İçeriğe git

Resim
* * * * - 6 oy

Ünal Aysal İSTİFA!

• Please log in to reply
568 replies to this topic

#41 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2013 - 10:56 ÖS

Hadi amcacigim. Bi zahmet...
10 HAGI

#42 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2013 - 11:29 ÖS

Fatih terim döneminde ayda bir maça gidiyorken, şimdi her maça gitmeye çalışıyorum. En boktan biri bile olsa her şartta bu renkler için mücadele edenin, çalışanın yanında olmak için oradayım.
Zor günde; dur bir tekmede ben vurayım, istifa başlığı açayım diyenleride, çanak tutanlarıda kınıyorum. Güçlendiği gün, zirvedeyken seveni çok olur herkesin, önemli olan düştüğünde ne yapıyorsun.
Cumada oradayım, salıda oradayım. Aysal yada terimci değil GSlıyım. Batı üst 402, sıra 17 koltuk 98.
üslub-u beyan ayniyle insan.

#43 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2013 - 11:48 ÖS

Senin tabirinle sana göre en boktan adam Terim zamanında da bu hassaslığı gösterip ayda bir değilde şimdi yaptığın gibi her zaman destek olsaydın keşke...

Yada ne bileyim geçen sene 1461 e elendiğimiz o kötü anda da bu büyük Galatasaray sevgini ve desteğini görebilseydik keşke...kötü gün taraftarıymışsın ya...o kötü günlerdede yanımızda görebilseydik keşke...

Şu istifa konusunun bile tam içeriğini anlamadan, Takım kötü gidince en büyük taraftar biziz sendromuna girenleri gerçekten anlayamıyorum...şu topikte en baştaki maddelerde 1 tanecik takımın başarısızlığıyla ilgili , saha içi kötü gidişle alakalı bir satır varmıdır ki, kendinizi kötü gün kahramanı yapıp, konuyu anlamadan beni ve çanak turanları iyi gün taraftarlığı ile itham ediyorsunuz...

Neyse ben diyeceğimi demiştim kardeşim...

Pes...hakkaten pes...daha ötesi yok...

raki3mzeson.jpg

#44 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2013 - 11:55 ÖS

Aysal Amca nin GS i cok sevdigi, GS icin calistigi hususunda suphelerim oldugu icin dun de yaninda degildim bugun de degilim yarin da olamam. Oyle bir kararkteri yakistirmiyorum GS baskanligina. GS in cok ta umurunda oldugunu dusunmuyorum.onemli olan koltuk. Bi de mikrofon & kamera. Sampiyon oldugumuzda da sevmedim dibe vurdugumuzda da sevmem. Gittigi gun GS icin yeni bir baslangictir, umuttur bize. Sukru yu de al git baskan. Kendin gidersen sevgi degil ama bir parca saygi duyariz belki..kalirsan kufurle ugurlanacaksin.
10 HAGI

#45 mclark

mclark

Member

• Members
  • 130 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 12:10 ÖÖ

galatasaray tarihinde faruk süren'den daha büyük bir başkan gelmedi. adam hem zekiydi, hem mütevaziydi, hem vizyonerdi, hem iş bitiriciydi, hem ayar vericiydi, hem alttan alıcıydı, hem karimatikti, hem düzgün bir kişilikti. yani beğendiğiniz ne kadar yönetici varsa hepsinin iyi özelliklerini toplamış ve hepsinden çok daha büyük bir liderdi. ama galatasaray o kadar rezil bir camiaydı ki ortada tek bir sebep dahi yokken adamcağızı çat diye gönderdi ve arkasından ne yaptık biz dahi demedi, pişman olmadı. bizim camiamız bu maalesef, kabul edelim. o yüzden daima rezil başkanlara mahkumuz.

Bu Faruk Süren den iki tane mi var acaba. Benim tanıdığım Faruk Süren klübü muazzam borca sokan - yanlış planlama ile  hep temettü dağıtan ve devamlı zarar eden iki şirket hayata geçirerek şirketleşmeye giden  - Başımıza AIG belasını açan - 74 doğumlu damadını yönetime alan (Canaydında almıştı) - Kendisi ve damadı toplamda bir çok halka açık şirketi naneninno yapan basiretsiz iş adamlarıdır. 

Onun döneminde UEFA kupası alındı diye bunları yazmam nankörlük ve haksızlık olarak görülüyorsa Ben NANKÖRÜM ve İFTİRACIYIM o zaman

#46 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.021 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 12:20 ÖÖ

Şu an İzlemek istediğimiz herşeyi zamanında olmasa bile daha sonra istediğimiz vakit izleyebildiğimiz seçenekler; 2006 mart ayında da olsaydı da, Ali Kırca'nın Siyaset Meydanı programında Sayın Faruk Süren'in ''Borçların Canaydın döneminde anormal bir çıkışa geçtiğini her yönüyle ortaya koyduğu sinevizyon gösterisini '' sonrasında  Ali Kırca'nın ''Sayın Canaydın bir cevap verecek misiniz ?'' dediğinde Rahmetli'nin titrek bir sesle - hayır - dediği görüntüleri izleyebilsek...

''Galatasaray'ýn olduðu yerde her zaman umut vardýr" (Hagi)

#47 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 12:27 ÖÖ

Ünal aysal istifa başlığı düşmanı sevindirmekten öte hiç bir işe yaramaz. Adamın adı altında istifaya davet et ama burda belli bir nefret odağı oluşturmak doğru değil.
Kulüp başkanı ile teknik direktörü farklı kriterle değerlendirip yorumlamak gerekir. Milyon avro kazanıp, 10 milyon avrolar harcayan adamı 2. Lig takımına elendi diye herzaman eleştiririm.
gs içerde dışarda ihanete uğramıştır, bugün o yüzden daha fazla destek.
üslub-u beyan ayniyle insan.

#48 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 01:05 ÖÖ

Aysal ile Suren i ayni cumle icinde kullanip karsilastirabilen birisinin akil sagligindan suphe duyarim.
10 HAGI

#49 gs44

gs44

Senior Member

• Members
  • 2.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 01:48 ÖÖ

Suren gibi baskani elite 14 kuluplerde bulamazsiniz!

Terim, Hagi ve Sukur uclusunu bir arada yonetme yolunu bulup beceren Suren i ornek gosterip yonetimde tez verip doktarini alirsin!

Aysal ise 1.5 sene hele sukur  dedirti. Gelen basari ovguler san, malesef sayin Aysal i Yildirim, Demiroren gibi digil daha beter yapti!

#50 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 09:24 ÖÖ

Bu Faruk Süren den iki tane mi var acaba. Benim tanıdığım Faruk Süren klübü muazzam borca sokan - yanlış planlama ile  hep temettü dağıtan ve devamlı zarar eden iki şirket hayata geçirerek şirketleşmeye giden  - Başımıza AIG belasını açan - 74 doğumlu damadını yönetime alan (Canaydında almıştı) - Kendisi ve damadı toplamda bir çok halka açık şirketi naneninno yapan basiretsiz iş adamlarıdır. 

Onun döneminde UEFA kupası alındı diye bunları yazmam nankörlük ve haksızlık olarak görülüyorsa Ben NANKÖRÜM ve İFTİRACIYIM o zaman

Faruk Başkan'ın iki yüzü var gerçekten. Sportif başarı ve ekonomik çöküş...

bunları yazarken sürenin teslim ederken ne kadar borcu olduğunu da yazacaksınız ama

uefa kupası paraya çevrilmesin diye elinden logo kullanım hakkının alınmasından, her hamlesi için kongre toplatılıp zorluk çıkarılmasından da bahsedeceksiniz.

sonra asıl ekonomik çöküşü görmek için canaydın döneminin başlangıç ve bitiş borçlarını yazacaksınız.

sonra da tartışacak bir şey kaldıysa oturup beraberce tartışacağız.

#51 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 11:18 ÖÖ

Adnan Polat : ''G.Saray'ı felakete götürüyor''

04.12.2013 10:53
Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat, mevcut yönetimi yerden yere vurdu, başkan Ünal Aysal’ın kulübü felakate götürdüğünü vurguladı.
Polat, birbirinden önemli, her biri manşet değeri taşıyan ifadelere imza attı. İşte Adnan Polat’ın Ünal Aysal’ı hedef aldığı ve G.Saray Kongre Üyeleri’ni göreve çağırdığı o ifadeler:

‘AYSAL, G.SARAY’I FELAKETE GÖTÜRÜYOR’

“Ünal Aysal, G.Saray’ı felakete götürüyor... Kulübün 600 milyon dolar borcu var... G.Saray’ın 10 yıllık gelirleri kısıtlandı. Kulüp yıllık en fazla 100 milyon lira gelir elde eder ama buna karşılık gider 200 milyon lira. G.Saray’ın televizyon yayın hakları ve benim dönemimde yaptığım sponsorluk anlaşmaları dışında gelirleri yok. G.Saray ekonomik bir kriz içerisinde. Rahmetli Özhan Canaydın döneminden daha beter durumda. Kongre üyeleri acaba bu işin farkında mı! Üzülerek söylüyorum ki; pek yakında sportif kriz de gelecek. Şimdi Riva’yı satsalar G.Saray’ı kurtaramazlar.”

‘ÜNAL AYSAL KAÇIP GİDECEK’

“Ünal Aysal 3 yıllığına geldim diyor ama bu yanlış. İbra edilmeyi garantiye alsa, mayısta kaçıp gidecek. G.Saray kongre üyeleri, bize destek olsaydı; ben kulübün 7 ceddini kurtarmıştım. Yeniden başkanlığa adayı olmayı düşünmüyorum. 600 milyon dolarlık borç ve geliri olmayan bir kulüp için şimdi kim çıkar da rahatlıkla ‘Başkan adayıyım’ diyebilir. Derin G.Saraylılar gelsin, Ünal Aysal ile felakete giden bu gidişata ‘Dur’ desin. Ben de o zaman onların G.Saraylılıklarını göreyim.”

‘BU, ÇİLEK-ANANAS İŞİ DEĞİL’

“Futbolcu transfer etmek kolay... Bu iş çilek-ananas işi değil. Ben bilmiyor muydum Drogbaları, Sneijderlerı transfer etmeyi... Bunlar bizim bir saatimizi alırdı. Ama hesapsız transferler G.Saray’ın yıllarını götürür. Ünal Aysal mali kongreden kaçıyor. İbra edilmemekten korkuyor. Son kongrede bana yapılanlar meydanda. O dönemde ‘G.Saray’a kötülük yapıyorsunuz’ dedim, kimseye dinletemedim. G.Saray bundan sonra mahkeme kapılarında çok görülür. Mayıs ayında seçim yapılmalı, tüzük böyle diyor.”

(Habertürk)
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#52 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 11:24 ÖÖ

Konusan da mı,konusturanda mı iste..Ben de guvenmiyorum Aysal'a..Kendi klubune faizle hisseleri geri satan adamdı gozumde,simdi de aynı adammıs ne yazık ki diyorum..
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#53 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj
  • LocationISTANBUL

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 11:28 ÖÖ

Bence... 

Süren'in en büyük şansı Terim'di. Mahareti de onu yönetmeyi bilmek...

Gerçi Terim o dönemlerde kendini kanıtlamak isteyen bir teknik direktördü, egosu başkanın üstüne çıkmamıştı henüz. Ama UEFA kupasını aldıktan sonra değişti bu durum. Zaten kupadan sonra Süren onu tutmak istediği halde basıp gitmişti.

Terim gittikten sonra tarihin en iyi Galatasaray kadrosunu kurdu ama o takımın içinde disiplin yokoldu. Süren yönetimi bunu dağılmayı  engelleyemedi. Jardel'in kazan dairesinde sıkıştırılıp itilip kakılması, Okan ile Emre'nin şirazeden çıkması, borçların ödenemez hale gelmesi, fenerin birbir türlü şerefsizlikle federasyonu ve hakemleri hakimiyetine alıp, rakiplerimizi teşvik edip kendi rakiplerini satın alıp elimizden şampiyonluğu çalması... Emre ile Okan'ın bedelsiz ayrılmasının önüne geçememesi... Terim sonrası Süren dönemi böyle bir dönemdi.

Ayrıca Süren Galatasaray başkanlığından düştükten sonra iş hayatında da yokuş aşağı frensiz gitti... Şirketlerini batırdı, dağıldı. Bugün de itibarı düşük, zayıf bir işadamı durumunda. Hem hakim otorite hem de mevcut TFF önünde hiçbir saygınlığı ve gücü yok... Parası da yok... Üstelik yaşlandı.

Ben de artık Aysal'ı sevmiyorum ve inanmıyorum ona. Mevcut futbol camiası içinde, TFF önünde ve hakim otorite karşısında onun da hiçbir saygınlığı/itibarı yok. Sevilmiyor. Ama şu camia içinde onun sahip olmadığı bu özelliklere sahip, güçlü, otoriter, sözü geçen başka birini de göremiyorum gerçekten.

Galatasaray'da "ne derse o olan" tüm camiayı yöneten, en derin ve gerçek otorite olan İnan KIraç da bugün hakim otoritenin sevmediği biri. Yani bu dönem Galatasaray'ın dönemi değil.   

Bunların hepsi bir yana -daha önce de yazmıştım- şu an Galatasaray'ı birleştirebilecek tek bir kişi var Alp Yalman. Ama o da çok yaşlandı. Başkan olmaz. Başka da kimse yok. Yoksa var mı? Kim? 

YAŞASIN GALATASARAY 

#54 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 11:45 ÖÖ

Adnan Polat bile Aysal'ı eleştirebiliyorsa durum sandığımızdanda vahim demek ki...

raki3mzeson.jpg

#55 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.036 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 11:59 ÖÖ

Nerelerde mikrofon sevdalısı Başkan, yoksa kazanmamazın kesin olduğu Kadın Basketbol maçlarına mı gidiyor sadece?

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#56 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.021 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 01:00 ÖS

Kankası A.Yıldırım izin vermeden tuvalete bile gidemeyen birisi olduğunu bildiğim için çok görmüyorum açıkçası...

''Galatasaray'ýn olduðu yerde her zaman umut vardýr" (Hagi)

#57 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 02:34 ÖS

Faruk Suren Galatasaray'in basina geldiginde Galatasaray'in borcu sifirdi, kulubu kasada parayla aldi.

Biraktiginda kulubun borcu yaklasik 60m$'di ve kulubun 120m$ hissesi de AIG'ya satilmisti.

Kazanilan hicbir basari paraya cevrilmedigi gibi bir de basimiza AIG belasini sardi Suren.

Arkasindan kulubu ekonomik olarak daha kotu yoneten bir baskanin gelmis olmasi Suren'i basarili kilmiyor ne yazik ki. Ki Canaydin en azindan Suren'in eline yuzune bulastirdigi stad isini oyle ya da boyle yoluna koydu, hisseleri kurtardi (bunun icin para lazim haliyle) ve belki de kulubun gelecegini kurtardi.

Faruk Baskan vizyonerdir, sportif basari olarak Turkiye'de bir daha muhtemelen yakalanmayacak noktalara getirmistir takimi, bu nedenle sonsuz saygiyi hakeder lakin Galatasaray'in bir borc problemi varsa bunun en buyuk musebbibi de kendisidir.

Tabi ki Riva satilir, "O borclar odenir ama o kupa, o sampiyonluklar parayla dahi alinamaz." diyen cikar, tartismasiz "haklisin" derim, o ayri konu.

sen yapma yasin, AIG ye satılan hisse 20M $ tutarındaydı ve evet bıraktığında borç 50 küsür milyon DOLAR seviyelerindeydi. daha sonra bu borcun yarısından fazlasını kapsayan vergi borçları affedildi, yani reelde 20-25M dolar borç ve bundan kat ve kat değerli bir kadro bıraktı kendinden sonraya.

ayrıca AIG ile yapılan sadece hisse satışı değil bir pazarlama ortaklığıydı, ama inan kıraç ve genel kurulun bu konuda eli kolu bağladılar 

buyur konuyla ilgili haber

http://arsiv.ntvmsnb.../news/42659.asp

bugün bir topçunun maliyetini borçlanarak sana 2 avrupa kupası kazandıran adamı, kendisinden sonra gelenler borcu neredeyse 10 katına çıkartıp bu başarının yanından geçemiyorken ekonomik yönden başarısız diye eleştiremezsin. hele ki önüne çıkartılan onca engel, kulübün içinden gelen onca baltalama çabası ortadayken.

#58 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 03:01 ÖS

AIG den hisseler alınırken ödenen para da 30M civarıydı, zannedersem uzlaşma için 9M tazminat ödemiştik.

o zamanı bu zamanı ortada abi işte. o dönem imza için emre 2M para istedi, 5 yıl 10M, bonservisle satsan emre 10M ederdi zaten, buyur işte bir topçunun maliyeti. o kadroyu adam gibi elden çıkartacam desen o borcu sıfırlar mıydın, rahat rahat sıfırlardın. demek ki aldığı ve bıraktığı arasında uçurum yok, aradaki sportif kazanımlarının hepsi de sürenin başarı hikayesi olarak tarihe geçer.

#59 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 04:10 ÖS

kimi kaçırdı süren, bir tek hakan şükür, başka ?

#60 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2013 - 04:25 ÖS

ben cansun seçildikten sonra gittiler diye hatırlıyorum, tamam abi sen haklısındır.

çöp bir kadroyu aldı davala, ünsal, capone, vedat, emre, suat, şaş, serkan, ergunlu kadro bıraktı. 

2 şer 3 er milyondan satsan borcun falan kalmazdı. adamın nereye yatırım yaptığı ortada, 3 tane sahtekar bırakıp gittikten sonra bile borcunu kapatabilirdin.

eğer senin dediğin gibiyse emre ve okandan 1 sene sonra gelen parayı da sürenin borcundan düşeceksin o zaman :)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye