İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Yeni başkanımız kim olsun? - Adaylar Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat

• Please log in to reply
335 replies to this topic

Poll: Yeni başkanımız kim olsun? (45 kişi oy verdi)

Sizce?

1. Alp Yalman (12 oy [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

2. Duygun Yarsuvat (12 oy [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

3. Hiçbiri (4 oy [14.29%] - View)

Percentage of vote: 14.29%

Vote Guests cannot vote

#41 Enjolras

Enjolras

Senior Member

• Members
  • 1.073 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:31 ÖÖ

Figo kardeş, seninki psikolojik harp taktiğine döndü; ama farkında mısın bilmem.

• Namelessonegs bunu beğendi
V!va L!berte!

#42 Fahrettin Öncül

Fahrettin Öncül

Senior Member

• Members
  • 1.203 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:31 ÖÖ

Tek tutarlı yanı da şike ve fenere karşı tutumudur benim gözümde. En azından Galatasaray başkanına yakışır gitti.

#43 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:34 ÖÖ

Bırakıp gitme ve mucadele etmiyorum dusuncesi icin mi dedin figo??Yoksa divandan da elestiri yapılmasından dolayı divanı da isaret etmesine mi??
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#44 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.862 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 01:13 ÖÖ

Beyin olumu gerceklesmis bazilarinda.. Aysalin yerine mahmut uslu geliyor sanki amk.
10 HAGI

#45 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 07:43 ÖÖ

25 ekimde ya şerefli onurlu duruşumuza devam edeceğiz ya da şikecilerin devletin kucağına oturup okşanacağız... Tarih bu hainliği unutmayacak.

Hocam 3 mesajından birisinde hainlik diyorsun, tarih bu hainliği unutmayacak diyorsun. Kimdir Hocam bu hain? Ne hainliği yapmıştır?

Inan tüm mesajlarını okuyorum. Ünal Aysal dışında bu kulübe asla başkan bulunamaz gibi bir şey anlıyorum artık. Gerçekten bu düşüncede isen kulüp tarihine bakman yeterli. Süren sonrasında da çok büyük panik vardı. Cansun çıktı. Canaydın döneminde yaşadığımız travmadan sonra kim elini taşın altına sokar diye endişe yaşanıyordu. Iyi kötü Adnan Polat görevden kaçmadı (onca hata yapmasına karşın göreve talip olması önemlidir) Bak sonra Ünal Aysal çıktı. O gider başkası gelir. O koltuk boş kalmaz. Burası Galatasaray. Kişilere bağlı kalmayacak kadar büyük bir camiayız biz.
  • Namelessonegs ve zoransimovic bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#46 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 08:33 ÖÖ

Faruk Süren aday olacak sanırım. Alp Yalman'da onun lehine çekilecektir. Tek Aday girme ihtimali yüksek.  

* yüksek dozaj kehanet içermektedir. 

#47 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.815 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 08:44 ÖÖ

Faruk Süren aday olacak sanırım. Alp Yalman'da onun lehine çekilecektir. Tek Aday girme ihtimali yüksek.  

* yüksek dozaj kehanet içermektedir. 

Faruk Süren'in bizzat kendisinden söylüyorum: Aday olmayacak. Böyle bir federasyonla uğraşamam dedi.

#48 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.862 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 08:55 ÖÖ

Bugün "aday olabilir" haberleri çıkıyor.. Olursa bomba olur

10 HAGI

#49 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 08:59 ÖÖ

Mustafa Sarıgül'ün aday olmamasına şaşırıyorum. Şu anda herhangi bir siyasi meşgalesi de kalmadı. 

#50 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.501 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 09:11 ÖÖ

hadi be suren, yap bi babalik. metin oktay'in kazandirdigi milyonlarca galatasarayli'nin yanina en az o kadar sen ekledin. siz ikiniz olmasaydiniz bu camia 3-5 elit lisecinin elinde arkasinda max 100 bin taraftarla coktan unutulup giden silik bi kulup olurdu. federasyonu, hukumeti, aziz'i alayina gitmek icin gec artik su kulubun basina. 13 sene once zorla biraktirdilar, bir daha asla o gunlerdeki kadar mutlu olamadik, o gunlerdeki kadar basimiz dik yurumedik. 30 milyon galatasarayli yalvariyor artik geri don diye. olene kadar da ayrilma bu sefer. yanina saglam da bi ekonomist aldin mi, 3-5 ayrik ses de susar ilelebet.
galatasaray ulan..

#51 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 09:22 ÖÖ

Yeni Başkanın kim olacağını bilmem ben Ünal Aysalın devam etmesini istiyordum. Ha gelecekse de Faruk Süren olur tek tercihim. Ama umarım gelecek Başkan hemen Hocayı göndermeye kalkmaz. Daha sezon başında hoca değişikliği bize bu sezonu baştan kaybettirir.Başıma bir şey gelmeyecekse  ben Prandellinin hala başarılı olacağına inanıyorum.

#52 ityo39

ityo39

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 09:52 ÖÖ

Çok samimi soruyorum:

Bu klübün ekonomik durumu 20 yıl önceki Türkiye gibi mi gerçekten? Borcun faizini ödemeye çalışıyor muyuz? BU borç anaparasını ödeyip orta-uzun vadede düzlüğe nasıl çıkılacak bunun için hangi başkan ne öneriyor? bunları duymak istiyorum ben... orda arazi, burda tarlamız var eyvallah da bankalara da dünya kadar borcumuz var bu beni rahatsız ediyor. Aysal o bakımdan mantıklı konuşuyor sanki...hem gayrımenkulleri elleme, hem transfer yap takımı değiştir hocayı değiştir, hem borçları azalt, nasıl olacak bu işler? Son 10 yılda altyapıdan bir tek Arda çıkıyorsa o altyapı ölü yatırım demektir kardeşim, ya düzgün organize et yönet, sonuç odaklı çalışır hale getir, ya da kapat gitsin! Özelleştirme öncesi devlet kurumu gibi olduk resmen, halbuki en parlak özel sektör şirketi gibi olmayı hedeflememiz lazım. Her taraf çarpık çurpuk Türk işi...Aysal uluslararası tecrübesiyle, vizyonuyla birşeyleri değiştirecek diye umutlanmıştım, verimsizlikleri ortadan kaldıracak işleyen bir kulüp organizasyonu yapacak diyordum, telegole konuk olduğunda teyit etti ki 2 senede mevcut çarklara uydu gitti, futbol dünyasını bir tık yukarı çeker dediğimiz adam aynı çorbada kaynadı gitti...yazık...

#53 ityo39

ityo39

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 10:29 ÖÖ

Süren gittiğinde ortak görüş: Evet başarı var ama başarıyı paraya çeviremedi, klübü batırdı!!! ne çabuk unutuyoruz!

Adnan Polat geldiğinde ortak görüş: Klübü bu zor durumunda (ekonomik olarak dipte sürünürken) kimsenin başkanlığa aday olmadığı dönemde elini taşın altına koydu helal olsun başkana!

Adnan Polat gittiğinde: herkes hatırlıyordur yakın dönem ne de olsa...

AYsal geldiğinde: Kurtarıcı!

Giderken: fiyasko

Biraz her moku biz biliriz modundan çıkmak lazım gibi ne dersiniz?

#54 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.862 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 10:38 ÖÖ

Stad gelirin falan 3 e katlamis, sampiyon olup tonla para kaldirmissin, CL deb falan para akmis, sermaye artirimi yapmis, hisse senedi satmissin adam hala " borc sabit kaldi" ile ovunuyor. Gelirin 2 ye katlarken borcun sabit kaliyorsa cepten yemissin demektir.
10 HAGI

#55 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 10:38 ÖÖ

Hem borcu azaltmak, hem oyuncu transfer etmek, hem şampiyon olmak ve bu sırada eldeki gayrimenkulleri kullanmamak cidden zor. Borç eritilemez mi? Bu imkansız mı? Mümkündür. Yavaş olur. Dengeli gidersin, iddialı olmayan, yıldız falan içermeyen kadrolar kurarsın, kontrat yaptığın teknik direktörleri tazminatlar ödeyerek göndermezsin, kontratlar bitene kadar görevde tutarsın, ayrılmak isteyen oyuncuya getir şu bonservisi git dersin, oyuncularla TL üzerinden kontrat yaparsın, formsuz oyuncunun gözünün yaşına bakmazsın. Yeni kontrat önermez, ismine cismine bakmadan gerekiyorsa satarsın.

Bu esnada taraftarını örgütlersin. Olası başarısız dönemlere karşı hazırlar, stad kombine ve günlük bilet satış rakamlarını bir nebze makul seviyelere çeker ortalamadan gelir elde ederek yoluna devam edersin. Belli bir süre içerisinde kulüp borcunu azaltır. Borç kabul edilebilir, çevrilebilir bir hal alır. Bu sırada yapacağın yegane yatırım alt yapı yatırımı olur. Kendi çocuklarını kendin yetiştirmeye çalışır, çabalarsın. Bu yöntemi takip etmek hem sabır işi hem de çok ciddi muhalefetle karşılaşılacak bir süreç. Ayrıca tek bir başkanın 2-3 dönem seçilerek yapabileceği bir iş değil. Belki 10 yıllık kesintisiz bir uygulama gerekecek sonuca ulaşmak için.

Diğer bir alternatif borçalanarak büyümektir. Biz Ünal Aysal döneminde borcu belli bir denge içerisinde tutarak büyüttük pastamızı. Stad gelirimiz, yayın gelirimiz, forma reklam gelirlerimiz arttı. Bu paralarla oyuncular aldık. O kaliteli isimler bizi CL'de gruplardan 2 kez çıkartıp, 1 kez çeyrek final oynattı. Para kazandık. 2 lig şampiyonluğu ve maddi olarak en az onun kadar değerli bir 2.lik kazandık. SPK olayları olmasa, vergi cezaları ile üzerimize gelmeseler bugün daha farklı bir ekonomik tabloyu konuşuyor olurduk. 

Gayrimenkul satarak da borçlar azaltılabilir. Zaten şu an mantıklı olan bu yola gitmek gibi gözüküyor. Bu borç, artık borçlanarak daha karlı hale gelmekle işin içinden çıkılamayacak bir hal aldı. Bu hızla gidersek Riva vs. menkul satışından gelecek parayla da o borcu kapatamayacağız. Zaten elimizde Riva ve Florya var. Florya'nın da tümü bize ait değil diye biliyorum. Sorun Ünal Aysal'ın Riva üzerinden işlem yapmak istemesinde değil. Para kazandıracaksa GYO kurulsun, satışla işler yoluna girecekse satış yapılsın. Borç silinsin, yolumuza bakalım. Ancak büyük çoğunluk Ünal Aysal'ın bu işlemi yaptıktan sonra gelecek para ile Galatasaray'ı nereye götüreceğini bilmiyor. Güven kalmadı. 3,5 senelik süre zarfında bu kulüp para mı kazanmadı? Kazandı. Futbol takımı da yoluna koymuştu işleri. Bir anda yönetimsel bir kaos, seçimler, hoca değişiklikleri ile pozitif ivmelenmemiz durdu. Tersi bir seyre girdik. Kaliteli dediğimiz kadroya sürekli transfer yapılması gibi bir ihtiyaç doğdu. Hal böyle olunca Aysal bu araziyi satsa bile o para yeniden borç almaya mı harcanacak yoksa kulübü gerçekten sağlam temeller üzerine tekrar mı yapılandıracak bunu kestiremiyoruz.

Ayrıca bunların yanında TFF ve Devlet ile olan ilişkiler, medyaya yapılan açıklamalar, yönetim tarzı ile alakalı endişeler gırla gidiyor. 

BJK, Fikret Orman'la küçülmeyi denedi. 1 yıl FEDA muhabbeti yaptılar. Vodafone sponsor olup, olmayan stad için parayı verince transferler hemen geldi. Görece ekonomik bir takım kurdular. Eğer BJK bu takımla şampiyon olursa, bunu da önümüzdeki 5 yıl içerisinde 2-3 kez tekrarlayabilirse belini sağlam şekilde doğrultur. Oyuncuları ucuz, yıllık maliyetleri düşük isimler. Teknik direktörleri ekonomik bir adam. Sponsor sorunları yok. (Bize göre az aldıkları malum ancak hiç değilse garantili bir kaynak var ortada.) Ancak F.Orman daha ne kadar görevde kalacak belli değil. Bu sezon başarı gelmezse muhalefetleri ayaklanacaktır. Yerinden indirirlerse, yeni başkanları stad üzerinden gelecek geliri bastırıp transfer yaparsa sonları daha da acı olur. 

Biz hangi reçeteyi tercih edeceğiz seçim sonucunda göreceğiz artık.

• electrogs34 bunu beğendi

#56 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.862 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 10:42 ÖÖ

Sirf hayrovic transferi bile o borcu 4,5 milyon yukari cekti.. Bunu. Gibi onlarcasi var..
10 HAGI

#57 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.129 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 10:56 ÖÖ

Nordin amrabat +8,5

Salih Dursun +2

izzet +4

ontivero 2

oğuz kayar 0,5 

umut gündoğan 0,7

=

18 milyon  öro..

tellesi filan adam edemezsek toplamda 30 milyon € geri dönüşümsüz para var..2 senelik Cl gelirinden fazla..

2 senelik şampiyonluk gelirinden fazla..

Brumanın vasat çıkmasını düşünmek istemiyorum..Sabır mabır gidiyoruz bakalım..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#58 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 11:07 ÖÖ

Sercan'da yazılır bu listeye. 3milyon + Musa'yı vermiştik yanılmıyorsam. 

#59 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.492 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 11:36 ÖÖ

Galatasaray'da dev zirve
Galatasaray'da alınan olağanüstü kongre kararı sonrası, Başkan Ünal Aysal'ın çekidliğini açıklamasının ardından gözler adaylık sürecine çevrildi.

123289_cover.jpegAdı Başkan adayları arasında gösterilen efsane başkanlardan Faruk Süren, yine caimanın efsane yöneticisi Ali Dürüst ile bugün saat 13.00'de sosyetenin gözde mekanı Papermoon'da biraya gelecek.

Ancak zirvenin bir de DEV konuğu var.

O da milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim.

Aysal ile sorun yaşayıp 5. haftada görevinden ayrılan ve TFF bünyesine geçen eski teknik direktör Fatih Terim'in bu zirvede yer alacak olması kafaları karıştırdı.

"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#60 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.129 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 11:43 ÖÖ

Hiç bir sebeple hiç bir zeminde Terimin bir daha bu takımı yönetmesini istemem..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

1 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye