İçeriğe git

Resim
* - - - - 1 oy

Verilen verilmeyen cezalar...şikayetim var..

• Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2013 - 02:11 ÖS

Eminucf: Hakaret nedeniyle 1 hafta
Osvaldo: Hakaret nedeniyle 1 hafta
Allez: Kiþisel içerikli tartýþma çýkarma amaçlý diðer üyelere karþý atýlan çeþitli postlardan dolayý 1 hafta.
Bellrock: Kiþisel içerikli tartýþma çýkarma amaçlý diðer üyelere karþý atýlan çeþitli postlardan dolayý 1 hafta.
Onder RB: Kiþisel içerikli tartýþma çýkarma amaçlý diðer üyelere karþý atýlan çeþitli postlardan dolayý 1 hafta.
cevad prekazi: Kufur nedeniyle 1 hafta.

Verilen cezalarý sorgulamýyorum, kurallar açýk ve net. Ancak ceza alan bazý üyeler bu forumun önemli isimleri. Kural ihlali yine cezasýz kalmasýn ama 1 hafta çok gibime geliyor. 2-3 günlük cezalar yeterli olmaz mý? Tartýþtýðým, ayný fikirde olmadýðým üyeler de tabii ki buna dahil.

Ceza yönetmeliðini daha sonra tekrar gözden geçirebilirseniz iyi olur.

#2 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2013 - 02:48 ÖS

Cevap : Verilen cezalar Anlýyorum, hayýrlýsý olsun.

#3 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2013 - 11:15 ÖS

Cevap : Verilen cezalar Bence (kiþi farketmeksizin yazýyorum) ehliyetlerdeki ceza puaný gibi olmalý. Adam girecek ortalýðý karýþtýracak 1 hafta alacak. Dönecek 10 gün yazacak, bu sefer tahrik edecek 1 hafta ceza. Gene gelecek 10-15 gün huzuru kaçýracak, bu sefer ikili küfürleþmeye girecek 1 hafta daha. Bu böyle gidecek. Adam senede 10 ceza alacak birer haftalýk. O cezalarýn arasýnda yazdýðýnda da forumun tabir-i caizse içine sçacak. Oyuncuya-teknik adama-yöneticiye hakaret edecek, ikili tartýþmalara girecek, provokatörlük yapacak, laf sokacak, yeri gelecek küfürleþecek. Ama 1 haftasýný doldurup yine gelecek. Onun geliþinin yarattýðý ortam sebebiyle forumun düzgün üyelerinin sýtký sýyrýlacak. Kimi onunla kapýþtýðý için ceza alýp yazamayacak. Kimi aþkýný ýzdýrabýný çekip yavaþtan yazmamaya baþlayacak. Kimi katýlmayý düþünen düzgün muhtemel üyeler daha baþýnda "bu nasýl yer böyle" diye kafadan kapýdan dönecek. Buna bir son vermek lazým. Mesela son 1 yýlda alýnan cezalara bakalým. Genel bir fikir verir sanýrým. Cezalar katlanarak gidebilir. 1) 1 hafta 2) 2 hafta 3) 1 ay 4) 3ay 5)6 ay 6)Tümüyle ihraç gibi.(Mesela 2 senelik bir süre içerisinde. Veya tehdit etme, baþka üyeye ana avrat gitme gibi daha aðýr suçlarýn 2-3 tanesi ihraca yetecek. Buna bir karar verilmesi lazým. Sürekli 1 hafta yiyip dönüp bildiðini okuyanlar yüzünden forumu býrakan, sadece okuyup yazmayý býrakan, katýlým frekansýný minimuma indiren, ceza yiyen bir sürü üye biliyorum. Daha katýlmadan okuyup "bu ne be" deyip kafadan gelmeyen düzgün kiþiler olduðuna da eminim. Forum bozuk psikolojilere veya ergen hezeyanlarýna kurban edilmemeli. Çok daha sert yaptýrýmlar olmalý.

#4 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2013 - 04:28 ÖS

Cevap : Verilen cezalar ben ýsrarla daha kapsamlý bir ceza yöntemi istiyorum adam gelecek küfür edecek, tahrik edecek ben admine þikayet edip bekleyeceðim, biri görecek de o 1 hafta ceza alacak, yok beklemeyip sinirle ben de senin dersem ben de 1 hafta alacaðým. yahu kardeþim adam gelip provake ediyor tamam bana 1 hafta ver de onunla bana ayný cezayý verme, herif ortamýn içine ediyor ben buna sinirlendiðim için adamla ayný cezayý alýyorum, hiç bir adalet anlayýþýna uymuyor bu yöntem. adam ateþ edip içeri giriyor, ben de ateþ edince hukuk bile nefsi müdafa diyor anasýný satayým :)

#5 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.214 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2013 - 04:31 ÖS

Cevap : Verilen cezalar abi ne yapalým peki ? bazen konu öyle geliþiyor ki kimin ilk ne dediði belli deðil..Önce ima ile baþlamýþ sonra laf sokma sonra hakaret vs.. Ne hakertdir ne deðildir konusu bile tartýþýlýrken bizi çok daha zor duruma sokar bu..Ben cezalarýn sürelerinin çok uzaasý gerktiðini düþünüyorum..1 hafta umrunda deðil adamýn..

#6 Enjolras

Enjolras

Senior Member

• Members
  • 1.083 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2013 - 04:32 ÖS

Cevap : Verilen cezalar Forumun adalet çerçevesi belirliymiþ ya, sorgulayanýn dili yanýyormuþ. ONDER RB editle bence mesajýný, sorgulama falan noluyoruz. Allah çarpar maazallah.

#7 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Eylül 2013 - 04:37 ÖS

Cevap : Verilen cezalar cezasý açýldýktan sonra tutumunda herhangi bir deðiþiklik olmayan adamýn bu forumda ciddi ciddi kalýcý olmak istediðinden emin deðilim. terim-aysal olayýna benziyor biraz :)

#8 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Eylül 2013 - 05:42 ÖÖ

Cevap : Verilen cezalar Gecen gun ettigim kufurler nedeniyle olayla ilgisi bulunmayan 3. Kisilerden ve forum yonetiminden ozur diliyorum. Ayrica cezam hakettigimden az olmus soyleyeyim.

#9 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 08:06 ÖS

Miraçtan sonra Ferhat, işaret parmağını sallayarak seni gidi seni seni diyor hımmmmmmmm. Alenen isim vererek hedef alıyor, fırça atıyor, akıl veriyor, neden ?
Gün be gün kişiselleşen forumun, çoğunluğun tahakkümünün adminlerin ağzından direk vücut bulması için.
Yoksa, "Başkan osursa ne güzel osurdu diyecekler var" ifadesini bir kullanıcı yazabilir mi ? Yazamaz tabi ama olayı kişiselleştiren kişi benim !!!!
Malesef ferhatta kurmuş olduğu birebir ilişkileri korumak ve sağlamlaştırmak adına admin gücünü ötekileştirmek için kullanıyor. Yazık oldu. Arkadaşlarınızı/ tahakkümücü çoğunluğu korumak için, etik ve ahlaka sırtınıza dönmek foruma kaybettirdi.
Geçmişte, tarz-uslüp problemi kisvesi ile ötekileştirme methodu forum dışında bırakılmaya çalışılmıştım, olmadı. Benim üzerimden sözde üslup problemi yeni kurallarla çözüldü.adminler değişti vs. Şimdi görüyoruz ki üslup problemi değilmiş dert, şimdi asıl mesele karşımızda; içerik.

Babalar diyor ki seni samimi bulmuyorum, seni başkan konusunda gerçekçi bulmuyorum, yalakasın...... Eee..... yahu size ne , sana ne?
Sizin haddinizemi benim kime ne yalakalık yapacağıma karar vermek, beğenmediğin, zoruna giden nedir ? İkna edemediğin, seninle aynı şekle gelmeyen adama kimin haddine had bildirmek.
Kimseye hakaret etmiyorum, forum kurallarına azami uyuyorum, eeeee, sorun ? Samimiyet.

Biraz samimi olsanız, nameless ve giganın son 50 mesajına bakarsınız, ki bunlar azılı çilek komedyenleri, terim savunucuları,Oktay Mahmuti dostları Yani kısaca Derdi GS falan olmayan Ünal aysal düşmanları. sistematik olarak, ısrarla ve düzenli olarak her olayda başkanı suçlamak için foruma gelen kişiler, tırnak içinde samimiyet sınavında geçmiş insanlar.

Yahu, madem forumu okumuyor ve takip etmiyorsunuz, bunun farkında olup neden ahkam kesmekten, parmak sallamaktan kaçınmıyorsunuz.

Terim konusunda bütün forumu uyardım, tek başına kalsamda mücadele ettim, ya ne yapsaydım. Hakaret bile ettiniz, nerde adaletin olduğu yerde olan Fatih terim bugün. Başkan konusunda; kovsun terimi sırtımda taşırım diyen samimiyet testini geçmişler nerde bu forumda ?
Parti üyeriyle , Gs taraftarını nasıl bir zihniyet HULOGGG başlığı altında toplayabilir, garip ötesi. Tarafım ben kardeşim, göt kılığı ölçeğinde Galatasaraylıyım. kombinesini aldığım takımın başkanına hakaret etmek için force major beklerim, bu takım şikede yapsa desteklerim, seçilmiş başkana kızsamda bazen evet HULOGGG ölçeğinde desteklerim, hayatımın büyük bölümünü alan GSın başkanına karşı tarafım kardeşim. stadın ısıtıcıları çalışmamış diye buralara gelip nefret kusan adamlara pabuç bırakmam, maça giden bizler çalışmayan ısıtıcıya, kalabalığa, metrodaki rezalete , formanın rengine takılmıyoruz, maç önü kadroyu tartışıyoruz. Maç sonu donsakta Drogba ne vurdu be diyoruz. Bardağın dolu tarafını görüyoruz, klavyeden eleştirmiyoruz sadece, cefasınıda çekiyoruz. Takımın kurumsal kimliğini yerlere vurup, sadece yeşil sahayı alkışlamıyoruz.

Beğensemde beğenmesemde, başkanım Ünal aysaldır. Ölümüne ölümüne. Huloggsa HULOGGG.
Adam 9 tane transfer yapmış, çoğunluğuda başarılı, hepimizi gaza getirdi, havaya girdim fakat GS Forumunda tebrikler başkan yazmamıyorum, neden ? bazı arkadaşlar kendisini beğenmiyormuş. Yesinler sizin samimiyet testinizi.

Samimi olarak GS için GS'a çalışan herkese HULOGGGG. Üzgünüm size tavsiyem "ignore".
üslub-u beyan ayniyle insan.

#10 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 08:18 ÖS

Konu dışına daha fazla çıkmadan bu arkadaşta en son sözü söylemiş olsun,şu andan sonra asıl konu haricinde yazılacak mesaj silinecek tekrarında kullanıcı ceza alacaktır...sonrasında neden mesajım silindi diye sitem olmasın..

Anlayışına inandığım arkadaşlarıma ricadır...

raki3mzeson.jpg

#11 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.214 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 08:41 ÖS

Usül konusunda ben iyi niyetimle söyleyeceğimi söyledim..

esas konusunda;

Alıntı:

"Bu takım şike de yapsa desteklerim" 

başka bir konuyu tartışamayacağımız bir nokta konmuş..

benim için konu kapanmıştır..

Forum kuralları açık ikili tartışmaya yol açan küfür içersin içermesin kişiselleştirme barındıran mesajın sahibi bundan sonra ceza alacak..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#12 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 10:07 ÖS

İyi guzel adam gene laf cakmis biz susalim, cilek komedyeni ve terim savunucusu duyor utanmadan, ben Terim konusuda ne yazmisim okudugunu da anlamiyor, sen de Aysal Şaklabanisin desem ben mi ceza alacagim simdi, bu arkadasin cezasi nerde yahu???
  • M.Yasin Çakmak bunu beğendi
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#13 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 10:12 ÖS

Valla pes adam sallasın isim vererek biz susalım??Gecen sene Aykut hayranlıgı,Terim nefretinden Fener sevgisi yazdı,antuya cevirdi buraları..Electrogs'ye kadıkoye git igne yapsınlar dedi..Şike bile olsa desteklerim tarzı korku verici zaten,sabiha zihniyetiyle aynı seyi dusunmedigim icin daha mutluyuk su an..
  • Giga bunu beğendi
Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 10:14 ÖS

Tamam abicim siz allez, del piero ile takilin, benden bu kadar, wats up, twitter takip ederim istedigimi, kac kisi kacti bu adamin dokunulmazligi nerden geliyor, forumun icine etti, hadi selametle.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#15 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 10:33 ÖS

Forumdan gitmek bu adami sevindirmektir. Sevindirmeyin..
  • Namelessonegs bunu beğendi
10 HAGI

#16 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 10:36 ÖS

Valla tam AKP secmen profili.. Yolsuzluk yapsa da basbakana olumune destek ( sike yapsa da aysala destek), makarna, yesil kart, komur yardimi ( sneijder, drogba vb transferi), o hep magdur ( forumda butun adminler, eskiler bir olmus ona komplo kuruyor), dun basgana sallarken bugun en buyuk basganci ( bkz yigit bulut, nagehan alci vb turevleri..), yolsuzluk yapsalar da icraat yapiyor adamlar ( Aysal ahlaksiz ama sermayenin gucu 10 kaplan).. Ben hulooog mulooog demem ama cizilen portre bire bir uyuyor.

Sikeyi de savunurum kismi da mukemmel olmus ama..tam antu.com luk bir replik.
10 HAGI

#17 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 10:40 ÖS

Uzatmayalım dostlar, zor olsa da görmezden gelin. Troll'ü beslemeyin, azalarak bitsin..
Sebastien Deisler, Mario Basler, Andreas Herzog, Thomas Von Heesen, Pierre Littbarski, Stefan Effenberg, Christian Ziege ve Mazinho II

#18 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2014 - 10:59 ÖS

Boşu boşuna ceza aLacaksınız takımda havaya girmiş yarın es es maçı var az sakin...yarın konuşacak çok mevzu olacak...

2 li tartışma şeklinde hakarete varan söylemlerde muhakkak ceza gelecek...

Son uyarıdır...lütfen anlayış..

raki3mzeson.jpg

#19 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2014 - 12:47 ÖÖ

Yahu herkesten rica ediyorum; şu Terim veya Aysal konusunda laf geçirmelerin sonu gelsin artık arkadaş! Ceza versek kıyım olacak kimse kalmayacak. Vermesek kapışmalardan ötürü ortamın tadı kalmayacak. Ne olacak inceden laf giydirince, Terim-Aysal üzerinden laf çakınca, "haklıyım işte"yi kafalara vurunca? Kime ne faydası var? Sakin olmaktan, bazen görmezden gelmekten, uzatmamaktan zarar gelmez.

İyi bir adım atın bitsin abi bu kan davası. Bu kadar zor mu arkadaş "tamam yahu, kapışmaya değmez, öyle düşünüyorsan/ız fikrinize saygı duyarım." demek? Ben Terim başlığının şekli tartışmasında öyle dedim. Gocunayım mı bundan? Medeni şekilde tartışırım, olursa olur olmazsa olmaz. Galatasaray'ın anayasasını yazmıyoruz ya burada. Hakaret olmadığı sürece senin taraftarlığın sana, benim taraftarlığım bana. Bitti.

"Galatasaray'ın bu kahraman evlatları, 500 yıllık bu vatan topraklarını kurtarmak için şehid düştüler."

Ahmet Muhtar Bey, İdris Bey, Fuad Bey, Arif İsmail Bey, Ahmet Refik Bey, Cahid Bey, Cemil bey, Halid Fuat Bey, Muzaffer Bey, Vecdi Bey, Hasnun Galib Bey, Mehmet Ali Bey, Aziz Ulvi Bey, Agop Elmasyan Bey, İbrahim Orhan Bey, Said Fuad Bey, Neş'et Bey, Mehmet Refik Bey, Cevad Bey, Halet Bey, Memduh Bey, Hasib Bey, Celal İbrahim Bey, Ahmed Hamdi Bey, Mehmed Ali Bey, Sadi Bey, Fatin Bey.

"Ruhları şad olsun."

#20 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2014 - 02:03 ÖÖ

Uslubun önemi..

Bf49aQACUAAoSWB.jpg

Kral Yokken Soytarilar Cosar, Kral Yokken Efelenir Cakallar, Verilen Her Aranin Bir sonu Vardir, Kral Mekana Gelince KOPEKLER AYAGA KALKAR!!!!!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye