İçeriğe git

Resim
* * * * - 6 oy

Ünal Aysal İSTİFA!

• Please log in to reply
568 replies to this topic

#561 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.018 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ocak 2018 - 12:38 ÖS

Birşeyi atlamayalım, FT Galatasaray'dan milli takımla 4 maçlık sözleşme yapması nedeniyle ayrılmadı... Galatasaray Spor Kulübü Başkanı'nın (yani "elemanı" olduğu kurumun tek yetkili temsilcisinin) aramalarına dönmemesi, çağrılmasına rağmen merkeze gitmemesi yüzünden kovuldu... 

Ünal Aysal ile Demirören'in söyledikleri arasında büyük fark var ve tam zıt kutuplarda...Demirören, isterseniz Ocak ayında tamamen alın dediğini iddia ederken Ünal Aysal ise Terim'i de şahit gösterdiği bir olay anlatıyor...

Ünal Aysal, Terim'le görüşmüş, Terim 4 maçlığına bana ihtiyaçları var demiş...Ünal Aysal uzun vadede iki takım çalıştırmasına karşıymış, hocam burada kalmak istiyor musun demiş o da evet diyerek cevabını vermiş...

Ünal Aysal, Terim'in de yanında olduğu telefon görüşmesinde Demirören'e ''hoca 4 maç para almadan yardımcı olacak size'' deyince Demirören öyle konuşmamıştık, cevabı veriyor, Aysal ''benimle mi öyle mi konuşmadınız ? '' diye sormuş Demirören'de ''hayır'' diyerek Terim'i işaret etmiş, ve ''unutalım o zaman bu işi'' diyor, Aysal'da ''hoca şu an yanımda'' diyerek cevap veriyor..

Ünal Aysal, Terim'e de ''bu işi temizledik'' demiş...

Aysal ''ben oradan ayrıldım tekneme gittim, tv'yi açıtım bir merasim var, Terim'de orada ve Terim dökümanlar nerede diye soruyor, bir kontratlar imzalanıyor, siz başkan olarak ne düşünürsünüz ? '' diyor...

Hocam sen avukatsın...Daha iyi yorumlarsın... Mesaja geri dönmemesine gerek yok...Başka bir yerle dökümanlar nerede deyip bir kontrat imzalayıp, bunun içeriğini kulübe vermemeniz bile kovulma sebebidir...Dolayısıyla iletişime geçme çabalarına dönme değil, bu hatıra kağıdını bir kontrat gibi alenen imzalayıp, içeriğini saklamak bağlı olduğunuz yere bildirmemek bile kovulma sebebidir diye düşünüyorum...

Ünal Aysal, 4 maç dışında izin vermeyip, konuyu kapatıp bir müddet sonra resmi merasimli bir kontrat imzalama görünce anladığım kadarıyla farklı bir durum olarak algıladı...Hemen akabinde basında da Terim 4 maçlığına değil 4 yıllığına o imzayı attı,anlaştı haberleri çıktı...Halbuki bir mukavele bile değilmiş o kağıt..

Yıldırım Demirören Aysal'a verdiği cevapta 4 maç konusunda Ünal Aysal, Terim'i tamamen bize vermeye niyetliydi diyor...Cevabın ilk maddesi bu...Öyle iddia ediyor...

Ancak 2.maddede çok aleni bir yalan göze çarpıyor

4 maçlık dönem için Fatih Terim ile fahri olarak anlaşma sağlandığı ve bunun da boş kağıda atılan sembolik imzalarla kamuoyuna duyurulduğu herkesin malumudur.

Demirören'in Aysal'a verdiği cevapta 2 numaralı madde de bu ifade var....

22 Ağustos 2013'de atılan o ilk imza sonrası kamuoyuna böyle bir açıklama yapılmamıştır...

Yapılan açıklama şudur....

Türk futbolunun çok önemli alt yapı sorunları var. Bu sorunları da çözebilecek tecrübeli, her zaman başarıya ulaşmış, başarıya ulaştığı halde halen başarıya aç ve hırslı bir hoca olarak Sayın Fatih Terim'i düşündük. Galatasaray Kulübü'nden de izin alarak Sayın Terim ile ilk görüşmemizi Salı günü yaptık. Yine Galatasaray Kulübü'nden izin alarak, bugün Hocamız ile 1 senelik mukavelemizi yapıyoruz.

Teriim, Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra 25 Eylül tarihinde Demirören ;

Federasyonumuz, Hoca ile bir anlaşma imzalamadı. Yapılan anlaşma iki sayfalık hatıra imzasıdır. Federasyonun Sayın Fatih Hoca ile bir imzası yoktur. Sadece hatıra imzamız vardır." diyerek kamuoyuna açıklamıştır...

Aysal, Terim'i de şahit gösterdiği bir telefon görüşmesiyle birlikte konunun kapandığını ama akabinderesmi bir imza merasimi görmekle şaşırdığını söylüyor...

Terim ise bu 4 maç mevzusunun nasıl geliştiği, ve boş bir kağıdı neden doluymuş gibi imzalayıp, neye imza atıp atmadığını 1 ay boyunca neden gizlediğini, ve iletişim kurmadığını açıklamadı....

''yönetim kurulu değişti, Mersin maçı sonrası kızıma küfredildi, bana eleman dendi '' gibi şeylerin de ötesinde bu durumu her şeyiyle açıklamalıydı...

İyi bir ivme yakalamışken vakti zamanında olan Galatasaray'a oldu...

Bundan sonra isterlerse gitsinler Taksim meydanında buluşup, birbirlerine girsinler ama Galatasaray üzerinden bir güç denemesi yapmasınlar...

''Galatasaray'ýn olduðu yerde her zaman umut vardýr" (Hagi)

#562 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ocak 2018 - 02:04 ÖS

Hukukta "hayatın olağan akışı" diye bir terim var... İddia ettiğiniz bir husus hayatın olağan akışına açıkça aykırı ise artık o konuda golü yemişsinizdir ve aksini ciddi delillerle ispatlamak zorunda kalacaksınızdır...

Ünal Aysal'ın o günkü veya bugünkü konuşmalarının hiçbiri tutarsız değil. Oturup arşiv tarayacak değilim ama "ne imzaladınız siz bir görelim bakalım" demişliğini; buna karşılık YD'nin "öyle her evrakı her isteyene gösterirsek, ühüüü işimiz zor.." diye yavşak yavşak sırıttığını biliyor muyuz? Biliyoruz...

Zaten o gün bu olanların makul, "hayatın olağan akışına uygun" açıklaması; tamamen ÜA'nın TV'de anlattığı söylenen şekilde olmasını gerektiriyor.. ÜA ancak konuyu kapattığını, hocasını 4 maçlığına kerhen vermekten de kurtulduğunu zannederken o imza golünü yerse çıkıp " ne imzaladınız lam siz?" diye sorar... Aksi saçma yani.. Eğer yine YD'nin dediği gibi hatıra defteri imzalanmışsa, evinden bile çıkmadan ceptelle resmini çeker instagrama koyar, kimse kimseyle yüz-yüze bile gelmeden konu kapanırdı... 

O yüzden kimse kimseyi kandırmasın; parator ya bu tarafta deniz bitti diye düşündüğünden, ya kendisine fazla değer verilmediğini düşündüğünden, ya yüksek egosuyla iki tarafta da başarılı olacağı yanılsamasına kapıldığından, ya da GS içerisinde mobbing'e uğradığını düşündüğünden vs.vs.vs.  gerekçesi ne olursa olsun o operasyonda Galatasaray'ı yakma ortaklığına elinde benzin bidonuyla koşarak katılmıştır

ÜA Galatasaray tarihinin en yüksek nakit sermaye girişini skim sokum transferlerle yok etmiştir ve borçların dramatik şekilde azaltılması (dolayısıyla bu sayede en azından 2010'lu yılların ve devamının sürdürülebilir bütçelerle yürümesi) yerine koğuş ağalığını tercih etmiştir. Bu bir gerçektir...

ÜA ülkeye ve hatta camiaya bile yabancı olduğundan, ekip kurma konusunda eski arkadaşlarının çokça güdümünde kalmıştır ve bunlar da esasen Dursun ile aynı tabana dayanan tiplerdir, bu da başka bir gerçektir..

ÜA'nın yapmak istediği pek çok şey evrensel değerlerle bakınca süperdir ancak TR gerçekleriyle burun üstü çakışacak kadar çelişmektedir-ki bu kadar ülke gerçeklerine yabancı birinin başkan olması apayrı bir tartışmadır... bu da diğer bir gerçektir..

Ama FT' nin ihaneti muhabbeti bambaşka bir gerçektir... Hiçbir getiri garantisi olmadan en değerli varlığımızın peşkeş çekilmesine izin veren genel kurulun kendi GYO'muza tarak kürek gerekçelerle karşı çıkıp başkanı küstürmüş olmasının başka bir gerçek olarak bir yanda durması gibi... 

BU arada cahillikten dolayı Ünal Aysal'ın hükümetle götgöte iş yürüttüğü kabulü üzerinden yorum yapagelen bir grup görüyorum sosyal medyada ve yer yer burada; onu da düzelteyim.. ÜA'nın atanmış federasyonlara ana avrat girişip, belki rahatça geziyi destekleyip Berkin'in cenazesine çelenk gönderebiliyor olmasının sebebi; 2010'lu yıllarda devlette hiçbir imzaya ihtiyaç duymaması çünkü burada çalışan santrallerinin tamamı zaten çoktan devreye girmişti veya girmek üzereydi, 4-5 yıldır da her ay paracıkları saymaktan başka iş yapmıyor Türkiye'de - ki o santrallere devlet tarafından yamuk yapılırsa, davaları da ICC tahkiminde görülüyor, güdümlü hakimler önünde değil.. otelleri de 5 yıldızlı otel işte amk, devlet istese ne yapacak kapsına kilit mi vuracak?

Neyse uzatmayalım... FT benim gözümde artık paratordur; ne zaman Galatasaray dışında bir seçeneği varken - ama bu seçenek BiH gibi gerçekçi olmayan mali tekliflerle gelen küçümen bir federasyon değil de etli butlu bir alternatif olacak - yüzü bize döner; o zaman eski terim midir değil midir tartışırız.. Şu an için gözümde Tudor'dan öte değildir ve bu şampiyon olsa da değişmez... Profesyonel bir eleman, parasını binbir değişik yoldan (bilet dergi forma şu bu) ödediğim, yılda 50 akşam beni entertain etmekle yükümlü bir eleman.. İşini adam gibi yapsın yeter... ÜA da gerek kendi yetersizlikleri ve motivasyonsuzluğu, gerekse paçasından çekenler (ile bunlara içeriden su taşıyanlar) sayesine olabileceği adam olamamış, artık mazide kalmış bir dede... Tavuk çiftliği kursunlar, ete para vermesinler.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#563 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.018 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ocak 2018 - 02:49 ÖS

Sedat Hocam;

Tff'nin genel sekreteri o ilk hatır imzası sonrası Biz Terim'le 4 maçlığına değil, 5 -10 seneliğine anlaştık dedi...

( O imza olayına gidiş hikayesini zaten Aysal'dan dinledik, normal bulmadığını söylüyor... )

Akabinde RTE ben 4 maçlğına değil uzun yıllar çalıştırmasını istiyorum dedi...

Galatasaray da Federasyon'dan sözleşmenin örneğini istiyor...

Ufuk Özerten de her isteyene sözleşme veremeyiz diyor...

Galatasaray yönetimi de bütün içeriğiyle birlikte sözleşmeyi istediğini, kimsenin bir başkasının hocasıyla gizli saklı bir anlaşma yapamayacağını, böyle cüretkar ifadeler de kullanamayacağını söylüyor...

Fatih Terim'de benim attığım imza öylesine bir hatır imzası, siz resmi bir merasim olduğuna bakmayın demiyor tamamen iletişimi kesiyor...

Bunun bir mukavele bile olmadığı ama öyle bir imaj çizildiği de Terim, Galatasaray'dan kovulduktan sonra açıklanıyor...

Bana göre bu bile kovulması için yeterli sebep...

Senin bahsettiğin sebepler dolayısıyla da yapılmış olsa, başka bir sebep de olsa....O konuda farklı düşünmüyoruz...Ünal Aysal kalesinde golü görmüş dahi olsa...

Burada Terim'in o süreci aynı Aysal gibi detaylandırarak anlatmaktan başka bir yolu yoktu...

Ünal Aysal o ilk imzaya giden süreci detaylıca anlatıyor, normalin dışında kendisi ve hatta Terim ve Demirören'le konuşmasının dışında geliştiğini söylüyor...Bu onun ifadesi...

Net olarak bildiğimiz, şahit olduğumuz ne var ? 

O sözleşme ile ilgili Terim, G.Saray'dan ayrılana dek yukarıda yazdığım süreçde yaşananlar, federasyonun söylemleri, gizli tutmalar ama geniş içerikli bir anlaşma imaları vb...Bu kesin ve net olarak bildiğimiz bir süreç...Bir örtüşme var gibi görünüyor açıkçası....Belli ki o anlaşmaya giden yolda bir şeyler yaşanmış, Aysal'ın dediğinin dışındaysa bunu Terim'in ifade etmesi gerek...

----------------------

Demirören ve Terim de Aysal'ı yalanlıyor ama özellikle Terim, 'şöyle şöyle oldu veya o olaylar şöyle gelişti.' demiyor...

--------------

İlk 2 yılı sonrası Ünal Aysal'da bahsettiğin sebeplerle Terim mevzusundan da ayrı olarak iyi bir yönetim sergilememiştir ona da şüphe yok...

#564 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.212 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ocak 2018 - 03:02 ÖS

Dursun Özbek yahut Ünal Aysal  için yaptıkları işleri dibine kadar eleştirelim, ama şahıslarıyla alakalı kelime oyunu içeren söylemleri artık silelim.

Hakaret olarak kabul edilir şu andan itibaren. Genellikle direkt olmadı diye ses çıkarılmadı Sonrasına hep bir adım atlayarak gitmesini istemiyoruz.

Saygı, hasmına dahi saygı... 

#565 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.018 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ocak 2018 - 03:37 ÖS

Fatih Terim ayrıldıktan sonra yabancı serbestliği konusunda kem küm etmeye başladı...Mersin maçında o topu yere vurmamalıydım dedi...

Ünal Aysal ama haklı ama haksız zamansız, yersiz ve karşısındakinden sonuç alamayacağı Galatasaray'ın zarar görebileceği işlere girebiliyor...

Adnan Polat, camiayı takımı düşünmeden rövanşist duygularla çok hareket etti...

Diğer mevzularından bağımsız Hakan Şükür için vakti zamanında Ersun Yanal'ın yaptıklarından sonra (Her şey senden sonra gelir) pankartı açıldı, öyle sahiplenildi ( oradaki her şey ile kastedilen Milli takım'dı ) 

Kendisi ise bir yıl daha oynatmadılar diye Trt'de iyi giden şeyleri bile eleştirdi, yıkıcı bir şekilde..Sms arşivlediğini söyledi...

Hasan Şaş, konuşursam insanlar Galatasaray'dan soğur dedi..Konuşmuş kadar oldu...

Çoğaltılabilir...Bu adamlar istemeyerek de olsa (belki de duygusal olarak ) Galatasaray menfaatlerine zarar verecek söylemlere ve eylemlere girdiler...

------------

Hagi: Gel dediler, geldi, git dediler gitti...Galatasaray kötü, ben burdayım dedi...Elindeki 2011 takımıyla Fb'ye yenildi diye ''Bu gece Florya'ya gelmesin.'' diyen Abdurrahim'e bile laf etmedi, bir kişi de çıkıp '' ya kardeşim heyecanlısın da sen kime bu gece Florya'ya gelme diyorsun ? '' diyemedi...

Takımı 2.sırada şampiyonluk mücadelesi veriyor ve kendisi hoca iken yönetimden biri ''bir daha bu kulüpten içeri Rumen giremez.'' dedi o ise yutkundu...Sezon sonu lig bitince sitem etti...

Faruk Süren: Eleştirileri, önerileri hep zamanında ve yapıcı idi...2000'de Terim'in kalmasını istiyordu, biraz sürpriz olmuştu gidişi ama bununla yatıp kalkmadı...Hem de Terim'in bazı oyuncuların sözleşmelerini gitmeden önce yeniletip o oyunculara ''bu sizlere burada son faydam'' demesine rağmen...

#566 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ocak 2018 - 03:45 ÖS

Dursun Özbek yahut Ünal Aysal  için yaptıkları işleri dibine kadar eleştirelim, ama şahıslarıyla alakalı kelime oyunu içeren söylemleri artık silelim.

Hakaret olarak kabul edilir şu andan itibaren. Genellikle direkt olmadı diye ses çıkarılmadı Sonrasına hep bir adım atlayarak gitmesini istemiyoruz.

Saygı, hasmına dahi saygı... 

Parator peki?

Ya da ben de Aysal için dede dedim, bunlar hakaret kısmına girer mi?

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#567 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.212 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ocak 2018 - 05:39 ÖS

Parator veya dede eleştiri olarak makul seviyedir. Karakter analizini yapmaya gerek yok kimsenin. Şahsi olarak aşağılayıcı ifade yazılmasını engelleyelim yeter.

#568 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.463 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ocak 2018 - 10:42 ÖÖ

end of the day , sezon başında şenol ile fiko nun yaptığını aysal ile terim yap-a-madı. olay bu kadar basit .

şahsi insiyatif sahib olsam Terimi bu takımın başına asla getirmezdim.bu olay sebebiyle de değil 2011 den buyada terimin saha içi melekelerindede bence ciddi düşüş var..

ancak bugün takımın başında..umarım başarılı olur ve yerine herkesin içine sinen bir halefi bırakarak gider.Aysal son çıkışı ise onun zayıf yanını ortaya koyuyor. Aidiyet hissi yok..

bu aidiyet çok yayılmacı bir his kısa sürede camiaya sirayet eder..Drogba Elmander Gomis gibi adamların neden sevildiğinin gizli anahtarı.İçinde oldukları koşula, her neyse %100 orada olmaya ve sonrasında da bu bağa saygılı olmaya çalışıyorlar.Aysal bence şu an kulübe bu saygıyı gösteremedi.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#569 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.454 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ocak 2018 - 06:22 ÖS

Makyajlı mehmet muahalefetin sahte okeyi . Bariz bir biçimde Aysal hazırlanıyor . Kim gelirse gelsin artık farketmez klüpteki liseli tahakkümü bir iki sene içinde yıkılacak . Yetti artık kendi aralarnda top çevirdikleri . Sanki Vatikan'a Papa seçiyorlar monşerler . 

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye