İçeriğe git

Resim
- - - - -

Tenis Hakkında Her Şey

• Please log in to reply
91 replies to this topic

#1 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2015 - 10:06 ÖÖ

Avustralya Open'da önce Federer sonra Nadal elendi.

Murray-Djokovic finaline gidiyoruz.

Kadınlarda Sharapova-Serena olur.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#2 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Şubat 2015 - 11:04 ÖÖ

Serena ve Djokovic kazandı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#3 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mart 2015 - 10:00 ÖÖ

güzel hareketler:

http://www.dailymoti...api=postMessage

#4 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.198 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mart 2015 - 12:10 ÖS

Cagrisim oyununun videolu versiyonu olsa su guzelim videonun karsisina bizim Kosovanin ilk macinda adamlarin sahasinda 6 atma rezilligimizi koyardim 

• Yasin Karabulut bunu beğendi
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#5 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 01:10 ÖS

Bu topic de hareketlensin.

2017'de Federer ve Nadal geri döndü, 2-2 paylaştılar grand slamleri.

2018 Avustralya gene Federer'e gitti, Roland Garros da gene Nadal'a gidecek.

Gerçekten bittiler derken tekrar buralara gelmeleri inanılmaz.

Murray, Djokovic silindi gitti.

Dünya Sıralamasında Nadal 1, Federer 2 şu an.

#6 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 01:16 ÖS

Tenis çok severim seyretmeyi, ama artık turnuvalardan bihaberim. Açık kanallar vermediği için zap sırasında denk gelirsem kalıyorum. 

Güncel turnuva/maç bilgisi paylaşımı olursa güzel olur. 

#7 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 01:28 ÖS

Eurosport yok mu abicim sende, adamlar hepsini yayınlıyor, S Sport da ATP turnuvalalarını veriyor.

#8 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.968 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 06:42 ÖÖ

21.05.2018'de Roland Garros başlıyor. Eurosport güzel bir tanıtım hazırlamış. Ev sahibi adamlar ne de olsa. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#9 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.968 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 06:46 ÖÖ

Bu topic de hareketlensin.

2017'de Federer ve Nadal geri döndü, 2-2 paylaştılar grand slamleri.

2018 Avustralya gene Federer'e gitti, Roland Garros da gene Nadal'a gidecek.

Gerçekten bittiler derken tekrar buralara gelmeleri inanılmaz.

Murray, Djokovic silindi gitti.

Dünya Sıralamasında Nadal 1, Federer 2 şu an.

Nadal olsun Federer olsun şarap misali, kariyerleri bitiyor derken tekrar zirveye çıktılar. İnanılmaz performanslar gösteriyorlar. Bu yaşta bu turnuva temposu ve profesyonellik had safhada. Sanki yaşlandıkça daha iyi oynuyor gibiler. Bütün spor disiplinlerinde yaşlı oyuncu kriterleri değişmeye başladı. Futbolda 30 yaşında bırakılırdı, artık 35-36 yaşında bırakıyor insanlar. 40 yaşına kadar zorlayanlar var. Tenis ona keza Federer dediğimiz adam 36 yaşında. Daha da oynayabilecek gibi duruyor. Adam sakin güç resmen.

#10 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 08:10 ÖÖ

Fedex izlerken, Kuerten-Kafelnikov-Sampras-Agassi-Rios vs. gibi çılgın adamların maçlarındaki zevki almak mümkün değil.  Daha sayamadığım birçok vardır, ıIvanisevic, brugera ne bilim işte. her bir maç final gibi olurdu. 

Ben pekte keyif almıyorum artık izlerken, renkli kişilikler de eksildi sanki kortlardan.. 

Ya kadın maçlarını da izlerdik abicim , tenisi bize sevdiren Anna Kournikova, Hingis, Graff, davenport, mauresmo, seles, mary pierce..

Ne bileyim abi maçlar iyiydi, şu anda o kadar isim saymak bile mümkün değil. 

#11 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 08:22 ÖÖ

Ha ha hepsini anladım da Anna Kournikova nasıl tenis sevdirdi sana? :) :)

#12 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 08:47 ÖÖ

Gençlik, Sarışın Rus  sevgi pıtırcığı :D 

#13 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.968 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 09:08 ÖÖ

Fedex izlerken, Kuerten-Kafelnikov-Sampras-Agassi-Rios vs. gibi çılgın adamların maçlarındaki zevki almak mümkün değil.  Daha sayamadığım birçok vardır, ıIvanisevic, brugera ne bilim işte. her bir maç final gibi olurdu. 

Ben pekte keyif almıyorum artık izlerken, renkli kişilikler de eksildi sanki kortlardan.. 

Ya kadın maçlarını da izlerdik abicim , tenisi bize sevdiren Anna Kournikova, Hingis, Graff, davenport, mauresmo, seles, mary pierce..

Ne bileyim abi maçlar iyiydi, şu anda o kadar isim saymak bile mümkün değil. 

Sampras'e kıl olmuşumdur hep. Hiç sevmezdim. Sırık gibi çıkardı korta. Zırt pırt sakatlanırdı. Ağlamalar, sızlanmalar falan. Agassi'nin yeri ayrıdır ben de. Bir de atladığın bir efsane var. Boris Becker. Tenis gibi hakemle dalaşmanın çok minimal olduğu bir spor dalında hakemle her maç tartışan, herkesin kıl olduğu bir garip insandı. Büyük oyuncuydu ama. Kartal gözü denen nane de yoktu. İtirazlar itirazlar ve yine itirazlar. 

Kadınlarda Steffi Graff net efsanedir benim için. Üzerine 1 isim bile yazamam. Yancıları Seles olur. Bir de Navratilova. Mary Pierce'da çok iyi oyuncuydu. Ama hiç bir zaman hakettiği yere gelemedi. Göğüsleri engel oluyordu sanırım. Yanılmıyorsam kariyerinin sonlarına doğru ameliyat olup küçülttürmüştü. 

Yeni jenerasyonlarda kadınlar daha fazla ikonik oyuncular çıkardılar. Erkekler daha geride kaldı. Murray, Djokovic gibi isimler bir nebze sayılabilir. (Nadal, Federer falan eski jenerasyon olarak kabul ettim.)

Kadınlarda bir hayli isim var. Williams Bros, Sharapova, Radwanska, Wozniacki vs.

Eski maçlar daha güzeldi. 

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 09:14 ÖÖ

Gençlik, Sarışın Rus  sevgi pıtırcığı :D

Sharapova verelim sana. :)

#15 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 09:15 ÖÖ

Ivan Lendl vardı saymamışsınız. 

Kadınlarda Halep iyidir.

Eskilerden de Justine Henin atlanmış, o nasıl backhanddi.

Ama Graf aşkımız bambaşka. :)

#16 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 09:16 ÖÖ

Agassi Sampras finali güzel oluyordu, Agassi ilginç adamdı, sanki istediği maçı alır  pek umrunda değilse finala kadar gidemezdi bile. Büyük turnuvaların adamıydı demek yanlış olmaz sanırım. 

Becker'in son zamanlarına denk geldim ve o tarihlerde çokta başarılı değildi aksine bahsettiğin gibi mızırtısı fazla bir adamdı. 

En çok Kuerten'i izlemeyi severdim, renkli ve duygusal bir adamdı tutunursa yürüyor yoksa raketleri yere vurmaktan bıkmıyordu. Sürekli söyleniyordu :)

Henin sen yazınca geldi aklıma, izlemesi zevkli maçların kadını. Sharapova son olaylardan sonra toparlayamadı, zaten Anna'nın yanına yaklaşamaz :)

#17 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 3.928 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 09:49 ÖÖ

90larda rafter, 2000lerde marat safin hayranıydım ben. ikisinin de maçları epik olurdu. hem karizma hem yetenek, her şey vardı abilerimizde. özellikle safin sırf aşırı agresifliği yüzünden nice maçlarda dağılan konsantrasyonuyla maçları kaybederdi ama izlemesi çok keyifliydi. rafter-ivanisevic 2001 wimbledon finali de en az 2008 nadal-federer finali kadar efsaneydi. her şeyde olduğu gibi tenis de eski büyüsünü kaybetti, o güzel abiler, ablalar atlara binip gittiler. henin’den sonra kadın tenisi bitti bence, nadal’dan sonra da erkek tenisi tükenir.
galatasaray ulan..

#18 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.932 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 09:57 ÖÖ

Safina vardı bir de kızkardeşi, Ruslarda soyadına kadın olunca a harfi ekleniyormuş. :)

Ivanisevic wild card ile girmişti o turnuvaya, adam halk kahramanı gibi karşılanmıştı Hırvatistan'da, o sıra bölünme vs adamlar gururlanacak şey arıyordu. :)

Kuerten sadece toprakta iyiydi, 2 Roland Garros almıştı, rengarenk giysileri ve topa vururken çıkardığı garip seslerini hatırlarım. :)

#19 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 10:18 ÖÖ

Safin dediğiniz şu babyface bir adam vardı o değil mi ?

** he şu yakışıklı bebe :)

Edited by Yasin Karabulut , 09 Mayıs 2018 - 10:19 ÖÖ.
*

#20 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 10:23 ÖÖ

Kuerten sesiyle birlikte Fedexi hırpalıyor :D 

• galip resat bunu beğendi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye