İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Ankara Ziyareti

• Please log in to reply
91 replies to this topic

#21 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ocak 2014 - 11:52 ÖÖ

yok iskender yapmıyor, dürüm, pide ya da pilav üstü

ama mutlaka ilk fırsatta dene, pişman olmazsın

#22 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 01 Ocak 2014 - 04:26 ÖS

Ankara'nın döneri meşhurdur. İlk postumda da yazmıştım; Ulus Denizciler Caddesi'ndeki Uludağ Kebap(gerçi 5-6 şubesi daha var) Türkiye'nin en güzel iskender kebabını yapıyor bence.

Esat'taki Behzat Ç'nin takıldığı dönerci(adı Öztekin Aspava'ydı sanırım) Hürriyet'in Türkiye'nin en iyi 10 dönercisinden biri olarak çıkmıştı. Yalnız mekan biraz salaş ve dürüm döner olarak.

Güvenlik Caddesi'nin Meclis tarafından girişinde Mutlu Lokantası vardır. Ufak esnaf lokantası tarzı bir yer. 5-6 gibi servisi bitirir. Oranın döneri çok sevilir.

Kızılay'da Cici Piknik vardır. Oturacak yer bile yok. 20 m2 dükkan. Ama çok tutulur.

Bir de Etlik'te, Oto Sanayilerinde falan dönerciler vardır. Hep duyarım methini ama gitmişliğim yoktur.

Özellikle Uludağ Kebap'ı şiddetle tavsiye ederim. Eti incecik keserler. Tereyağ alttaki pideyi hamur yapmaz. Pişirilme şeklinden ötürü pide çıtır kalır. Et zaten çok lezzetlidir. Zaten buranın menüsünde sadece Uludağ Kebap adını verdikleri iskender vardır. Başka seçenek yoktur.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#23 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 01 Ocak 2014 - 04:29 ÖS

Önder Abi, ilk Ankara'ya gelişinde haberimiz olsunda bir "Dem"lenelim.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#24 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ocak 2014 - 05:37 ÖS

Etlik'teki o donerciye gittim ben,mukemmel doneri :) Dem'i ilk defa duydum, umarım Önder abi geldiginde gideriz :)

Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#25 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ocak 2014 - 10:34 ÖS

Hızlı tren başlasın yiyip içip donecek sekilde gelelim valla

#26 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 02 Ocak 2014 - 11:12 ÖS

Beyler döner konusunda tezim vardır..arkadaşlar arasında konu hakkında profluğum vardır..

Bırakın türkiyeyi dünyada gitiiğim her yerde döneri yemişimdir..

Türkiyenin demiyorum...dünyanın en lezzetli dönerini Ankarada Özler Dönerde yersiniz...4-5 şubesi var..ama komedi gibi Merkez yeri haricinde hiçbir şubesinde aynı lezzeti KESİNLİKLE bulamazsın...merkezine ETLİĞE gideceksin...

Orada diğer restorantlarda görmeye alıştığınız güler yüz ve iyi hizmet beklemeyin..sadece dönerinizi yeyin.ve o anın keyfini çıkarın...

Bağımlılık yapar, canın çeker, özlersin dönersin..o keyfi yeniden yaşarsın...

Özler Döner!
  • Namelessonegs bunu beğendi

raki3mzeson.jpg

#27 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.944 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2014 - 04:14 ÖS

Sevgili ankaralı dostlarım sizden bir bilgi daha isteyeceğim;

Gitmek istediğim yerler için sizden güzergah ve ulaşım için pratik tavsiyelerinizi rica ediyorum..

Duruma göre gerekir ise arac kiralayacağım yada toplu taşımı tercih edeceğim.Ancak Ankarada yolları bilmediğim için karasızım.

Gideceğim yerler;

İki günüm var çankayada kalacağız..İlkgün sabah 8:00 de havalimanına inmiş olacağım..

Oğlumun akvaryum merakından dolayı Natavega daki akvaryum..

Anıtkabir,

Anadolu medeniyetleri müzesi Ankara kalesi,

buralara yakım sizin önerdiğiniz dönerci :)

Kızılay sakarya kitabevleri..

.To dostlarıyla buluşma

bunların aralarındaki mesafeleri kestiremediğimden tüm önerilerinize minnettar olurum :) Teşekkürler.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#28 barT

barT

Junior Member

• Members
  • 1.206 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2014 - 11:37 ÖS

natavega hariç bahsettiğin yerlerin çoğuna çankaya'dan önemsiz taksi ücretleriyle gidebilirsin. 

Ben olsam ilk olarak Kızılay'a giderim, tabi Çankaya büyük bir yer olduğu için kaldığın yeri tam bilmiyorum ancak merkezi bir yer olduğu için hemen her taraftan otobüsler, minibüsler veya önemsiz taksi ücretleriyle kızılaya, ulus'a ulaşabilirsin. Kızılay'da kitabevlerini dolaştıktan sonra ankaray'a binip 3 durak sonra Tandoğan'da inersen Anıtkabir'i karşında göreceksin. Akşam natavega'yı gezersin. Bir sonraki gün ise yine kızılay'dan metro veya toplu taşıma ile rahatlıkla ulus'a gidip müzeyi gezersin.

• Ferhat Karaca bunu beğendi

#29 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.944 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2014 - 10:02 ÖÖ

çok sağolasın bart..

biraz google  maps de takılınca daha netleşti..:)

#30 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 03:54 ÖÖ

Daha yeni gördüm Ferhat, kusura bakma.

Söylediğin yerlerin tümüne gideceksen altında araba olmadan zorlanırsın.

Çankaya devasa bir ilçe. Hangi semtinde kalacaksınız? Ben yine de Çankaya'nın göbeği denilebilecek Atakule civarından farzederek tahmini araç-süre ve ücretleri yazayım.

-Natavega altında araba varsa Çankaya'dan çevreyolu bağlantısı ile 8-10 dk. Araba yoksa burası biraz yalan olur.

-Kızılay Atakule'den dolmuş, otobüs ve taksi ulaşımı var. Fakat 3 kişi olacağınızı düşünürsek en mantıklısı taksi. İş trafiği hariç taksiyle 10-15 dk, 10 tl civarı.

-Kızılay'dan Anıtkabir'e geçebilirsiniz. Metro ve taksi olabilir. Bence zaten hep taksiye binin. Zira 3 kişi olduğunuz için aynı paralara gelir toplu ulaşımla. Kızılay-Anıtkabir taksiyle yine 10-15 dk, 10 tl civarı.(Anıtkabir yerleşkesindeki müzeyi gezmeyi ihmal etmeyin.)

-Ulus'a(Kale, Hanlar ve müzeler) yine Kızılay'dan geçerseniz taksiyle yukarıdakilere benzer süre ve ücret tutar. Yok mesela ikinci gün direk Çankaya'dan gideriz dersen taksiyle 20-25 dk, 20 tl civarı tutar. Ulus'ta Uludağ Kebap'a uğrayıp öğle yemeğini burada halletmenizi tavsiye ederim. 20-25 tl gibi porsiyonu. Biraz tuzlu ama yiyebileceğin en muhteşem İskender kebap. Mekan Denizciler Caddesi'nde. Ulus'ta kime sorsanız o caddeyi tarif eder.

Bu arada Kızılay'daki kitapçılar(2 adet Dost kitabevi, 2 adet İmge kitabevi ve Turhan kitabevi) Sakarya Caddesi'nde değil, Yüksel ve Konur caddelerinde, aklında bulunsun.

Bir de Tunalı'ya gitmenizi de tavsiye ederim. Çankaya'ya yazdığın diğer bütün yerlerden daha yakındır. Taksiyle 5 dk civarında varırsın trafiksiz bir saatte.Kuğulu Park gibi Ankara'nın simgelerinden birini görmüş olursunuz, delikanlı kuğuları görmüş olur. 5-6 katlı direk komple bina olarak devasa bir D&R var, eşin içeride kendisini kaybedebilir:) Hem Kuğulu Park'ın yanındaki Kıtır Pub'a uğrayıp bira-kumpir yaparsınız. Ben Tunalı'yı atlamayın derim.

"Ruhları şad olsun."

#31 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.138 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 10:08 ÖÖ

İskenderini yemedim (genelde ayak üstü sıkış tıkış pide arası gömer geçerim) ama döneri efsanedir. Akşam 4'e kadar yedin yedin, sonra ne de döneri ne dönerciyi bulamazsın :)

#32 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.138 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 10:09 ÖÖ

Abi ben orayi durumcu falan sanmistim.kallavi Iskender yapiyorlarsa ilk firsatta deneyecegim.

Burası için yazmıştım peşinden epey mesaj yazılmış :)

#33 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.944 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 10:40 ÖÖ

Yiğit çok sağolasın abi.. Hepsini dikkate alacağım..

Bu arada Ankarada yaşayan vakti olan arkadaşları hem sergiye hem organize olabilirsek görüşmeye beklerim..

Çarşamba hafta içi olduğundan işleriniz de olabilir..Ancak fırsat yaratabilen olur ise Çarşamba akşam yada perşembe gündüz tanışma fırsatı yaratabilirz..

#34 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 01:08 ÖS

Benim bir planım yok gibi gozukuyor abi carsamba aksamı icin, olabilir su an bir degisiklik olmazsa..

Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#35 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 02:56 ÖS

Ferhatçım arkadaşlar gerekli bilgileri vermiş...

buluşma olayına gelirsek ben gündüz k.kalede oluyorum her gün k.kaleye gidiyorum akşamları ankaraya dönüyorum..

gündüz bana uymaz..

Hele iyice bir netleştirin...

raki3mzeson.jpg

#36 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.944 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 05:49 ÖS

Miraç 5 Şubat çarşamba akşamı diye düşündük..Benim işim 20:00 -20:30 gibi biter ..zamanınız olursa bir yerde oturur birer bira içeriz..

#37 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2014 - 06:04 ÖS

Tunalı'da James Cook diye bir mekan var, sahibi de Galatasaraylı..Aytekin abi :) Can cok iyi bilir,keske o da ayarlasa...İsterseniz orada bira ve muhabet yapabiliriz? 

#38 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ocak 2014 - 11:52 ÖS

ankara'da ne yaparsan yap ama taksiye binme :)

TT Arena Delisi

#39 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.944 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Şubat 2014 - 10:02 ÖÖ

Niye ki?

#40 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 01 Şubat 2014 - 01:14 ÖS

İzmir'i bilmiyorum ama Ankara'da taksiler İstanbul'a göre bayağı geçirgen. Aynı paraya İstanbul'da 2 kat mesafe gidersin. Gerçi mesafeler daha kısa İstanbul'a nazaran. Sanırım bu İbrahim'in kastettiği.

"Ruhları şad olsun."

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye