İçeriğe git

Resim
- - - - -

Tenis Hakkında Her Şey

• Please log in to reply
154 replies to this topic

#101 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Mayıs 2019 - 10:57 ÖÖ

Roland Garros basliyor.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#102 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2019 - 09:20 ÖS

Nadal-Thiem erkekler final.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#103 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Haziran 2019 - 04:35 ÖS

Roland Garros 128 erkek teniscinin oynadigi ve Nadal’in kazandigi bir turnuvadir, yeter yahu kazandigin.

#104 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.660 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Haziran 2019 - 05:06 ÖS

Roland Garros 128 erkek teniscinin oynadigi ve Nadal’in kazandigi bir turnuvadir, yeter yahu kazandigin.

toprak kortlar için bunu çok net olarak söyleyebiliriz :). toprakta oldum olası İspanyol tenisçiler iyidir zaten, nadal'da bir İspanyol olarak işin iyice mokunu çıkardı harbiden..

#105 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Temmuz 2019 - 10:46 ÖÖ

Wimbledon başlıyor, Federer için son şans belki de Grand Slam kazanmak için.

#106 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.535 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Temmuz 2019 - 10:52 ÖÖ

1pr6YG.png

#107 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Temmuz 2019 - 08:45 ÖS

Federer ezdi gecti Nadal’i.

Final Djokovic-Federer.

#108 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.535 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Temmuz 2019 - 09:12 ÖS

FedEx kazansa da kaybetse de müthiş bir karizma. Güzel maçtı

#109 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.197 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Temmuz 2019 - 04:44 ÖS

tenise manevi babası hagi sayesinde başlayan romen simona halep finalde çirkef ayıboğan serena williams’ı eze eze yenip wimbledon şampiyonu oldu. tebrikler.

http://www.milliyet....a-molatik-8337/
galatasaray ulan..

#110 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Temmuz 2019 - 11:34 ÖS

Halep anasini aglatti Serena’nin.

#111 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.535 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Temmuz 2019 - 09:42 ÖÖ

İyi yapmış saygisiza. Bugün büyük maç, FedEx yapıştırir umarım..

#112 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.660 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Temmuz 2019 - 08:12 ÖS

tarihe geçen maçı 3-2 kazanan djokovic şampiyon oldu. kazandığı 3 setide tie-break le aldı djokoviç. son set 13-12 biterken federer 2 maç sayısı fırsatını kullanamadı..

#113 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.197 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Temmuz 2019 - 08:14 ÖS

mükemmel ya. djoker başkan ağlak reyizin eline sağlam verdi. bir ömür yeter ona ve tribündeki çirkef fanlarına.
galatasaray ulan..

#114 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 6.074 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Temmuz 2019 - 08:36 ÖS

Her sayıda kameranın önünde ayağa kalkan bay ve bayana sevgilerle. Djkoviç aldı maçı, unutulmayacak maçlardandı.

Wimbledon’da bir Aslan var 😀

Ulan 1 pazarımız vardı onu da yediler aq, 5,5 saat maç mı olur. 😀

Allahtan yarın tatil

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#115 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Temmuz 2019 - 08:45 ÖS

Cok uzucu 40-15’ten mac sayisini kacirdi Federer, buradaki anlamsiz yorumlari da anlamiyorum, cok efendi ve saygi duyulmasi gereken biri Federer, Djokovic gibi cirkef adam mi var yahu?

#116 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.535 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Temmuz 2019 - 08:48 ÖS

Federer kazansa da kaybetse de saygı duyulacak bir insan. Jok daha sınırlı olur agresiflesir diye bekledim ama olmadı. Çok uzun süresine rağmen Nadal-Federer maçı tadını vermedi diyebilirim.

#117 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.197 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Temmuz 2019 - 09:04 ÖS

federer iyi de fanları kötü diyeyim o zaman. federer her kaybettiğinde o fanları üzüldüğü için bin kat artıyor sevincim.

her federer maçında maçı uğultudan oynanmaz hale getiren, nadal djokovic gibi sporun gerçek efsanelerini ipe sapa gelmez şekillerde aşağılayan zihniyet haklı olarak karşı tepki doğuruyor. onlara göre federer gibi bir tanrı ancak kendi kötü oynarsa kaybetmiştir. federer gerçek oyununu sergilerse karşısında hiçbir tenisçi duramaz. ispanyol köylüsü, kıçıyla başıyla oynayan nadal mı yenecek isviçre ilahını. ya da sırp robotu djokovic kim oluyor da federer'den daha iyi tenisçi olabiliyor, federer kendi saçmalamıştır da ondan yenilmiştir. ve bunun gibi milyon tane akılla alay edercesine yorumlar okuya okuya insanlar da haklı olarak federer'e karşı antipati geliştirebiliyorlar. etki tepki meselesi.

ha her federer sempatizanı böyledir demiyorum, ama çoğunluk öyle bence. zaten lakap olarak birine ekselansları deniyorsa, hayatta en sevmediğim elitçi-elit olmayan ayrımı yaratılıyor demektir.
galatasaray ulan..

#118 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Temmuz 2019 - 10:56 ÖÖ

ha her federer sempatizanı böyledir demiyorum, ama çoğunluk öyle bence. 

Valla bence her RF sempatizanı böyle :) 

Bir pozisyon oldu 5. setin ortalarında... sol dipten dışarıda gibi görünen bir topa Coko elini kaldırıp challenge yapıyordu ki alkış kıyametten karar IN mi OUT mu duyamadık.. Aynı anda Out denme ihtimaline karşı RF de challenge kullandı sanırım... Official RW yaptılar ve pozisyon milimle IN çıktı; Djoko da hakeme gidip "ilk challenge'ı ben yaptım ama hakem Out dedi, benim hakkımdan yememen lazım" konuşması yaptı-ki hakem de o görüşteydi ND'nin hakları 3 te kaldı RF de haklı çıktığı için kendi hakkını kullanmamış sayıldı.. Ulan bir yuhalama kıyameti başladı Djoko hakeme giderken... Sanırsın John McEnroe hakemi dövüyor... 

Sebebini bilmiyorum ama Rf fanlarında sürekli gereksiz bir gerginlik; olayı futbol maçına çevirmeler falan... Hani bunu sadece ND'ye karşı yapıyor olsalar diyeceğim ki milliyetinden dolayı hala soğuklar Sırplara karşı ama aynını Nadal maçlarında da yapıyorlar.. Tamam kardeşim anladık, herif tüm zamanların en iyilerinden ve belki de en iyisi... Ama bu asla yenilmeyecek demek değil - ki artık 38 mi 39 mu ne oldu, kariyerinin başaşağı dönmesinden doğal bir durum yok...

Diğer taraftan karşısındaki de her anlamda RF'den daha az saygı hak eden bir adam değil.. Kariyerinin en janjanlı döneminde tam 1,5 yıl top oynayamadı - ki bunun etkileri sonrasında da sürmüştür; dirsek tenisçi için belki de en önemli eklem sonuçta... Ona rağmen daha 32 yaşında ve dirseği müsaade ederse kariyerini açık ara en çok grandslam kazanan adam olarak noktalayacak çünkü önünde competitive şekilde oynayacağı en az 20 turnuva var (şu an RF'nin 4 gerisinde veya 5)... 

Bireysel spor lan bu; zevk almak için illa birini tutmak zorunda değilsin amk... Ne Federer dünyanın en şirin insanı ne de Djokovic katil tipli biri... İki defa ayağa kalktım TV karşısında, biri RF'nin sert çapraz ralli sırasında kimseye hiç göstermeden drop-shot'ı filenin yarım metre önüne bıraktığı andı; diğeri de ND'nin öncesinde kontrpiyede kalmasına rağmen zorlukla yetiştiği topu inanılmaz şekilde paralel vurup yakın doksana yapıştırması... Şundan zevk almak için yapanın kimliğine ihtiyacım yok ki...  

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#119 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.788 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Temmuz 2019 - 01:51 ÖS

Ben genel olarak nedense bir nostalji dünyasında yaşıyorum. Eskilerin kahramanları geliyor gözümün önüne. Yeniler sarmıyor pek. Yeni dediğim adamlarda öyle dün çıkmış adamlar değiller ya neyse. Boris Becker, Andre Agassi, Martina Navratilova, Steffi Graf ve koca meme Mary Pierce. 

Federer hakikaten ultra bir oyuncu. Oyunun her tarafını iyi oynayan bir acayip oyuncu. Ama kıl arkadaş. Ağladığı zaman kıl oluyorum. Snob tavırlar falan. Gıcık oluyorum. Genel olarak İsviçre'ye karşı bir alerjim var zaten. Bunların Victor Inox'unu da, saatlerini de bankalarını da sevmem ben. Zürih Havalimanı'nda Türk uçağından çıktığımız için düşmanmış gibi bakan kontrol polislerini de asla unutmayacağım. O kadar ülkeye girip çıktım. Hiç birisinde yaşamadığım bir muameleydi. Velhasıl kılım bunlara. Haliyle oyuncularına da kılım. Bak adam iyi ama. Onu tartışacak değilim.

O sebeple Djokovic candır. :D 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#120 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Temmuz 2019 - 03:46 ÖS

Ehh o zaman Sirp milliyetcisi Djokovic’i hic sevmemen lazim. :)

1 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye