırabını" noktasına gelip adminliği bırakmakla kalmayıp forum dahi artık girmeyen Miraç, sırra kadem basan Önder Abi, ve bakışları negatifleşen Ferhat, Sedat, Yasin ve ben. Gerçekten üzücü. Ama acaba sorun adminlerde veya adminlikte mi yoksa bazı kullanıcıların işi çözülmez noktaya sürüklemesinde mi?

8- Ne bir Galatasaray kişiliğini kayırırım ne de herhangi bir forum kullanıcısını. Kimseye dair negatif veya pozitif bir saplantım yok.  Her duruma ve her kişiye maksimum iyi niyetle bakıyorum. İşi "forum kurallarının","cezaların","adminlerin" çözmediği, kullanıcıların kendince çözebildiği ve "minimum müdahele gerektiren" bir forum arzuluyorum.

9- Şu başlık altında bile Sovereign ve Luis Figo ikili tartışmaya girebiliyor görüldüğü üzere. Bu durumu da sizlerin yorumuna bırakıyorum. Sovereign ve Luis Figo'ya da kişisel tartışmalarını sürdürmemeleri konusunda uyarıda bulunuyorum.

• LuisFigo bunu beğendi

"Ruhları şad olsun."

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye