İçeriğe git

Resim
* * * * - 6 oy

Ünal Aysal İSTİFA!

• Please log in to reply
568 replies to this topic

#61 mclark

mclark

Member

• Members
  • 130 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 04:40 ÖS

Konusan da mı,konusturanda mı iste..Ben de guvenmiyorum Aysal'a..Kendi klubune faizle hisseleri geri satan adamdı gozumde,simdi de aynı adammıs ne yazık ki diyorum..

Banka borçlarının fazla olması nedeniyle geçtiğimiz yıllarda darboğaz yaşayan Galatasaray’da borç hâlâ fazla olsa da yeni Başkan Ünal Aysal’ın serveti sayesinde kulüp artık önceden ödediği faizin yarısı kadar faizle borçlanıyor.

Başkan seçilmesinin ardından Galatasaray’ı içinde bulunduğu finansal darboğazdan kurtarmak isteyen Başkan Ünal Aysal, kulübün faiz giderlerini azaltmak için kendi servetini kullandı.

Ancak Başkan Aysal Galatasaray’a para vermek yerine sadece parasının yerini değiştirerek aynı etkiyi sağladı. Banka borcu fazla olduğu için dolar ve Euro bazında yüzde 12-14 bandında borçlanabilen Galatasaray’ın bu giderini düşürmek için Aysal, Avrupa bankalarında bulunan parasını Galatasaray’ın borcunun bulunduğu Türk bankalarına getirdi. Aysal, mevduatını kulübün borcuna karşılık teminat olarak gösterdi. Böylece daha önce kulübün gelecek yıllara ait gelirlerini ‘kötü teminat’ olarak kabul ederek kulübe yüksek faizle borç veren bankalar da nakit teminata kavuştu.

5 Milyon $’dan kurtuldu

Sağlam teminat karşılığında da Galatasaray’ın aldığı banka borçlarının faizi önemli ölçüde düşürüldü. Bazı bankalarda ise yüzde 14’ten yüzde 6’ya kadar bazı bankalarda yüzde 12’den (vadesine bağlı olarak) yüzde 6-7’ye indi. Kulübün Mayıs 2012 bilançosuna göre yıllık faiz ödemesi 13.8 milyon lira. Ancak önceki yıllarda borç daha azken bile faiz harcamalarının bu rakamı aştığı biliniyor.

Üstelik bazı bankalarla anlaşmaların bilanço döneminden sonra yapılmış olması nedeniyle faiz giderleri daha da düşmüş olacak. Rakamı ise bir sonraki bilançoda görebileceğiz. Fakat kulübün 171 milyon TL yani 89 milyon dolar olan banka borçları dikkate alındığında Ünal Aysal’ın bu girişimi sayesinde kulübün faiz giderinin 5 milyon dolardan fazla düşmesi bekleniyor.                            ----08.09.2012--- İhlas son dakika------

Adamı sevmiyor olabilirsiniz ama hakkını yemeyin .

Hz. İsa'ya tabi olanlar Hz. İsaya sormuşlar; "Romalılar bizim hıristiyan olduğumuzu öğrendiklerinde öldürüyorlar böyle olduğu halde romaya vergi mi vereceğiz?" Hz. İsa da" kullandığınız paranın üstünde kimin resmi var ?" "sezarın"  "o zaman sezarın hakkı sezara verilmeli" demiş

#62 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 05:03 ÖS

Ee mclark, bak bu habere gore de sen benim hakkımı yiyorsun..

Galatasaray yönetimi, adı muhalefetin başkan adayı olarak geçen Ünal Aysal'a büyük tepki gösteriyor. Aysal'ın Galatasaray hisselerini elinde tuttuğu dönemde kulüpten dolar bazında yüzde 20 faiz talep ettiği ileri sürülüyor

- Galatasaray'da ardı ardına alınan yenilgiler sonrasında başlayan yönetim krizi durulmak bilmiyor. Adnan Polat yönetimini kıyasıya eleştiren muhalefet kendi adaylarını çıkarma konusunda düğmeye bastı. İnan Kıraç başta olmak üzere harekete geçen lise camiasının başkanlık için öne sürmeyi planladığı isimlerden biri Ünal Aysal.  

AIG HİSSELERİ İÇİN Ünal Aysal'ın ismi, bundan önceki süreçte Amerikalı AIG'nin elinde bulunan Galatasaray hisselerinin satın alınması aşamasında gündeme gelmişti.

AIG'nin hisselerini satın almak isteyen Galatasaray yönetimi para bulmak için çalışmaya başlamış, ancak ekonomik krizin de etkisiyle bu yaklaşım başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bu noktada devreye giren Ünal Aysal, hisseleri kendi satın almıştı.  

QVT'YE SATIŞ Ancak sonrasında yönetim ile arası bozulan Aysal, bu hisseleri Rus QVT Fonu'na satmıştı. İşte Galatasaray yönetiminin isyan etmesine neden olan noktayı bu oluşturuyor. Ünal Aysal'ın Galatasaray kulübüne para verdiği dönemde kulüpten dolar bazında yüzde 20 faiz istediği ileri sürülüyor.

Gazeteport'un ulaştığı kulübe yakın kaynaklar, hem o dönem hem de bugün için inanılmaz yüksek olan bu faizi talep eden bir ismin kulübe başkan olmasının mümkün olamayacağını ifade ediyor. Gazeteport'un aldığı bilgiye göre yönetim, "Başka kim olursa muhalefette karşı karşıya gelebiliriz. Ama Ünal Aysal olmaz. Galatasaray kulübüne dar zamanda yardım etmek adı altında bu kadar fahiş faizler ile kulübe para  vererek zarara uğratan bir ismin başkan adaylığına karşıyız" noktasında.

Kaynak / gazeteport.com.tr

Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#63 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 06:03 ÖS

Kulubu borc batagina sokan Siren den ziyade canaydin dir. Unal Aysal in ne kadar borclandigi da mechul..mali durumu sefaf sekilde goremiyoruz nedense..bagimsiz denetciler muhabbeti geyikten oteye gitmiyor.guya BJK yi da bagi siz kuruluslar denetliyordu. Noldu? aysal in ne menem isler cevirdigi ( negatif veya pozitif) anca gittikten sonra anlasilir. Arkasinda enkaz birakacak bana kalirsa.
10 HAGI

#64 mclark

mclark

Member

• Members
  • 130 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 06:05 ÖS

Ee mclark, bak bu habere gore de sen benim hakkımı yiyorsun..

Galatasaray yönetimi, adı muhalefetin başkan adayı olarak geçen Ünal Aysal'a büyük tepki gösteriyor. Aysal'ın Galatasaray hisselerini elinde tuttuğu dönemde kulüpten dolar bazında yüzde 20 faiz talep ettiği ileri sürülüyor

- Galatasaray'da ardı ardına alınan yenilgiler sonrasında başlayan yönetim krizi durulmak bilmiyor. Adnan Polat yönetimini kıyasıya eleştiren muhalefet kendi adaylarını çıkarma konusunda düğmeye bastı. İnan Kıraç başta olmak üzere harekete geçen lise camiasının başkanlık için öne sürmeyi planladığı isimlerden biri Ünal Aysal.  

AIG HİSSELERİ İÇİN Ünal Aysal'ın ismi, bundan önceki süreçte Amerikalı AIG'nin elinde bulunan Galatasaray hisselerinin satın alınması aşamasında gündeme gelmişti.

AIG'nin hisselerini satın almak isteyen Galatasaray yönetimi para bulmak için çalışmaya başlamış, ancak ekonomik krizin de etkisiyle bu yaklaşım başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bu noktada devreye giren Ünal Aysal, hisseleri kendi satın almıştı.  

QVT'YE SATIŞ Ancak sonrasında yönetim ile arası bozulan Aysal, bu hisseleri Rus QVT Fonu'na satmıştı. İşte Galatasaray yönetiminin isyan etmesine neden olan noktayı bu oluşturuyor. Ünal Aysal'ın Galatasaray kulübüne para verdiği dönemde kulüpten dolar bazında yüzde 20 faiz istediği ileri sürülüyor.

Gazeteport'un ulaştığı kulübe yakın kaynaklar, hem o dönem hem de bugün için inanılmaz yüksek olan bu faizi talep eden bir ismin kulübe başkan olmasının mümkün olamayacağını ifade ediyor. Gazeteport'un aldığı bilgiye göre yönetim, "Başka kim olursa muhalefette karşı karşıya gelebiliriz. Ama Ünal Aysal olmaz. Galatasaray kulübüne dar zamanda yardım etmek adı altında bu kadar fahiş faizler ile kulübe para  vererek zarara uğratan bir ismin başkan adaylığına karşıyız" noktasında.

Kaynak / gazeteport.com.tr

Bak güzel kardeşim:

Ben size  gerçekleşen ve haber olan kaynağı belli bir şey yazıyorum. Siz bana cevap verme telaşı ile ne olduğu belli olmayan iddia edilen bir şeyin haberleştirilmiş bir halini yazıyorsunuz. Bu yazı kendi ile çelişiyor. Müsaadenizle birlikte tespit edelim. Kırmızı ile renklendirdiğim satırlarda.

1- hisseleri Ünal AYSAL şahsı adına aldığı açıkça belirtiliyor.Yani kulübün namına almıyor. Nasıl bir hukuksal bağ ile Ünal AYSAL kulüpten faiz isteyebilir? Mesnet olmadan bir şahıstan alacak iddia edebilir misiniz? 

2-Hisseleri kendisinin belirlediği bir alıcıya kendisinin belirlediği fiyata sattığı aşikar.Hisseleri Galatasaray kulübü satmıyor. Çünkü mal onun... Bir risk üstlenerek hisse almış hissedar konumuna gelmiş kulüpten ne vesile ile faiz isteyebilir? Eğer faiz hakkı mümkün olsa idi bu hisselerin yeni sahibi QVT fonda Galatasaray kulübünden faiz isteyebilirdi ve hatta  borsadan hisse alan her kişi belli bir süre sonunda Galatasaray kulübünden faiz isteme hakkına da sahip olabilirdi. 

3-"guvenmiyorum Aysal'a..Kendi klubune faizle hisseleri geri satan adamdı" demişsiniz kendi gönderinizde

"Ancak sonrasında yönetim ile arası bozulan Aysal, bu hisseleri Rus QVT Fonu'na satmıştı" yazıyor

4-bu iddia; bu kadar zaman geçtiği halde böyle bir talep için açılan dava olmadığına göre kadüktür

#65 MaRaShLi

MaRaShLi

Senior Member

• Members
  • 400 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 07:47 ÖS

Bu ates üfleyerek sönmez demekten öteye gidemeyen

Daha once kendi adayini destekleyecegini aciklamasina ragmen demirörene karsi bir aday cikartamadigi gibi genel kurulda demiröreni destekleyen

6+0+4 kurali degismezse o kurali getirenler degisecek demesinden birakin adami degistirmeyi hocayi ocakta size birakalim diyecek kadar kanka olan

Koskoca Galatasarayi Demirören gibi türk futbol tarihinin en beceriksiz zeka yoksunu adaminin dahi diline düsüren

Sike yaptigi bütün kurumlar tarafindan tescillenen rakip takimin küme düsmesini istemem diyen

Kulübün divan kurulu üyesi ve teknik direktörü olan adamla aralarinda olan sms ve görüsme kayitlarini ROK gibi neidügü belirsiz sahislarin eline veren

Bu adam Galatasaray tarihinin en beceriksiz baskanlarindan biri olarak adnan polatin rahmetli özhan canaydinin yaninda yer alacaktir insallah gittigi gün günesli günler görecegiz

Evet yukarida bu adam dedim cünkü saydiklarimi saydiklarimi yapan Galatasaraya ihanet icindedir Galatasaraya ihanet eden insan benim baskanim olamaz !
  • Namelessonegs bunu beğendi

#66 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 07:58 ÖS

Bir de "ecnebi kurali degismezse TFF yi degistirirz" buyurmustu. Noldu? Haber var mi? Degistiremedigi gibi hocasini da o TFF ye kaptirdi cok isbilir basgan.
  • Namelessonegs bunu beğendi
10 HAGI

#67 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 09:53 ÖS

Valla hocamız atıyorum PRandelli olsaydı, su an TFF tarafından kandırılıp gitseydi, herkes boyuk basgana sallıyordu simdi..İsim Terim olunca, bazıları bastırdıkları Terim nefretinin kapagını actılar elestirmek icin..Tamam hoca her sartta kalmalıydı, yaptıgı hepimizi kırdı,mahvetti fakat basgana laf soylemeyip,su anki rezillikleri bile Terim'e yıkmak ilginc..

Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#68 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 01:05 ÖÖ

Bak güzel kardeşim:

Ben size  gerçekleşen ve haber olan kaynağı belli bir şey yazıyorum. Siz bana cevap verme telaşı ile ne olduğu belli olmayan iddia edilen bir şeyin haberleştirilmiş bir halini yazıyorsunuz. Bu yazı kendi ile çelişiyor. Müsaadenizle birlikte tespit edelim. Kırmızı ile renklendirdiğim satırlarda.

1- hisseleri Ünal AYSAL şahsı adına aldığı açıkça belirtiliyor.Yani kulübün namına almıyor. Nasıl bir hukuksal bağ ile Ünal AYSAL kulüpten faiz isteyebilir? Mesnet olmadan bir şahıstan alacak iddia edebilir misiniz? 

2-Hisseleri kendisinin belirlediği bir alıcıya kendisinin belirlediği fiyata sattığı aşikar.Hisseleri Galatasaray kulübü satmıyor. Çünkü mal onun... Bir risk üstlenerek hisse almış hissedar konumuna gelmiş kulüpten ne vesile ile faiz isteyebilir? Eğer faiz hakkı mümkün olsa idi bu hisselerin yeni sahibi QVT fonda Galatasaray kulübünden faiz isteyebilirdi ve hatta  borsadan hisse alan her kişi belli bir süre sonunda Galatasaray kulübünden faiz isteme hakkına da sahip olabilirdi. 

3-"guvenmiyorum Aysal'a..Kendi klubune faizle hisseleri geri satan adamdı" demişsiniz kendi gönderinizde

"Ancak sonrasında yönetim ile arası bozulan Aysal, bu hisseleri Rus QVT Fonu'na satmıştı" yazıyor

4-bu iddia; bu kadar zaman geçtiği halde böyle bir talep için açılan dava olmadığına göre kadüktür

mclark, o dönem hakkında bilgi eksikliğin mevcut

aysal kulübe hisseleri geri almak için süre vermişti. yani ''falanca tarihe kadar hisseler sizin adınıza bende, şu kadar parayı getirin hisseleri alın, o tarihten sonra istediğimi yaparım'' şeklinde bir anlaşma yaptı galatasarayla. biz o süre içinde tabi ki parayı denkleştirip ödeyemedik. o falanca süre içinde belirlenen şu kadar para meblağının içinde faiz de olabilir, kimse dava falan açamaz.

#69 mclark

mclark

Member

• Members
  • 130 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 01:41 ÖÖ

AIG den hisseler alınırken ödenen para da 30M civarıydı, zannedersem uzlaşma için 9M tazminat ödemiştik.

o zamanı bu zamanı ortada abi işte. o dönem imza için emre 2M para istedi, 5 yıl 10M, bonservisle satsan emre 10M ederdi zaten, buyur işte bir topçunun maliyeti. o kadroyu adam gibi elden çıkartacam desen o borcu sıfırlar mıydın, rahat rahat sıfırlardın. demek ki aldığı ve bıraktığı arasında uçurum yok, aradaki sportif kazanımlarının hepsi de sürenin başarı hikayesi olarak tarihe geçer.

Faruk SÜREN'in hanesine yazılacak İnce bir hesap daha var.

Faruk SÜREN şirketleşme işini yanlış planladı. SAdece kar eden sportif a.ş. sadece zarar eden futbol a.ş. şeklinde ...Maksadı kar eden şirket cazip olacak ve AIG yi private equity olmaya ikna edecekti. Bu olduda ve AIG baya bir temettü topladı. Daha sonra bu garabeti ortadan kaldırmak gerekliliği doğunca iki şirket birleştirildi. SPK birleşme işleminde zorunluluk getirmesede çağrı ile hisse geri alımı oldu ve kulüp halka arzda 1,500,000 USD'ye sattığı hisseleri 30,000,000 USD'ye geri aldı. Aradaki 28,500,000 USD zarar Faruk SÜRENİN hanesine yazılması gereken zarardır.

#70 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 01:48 ÖÖ

arzda 1,500,000 USD'ye sattığı hisseleri 30,000,000 USD'ye geri aldı. Aradaki 28,500,000 USD zarar Faruk SÜRENİN hanesine yazılması gereken zarardır.

bu konuda sağlıklı bir kaynak var mı

gerçi çok önemli değil, asıl önemli olan bu 30 milyona geri aldığı hisseleri birleşmeden sonra kaça sattı

net sonuca ancak böyle ulaşabilirsin.

#71 mclark

mclark

Member

• Members
  • 130 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 02:04 ÖÖ

mclark, o dönem hakkında bilgi eksikliğin mevcut

aysal kulübe hisseleri geri almak için süre vermişti. yani ''falanca tarihe kadar hisseler sizin adınıza bende, şu kadar parayı getirin hisseleri alın, o tarihten sonra istediğimi yaparım'' şeklinde bir anlaşma yaptı galatasarayla. biz o süre içinde tabi ki parayı denkleştirip ödeyemedik. o falanca süre içinde belirlenen şu kadar para meblağının içinde faiz de olabilir, kimse dava falan açamaz.

GALATASARAY'DAN PARA KAZANMADIM

Ünal Aysal, Galatasaray'ın üzerinden para kazanmadığını söyledi. Branşların başına profesyoneller geleceğini söyleyen Aysal, "Ancak profesyonellere teslim ettiğimiz görevleri takip edebiliriz. Başarılı olanları ödüllendiririz. Başarılı olamayanlara ise teşekkür ederiz." dedi.

Galatasaray hisseleri üzerinden önemli kar ettiği yorumlarına da açıklık getiren Ünal Aysal, "Muhtelif yerlerden bu konuyla ilgili muhtelif tefsirler geliyor. Bir ay önce gazetelere açıklayıcı bilgi göndermiştim ama bunu da açıklayayım. Borsa oyuncusu değilim. Galatasaray hisse senetlerini bugüne kadar ne aldım ne sattım. 7 - 8 sene önce rahmetli Canaydın beni ziyaret ettiler. Bizim çok az bir süremiz kaldı. Bir kontrat imzaladık AIG hisselerini almak üzere. Süre kalmadı. Bankalarda yardım etmiyor. 60 milyon dolarlık bir ceza ödeyeceğiz dediler. 23.5 milyon dolarlık bir kontrattı. Öyle bir kontratın doğru ve yanlış olduğu konusuna değinmeyeceğim. Beni bu işlere bulaştırmayın dedim. Ama yine geldiler. 23.5 milyon doları AIG'nin kasasına gönderdim. AIG hisseleri de bana sattı." dedi.

C HİSSELERİNİ KULÜBE DEVRETTİM

AIG'den aldığı hisseler arasında C olarak adlandırılan Altın hisselerin de olduğunu dile getiren Aysal, "Galatasaray'la hiç bir parasal ilişkim olmadı. AIG'den hisseleri aldım. Galatasaray bu hisseleri neden almak istiyordu. Bu hisselerin içerisinde C hisse denilen altın hisse var. Bu hisse kurumun her işlerini AIG'nin vesayetine götürüyordu. Ben bunu alınca o hisselerin sahibi olabilirdim. Ben aynı gün elimi sürmeden C hissesini başkana teslim ettim. Ama bunu Galatasaray'daki bütün yöneticiler bilir. O hisse şu anda kulüptetir. İnşallah iptal etmişlerdir. Çünkü Galatasaray'ın başına bela hissedir. Kulüp 1 sene sonra bu hisseleri alma sözü verdi. Ancak aradan 2 sene sonra yine gelmediler. Ben bunları piyasaya sattım. 22.5 milyon dolarlık hisseleri 34 milyon dolara sattım. Bu aradaki karı tamamen Galatasaray'a verdim. Galatasaray'dan alacaklıydım, kulüp onlara verdiğim kardan bana ödeme yaptı. Biriken temettülerim de vardı kulüpten. Bu kar içerisinden hem temettüleri hem de borçları aldım. Bazı temettüleri bazı amatör şubelere verdim. Bu 2.5 sene içerisinde bende para kaldı. Ama bu para Galatasaray'ın parası değil." şeklinde konuştu.

HUKUKİ BİR SORUNUM YOK

Hakkında açılan soruşturma olup olmadığı sorusuna da cevap veren Ünal Aysal şöyle konuştu:

"İş ve özel hayatımda ticari riskler aldım ama en ufak bir şekilde hukuki risk almadım. Şimdiye kadar bir trafik cezası bile ödemedim. 22 şirketim var. Hiç bir tanesinin yüz kızartıcı bir suçu olduğunu zannetmiyorum. Hukuki işlemlerimiz olmuştur olacaktır. Ama şu anda böyle bir sorunum yok. Ama pek fazla kamuoyuna çıkmamış insanlar için böyle söylemlerin olması normaldir diye düşünüyorum. Ama bu konuda hiç bir sorunum yok. Açık yüreklilikle bunu Galatasaraylılara duyurabilirim."

Ünal Aysal, kendisi gibi başkanlığa aday olan Mehmet Helvacı'nın "Aysal benden özür dilesin" sözlerine çok ağır bir yanıt verdi. "Ben bugüne kadar para verdiğim hiçbir çalışanımdan özür dilemedim." diyen Aysal, Helvacı'yı belgeleri açıklamaya davet etti.

Hatırlanacağı üzere Mehmet helvacı, Ünal Aysal'ı Galatasaray üzerinden para kazanmakla suçlamış, Aysal da buna yanıt olarak, "Galatasaray'a hisselerin devri işlemleri sırasında Mehmet Helvacı avukatlık hizmeti verdi ve benden bu iş için para talep etti." diye yanıt vermişti.

Ünal Aysal, Galatasaray'dan hiçbir zaman hisse almadığını ya da Galatasaray'a hiçbir zaman hisse satmadığını da vurgulayarak, "Ben AIG'deki hisseleri aldım. Bu hisselerin arasındaki C tipi hisseyi kulübün yönetimi açısından çok kritik olduğundan kulübe bedavaya verdim. Galatasaray diğer hisseleri benden 1 sene sonra alacaktı ama 2 sene geçti alamadı. Basında çıkan 'Aysal kulübün sahibi olacak' şeklindeki haberlerden rahatsız olduğum için hisseleri başka şirketlere sattım. Tüm kârı da Galatasaray'a verdim. Galatasaray'dan benim onlara verdiğim paradan, bana olan diğer borçlarını ödedi.'' dedi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk başkanlığa aday olduğu sırada LİG TV'ye yaptığı açıklama

Buradan anlaşılıyor ki istenen bir faiz olayı yok ancak "biriken temettülerim(kar payları) vardı kulüpten " cümlesi geçiyor.

Hisseleri elinde tuttuğu zaman Galatasaray sportif A.Ş.'nin temettü dağıtımları olmuş.2004 te %22,68 2005'te %13,58 ve 2006 da %10,6  şeklinde ...Bu temettüleri istediğini söylediğine göre bu faiz hikayesi büyük ihtimal budur.

Şimdi sen GS kulübü  olarak gidiyorsun yardım et bu hisseleri 23,5 milyona alalım alamazsak 60 milyon ödememiz gerekecek diyeceksin  adam hisseleri alacak - altın hisseyi hemen kulübe devredecek -  2,5 sene para bağlayacak- sözünde duramayıp hisseleri geri alamayacaksın- adam 23,5 Milyon USD aldıklarını 34 Milyon USD satıp farkı kulübe verecek-Sonunda hisseleri elimde tuttuğum süre içindeki temettüler hakkım deyince kulüpten Yıllık %20 fahiş faiz istedi diyerek şaiya yayılacak etrafa...

Peki Ünal AYSAL hisseleri almasa idi ne olurdu? Hisseler AIG'de kalırdı temettüleri AIG  alırdı.23,5 milyon USD treni kaçar geri alım maliyeti 60 Milyon USD olurdu.

#72 mclark

mclark

Member

• Members
  • 130 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 02:15 ÖÖ

bu konuda sağlıklı bir kaynak var mı

gerçi çok önemli değil, asıl önemli olan bu 30 milyona geri aldığı hisseleri birleşmeden sonra kaça sattı

net sonuca ancak böyle ulaşabilirsin.

Bakın Hisse senedi piyasasında ihraççı konumundaki şirketler al-sat karı yapmazlar. SAT-GERİ AL (SALE & BUY BACK) işlemi ile fon yaratmaya çalışırlar. Bu klasik bir finansman aracıdır. Al-Sat ile yatırım aracı olarak sermaye kazancı elde etmeye çalışırsınız.

Bizim örnekte 1,5 satıp 30'a geri almışsınız. Bu işlem çiftinde net zarar 28,5 m $

Bir daha satım gerçekleştikten sonra kar, ancak daha düşükten geri alırsanız gerçekleşecektir.

Kaynak internette yapacağınız araştırmalar ile ulaşabilirsiniz. Mesela GSRAY 24.03.2010 Kap açıklaması

NOT:

Geri alımda kullanılan 30 milyon USD 6,5 yıllık kredi idi. Hisselerin geri edinim maliyeti 30 milyon USD + Faiz oluyor

#73 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 07:54 ÖÖ

Unal Aysal gibi adamlar karsiligini almadan 1 kurus vermezler.
10 HAGI

#74 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 11:44 ÖÖ

Başkanın büyük bir hayal kırıklığı içerisinde ve şokta olduğunu düşünüyorum...

Şöyle bir düşüncem var...

Terimi gönderme olayında, Bülent Tulun 'un fikrinide illaki almıştır başkan...Bülent Tulunda büyük ihtimalle şöyle söylemiştir..."Başkan zaten aynı frekansa bir türlü giremedeniz, egolarınızda çatışıyor, kadro iyi,drogba,sneijder,muslera,melo, vs vs..Bu kadro zaten bu ligde sen ben yönetsende şampiyon olur..rakiplerden Fener şike mike kongre o işlerle meşgül, hadi en kötü 2. olduk yine direk ş.ligine gidiyoruz...Hal böyleyken, bu kadro ile işlerde bu kadar kolayken gönderiver gitsin terimi, avrupada başarılı olacak daha kalitesi kallavi bir adam getirriz, bu işler kolay işler başkan"

Futboldan anlamayan başkanada sempatik gelmiştir bu söylem..Hakkaten şu kadronun başına bahçıvanı versek şampiyon yapar düşüncesine girmiş, fakat işin görünenden çok farklı çok daha zor olduğunu yeni yeni anlamaya başlamış, o yüzden suskunluğa bürünüp, pişmanlıkla ben nerde hata yaptım düşüncesi ile başbaşa kaldığını düşünmekteyim..

Hergün gazetelerde, olduğu bildirildi, yakın bir kaynaktan alınan bilgiye göre vs tarzı varsayım haberleri okuıyorsunuz, buda benim varsayım düşüncem olsun :)

raki3mzeson.jpg

#75 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 12:18 ÖS

Foruma davet etsene kendisini yasin :)

Benim Adnan Polat'ı davet ettiğim gibi...

Ana sayfada kocaman Adnan Polat istifa başlığı ve başkanı o şekilde foruma davet etmiştim :)

Bayada ilgiliydi kesin girip bakmıştır :D

raki3mzeson.jpg

#76 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 01:19 ÖS

istifa topiği açan Miraç arkadaşımızın bütün irtibat detaylarını ver, elektriğini kessin bi süre.

üslub-u beyan ayniyle insan.

#77 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.021 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 01:26 ÖS

F. Terim reklam filminde oynamış...Twitter'daki ünlü Ünal Başgan'da ''Aynen ben de o tabletin ayağına gitmem'' yazılı fotoğraf paylaşmış :)

''Galatasaray'ýn olduðu yerde her zaman umut vardýr" (Hagi)

#78 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 02:10 ÖS

Terim kusura bakmasın da çok yavşak bir reklam olmuş. Parasında pulunda gözümüz yok ta şu yavşak reklamda oynamak için kaç paranın o kapıyı açtığını merak ediyorum. Terim adını TFF ye yıllık 5 milyona sattı. Acaba şu reklam için kaça sattı?

10 HAGI

#79 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.021 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 02:33 ÖS

Aldığı ücretin gizli kalmasını şart koymuş...

''Galatasaray'ýn olduðu yerde her zaman umut vardýr" (Hagi)

#80 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.145 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2013 - 02:48 ÖS

Reklam işini milli mesele gördüğünden ne zaman isterseniz gelirim demiş ..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye