İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Yeni başkanımız kim olsun? - Adaylar Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat

• Please log in to reply
335 replies to this topic

Poll: Yeni başkanımız kim olsun? (45 kişi oy verdi)

Sizce?

1. Alp Yalman (12 oy [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

2. Duygun Yarsuvat (12 oy [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

3. Hiçbiri (4 oy [14.29%] - View)

Percentage of vote: 14.29%

Vote Guests cannot vote

#21 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.873 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 10:25 ÖÖ

Gönlümden geçen isim Faruk Süren. Kesinlikle Türk spor tarihinin en başarılı ismidir. Sadece kazandırdığı 4 şampiyonluk ve UEFA Kupası değil, transfer politikası ile, yaptığı oyuncu yatırımı ile, insan yönetmedeki becerisi ile adını tarihe kazımıştır. Önü kesilmese, şiddetli muhalefetle karşılaşmasa belki çok daha farklı noktalarda olacaktık. Elbette onun da kendi dönemi içerisinde hataları olmuştur. Günün şartları içerisinde mantıklı gözüken AIG ortaklığı sonradan çok büyük darbeler almamıza neden oldu mesela. Ancak bu hatası bile yaptıklarını silemez gözümde. Onun döneminde asla ve asla TFF nezdinde ezilmedik ayrıca. Ancak kendisi aday olmayacaktır. Mr. Bircolage yatırımı patladığı dönem verdiği bir röportajında Galatasaray Başkanı olmasından ötürü işleriyle yeteri kadar ilgilenmediğini, kendi ticari yaşamı ile ilgili başarısızlığın biraz da bu görevi nedeniyle olduğunu söylemişti. Faruk Süren'in muhtemelen öncelikleri şu anda çok başka. Haksız da diyemem. 

Bu pis ortamda bu kulübü borçlu harçlı bile olsa alayına ayar verecek şekilde tutacak adam Haluk Ulusoy'dur. Türkiye'de spor kulübü başkanlığının gerektirdiği malesef olmaması gereken ama olan, bilumum sert hareketi yapabilecek tecrübeye sahip bir isim kendisi. Diğer yandan bu kulüp cebinde yanılmıyorsam 100milyon$ para ile gelmiş Cem Uzan'a kapıyı göstermiş bir camiadır. Haluk Ulusoy'a başkanlık yolunu kapatırlar kongrede. Onun da aday olmayacağı ortada.

Ünal Aysal ilk 2 yılı itibariyle çok doğru işlerin altına imza atmış olmasına karşın sonrasında yaptıkları ile çok büyük yanlışların içerisine düştü. Eğrisi doğrusu defalarca söylendi. Bence olması gereken 3,5 yıl önce göreve geldiği zaman nasıl uçağın burnunu hem manen hem madden yukarıya kaldırdıysa, son 1,5 yıl içerisinde yaptıkları hatalardan arınarak, doğruları yaparak göreve devam etmesi. Ancak yaptığı hatalardan ders almış havası göremiyoruz malesef. O yüzden uçağın daha da irtifa kaybetmemesi adına Ünal Aysal out.

Geriye kalan isimlerden Turgay Kıran, Mehmet Helvacı gibi isimlerin Galatasaray spor Kulübü Başkanlık makamını kaldırabilecek isimler olduğunu düşünmüyorum.

Adnan Öztürk söylemleriyle çok sert bir isim. Bence mükemmel yönetici. Mutlaka listede olmalı ancak Başkan olmamalı.

Ali Dürüst çok başka bir başlık konusu bana göre. Faruk Süren'den sonra sürekli adı başkanlık için geçen ancak hiç bir şekilde aday olmayan birisi Ali Dürüst. Yetkinliği, spor yöneticiliği, Galatasaraylılığı ile makamı haketse de bu cesareti bunca zaman göstermediği için bence treni kaçırdı. Bu saatten sonra da ne başkan olmak isteyeceğini ne de başkan seçilebileceğini sanmıyorum.

Geriye 74 yaşındaki Alp Yalman kalıyor. Galatasaray kariyeri belli isimdir. Kulübün son borçsuz Başkanıdır. Yapı itibariyle kulübün elitistlerine ters gelmez destek bulur. Yaşlı olsa da hiç değilse camia içerisinde birlik beraberliği sağlayabilecektir. Ayrıca Başkanlık mazisi olmasına karşın sonradan yönetime girip bir yönetici olarak çalışmayı kabul ederek egosu olmadığını ispatlamış, "Galatasaray'ın nerede ihtiyacı varsa her şekilde hizmet edilir." lafını lafta bırakmamış önemli bir figürdür.

Bu sebeplerle en mantıklı, en akil tercih Alp Yalman olarak duruyor.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#22 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.873 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 10:31 ÖÖ

Ancak bir başka başlıkta yazmış olduğum gibi Alp Yalman'ın Başkan olduğu yıllar ile bugün arasında çok büyük farklar var. Türk futbolu artık o eski usül, ağır Galatasaraylı başkan imajına ters bir hal aldı. Alp Yalman çok çabuk yıpratılacaktır. Daha aday bile olduğu resmiyet kazanmadan (sadece yapıldığı söylenen röportajlar, basına sızanlar falan filan var.) kendi taraftarı arasında bile tartışıldığına göre kısa süre içerisinde sorunlarla karşılaşacaktır. Bir Galatasaraylıyı daha kaybetmek bana fazla gelecek.

#23 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj
  • LocationISTANBUL

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 10:37 ÖÖ

Faruk Süren bitmiş bir iş adamı. Hiçbir gücü ve nüfuzu yok. Aysal'ın kıçında gezmesinin nedeni de bu. Onun gücünden, nüfuzundan yararlanmak. Şu forumda Süren'den Galatasaray'a nasıl olup da bir fayda umuluyor inanamıyorum. 

YAŞASIN GALATASARAY 

#24 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 10:38 ÖÖ

Kuvvetli bir yönetim kadrosu kurarsa (ben bunu muhtemel görüyorum) değindiğin endişelerinin büyük kısmını o yöneticiler göğüsleyecektir diye düşünüyorum duman.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#25 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 10:49 ÖÖ

Faruk Süren bitmiş bir iş adamı. Hiçbir gücü ve nüfuzu yok. Aysal'ın kıçında gezmesinin nedeni de bu. Onun gücünden, nüfuzundan yararlanmak. Şu forumda Süren'den Galatasaray'a nasıl olup da bir fayda umuluyor inanamıyorum. 

Yani aslında bitmişkenm kendini kurtardı işlerini de yoluna koydu diye biliyorum. Gücü olmadığına da katılmıyorum. Çok iyi bir iş adamı olmak da , iyi başkan olacağı anlamına gelmez.

• Namelessonegs bunu beğendi

#26 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 10:58 ÖÖ

Sayın Faruk Süren'i getirip yeniden başkan olmasını istemekteki iyimserlikle Brian Birch'ü getirip Galatasaray'ı tekrar 3 sene üst üste şampiyon yapmasını beklemek arasında bir fark yok.

#27 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.245 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 11:34 ÖÖ

Listedeki isimlerden sıralamak:
Faruk Süren
Adnan öztürk
Ali Dürüst
Alp Yalman
Mehmet Helvaci
Turgay Kıran
ünal Aysal
Haluk Ulusoy

Son iki isim aslında olmasın. Ama olursa bunu buna tercih ederim manasindadir bu liste.

Eski efsane baskanlari, mevcut basarisiz baskani, gelenekciler,, mafyayii ve brütüs Helvaci´yi ayikladiginda, geriye bir tek Adnan Öztürk kaliyor.

Adnan Öztürk bu listede tek modern kafa yapisinda olan adam. Ama ne yazik ki, gelenekci olmayan, 70 yasinin altinda birinin bizde baskan olmasi cok zor.

Güncel bir basin demeci var. Kulübün genel isleyis seklini, gelenekciligi, dedikoduculugu, menfaatciligi, $ikeyi elestiriyor. Elestirilerinin 99%unda belki hakli ama gercekleri söyleyeni bu kulüpten kovarlar.

# 10 - Felipe Melo

#28 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.873 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 11:42 ÖÖ

Kuvvetli bir yönetim kadrosu kurarsa (ben bunu muhtemel görüyorum) değindiğin endişelerinin büyük kısmını o yöneticiler göğüsleyecektir diye düşünüyorum duman.

Kuvvetli yönetim Başkanı ayakta tutar. Ancak bu noktada benim takıldığım bu kuvvetli yönetimin karma olup olmayacağı. Ünal Aysal'ın ilk yönetim kurulu mesela konsensüs üzerine oluşturulmuş bir ekipti. O yüzden çok çatlak ses çıktı. O çatlak sesler kulübü yakın zaman dilimi içerisinde seçime sürükledi. Sonumuz ortada.

Alp Yalman yönetim kurulunu bu şekilde kurarsa 3-5 ay sonra benzer çatlak sesler çıkabilecektir. Bizim bu kaotik ortamda en son ihtiyaç duyacağımız şey bu çatlak sesler. Alp Yalman eğer seçilirse, gerçekten kendisi tarafından belirlenmiş isimlerle yönetime gelmeli ve muhalif kalanlar gerçek anlamda destek vermeliler. Eğer herkes destek versin diye çorba bir yönetim çıkarsa çok uzun sürmeden bir seçime daha yürürüz.

#29 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.239 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 01:03 ÖS

Ali Dürüst aday olmadığına göre oyumu silip, Alp Yalmana oy verdim kamuoyuna duyurulur:)

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#30 zoransimovic

zoransimovic

Senior Member

• Members
  • 1.560 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 02:46 ÖS

Kuvvetli yönetim tüpçüyle kafakafaya kavga edebilecek kamuoyunda sözü dinlenen yönetim olmalı..Alp Yalmana verdim oyumu yönetimi çok önemli..

#31 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 06:06 ÖS

Сamia kimin arkasında birlesirse onu destekleyecegim..Bizim GSK'ımız Azizbahce gibi degildir..Adnan Polat olayında yasadık..
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#32 Enjolras

Enjolras

Senior Member

• Members
  • 1.063 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2014 - 06:12 ÖS

Haluk Ulusoy olsun. İktidara, spor bakanına rağmen federasyon başkanlığına seçilmiş bir adamdır. Galatasaray;'ın hakkını en iyi şekilde savunacağına inancım tam; ama aday olmayacağını söylemiş. Mutlaka ikna edilmeli. Diğer bir seçenek Adnan Öztürk. Savaşsa savaş anasını satayım, inceldiği yerden kopsun artık.

V!va L!berte!

#33 Fahrettin Öncül

Fahrettin Öncül

Senior Member

• Members
  • 1.203 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:07 ÖÖ

Trt1 de aday olmayacağını açıklayarak an itibari ile derin bir nefes aldım. Adaylar yarın itibari ile daha da netleşir oylamayı ona göre yapmak istiyorum

#34 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:08 ÖÖ

Du bakalim.. " herhalde" aday olmayacagim dedi..
10 HAGI

#35 Fahrettin Öncül

Fahrettin Öncül

Senior Member

• Members
  • 1.203 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:17 ÖÖ

Yok yok ben gayet net olmayacağım dediğini anladım. 

Haa başkan olmadan önce de 100 milyonum var cebimde diyerek aday olan ve seçildikten sonra ki ilk hafta kurumsal yapıda cebinden para veren başkan modeline karşıyım bunu Galatasaray da yıkacağız diyen adamdır da kendisi...

#36 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:19 ÖÖ

benim anladigim su. Aysal birilerini aday olma konusunda ikna etmis ve onu destekleyecek. Kim oldugunu yakinda goruruz. Acayip surpriz bir isim bekliyorum oradan.." Alp yalman a kalmaz o is" dedi acik acik..
10 HAGI

#37 Fahrettin Öncül

Fahrettin Öncül

Senior Member

• Members
  • 1.203 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:22 ÖÖ

Faruk Süren le görüştüm niyeti yok gibi dedi, eğer aday olursa desteklerim de dedi sanki.

#38 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:25 ÖÖ

Aysalin destegi cok birsey ifade etmiyor ama o isim muhtemelen camiada kabul gorecek buyuk bir isim ki alp yalman a hic sans vermedi. Ya da kendisi aday olacak :)
10 HAGI

#39 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:26 ÖÖ

25 ekimde ya şerefli onurlu duruşumuza devam edeceğiz ya da şikecilerin devletin kucağına oturup okşanacağız... Tarih bu hainliği unutmayacak.
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#40 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2014 - 12:30 ÖÖ

Benim de anladigim su: Baskan uzaktan kumandali birini ariyor. Ama bu birini bulamazsa "herhalde" birakmayacak.

Bu arada taktiksel acidan Ali Dürüstü denedi baskan olacakmi diye. Ama kendisine uzaktan kontrol ettigi kisi olarak degil, bu kisiye rakip olacakmi diye. Muhtemelen en güclü rakip olarak onu görüyor. Alp Yalmandan korkmuyor bu yönde korkmuyor.

Faruk Süreni uzaktan kumandali adayi olarak görüyor herhalde. Ki en direk olarak onu yokladi.

Galatasaraydan kesinlikle uzaklasmayacak bence (yönetimde olmasa bile).

.... Galatasaray, o daha vefali ....

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye