Jump to content

Photo
* * * - - 2 votes

Yeni başkanımız kim olsun? - Adaylar Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat

• Please log in to reply
335 replies to this topic

Poll: Yeni başkanımız kim olsun? (45 member(s) have cast votes)

Sizce?

1. Alp Yalman (12 votes [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

2. Duygun Yarsuvat (12 votes [42.86%] - View)

Percentage of vote: 42.86%

3. Hiçbiri (4 votes [14.29%] - View)

Percentage of vote: 14.29%

Vote Guests cannot vote

#1 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18,415 posts

Posted 23 September 2014 - 06:58 PM

Yapabilen bir anket yaparsa süper olur aslında. Bakalım Forumda genel düşünce nedir. Twitterda yapılanlarda Ünal Aysal açık ara önde.

İyi fikir :)
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#2 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4,412 posts

Posted 23 September 2014 - 07:34 PM

Şayet son anda adaylıktan çekilmezse Alp Yalman'ın ve şayet adaylığını koyarsa Ünal Aysal'ın listelerine bakacam. Bana en güven verecek yönetim listesi hangisinde onu görmem lazım önce. Ondan sonra takımın ligdeki konumu önemli bir etken. Prandelli bir olumlu bir değişim geçirir ve takımı zirveye oynatır mı yoksa Allah korusun düşüş devam mı eder ona bakacam. Basketbolda ki hedeflerini öğrenmem gerekiyor, ileri mi geri mi gidilecek? Başkan adaylarının medyadaki ve siyasetteki organizasyon güçlerine de dikkat edecem, ne kadar şike çetesini geriletebilirler, demiröreni gönderebilecek veya ona erişebilecek güce sahipler mi yoksa aynı tas aynı hamam gidilecek mi ona göre bir seçim yapacam kendi düşüncemde. 

Diğer adaylardan efsane başkanımız  Faruk Süren aday olmayacağı için yorum yapmayacağım. (Hıncal'ın yazısından anladığım Ünal Aysal'ın yanında yer alacak) Ali Dürüst aday olsa zaten başkan olurdu direk, o da adaylığını koymayacaktır. Haluk Ulusoy gene sevdiğim bir isim ama o da sanırım aday olmayacak. 

Adnan Öztürk güzel ve sert konuşuyor ama icraat yok, Turgay Kıran seçimlere  öylesine giren bir isim, Mehmet Helvacı ise Adnan Polat döneminden ismi kaldığı için uzaktan baktığım birisi.( o döneme ait isimleri pek hatırlamak istemiyorum)

• ityo39 likes this
Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#3 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2,021 posts

Posted 23 September 2014 - 07:37 PM

Adaylar arasında olduğu için oyumu Faruk Süren'den yana kullandım...Aysal aday olsa da Faruk Süren varsa onu desteklerim..... Ama arkadaşlar eleştirdiğim yanları da olmasına rağmen hiç yakışık bir şey olmasa da Aysalcı, Biatçı demeye devam edeceklerdir. :) Yine de hepinizi seviyorum saygılar, selamlar :)

• Namelessonegs likes this
''Galatasaray'ýn olduðu yerde her zaman umut vardýr" (Hagi)

#4 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4,794 posts

Posted 23 September 2014 - 07:52 PM

Sayın Alp Yalman geçmişte başkanlığımızı başarıyla yaptı ama açık söyleyeyim, rakip takımlara karşı aşırı beyefendi tavrı beni hep rahatsız etmiştir. Adnan Öztürk bana çok sempatik geliyor.

• zoransimovic likes this

#5 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2,021 posts

Posted 23 September 2014 - 07:58 PM

Sayın Alp Yalman geçmişte başkanlığımızı başarıyla yaptı ama açık söyleyeyim, rakip takımlara karşı aşırı beyefendi tavrı beni hep rahatsız etmiştir. Adnan Öztürk bana çok sempatik geliyor.

1989'da Fenerbahçe şampiyon olduğunda şirketine boydan boya F.Bahçe bayrağı asılmış ya da astırmış bilemiyorum.....Eskisi gibi olmuyor herşey...Zaman değişti çok şey değişti... 31371 gazete, 90442 tv programı, 7874 internet sitesi 'yaşa fenerbahçe' klibi eşliğinde yayınlar, bu taraftar da dayanamaz tribünde o resmi wallpaper yapıp istifaya çağırır...Gelirken bunları bilmesi lazım, gerçi uzun vadeli geleceğini düşünmüyorum...

• zoransimovic likes this

#6 Ali

Ali

Senior Member

• Members
  • 11,060 posts

Posted 23 September 2014 - 08:02 PM

Benim bildigim Galatasaray, eger Ünal Aysal aday olursa (bence olur), Ünal Aysali secer. Bu durumda sadece Mehmet Helvaci ve Turgay Kiran (zaten her secim aday olmuyormu? Sirf bu yüzden taniyoruz :)) aday olurlar. Digerleri bu ise kalkismaz bile.

Ali Dürüst'i belki "Galatasaray da transfer bitmez" demecleri ile hepimiz cok elestirdik, ama nedense Galatasaray yönetiminin icinde olmasini istiriyorum. Sanki daima basarinin arkasindaki gizli kahramanlardan gibi birsey Ali Dürüst. Ser verir sir vermez bir tipi var. Ama baskanlik yapabilir mi bilemiyorum.

Baskan'dan daha önemli bence yönetim kurulu listesi aslinda, o liste hem is beceren hemde daha dinamik kisilerden olusmali. Bir birleri ile gecinmeliler.

Gelen hep gideni aratigi icin zor bir secim. Ama bir degisim sart.

GALATASARAY 1905

th_060833254_asy_122_363lo.png

#7 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30,887 posts

Posted 23 September 2014 - 08:13 PM

Baskandan ziyade listesine bakarim..listesi kuvvetliyse Turgay Kiran bile olur hic farketmez.
10 HAGI

#8 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35,866 posts

Posted 23 September 2014 - 08:32 PM

Faruk Süren ismi biraz oylamanın ayarını bozmus,olmasa daha gercekci olurdu
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#9 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18,415 posts

Posted 23 September 2014 - 09:06 PM

Ne alakası var? Herkes gönlünden geçen adama oyunu vermiş işte. İki adaylı liste yaparak mı gerçekçi oluyoruz? C.başkanlığı seçiminde gördük neler olduğunu. Millet kafasına yatan bir aday olmadığı için oy kullanmadı. Aysal vs Alp yapsak bu da öyle olacak. Yalmana 1 oy bile çıkmamış... İlginç. Pek istenmiyor sanırım :)
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#10 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6,458 posts

Posted 23 September 2014 - 09:26 PM

Süren efsanesini anlamakta gercekten güclük cekiyorum.

Sportif basari sayesinde bir nevi ölümsüzlesti. Ama uyguladigi politika anca o kadar günlük olabilirdi. O günlerde yapilan borclar bugüne kadar halen kulübün belini büküyor. Sonrasinda kendi sirketlerini de bir bir batirdi.

Bir yönetici finansal acidan ancak bu kadar basarisiz olabilir. Halen bu adami kulübün basinda görmek isteyenleri anlayamiyorum. 3-5 kupaya da muhtac degiliz kulübün varligini tehlikeye atacak kadar.

# 10 - Felipe Melo

#11 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2,021 posts

Posted 23 September 2014 - 09:37 PM

Mart 2006'da Ali Kırca'nın siyaset meydanı programında hazırlayarak geldiği bir sunum gerçekleştirdi...Kendi döneminden kalan borçları, gidişatı, rakamlarıyla ortaya koyup bir sonraki sunumda Canaydın'ın politkaları ile asıl borcun korkunç bir artış gösterdiğini ispat etti..O gün birçok eski başkanda ordaydı Faruk Süren'in bu sunumundan sonra Ali Kırca Canaydın'a dönüp söyleyecek birşeyiniz olmalı diyerek söz verdiğinde surat kıpkırmızı 'cevap vermeyeceğim' dedi...

Sportif başarının da yaşanmışlığında Barcelona'nın kaptanını getirmek, Abd'de kamp yapmak, Jardel getirmek, (parası sponsorla verilsede) Monaco'da Süper Kupa öncesi limuzinlerle forsumuzu atmak, liderken Sneijder Drogba getirmek felan sadece rakiplere değil,bu kulübün tepedeki noktalarına da gerçekten büyük sıkıntı veriyor...Her seferinde aynı şey...Sonra bir Canaydın buluyoruz küçük olsun benim olsuncu oyunlar oynuyoruz 6 sene başkan seçiyoruz abi olduğu için...Bir yerde bu denge kırılmalı, belki de o gün bugün, nereden biliyoruz, 2001'de kaçırdık...

#12 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4,412 posts

Posted 23 September 2014 - 10:00 PM

Alp Yalman döneminde kulüp ivmelenmişti, bu Faruk Süren zamanında zirveye ulaştı. Kazanılan kupalar Galatasaray'ın taraftar sayısını fenerin önüne geçirdi, yüzbinlerce, belki milyonlarca  çocuk Galatasaraylı oldu o başarılar sayesinde. Bunun etkisini hissedemiyoruz günümüzde ama bundan 15-20-25 yıl sonra ülkenin yönetim kadrolarında o nesillere sıra gelecek. İşte o zaman Faruk Süren dönemi esas kazanımını yansıtacak. Bugün dinazor fener kadroları siyasette ve medyada son barutlarını atıyorlar. Hakim güç onlar ve yerlerine kendi adamlarını koyma çalışmaları olsa bile bir yerde bu kırılacak. 

Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#13 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2,021 posts

Posted 23 September 2014 - 10:18 PM

F.Bahçe'de Aziz bıraksa Şahenk, Aydınlar ve Ülker üçlüsü seçimde kıyasıya yarışır...Bizde ise aday olan adaya 0 oy, aday olma ihtimali 0 olan adaya da en çok oy çıkmış... Bu bile Süren'in kolay kolay silinemeyeceğini gösterir...  :) Ama başka açılardan düşündürücü de....

#14 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4,799 posts

Posted 23 September 2014 - 10:35 PM

bana galatasaray tarihinde süren'den daha büyük tek bir başkan gösterin, sonra bu tartışmaya devam edersiniz :)

galatasaray camiası eğer birazcık aklı çalışan, kıymet bilir ve vizyonu açık bir camia olsaydı şu an tüm unsurları birleşip süren etrafında güçlü bir yönetim ekibi kurardı. emin olun, öyle bir hamle sadece türk spor ortamını değil gerektiğinde tüm siyaseti dahi etkileyebilecek kadar radikal gelişmelere ön ayak olabilirdi. ama bunları düşünmek ve planlamak için azıcık zeka kırıntısı barındırmak gerekiyor elbette.

galatasaray ulan..

#15 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3,961 posts
  • LocationAnkara

Posted 23 September 2014 - 11:04 PM

Ülkenin ve Kulüp'ün içinde bulunduğu şu ortamda; Hükümet'in ve ona bağlı güçlerin kucağına oturmayacak, Galatasaraylılık değerlerinden ve geleneklerinden asla taviz vermeyecek, camiada ağırlığı olan ve ismi tartışılmayan, geçmişinde kendisini kanıtlamış, tek işi Galatasaray olacak, sakin fakat akılcı davranabilecek, bildik isimlerle işe yaramaz süslü bir yönetim kadrosu değil isimsiz de olsa iş yapabilecek uyumlu bir yönetim kurabilecek, Başkanlık sisteminin ve makamının hakkını verirken bir yandan da ehil eller arasında görev dağılımı yapabilecek, medyatik olmaktan uzak duracak, giriştiği savaşlarda süslü laflarla tribünlere oynamayıp az laf çok icraat mantığı güdecek, kulübün parasını çar çur etmeyip mali yapısını toparlayacak bir isim lazım Galatasaray'a. Bu niteliklerin hepsini ve daha fazlasını kendisinde toplayan tek isim Alp Yalman'dır.

Kendisi Başkan'lık yaparken Faruk Süren, Canaydın, Mehmet Cansun gibi sonradan başkan olan isimler Yalman'ın yönetim kurulundaydı. Bu isimleri o zamanlar belki camia içindekiler biliyordu ama taraftar ve kamuoyu yeterince tanımıyordu. Böyle isimlerin Başkanlığını yapabilmiş bir adamdır Yalman. Ve yukarıda Muhtar da yazmış, Galatasaray'ın altın yıllarına giden yolun temelini ve ilk safhasını Yalman atmıştır. Bunları hatırlatmak isterim. Zaten adaylığını da açıklamış sanırım. Bu durumda ben Adnan Öztürk'ün, Ali Dürüst'ün aday olacağını sanmıyorum. Bir listeye girerler en fazla. Haluk Ulusoy aday olmayacağını açıklamış. Süren de aday olmayacak belli ki. Ya tek aday olur Yalman ya da Aysal'la yarışırlar. Anketteki diğer seçenekleri silebilirsiniz şimdiden.

Son söz: şiddetle diliyorum Yalman'ın Başkan olmasını.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#16 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30,887 posts

Posted 23 September 2014 - 11:48 PM

Once adaylari bir gorelim... Yalman olacakmis galiba.. Helvaci ikircikli konusmus. Belki yonetime girerim demis. Aysal kesin aday olacaktir. Digerleri zor..adaylar bunlar ise alp yalmani aysala tercih ederim. Camiamizin ihtiyaci olan birlikteligi saglayacak adamdir. Tabi altinda dinamik ve kuvvetli bir yonetim kurulu olmak kaydiyla..
10 HAGI

#17 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4,794 posts

Posted 24 September 2014 - 08:04 AM

Aslında Haluk Ulusoy gönlümden geçen ama mantığımın izin vermediği bir isim. Ama onun başkanlığında şu andaki futbol ortamı iyice kaosa döner. Kendisi Galatasaray'ın başında yeni bir Aziz Yıldıvım karakteri olur. Tam anlamıyla saldırgan bir yönetim tarzıyla, tarihimizde pek şahit olmadığımız bir başkan figürü olurdu kendisi. Sportif başarıya yakın olma ihtimalimizi ise epey arttırırdı. Cem Uzan ve Haluk Ulusoy isimleri denenmemiş ama merak edilen iki hayalet başkan olarak tarihteki yerini alacaktır. 

Kim aday olursa olsun,  Ünal Aysal aday olursa seçimin mutlak favorisidir.

#18 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8,643 posts

Posted 24 September 2014 - 08:26 AM

Listedeki isimlerden sıralamak:
Faruk Süren
Adnan öztürk
Ali Dürüst
Alp Yalman
Mehmet Helvaci
Turgay Kıran
ünal Aysal
Haluk Ulusoy

Son iki isim aslında olmasın. Ama olursa bunu buna tercih ederim manasindadir bu liste.

.... Galatasaray, o daha vefali ....

#19 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2,228 posts

Posted 24 September 2014 - 09:32 AM

İyi fikir :)

Eyvallah hocam , eline sağlık. Böylece genel bir görüşe sahip oluruz.

#20 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2,228 posts

Posted 24 September 2014 - 09:36 AM

Haluk Ulusoyun şansı sıfır. O gitsin TFF başkanı olsun biz de tüpkafadan  kurtulalım.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users