İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Amerikan Basketbol Ligi - NBA

• Please log in to reply
87 replies to this topic

#1 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.205 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2014 - 10:56 ÖÖ

Yeni sezon Ekim sonu başladı.Yaklaşık olarak her takım 16-17 maç yaptı.

Doğu konferansının favorisi gösterilen Lebronlu Cavs hala takım olamadı. En dikkat çekici 2 takım Toronto ve Washington. Doğudan bu sene cacık olmaz gibi duruyor,şampiyon yine Batıdan çıkar. Batıda Durant ve Westbrook'un sakatlıkları Thunder'ın canını acıttı,bu sene playoff'a girmeleri bence çok zor. Westbrook dün döndü(32 sayı,8 asist,7 rebound) ancak tek başına takımı güçlü Batıda playoffa taşıyacağını sanmıyorum. Memphis,Golden State ve Portland Batıda önde gidiyorlar;San Antonio,Dallas ve Houston'da bu sene iddialı takımlar. Müthiş savunmasıyla Memphis en çok göz dolduran takım.Abisinden bayrağı devralan Marc Gasol takımı adeta sırtında taşıyor.  

İlgilenenler için her hafta skorları ve son durumu yazmaya çalışacağım,katkılarınızı bekliyorum.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#2 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.688 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2014 - 06:54 ÖÖ

Celeveland'ima laf yok. Bu sene Houston iddiali ama Howard yine sakatlanir. Devre arasi transferlerine bakar. Cleveland birlikte oynamayi ogrenir ve defansi guclendirirse kolay bir sampiyonluk alabilir.

• eminucf bunu beğendi

#3 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2014 - 08:12 ÖÖ

Rose sakatlanmazsa Chicagomun senesi olur.
Batida da Golden state muazzam.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#4 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 4.864 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2014 - 08:50 ÖÖ

Golden State gerçekten muazzam. Onlar ayarında bir takım da Clippers. CP3 ve Griffin çok formda, j crawford önemli rolde, reddick çabuk uyum sağlamış ve tabi deandre jordan pota altında çok dominant.
Benim bir başka keyif aldığım takım da john wall'lu wizards. Bradley Beal da döndü. Çok can yakarlar.
Celevland'da Irwing'in kullandığı top sayısının azalması gerekiyor. Başka türlü Kevin Love'ın ritmini bulması zor. Bu olursa süpürebilirler Nba'i. Kadro üstünlükleri tartışılmaz.
Bir de geçen senenin şampiyonu spurs var tabi. İyice yaşlandılar ama sistem ve koç avantajları ile yine adaylar bence.
  • eminucf bunu beğendi

#5 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.205 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2014 - 10:32 ÖÖ

Aynen dediğin gibi, Love etkin kullanılamazsa CAVS unutsun şampiyonluğu filan.Benim de en büyük favorim Golden State,muazzam oynuyorlar,istikrarıda yakalamaya başladılar. Curry ve Thompson müthiş oynuyorlar;dün gece ki maçla birlikte üst üste dokuzuncu galibiyetlerini aldılar. Finali Warriors - Raptors oynarsa şaşırmam.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#6 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 4.864 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2014 - 09:05 ÖS

DeRozen sakatlandı. Toronto için kötü. Sanırım Golden State'de de Curry sakatlandı. Bu sene yine çok ve sık sakatlık oluyor. Can sıkıcı.

#7 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.023 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Aralık 2014 - 02:01 ÖÖ

W/L şeklinde karışık sıralama yaptığında görünen o ki, batı finali aslında NBA finali olacak. batının yarı finalistlerinin hepsi de doğunun şampiyonunu sezonda en az 3 defa yenmiş olacak bence... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#8 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2015 - 10:08 ÖÖ

doğu: kyle lowry(toronto raptors), john wall(washington wizards), lebron james(cleveland cavaliers), carmelo anthony(new york knicks), pau gasol(chicago bulls)

batı: stephen curry(golden state warriors), kobe bryant(los angeles lakers), blake griffin(los angeles clippers),anthony davis(new orleans pelicans), marc gasol(memphis grizzlies)

All-star beşleri böyle ama Kobe sezonu kapadı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#9 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.596 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2015 - 11:15 ÖÖ

Doğu takımının koçu mike budenholzer bu arada, atlanta hawks'la harikalar yaratıyor.. 1 tane ön plana çıkan oyuncuları yok, ama açık ara liderler doğuda..

#10 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mayıs 2015 - 02:44 ÖS

Nihayet çirkef-pislik Spurs elendi

Şampiyonluk adayım Golden State.

Batıda Clippers-Gs

Doğuda Cleveland-Atlanta finallerini bekliyorum.

#11 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 4.864 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mayıs 2015 - 06:46 ÖS

Golden State gerçekten muazzam. Onlar ayarında bir takım da Clippers. CP3 ve Griffin çok formda, j crawford önemli rolde, reddick çabuk uyum sağlamış ve tabi deandre jordan pota altında çok dominant.
Benim bir başka keyif aldığım takım da john wall'lu wizards. Bradley Beal da döndü. Çok can yakarlar.
Celevland'da Irwing'in kullandığı top sayısının azalması gerekiyor. Başka türlü Kevin Love'ın ritmini bulması zor. Bu olursa süpürebilirler Nba'i. Kadro üstünlükleri tartışılmaz.
Bir de geçen senenin şampiyonu spurs var tabi. İyice yaşlandılar ama sistem ve koç avantajları ile yine adaylar bence.

Aralık ayında size son 4 hatta 5 takımı saymışım. Evi arabayı satıp bunlara basmadıysanız sizin hatanız :)

Ha unutmadan...Ben demiştim :)

#12 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2015 - 09:55 ÖÖ

GS Warriors şampiyon. :)

Loser LeBron 4.finalini kaybett 2/6 bir de M.Jordan ile karşılaştırırlardı, adam loser bir kere. :

#13 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.596 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2015 - 10:16 ÖÖ

Hakkinida yemeyelim yalnız, irwing ve love yokken normalde bu serinin 4-0 bitmesi gerekiyordu. Lebron nerdeyse tek başına direndi gs'e..
Sezon genelindede gs fazlasıyla haketti bu şampiyonluğu zaten..

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2015 - 10:51 ÖÖ

Hakkını yemeyelim aynen ama tam bir loser. :)

Bırakın Jordan, Kobe kadar dahi olamaz.

Büyük oyuncu o ayrı ama winner değil. :)

#15 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 4.864 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2015 - 11:42 ÖÖ

Lebron'dan hiç haz etmeyen biri olarak ben de hakkını teslim ediyorum bu seride. 2 maçı tek başına aldı ve dipnot: seriyi tekrar GS lehine çeviren, ilk görevi Lebron'u savunmak olan Iguadola MVP seçildi -ki Lebron'un neredeyse her maç tripple-double ile oynamasına engel olamadan. 

#16 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.333 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2015 - 11:46 ÖÖ

Hiç tahmin etmezdim. Çocukluğumda ligin  dibine demir atmış olan takım şampiyon oldu. Bir ara normal sezonu birinci bitirip Dallasa elenmişlerdi ilk turda. Ondan sonra dahada toparlanamazlar demiştim. İyi toparlamışlar. Herhalde 30 yılda bir görülür GSW şampiyonluğu. Lebron'da finallere abone oldu ama şampiyonluk için büyük takım olduğunu hisettiren bir kulübe gitseydi kendisi için daha iyi olabilirdi sanki. Lakers'a filan gitseyi o psikolojik ortamda rahat rahat şampiyonlukta görürdü. Gerçi sakatlıklar filan olmasaydı Cavs'da şampiyon olabilirdi. Doğuda seneye gene cavs ve lebron çıkar finale.

Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#17 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2015 - 12:39 ÖS

Hiç tahmin etmezdim. Çocukluğumda ligin  dibine demir atmış olan takım şampiyon oldu. Bir ara normal sezonu birinci bitirip Dallasa elenmişlerdi ilk turda. Ondan sonra dahada toparlanamazlar demiştim. İyi toparlamışlar. Herhalde 30 yılda bir görülür GSW şampiyonluğu. Lebron'da finallere abone oldu ama şampiyonluk için büyük takım olduğunu hisettiren bir kulübe gitseydi kendisi için daha iyi olabilirdi sanki. Lakers'a filan gitseyi o psikolojik ortamda rahat rahat şampiyonlukta görürdü. Gerçi sakatlıklar filan olmasaydı Cavs'da şampiyon olabilirdi. Doğuda seneye gene cavs ve lebron çıkar finale.

Yanlışın var Lig 1.si Dallas'ı elemişlerdi ilk turda. Baron Davis vardı kadroda.

#18 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.596 mesaj

Bence golden state birkaç yıl oralarda gezinir.. stephan curry, thompson ikilisi kaldığı müddetçe.. kadroları genç daha, iyi jenerasyon yakaladılar..

#19 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Nihayet çirkef-pislik Spurs elendi

Şampiyonluk adayım Golden State.

Batıda Clippers-Gs

Doğuda Cleveland-Atlanta finallerini bekliyorum.

Eh ben de fena değilim, Houston sürpriz elemese Clippers'ı %100 olacakmış.

#20 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.023 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2015 - 12:52 ÖS

Ben katılmıyorum winner olmadığına.. Jordan da çevresine doğru parçalar monte edilene kadar winner değildi.. Scottie Pippen - Kukoc - Rodman - Bill Longley - Ron Harper boş-beleş adamlar değildi.. Cleveland (özellikle bu serideki kadrosuyla) kıyaslanacaksa wizards günleriyle kıyaslanır.. 

Şu cleveland, finalde 6. maçı oynadıysa bu da bu arkadaşımız sayesinde ki bu da kendisinin üst üste 5. NBA finali..  

Düzeltme: @giga: 4. finalini kaybetmedi bu arada; toplamda 2 şampiyonluğu (2012-2013) 3 finalistliği (2011-2014-2015) var..  Bir Irving sağlam olaydı 3/5 olurdu o oran.. 

Hiç kimseyi majesteleri ile kıyaslamam, o bambaşka bir adam; bir lider, bir atlet, baba, oğul, kutsal ruh :D ..  Ama bu adam da belki MJ de dahil gelmiş geçmiş en komplike basketbol adamı ve kesinlikle bir winner... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye