İçeriğe git

Resim
- - - - -

Beko Basketbol Ligi 2013-14

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Temmuz 2013 - 06:34 ÖS

Yeni sezonun açýlmasýna daha çok var, lakin transferler baþladý.. Fülker bayaðý bir coþtu, Obradoviç'e para zýçtýktan sonra, Bjelica, Kleiza ve Zoriç'le kesin anlaþtýklarý, Kalathes'e de müthiþ bir teklif yaptýklarý konuþulmakta. Bu sene iþler kolay olmayacak gibi.. Efes ise küçülüyor gibi. Vujacic, Farmar, Kerem, Ermal ve Sinan yolcu edilmiþ. Tutku Açýk, Scotty Hopson ve Vasileiadis'i aldýlar. Savanoviç ve Baraç kalacak sanýrým. Huertel'i almaya çalýþýyorlar..

#2 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Temmuz 2013 - 04:13 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 efes planinici almýþ iyi transfer. yalnýz fener icin simdi de calathes diyorlar, oyun kurucu olarak da bu herifi alýrlarsi biz kapatalým dükkaný. Ýzzetle melihi de bitirmiþler, barýþ emir ömer oguz ve bogdanovic de duruyor. widmar büyük ihtimal onlarda olur. gordonlarla jawailerle falan o kadronun önünde durulmaz, periþan oluruz.

#3 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Temmuz 2013 - 09:41 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 Valla kimi aldiklari cokonemli degil. Obradovic i alarak seneye sampiyonlugu garantilediler bence. Maddi sikinti falan olup ta takim dagilmaz ise seneye sampiyonluklari garanti gibi.. Obradovic ile kafadan 2-0 onde basliyorlar. Transferde bile Obradovicin etkisi buyuk. O olmasa bu sayilan adamlari mumkun degil getiremezlerdi.

#4 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Temmuz 2013 - 10:28 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14

Obradovic i alarak seneye sampiyonlugu garantilediler bence.

abi ver geçen seneki kadroyu obradovice yine siler süpürürüz, ruhsuzlar ordusuydu herifler. ama bu transferlerle final four çýkartmazlarsa ayýptýr.

#5 tilmaz

tilmaz

Senior Member

• Members
  • 1.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Temmuz 2013 - 10:47 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 kleiza için senelik 3.3 milyon euro diyorlar... Basketbol için inanýlmaz bir ücret. Teodosic ismi bile dönmeye baþlamýþ. Direk euro league için kasýyor adamlar

#6 barT

barT

Junior Member

• Members
  • 1.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2013 - 01:59 ÖÖ

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 Teodosic bitmis. Herifler dream team oldu.

#7 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2013 - 07:26 ÖÖ

abi ver geçen seneki kadroyu obradovice yine siler süpürürüz, ruhsuzlar ordusuydu herifler. ama bu transferlerle final four çýkartmazlarsa ayýptýr.

Valla obradovic gecen seneki kadroyu kurmazdi zatn. Ha eline verseler bence onu da sampiyon yapardi. Gecen seneki kadrolari da hic kucumsenecek bir kadro degil. Bu arada teodosic i almislar galiba.. Bu kadar yildizi bir arada oynatmak o kadar kolay olmayacak. Bu adamlarin hepsi hucumda eline top isteyen adamlar.

#8 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.102 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2013 - 12:27 ÖS

kleiza için senelik 3.3 milyon euro diyorlar

senelik 1,6 2 senelik toplam maliyeti o.

#9 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2013 - 12:35 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 Fener'in hedefi Avrupa sampiyonlugu,cok net..Lig icin zor cekisiriz gibi de, Euroleague'de elenmeleri icin dua edecegiz artýk..

#10 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2013 - 11:45 ÖS

gordonlarla jawailerle falan o kadronun önünde durulmaz, periþan oluruz.

Jawailer ile derken :) Valla Jawai'nin tek rakibi kendisi olur bu ligde(sakatlýk durumunu kastediyorum). Bu sene ligi domine eder Jawai. Bence Kleiza ve Planinic kadar önemli transfer.

Ülker Vidmar'ý býrakacakmýþ. Çok para istemiyorsa 6. yabancý olarak isterim doðrusu. Gelsin bizde faul atamasýn :)

Calathes, Memphis'e gidecek herhalde. Geçen hafta bunun haklarýný aldýlar Dallas'dan. Süs olsun diye deðildir diye düþünüyorum. Teodosic'e de teklif götürmüþ Memphis ama bunlar reddetmiþ, ben CSKA'da kalýp, EL'i kazanacaðým demiþ(yoksa para ile alakasý yok yani! ne kadar yersen artýk :)). CSKA bunu kadroda düþünmez ise baþka alternatiflere bakacaklarmýþ. O da Ülker ve Barça oluyor herhalde. Yarýn belli olacakmýþ. Bakacaðýz artýk...

Ülker bunu alýp, Sato'yu da sallarsa, arka alanda dede Ömer dýþýnda savunmacýsý kalmýyor bunlarýn. Gordon ile de hayli hayli sallarýz burayý yani sen merak etme abi :)

Jawai sallar bu ligi, þimdiden hazýrlayýn bence kendinizi.

#11 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 12:14 ÖÖ

Jawai sallar bu ligi, þimdiden hazýrlayýn bence kendinizi.

Ben pek anlamýyorum basketten abi prof. anlamda fakat cok agýr diyolar kendisine, donuslerde gecikiyor vs..Onunla ilgili ne dersin?

#12 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 09:35 ÖÖ

Ülker Vidmar'ý býrakacakmýþ.

vidmar da devþirildi diye biliyorum, 2 devþirmeye izin verilmiþken bence býrakmaz fener onu, ama öyle bir hata yaparsa bence de gelsin bizde faul kaçýrsýn. :) geçen sene sonunda emiri býrakacaklar gibi bir rivayet vardý, asýl o iþ olsa çok güzel olurdu da obradovic çakalý býrakýr mý emiri.

abi n'dongdan çok umutluydum yüzümü kara çýkarmadý da jawai konusunda senin gibi düþünmüyorum. o vücuda göre hareketli olmasýna raðmen yine de bizim sisteme ters gelecek gibi geliyor.

benim asýl sýkýntým yerli rotasyonu yine, geçen sene barýþla ilkaný, bu sene izzetle melihi alarak iyi iþ yapýyorlar. tabi milli takýmýn baþýndaki onun bunun evlatlarýnýn beyin yýkamalarý da devam ediyor. melihi yine tanjevic ayartmýþ, kesin izzete de bulaþmýþtýr. biz yerli diye mutlunun peþinden koþuyoruz, kim nasýl keþfetmiþ neyini görmüþ meçhul.

adamlarýn görünen kadrosu

teodosic-barýþ-maxim-bo-ömer-melih-bogdanovic-emir-izzet-kleiza-blejica-ilkan-oðuz-kaya-zoric-vidmar

bizim kadro

arrayo-ender-engin-göksenin-sinan-gordon-henry-manu-cenk-dudley-furkan(kalýrsa)-erceg-jawai-sertaç

valla bence henry muhteþem dönmediði sürece çok aðýr basar o taraf. izzeti koparabilsek en azýndan yerli rotasyonunda yine kayaya falan kalýp sýkýntýya düþebilirler, biz de eksik bölgeye önemli takviye yapmýþ oluruz.

#13 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 12:31 ÖS

Ben pek anlamýyorum basketten abi prof. anlamda fakat cok agýr diyolar kendisine, donuslerde gecikiyor vs..Onunla ilgili ne dersin?

Engincim, Jawai kendi kalýbý oyuncular üzerinde, bu kadar atletik meziyetlere sahip iki oyuncudan biridir. Diðeride bizim eski Celticli, þimdilerde Orlando'da cirit atan, KG'nin zamanýnda aðlattýðý Glen 'Big Baby' Davis'dir. Yani görüp görebileceðin en hýzlý koca götlü arkadaþtýr. Lakin bunu gidip, atletik bir dört numaranýn hýzý ile karþýlaþtýmayacaksýn tabii. Her oyuncuyu kendi sýnýfýnda deðerlendirmek, o sýnýftaki benzerleri ile mukayese etmek gerekir.

Jawai'nin spinleri de onun alçak postta en büyük silahlarýndan biridir, koca poposu ile beraber; eðer dönüþ diye bunu kastediyorsan. Yok geçiþ hücumlarýnda geriye koþmasý ise dediðin, böyle bir oyuncudan o beklenmez zaten. Ama geçiþ hücumlarýnda trailer olarak öküz gibi gelip, potaya topu gömer mi? Dibine kadar gömer. Bu tür adamlarý beslersen, kullanabilirsen, büyük silah olurlar. Bence bizim koç da, Jawai'yi gayet güzel kullanýr.

Jawai'nin sorunun sakatlýklarý(zaten bu sakatlýklarý olmasa idi NBA'de rahat starter olabilecek seviyeye gelirdi, lakin o tempoyu kaldýrmasý mümkün deðil bunun vücudunun artýk) ve bu sebeple geliþiminin devamlý sekteye uðramasý ve kondüsyon ve dayanýklýlýk konusunda onu geriye atmasý.

Ben bizim GM Danny Ainge'in zamanýnda bunu izlemek için Avustralya'ya gittiðini hatýrlarým. Perk'in hýzlýsýný bulduk falan diye bir heyecan da yapmýþlýðýmýz var idi o vakitler. Nerden nereye :)

#14 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 12:53 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 Jawai sahada kalabildiði sürece faydalý olur, ama o da iþin hücum kýsmýnda.. Savunmada ikili oyunlarda çok zorlanýr bir adam. Diðer tarafý, vücudu sebebiyle sahada kalma süresi kýsýtlý, ayný Sofo gibi. Sahada 20 dakika kalabilse bizim için iyidir.

#15 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 01:19 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 Ýkili oyun savunmasý benzer tipte oyuncularýn en zayýf karný zaten her daim. Lakin bu tip oyuncular içinde en iyisi yine Jawai bence. En sýkýntýlý durum olarak switch yaptýðýmýzý baz alalým(devrilenleri kovalar zaten). Semih-Barac ve Zoric-Oðuz ikililerinin hepsinden daha baþarýlý olur. Zaten bire birde döver bunlarý, kýç atar hepsine! Öte yandan Beþiktaþ'ýn aldýðý Iverson çok iyi savunmacý özellikle P'N R'de. 7.0 lýk bir oyuncu ama çok iyi atlet. Çaylaktýr, uyum sorunu olur mu bilemem ama bu sene ligin en iyi pota altý savunucusu olur; Vidmar'dan sonra faul atýþlarýda MJ kývamýnda gelir Beþiktaþ seyircisine :) . Bir Celticsli olarak EL'de oynayan bir takýma gitmesini tercih ederdim gerçi. Doðru kullanýrsak 20 dakikalý Jawai bize yeter zeten. Yine de, Domercant'ý yollayýp, altýncý yabancý olarak Vidmar'ý almak lazým dediðim gibi. Furkan'ý dört numara savunmasýnda da rahat rahat kullanýrýz o vakit.

#16 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 01:37 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 Eyvallah sagolasýn abi..Yanlýz Domercant mukemmel oyuncu gibi geldi bana,onu kaybetmek risk degil mi? Sakatlýklarý ne alemde bilemiyoruz tabi..Jawai,N'dong'un yerine gibi mi dusunuldu?

#17 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 04:38 ÖS

Yine de, Domercant'ý yollayýp

hah yine çýktýn 15 gün tartýþýlacak fitneyi attýn ortaya :)

yapma abi henry bu takýmdan son yollanacak adam, el de manu ve cenkin þutuyla sana maç vermezler. ayrýca vidmarýn türk oynama iþi doðruymuþ zannedersem, yani fener öküzlük yapýp vidmarý býraksa bile senin henryi yollamana gerek yok.

#18 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2013 - 06:11 ÖS

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 FB bu hocayla bu kadroyla TR sampiyonu olamaz ise bi siktirsin gitsin. O subeyi de kapasinl :)

#19 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2013 - 10:39 ÖS

Ýki alt baþlýkta þu þekilde açýklamýþtým Domercant konusunu kendi aklýmca. Okumuyor musunuz diye atarlarým hem Önder Abimi hem Engin'i :)

Galatasaray'ýn Erceg ile falan uðraþacaðýna, gidip Kenan Sipahi (bir senedir kýçýmýzý yýrtýyoruz burada) ve Ýzzet veya Orhan'dan(baþka takýma gitmedi ise) birini hatta mümkünse ikisini birden almasý lazým.

Engin ve Domercant ile yollarý ayýrmak lazým. Ha geldiler ha gelecekler; bunlar yaþ iþler. Hem sakatlýk geçmiþleri hem de yaþlarý, üst düzey mücadelede saðlýklý kalmalarýný mümkün kýlmaz. Daha düþük seviyede mücadele edecek kulüplerde spor hayatlarýna devam etmeleri uygun olur artýk. Engin'in gelecek sene olan alacaklarýný da bize öderiz, Kenan'a karþý Tofaþ'a yollarýz bonservisi ile, üstüne biraz da birþeyler veririz gerekirse. Domercant patladý artýk. O'na yapacak birþey yok. Can'ý da kiralýk vermek uygun olur. Ender'in de yýllarý azalýyor, yavaþ yavaþ hazýrlansýn O da. Hoþ Ender'in bu seneki performansý olmasa ben direk kesirdim O'nu ama, kalsýn bakalým bir sene daha :)

Arroyo/Ender/Kenan
Gordon/Sinan/Göksenin
Marco/Cenk/Orhan
Macvan/Ersin/Ýzzet
Jawai/Furkan/Mutlu

Furkan ve Ýzzet NBA yaparsa, Sertaç ve Orhan devam eder. Kenan yaparsa Can ve (Galatasaray'ýn beceriksiz yöneticileri bir iþ becerebilirlerse) Nikolov yerli açýðýný kapar. Ýlkan zaten kaçtý. Ýlla bir eksik kalýrsa Samet duruma göre düþünülebilir. Göksenin zaten bizde...

Domercant'i seviyorum ama Galatasaray'ý daha çok. Zaten paþa paþa, parasýný ödeyeceðiz. Lakin ben bu riske girmek istemiyorum bu yaþta iki kere üst üste diz sakatlýðý geçiren bir oyuncu iyi þekilde döner mi? Herþey mümkün. Ama bu çok küçük bir ihtimal. Normal senaryoyu söyliyeyim ben size;

Büyük ihtimal bir diz diðerinden zayýf kaldýðý için bu sürede, o bacakta fire verir kýsa sürede. Oyuncu normal aktivitelerini yapamaz, ani hareketlerden, mücadeleden kaçar. Bu yüzden savunmasý düþer, penetresi kalmaz, perdeden çýkýp gelen sabit þutöre döner. Bu kadar süre uzak kaldýðý için þutunun istikrarý olmaz. Süresi azalýnca ritm de bulamamaya baþlar vs. diye uzayýp gider. Mesela Michael Redd desem? Daha kötüleri de var da, bu dönebilenlerden olduðu için söylüyorum.

Diðer ihtimalde eski bildiðimiz Domercant olmasý. Tadýndan yenmez. Ama biz bu takýmla o riske girmemeliyiz. Bu benim görüþüm tabii...

Ben onun yerinde olsam; mümkünse bir kulvarda mücadele eden, hedefi daha düþük bir takýmda kariyerime devam ederim. Ama inþallah baþarýr eskisi gibi dönmeyi tabii...

#20 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2013 - 07:10 ÖÖ

Cevap : Beko Basketbol Ligi 2013-14 atlamýþým abicim kusura bakma, atarlanmakta haklýsýn. söylediklerin doðru tabi, ben de domercantýn muhteþem dönmediði taktide diye bir þerh koydum zaten. ama sen domercantýn yerine pivottan yana kullanýyorsun abi 6. yabancý tercihini. bana de ki teodosici alsýnlar yerine tamam diyeyim, ama net bir þutör olmadan, arrayonun 3-5 dakikalýk parlamalarýnýn eline bakarak 1 sene sadece içerden oynayarak geçmez abi. bir sürü maçta o sadece perdeden çýkýp þutu sokacak adamý mumla ararýz sonra

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye