İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Yeni başkanımız kim olsun? - Adaylar Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
335 replies to this topic

Poll: Yeni başkanımız kim olsun? (45 kişi oy verdi)

Sizce?

1. Alp Yalman (12 oy [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

2. Duygun Yarsuvat (12 oy [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

3. Hiçbiri (4 oy [14.29%] - View)

Percentage of vote: 14.29%

Vote Guests cannot vote

#281 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 03:58 ÖS

Listelesi açıklanmadan "Adayımız Duygun bey" diyenleri üzecek bir haber :) adam seçildikten sonra istifa edecek ne güzel iş...

Galatasaray’ın 25 Ekim'de yapılacak olağanüstü seçimi için aday olan Duygun Yarsuvat'ın Divan Kurulu'na verdiği listede Denetleme Kurulu'nda yedek üye olarak Avukat İlkan Koyuncu yer aldı. Avukat İlkan Koyuncu, Fenerbahçe'nin şike davasında avukat olarak görev alması üzerine basında yer alan “Aziz Yıldırım'ın avukatı İlkan Koyuncu Galatasaray'a yönetici” başlıklı haberlere yanıt verdi. Hakkında Beşiktaşlı olduğu iddia edilen haberler de çıktığını belirten Avukat Koyuncu, açıklamada bulundu.

Kendisini Galatasaray Spor Kulübü Derneği Denetleme Kurulu Yedek Üyeliği görevine layık gördüğü için Prof. Dr. Duygun Yarsuvat'a teşekkür eden Avukat Koyuncu, “Ancak daha da önemlisi, son günlerde hakkımda yapılan yayınlara karşı, seçimi kaybetmek pahasına, arkamdaki kararlı duruşu nedeniyle Duygun Ağabey'e teşekkür ediyorum” dedi.

Seçilmesi durumunda istifa edeceğini duyuran Avukat Koyuncu, “Bir kısım Galatasaray taraftarının tepkisini gayet anlaşılabilir bulmakla birlikte; bu süreçte beni yıllardır tanıyan, Galatasaray’a ne şekilde, hangi şartlarda hizmet ettiğimi çok iyi bilen ancak seçim nedeniyle beni aramaktan çekinen tüm ağabeylerime de teşekkür ediyorum” dedi.

İşte Avukat İlkan Koyuncu’nun açıklamasının tam metni:

Kamuoyuna duyurulur.

Son günlerde ulusal ve sosyal medyada yer alan, belirli bir merkezden çıkan ve belirli bir amaca hizmet eden sistemli yazılara karşı açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

Öncelikle beni Galatasaray Spor Kulübü Derneği Denetleme Kurulu Yedek Üyeliği görevine layık gördüğü için Prof. Dr. Duygun Yarsuvat'a teşekkür ediyorum. Ancak daha da önemlisi, son günlerde hakkımda yapılan yayınlara karşı, seçimi kaybetmek pahasına, arkamdaki kararlı duruşu nedeniyle Duygun Ağabey'e teşekkür ediyorum.

Bu samimi teşekkürün yanısıra, bir kısım Galatasaray taraftarının tepkisini gayet anlaşılabilir bulmakla birlikte; bu süreçte beni yıllardır tanıyan, Galatasaray’a ne şekilde, hangi şartlarda hizmet ettiğimi çok iyi bilen ancak seçim nedeniyle beni aramaktan çekinen tüm ağabeylerime de teşekkür ediyorum.

Galatasaraylılığımın tartışıldığı bir ortamda “bu çocuk hepinizden fazla Galatasaraylı’dır” diyemeyen ağabeylerime de tek tek teşekkür ediyorum.

30 yaşında bir avukatın ancak gururla bahsedebileceği mesleki faaliyetleri, hakaret ögesi olarak kullanan zihniyete karşı “mesleğini layıkıyla yapan bir kardeşimizdir” diyemeyen ağabeylerime de ayrıca teşekkür ediyorum.

Galatasaray Spor Kulübü Derneği Başkanı Sayın Ünal Aysal’ın, Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nin, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş’nin, Galatasaray İletişim ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş’nin, Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş’nin, Galatasaray'a emek veren stat sorumlusundan, güvenlik görevlisine kadar birçok çalışanın uzun süredir vekilliğini ve yine uzun süre Galatasaray İletişim ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş. Denetleme Kurulu üyeliği görevini; bugüne kadar hiçbir ücret almadan, büyük bir onurla üstlenmeme rağmen,

Seçimin Prof. Dr. Duygun Yarsuvat tarafından kazanılması halinde görev yapılacak yedi aylık süre içinde, üç asil denetleme kurulu üyesinin vefatı veya istifası halinde ancak görev alabilme ihtimaline dahi tahammül edilememesi nedeniyle;

Sayın Prof. Dr. Duygun Yarsuvat'ın listesinde yer aldığım Denetleme Kurulu Yedek üyelik adaylığından Galatasaray Tüzüğü'nün 61. maddesi gereği çekilmenin hukuken tartışmalı olması ve camiayı başka kısır bir tartışmanın içine sürüklemenin yanlış olacağı düşüncesi ile çekilmiyor ancak seçilmem halinde derhal istifa edeceğimi ve hiçbir şekilde görev almayacağımı şimdiden taahhüt ediyorum.

Herşeye rağmen, 11 yaşında bir çocuk olarak girdiğim Galatasaray ailesinin bir parçası olmaktan, Galatasaray Lisesi 2003 senesi (135.Devresi) mezunu, Galatasaraylılar Derneği 6410 no’lu kongre üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Derneği 14528 no’lu kongre üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğumu ve duyacağımı belirtmek istiyorum.

25 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşecek Galatasaray Spor Kulübü Derneği Seçimli Genel Kurulu’nun tüm camiaya özlenen huzuru getirmesini temenni ediyor, Galatasaray’a hizmet yarışı içerisinde olan adaylara başarılar diliyorum. 

Saygılarımla, İlkan koyuncu.

24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#282 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 04:20 ÖS

Duygun bey, Yalman'ın altında tekrardan Adnan Polat zihniyeti turemesin diye ortaya cıkıp,secim zamanı daha guclu bir yonetim gelecege kadar idare edecek..Polat'cı zihniyet ve klubu terk edenlerden dolayı bir misyon yuklendi..Bu yuzden tebrik ederim..Cuma gunu saat 14.00'te GSTV'de olacakmıs,o zaman gercekleri dinleriz kendisinden..

İsabet olur:

Seçilmesi durumunda istifa edeceğini duyuran Avukat Koyuncu, “Bir kısım Galatasaray taraftarının tepkisini gayet anlaşılabilir bulmakla birlikte; bu süreçte beni yıllardır tanıyan, Galatasaray’a ne şekilde, hangi şartlarda hizmet ettiğimi çok iyi bilen ancak seçim nedeniyle beni aramaktan çekinen tüm ağabeylerime de teşekkür ediyorum” dedi.

Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#283 Ronin

Ronin

Member

• Members
  • 955 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 04:53 ÖS

Ben anlamadim, bu adam azizin avukati mi degil mi. Yazdiklari hic bir sey ifade etmiyor.

#284 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 06:19 ÖS

Hepimizden fazla Galatasaraylıymış.

Çok özür dilerim de hassssssiiiikkkkktiiiirrrrr lan yavşak

#285 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.506 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 06:32 ÖS

Yönetim kurulu listesi olustururken fb´ya calisan bir elemani dahil etmek kadar büyük bir hataya düsen biri baskan degil, kapici bile olmamasi lazim.

# 10 - Felipe Melo

#286 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 08:32 ÖS

Diğer Başkan adayı da, Aziz Yıdırım yeniden yargılanmalı demişti diye hatırlıyorum....

#287 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 08:34 ÖS

Katılıyorum ve ben de adaylar arasında bir "Başkan" yok diyorum. 

YAŞASIN GALATASARAY 

#288 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 09:28 ÖS

Zaten son günlerde yazılan ve çizilenlerde sonra anlaşılıyor ki en yakın zamanda seçim olacak ve asıl seçim yarışı orada gerçekleşebilecek gibi. Zaman kaybı ve olan yine bize olacak. Şikeci yavşaklar da aradan sıyrılacak gidecek....

#289 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2014 - 09:49 ÖS

Boyle bir secimin havası oldugunu Ocal Uluc taa Nisan ayında belirtmis..Aslında gormek isteyen icin zaten beklenir bir durumdu..

Türkiye Gazetesi yazarı Öcal Uluç, derbi öncesi bir yazı kaleme aldı.

Galatasaray’a “başkan olduğu” günlerde, “Kendim için hedefe üç şart koydum; başarı, başarı, başarı... Bu 3 şartı yerine getiremezsem, yerimi başaracak arkadaşa bırakır, giderim” anlamına gelen sözler söyleyen Ünal Aysal, şimdi “o sözlerini” hatırlamaz oldu!..
Hatta, “benimle beraber çalışacak olanlar da, kim olurlarsa olsunlar, bilmeliler ki, ‘kendine bu hedefi koyan’ bir başkanla çalışacaklar, başarılı olmayan gidecek, bu böyle bilinsin” anlamına gelen açıklamalar da yapıyordu; Fatih Terim’e “derin mesajlar” göndererek!..
“Mancini’nin ve takımının haline bakarsak”, Aysal’ın “bu sözlerini de unuttuğunu” görmemek imkânsız!..
Başkan ve yönetimi hakkında “başarı” grafiğinde “üç ana bölüm” vardır; 1- İdare, 2- Mali Durum, 3- Sportif Tablo!..
Şimdi bakalım “gerçekler” ne gösteriyor; yoo “büyütece ihtiyaç yok”, bir “numarasız gözlük” bile yeter!..
1- Galatasaray Yönetim Kurulunun “saklanmaya çalışılan” parçalanmış durumu ile, profesyonel kadrodaki tasfiyeler, “idari bakımdan” Aysal yönetiminin ne kadar başarılı (!) olduğunu gösteriyor mu?..
2- Mali durum, Galatasaraylıların tüylerini diken diken edecek halde, “Korkmayın eski gümüşleri satmam” diyen Aysal’ın “bunca gelir artışına rağmen, nasıl bir borç tablosu ile genel kurulun karşısına gittiğini” bilmeyen var mı?..
Hem de UEFA’nın “finansal fair play uyarısı” masanın üzerinde iken!..
Sermaye artırımı yapılamasaydı, “eski gümüşler”, yani Riva’lar başta, “pırlanta gibi” gayrı menkuller satılmayacak mıydı?..
“Vergilerini ödeyemeyen ve bunun için de vergi borcu kadar ceza yiyen kulüp” haberleri “kurumsallaşma aşığı” bir Başkan’a yakışıyor mu?..
3 - İşin sportif yanı ise tam bir felâket; şu futbolun, “kadınlar hariç” şu basketbolun, şu voleybolun hâline bakın!..
Sporcuların “ödenemeyen paraları” iddiaları gazete haberleri olduğundan beri, tam bir “başıboşluk ve başıbozukluk tablosu ortada”; sayın Başkan’ın “futbolu öğrenmesinin, biraz daha karışık olan basketbolu da öğrenmeye başlamasının sonucu” olmasın bu “acı” tablo?..
“5 yılda onu yapacağım, bunu yapacağım” masallarını “büyükler dinleyebilir” ama, ortaokul çocuklarının “Aman be Aysal Amca, beni uyutamazsın bu masallarla” dedikleri muhakkak!..
Mali Genel Kurul’da, “Ünal Aysal’ı mayısta yapılacak ‘seçimli’ bir genel kurula mecbur edecek” bir tablo ortaya çıkmalıdır!..
Aksi halde, Galatasaraylılar iyi bilmeli ki, “yarınlar çok geç olabilir!..”
Ve “o yarınlarda”, birileri “bırakıp” gidebilir!..
O zaman, “gelecek olana kalacak mirasın ne olacağı” ortada değil mi?..
Galatasaray gibi bir camia için “görünen köy” kılavuz ister mi?.

Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#290 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.329 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2014 - 10:40 ÖÖ

Öncelikle 2.kez oyumu değiştiriyorum, bu anlamda forumda en dönek ben oluyorum sanırım :) Alp Yalman'a aday olduğu ve Aysalın aday çıkmaz savını çürüttüğü için saygı duyuyorum ve o yüzden oyumu vermiştim ancak şu açıkladığı yönetim kadrosu ile 3 yıl gidecek olması havayı değiştirdi benim açımdan.Öte yandan Duygun Varsuvat'ın listeside Abdurrahim abi dışında vasat görünüyor olsa da;Mayısa kadar gidecek olması ve bu sürede aday olacaklara yol açması yüzünden oyumu ona veriyorum. Bugün çıkan haberlerde Sportif A.Ş. nin başına Ali Dürüstün gelebileceği ve Abdurrahiminde Futbol Şube sorumlusu olacağı yazıyor. Bu da çok olumlu bir gelişme.Sanırım Duygun bey seçimi alır;Mayısta da yeni başkan Ali Dürüst veya Adnan Öztürk olur gibi geliyor.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#291 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.438 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2014 - 10:48 ÖÖ

Müthiş hamle! Başkan Ali Dürüst... Alp Yalman'la başkanlık yarışına giren Duygun Yarsuvat, çok kritik bir hamle yaptı. Kongre sürecinin en kilit ismi Ali Dürüst'ü ikna eden Yarsuvat, Sportif A.Ş.'nin başına getireceği Dürüst'e tüm futbol şubesini emanet edecek. Albayrak da yönetici sıfatıyla Florya'ya inecek

#292 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.060 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2014 - 03:11 ÖS

Duygun amca ali durust ve albayrak i yoneticilige ikna ettiyse olay 8 aylik degil kesinlikle.. 3 senelik dusunuyor buyuk ihtimal.
10 HAGI

#293 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2014 - 03:46 ÖS

Ali Dürüst'e baskanlıgı bırakarak cekilebilir..Gerci su sozlerini uygularsa fiyaskolardan sonra anca onarabilir acılan gedikleri..

#294 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2014 - 02:24 ÖS

Neden Duygun derken, bundan iste..

Alp Yalman: ''Aziz Yıldırım benim çok sevdiğim bir insan. Öyle tahmin ediyorum ki düzgün bir diyalog kurabiliriz.''

Tarafsız biri olsam..Galatasaray'ın secimlerine bakayım desem..İki adaya baksam, Yalman'a zaten baya sacmalıyor derim..Adam simdiden planlarımı soyleyemem,sonra acıklarım falan diyor..GSK uyeleri dikkatli olsun, 100 oy bile alamasın abimiz..

#295 kobie

kobie

Senior Member

• Members
  • 215 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2014 - 03:11 ÖS

Alp Yalman: ''Aziz Yıldırım benim çok sevdiğim bir insan. Öyle tahmin ediyorum ki düzgün bir diyalog kurabiliriz.''

Tarafsız biri olsam..Galatasaray'ın secimlerine bakayım desem..İki adaya baksam, Yalman'a zaten baya sacmalıyor derim..Adam simdiden planlarımı soyleyemem,sonra acıklarım falan diyor..GSK uyeleri dikkatli olsun, 100 oy bile alamasın abimiz..

Yahu bizmi aptaliz olanlari algilayamiyoruz.

Yoksa bizimle dalgami geciyorlar.
Hepiniz bir  si.....n gidin Galatasarayimizdanda uzak olun sizi Aziz ve RTE yalakalari.
RTE bu isin icindede parmagi yoksa birsey bilmiyorum.

Kendi özel cikarlari icin RTEye göre hareket ediyorlar. Aysal yapmadi gördük ne oldu.

@Namelessonegs Arkadasim izninle Alp Yalmanin konusmasinin devamini ekliyorum.

"AZİZ BENİM ÇOK SEVDİĞİM BİR İNSAN"

"Şike üstüne konuşalacak bir şey bile değil. Bunun üstüne konuşmak bana zul geliyor. Fenerbahçe ile olan gerginliği sadece Aziz Yıldırım'a bağlamak doğru değil. Her iki başkanın da belki istemeden söyledikleri bu duruma getirdi. İki kulüp arasında düşmanlık olamaz. Aziz, benim çok sevdiğim bir insan. Öyle tahmin ediyorum ki düzgün bir diyalog kurabiliriz."

#296 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.102 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2014 - 05:44 ÖS

hahaha alp yalman cok saygideger ve onemli bi baskan arkadaslar, gecmisi bilmiyosunuz ondan boyle diyosunuz. camiayi birlestirecek, aziz baskanimizla aramizdaki buzlari eritecek, sikebahceli dostlarimizla bizi kaynastiracak, dunyaya huzuru ve barisi getirecek efsane bi baskan o. sizin yasiniz kucuk ondan boyle diyosunuz.
galatasaray ulan..

#297 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.060 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2014 - 06:12 ÖS

Tuh lan..adam "Ates ufleyerek sonmez" diye ortaya dusup arkasindan " fb nin dusmesini istemeyiz" dese, tff ye yalandan star yapip ertedi gun yildo ile yanak yanaga poz verse Kral adamdi..adam yalan dolana girnemis " Ben kimseyle kavga etmeyecem" diyor. Kongre kavga edecek Adam istiyorsa oy germez olur biter..bizim millet ozu sozu bit olmayan sahtekar kahramanlari pek sever..

Gelelim diger noktaya..herhangijir yerde " A.Y sevdigim bir insandir" cumlesini kuran herkesin Ta amk gzetesi..o cumle ile baskanlik sansini sifirlamis oldu.
10 HAGI

#298 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2014 - 07:43 ÖS

Aysal kadarını yapabilen var mı diyordum di mi,

İdari hatalar konusu ayrı ama şikeci diye açık açık konuşacak adamı bir daha mumla arasanız bulamazsınız.

#299 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.060 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2014 - 08:02 ÖS

Lafla peynir gemisu yuruse m.ali erbil amerikan baskani olurdu..oyunculari befavaya gitmek uzere olan bir kulubun baskaninin bos konusmaktan daha onemli gundemi olmali..
10 HAGI

#300 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2014 - 08:18 ÖS

Duygun beyinizin listesindeki aziz avukatı için ne düşünüyorsunuz?
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..