İçeriğe git

Resim
- - - - -

Tenis Hakkında Her Şey

• Please log in to reply
122 replies to this topic

#21 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 12:17 ÖS

Basladi bugun gonlumun efendisi.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#22 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 02:17 ÖS

Birinci kort oyuncu arkalarindaki ovallik fena bir yanilsama olusturuyor tv den izlerken

#23 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 02:44 ÖS

Janvier biraz gelişirse iyi olacak gibi. Harika servis karşılıyor, for hand çok güçlü.

#24 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 03:05 ÖS

Monfils de olamamışlardan.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#25 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 03:28 ÖS

Monfils tarz olarak Kuerten anımsatıyor renkli bir arkadaş ama olmuyor bir türlü. Konsantrasyon sorunu var sanırım.

#26 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2018 - 07:26 ÖÖ

HEY gidi Wawrinka; Grand Slam kazanmis adamdin sen 2-3 sene onceye, ilk turdan gitti.

#27 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2018 - 09:00 ÖÖ

Dün hiç bakamadım bugün akşam oralarda olurum nasipse :)

#28 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 12:27 ÖS

https://twitter.com/...127330817568769

#29 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.556 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 12:31 ÖS

şu tenis dünyasına dair beklediğim tek şey nadal'ın federer'in elinden en çok grand slam kazanma ünvanını alması. senelerce roddickleri, hewittleri yenerek alınan 10 civarı kupayla o ünvanı hak etmiyor isviçreli kardeşimiz. o yıllar boyunca nadal, djokovic, murray vs olmuş olsaydı görecektim ben o domine etmeyi, tartışmasız en büyük olmayı. bebeleri yen yen, sonra en iyi ol. hadi ya.

galatasaray ulan..

#30 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 12:41 ÖS

Olmayacak duaya amin demek olur o azıcık.

Gelmiş geçmiş en başarılı erkek tenisçi adam.

Bu kadar klas tenis oynayan az bulunur. 

Wimbledon'u kazanacağı için sene sonu aradaki fark sabit kalır.

Nadalla rekabeti GS-Fener gibi işte; Nadal ters gelse de Federer çok daha klas.  :)

2017 Avustralya açık finalinde Nadal'ı yenerken çıktığı seviyeyi ben bir daha göreceğimi sanmam. 

#31 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.556 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 12:46 ÖS

ona o kadar emin olma derim :)

federer 5 yaş daha büyük, normalde çoktan bırakacaktı, ama sırf ünvan gidecek korkusuyla yıllardır oynuyor da oynuyor abimiz. biz onun ciğerini biliriz, centilmen görünümlü hırs küpü :) içinde ne fırtınalar kopuyor, hiç de öyle medyada anlatıldığı gibi biri değil o, yok çok saygılıymış, majesteleriymiş vs. hikaye anlatmasınlar. yıllar boyunca karşısına rakip çıkmadığı için, genelde her maçı önde götürdüğü için centilmen, asilzade ayaklarında takılmak kolaydı. ne zaman nadal, djokovic gibi adamlar geldi, her maç itirazlar, çirkefleşmeler, ağlamalar, zırlamalar başladı. tabi yıllar boyunca aşırı fanatik bir kitle yaratabildiği için tüm bu çiğlikleri görmezden gelindi, eski hikayeler anlatılmaya devam edildi.

nadal'a çok hayran değilim, federer kadar estetik olup olmaması da umrumda değil. zaten çok estetik tenis oynamak da en iyi tenisçi olarak anılmak için yeterli değil. bu sene roland garros ve wimbledon'u üst üste nadal kazanırsa görecem ben centilmen federer'i, 45 yaşına kadar bastonla çıkacak kortlara :)

ha nadal fenerbahçe, federer galatasaray benzetmen de çok doğru değil bence, nadal lig maçlarında yenmiyor federer'i, genelde finallerde ezip geçiyor, tam bir winner, galatasaray gibi :)

galatasaray ulan..

#32 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 12:52 ÖS

Nadal için çim kort çok ideal zemin değil, sanmıyorum kazanabileceğini.

Hırslı olması kötü bir şey değil, ayrıca Djokovic, Nadal yanında çirkef demek olmamış pek.

Tenis kalitesi, yeteneği Federer'de doğuştan var; Nadal'ın tarzını sevmiyorum ben, sürekli top karşılayıp karşısındakini hataya sevketmek üzerine kurulu.

Nadal 5 yaş küçük ama dizleri patlamış durumda, sürekli savunma tenisi oynayıp olmayacak toplara koşmaktan Federer yaşına geldiğinde bastonla bile yürüyemeyebilir.

#33 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.556 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 01:01 ÖS

bir aralar nadal için o bahsettiğin şekilde dizlerine çok yük binmesinden ötürü erkenden emekli olacağı, bu performansı 30'dan sonra sürdüremeyeceği söyleniyordu. ancak daha sonra nadal oyun tarzını değiştirdi, servislerini geliştirdi, eskisi gibi dizlerini yıpratacak şekilde hareketlerden kaçınmaya başladı. bu yeni haliyle sanki daha uzun yıllar(3-5 sene) oynayabilir gibi görünüyor, otoritelerin yorumları da bu yönde.

federer'in oyun tarzı kimilerine daha estetik geliyor olabilir, ama nadal'ın maçları da çok daha heyecanlı öyle bakarsan. çimde servis vole oynayan hiçbir adam ismi ne olursa olsun bana hitap etmiyor mesela. kaçak güreş gibi. nadal'ın da pek çok zaman nice klas vuruşlar yapabildiğini izliyoruz yıllar geçtikçe. her daim geliştiriyor kendini.

federer de çok çirkef, kahrolsun demiyorum. evet onun da kritik anlarda gayet çirkef biri çıkıyor içinden, sinirli agresif davranabiliyor. bunlar olağan zaten. olağan olmayan şey, onu sanki üst insan, android, asla sinirlenmez, en ufak saygısızlık yapmaz, dünyanın en centilmen insanı gibi gösteren yalaka maç anlatıcıları ve yorumcuları. bir insana var olmayan özellikleri üstünden yıllarca hayranlık duyulursa başkalarının da aynı sebeple tepkili olmaları normal.

galatasaray ulan..

#34 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 01:09 ÖS

Ben Nadal'ın gene de dizleri patlacağını düşünüyorum, istediğimden değil asla, evet oyun tarzını değiştirdi ama daha yeni Thiem'e Madrid'de kaybetti, eski çevikliği-hızı kalmayınca büyük tehdit olmaktan çıktı.

Toprak kortun kralı tabi adam. :)

Servisleri hala soru işareti, istikrarlı servis atamıyor.

Şu da var sakatlıklardan dönünce biraz da ortalığı boş buldular; Djokovic, Murray sakatlıklar, özel sorunlar derken dağıldılar.

Federer efendi adamdı zamanında da karısı ile ilişkisi başladıktan sonra baya baya itiraz eden, rakibin sinirini bozmaya çalışan tarafı ortaya çıktı, nedendir bilmem. :)

Fazla efendilik de iyi değildir zaten.

Benim en çok takdir ettiğim 30 yaşından sonra zayıf backhand'ini geliştirmesi oldu, rakipleri sürekli backhand'ine oynardı.

Servis-vole olayına ben de sinir oluyorum ama çim kortun taktiği de o. 

#35 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.556 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 01:24 ÖS

keşke mümkün olsa da federer, nadal, djokovic gibi adamları klonlayıp sonsuza kadar izleme şansımız olsa. tenis tarihinde bu adamların döneminden daha keyifli, çekişmeli, maçların efsane anlara sahne olduğu ve finalleri hep bu adamların oynadığı başka dönem olmamıştır.

80lerde de mcenroe, becker, lendl, connors, wilander gibi efsaneler mevcutmuş ama o maçlar kesinlikle 2000’in sonlarından bu yana izlediğimiz dönemki kadar keyifli değil. bu dönemin bu kadar çekişmeli ve keyifli olmasının sebebi bence tam da senin ve başkalarının burun kıvırdığı nadal’ın o asla pes etmeyip sayıyı rakibin burnundan getirdiği oyun anlayışı. o da diğerleri gibi sadece winner vuruş odaklı oynasa ne maçlar bu kadar uzayacak, ne çekişme ve keyif artacaktı. aynı taktiği djokovic ve murray de benimseyince bahsettiğimiz orgazmik dönem oluştu böylelikle. umarım en azından birkaç sene daha bu keyfi yaşayabiliriz. bu adamlar da gidince erkek tenisine de elveda demek gerekecek belki de.
galatasaray ulan..

#36 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mayıs 2018 - 01:44 ÖS

Agassi-Sampras zamanı da keyifliydi.

Rakibin burnundan sayıyı getirmek ayrı, sürekli arka çizgide top karşılama taktiği ayrı.

Ben üreten, rakibin üstüne giden, gerekirse kısa top atan adamı tutuyorum; riske giren adamı seviyorum, katılmıyorum tenisi keyifli hale getirenin savunma olduğuna da.

Tenisi benim için keyifli hale getiren sürekli rakibi karşılayan değil rakibini bir o tarafa bir tarafa koşturan, file önüne gelendir.

Futboldan örnek vereyim Nadal=Ronaldo, Federer=Messi benim için. :)

#37 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Haziran 2018 - 12:44 ÖS

Fedex haricinde kısa top becerisi olan kimse yok sanırım şu anda listelerde.
Baktığım maçlardaki kisa toplar rezalet. Bu isi becerenler genelde yukariya oynayanlar oluyor ama şu ana kadsr kimsede göremedim. Erkeklerde Zvenev gelecegin dominant oyuncusu olacak gibi.
Khacanov mu neyse onun ikinvi macina bakiyorum, bu turnuvada epey parlayacak gibi.

Kadinlara pek bakmazdim ama Kvitova nin da ikincinkez maçını izliyorum, solak raketleri izlemek zevkli oluyor. 10 numaraymis galiba, daha iyi olacak gibi.

#38 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Haziran 2018 - 01:18 ÖS

Ulan Kvitova derken iki tie break le verdi maçı. Kortun içine değilde dışına daha çok düşürdü. Ayarsiz enerji Çekya..

#39 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Haziran 2018 - 01:35 ÖS

Maşa'ya kort dar geliyor, başarıya susamış çılgın :)

#40 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Haziran 2018 - 02:26 ÖS

Serena-Sharapova maçı olacak, kan çıkar.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye