İçeriğe git

Resim
* * * - - 1 oy

NFL 2013 Sezonu

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2013 - 02:19 ÖÖ

Cevap : NFL 2013 Sezonu Bu ligin hala en iyi 2 oyuncusu...Brady ve Manning....nadal ve federer gibiler

#22 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2013 - 04:44 ÖS

Cevap : NFL 2013 Sezonu Brady, Manning bir tarafa da dün(bize göre bugün) Wilfork sakatlandý ki, zaten Galatasaray'ýn durumu yüzünden asabýmýz bozuk, inanýlmaz üzdü beni. Yazýlarýmdan anlaþýlacaðý gibi benim has adamým idi bu tombiþ(belki bu yüzdendir :) göbek kardeþliði bizimki :)). Sakalýk bu sporun en önemli parçasý tabii. Kamuran’dan sonra bir yazý yazacaktým NYG üzerin ki onlarda çok çekiyor bu vakit. Aslýnda her sporun içinde ama özellikle bu sporun içinde en acý gerçek -sakatlýk- olduðu için buna yýllar içinde kendimi alýþtýrdýðýmdan, bahane olarak öne sürmem hiçbir vakit ama Wilfork Reis sakatlanmasý bundan öte, kiþisel zevkimiz, eðlencemiz için büyük kayýp oldu. Ray daha iyi bilir Suggs dönmüþtü benzer bir sakatlýktan galiba ama bu adam 325 lb, yaþý gelmiþ artýk. Bilemiyorum yani. Ýþin teknik kaybý zaten büyük daha sonra bir þeyler yazarým bunun hakkýnda ama esas diðer kaybý inanýlmaz büyük. Ýnþallah dönebilir tekrar arenaya. Çok üzüldüm, çok...

#23 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2013 - 04:26 ÖÖ

Cevap : NFL 2013 Sezonu evet artik wilforkun donmesi imkansiza yakin. Bende cok uzuldum cunku hem cok yetenekli, hemde centilmen bir oyuncu...bu karakterde cok az adam var NFLde...gecmis olsun kendisine ama patriots cok ilginc bir takim.... welker ayrildi, hernandez hapise girdi, gronkowski sakat, amendola sakat, woodhead satildi, vereen kac haftadir yok ama takim 4-0....Arti ligin en zor 2-3 deplasmanindan birinden galip geldiler...bunu yapacak baska bir hoca ve quarterback gosterebilirmisiniz? Bu kadar az bilinen oyuncularlarla 4-0 yapmalari muthis otesi bir olay. Thompkins gibi adi hic duymadigimiz bir adam, dun gece ligin en iyi receiver ikilisiden (roddy white ve julio jones) daha basarili oynadi. Arti bolden/blount/ridley uclusu, kosulariyla, Bradye rahat nefes aldirtti. Bide savunmada Talib denen ########, jarod mayo denen tank, chandler jones ve nikovich denen bulldozerler rakip hucumu fena rahatsiz etti. Ama wilforku ararlar, o kesin. Bir kac haftaya kadar amendola, gronk ve vereen donuyor takima...ne olur bilmem... ama gorunen o ki, sezon sonuna kadar en fazla gelismeye ve ilerlemeye musait olan takim Patriotsdir

#24 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2013 - 12:26 ÖÖ

Cevap : NFL 2013 Sezonu Ohaaaaaaaaa Cowboys maçýnda 3. çeyrek 4 TD pass 1 TD koþusu yaptý þu an. Daha ne yapar bilemiyorum. Aþtý kendini hayvan Manning...

#25 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2013 - 01:29 ÖÖ

Cevap : NFL 2013 Sezonu Cowboys - Broncos maçý efsane oluyor þu an.

#26 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2013 - 01:40 ÖÖ

Cevap : NFL 2013 Sezonu Broncos son saniye FG ile kazandý. Muhteþem maçtý...

#27 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ekim 2013 - 03:06 ÖÖ

Cevap : NFL 2013 Sezonu Etkisinden yeni yeni kurtulmaya baþladýðým, kanýmca bu sezonun kurtaracak en önemli galibiyeti aldýk biraz önce. Kalbim hala küt küt atýyor. Yaþanacak ne varsa hepsini yaþadýk bu gece. Bütün hafta, hemen tüm otoritelerin devamlý Saint’si pohpohlamasý, sanki Çemiþkezek spor ile maça çýkýyormuþ gibi, galib ilan etmeleri zaten beni sinir etmiþti. Açýkçasý takýmdan buna bir tepki de bekliyordum bu maçta. Nitekim maça çok iyi baþladýk. Bu sezona bir türlü girmeyi baþaramamýþ Ridley ve geçen senenin kayýp kicker-ý Gostkowski Reis(bu sene þov yapýyor þu ana kadar) maçý direk ele aldýk ilk yarý. Bradley-Dobson ikilisi ile oyuna hükmettik. Hooman abi’de ekstra eforu ile hayli yardýmcý oldu. Bu sezonun Wilfork’u kaybetmemize raðmen bence hala ligin en iyi defansýna sahip olmamýz da ayrý bir artý tabii(sezon öncesi ben bu konuda hayli iddialýydým biliyorsunuz). Þu an piyasadaki en iyi cornerback mi bilmiyorum ama en formda cornerback olduðu kesin olan Talib, herkes tarafýndan kabul gördüðü üzere ligin en önemli hücum silahý olan Graham’i(Gronk gelinceye kadar bence de öyle) sahadan sildi adeta. Sözün özü her þey yolundaydý ve bütün hafta Pats hakkýnda hayli saygýsýz tavýrda bulunan medya þoparlarýna gereken cevabý veriyorduk. Lakin geldi mi üst üste gelir. Önce Connolly, arkadan Talib, Amendola ve Mayo Reis birer birer sakatlandý. Takým moral olarak bir andan dibe vurdu. Müthiþ QB’si ve sayýsýz etkili silahlarý ile Saint tüm kontrolü ele geçirdi. Talib’in çýkmasý sonucu geçen sezon FS’ye kaydýrarak sezonu kurtardýðýmýz bence þu an Brady’den sonra takýmýn eksiði doldurulamayacak tek oyuncusu McCourty’yi tekrar Graham tarafýna alýnca, gayet iyi bir SS olmasýna karþýn benim gördüðü en kötü FS’lerden biri olan Gregory(bu konu ilginç zira bir SS’nin FS olarak bu kadar zayýf kalmasý çok nadir bir durumdur ama sýfýr iç güdü ile bu konuda eþsiz), FS pozisyonuna geçince aslýnda geçen sene sezon baþý pek çok defa gördüðümüz þeyin yani rakibin big play’inin geleceðini biliyorduk ve nitekim süper adam Brees hançeri sapladý. Bu da yetmezmiþ gibi daha 3 dakikaya yakýn bir zaman varken, mola haklarýmýzda yerinde duruyorken, Belichick saçma sapan bir karar ile kendi alanýmýzdan dördüncü hakký oynatarak rakibe bir FG hediye etmez mi! Gördüðümüze inanamadýk. Bir FG ile alabileceðimiz maç için artýk TD gerekliydi ve son darbe de Brady’den geldi. Hiç gereði yokken attýðý saçma saðan bir top ile gelen interception ile maç elimizden gitti(o an en azýndan kafamýzdan bunlar geçiyordu). Netice taraftarsýn. O an ne geçmiþi düþünüyorsun ne baþka bir þeyi. Tüm benliðinde yoðun bir acý, peþinden gelen öfke. Evde nasýl saydýrdýðýmý bir ben bilirim bir de kardeþim. Ne üç þampiyonluk almýþ efsane QB kaldý ne Vegas direklerine týrmanmaktan top oynamayý unutan Gronk. Elbette Belichick. Öfkeden kime ne dediðimi bile hatýrlamýyorum. Gel gör ki, þiþmen kadýn henüz þarkýsýný söylememiþ meðersem. Sonrasý… Sonrasý bir rüyaydý. Hiç uyunmak istemediðiniz türden. Neden Brady, Brady idi; konusu da buydu. Sonrasý anlatýlmaz zaten. Sonrasý yaþanýr. Ve bunu yaþadýðým için fena halde mutluyum. Son bir teþekkür de, bütün maç dökülürken, Talib çýktýktan sonra ayaða kalkan ve önce bir interception arkasýndan da gol çizgisinde Graham’ýn elindeki topu çalan Arrington ve sackleri ile çýlgýn atan yükselen yýldýzýmýz Jones'a. Aslansýnýz be! Brady büyüksün. Anlatýlmazsýn, yaþanýrsýn….

#28 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ekim 2013 - 12:55 ÖS

Cevap : NFL 2013 Sezonu Sezonun en zevkli maciydi, inanilmaz bir finis gorduk. Brady kadar kazanmak isteyen topcu gormedim. Savunmalari cok iyi ama hucumde siradan oyunculara Brady yine destan yaziyor...ne heyecan yasadik be :)

#29 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.239 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2013 - 01:22 ÖS

Haydi bastır şanlı Seahawks,Seahawks,Seahawks :) (Tampa dan ümidi kestik ya artık Seahawks destekçisiyim bu sezon)

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#30 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2013 - 09:26 ÖS

Abi bu hayvan kim? Saint Louis Rams te oynuyor şu an. Colt's maçında ortalığın a.m.k gazetesi yani. Hayvan. 

TT Arena Delisi

#31 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2013 - 03:29 ÖS

Ilk yari sonucu manningli broncos 24-0
Mac sonu bradyli patriots 34-31

Ne macti yahu...bu mac yillar konusulur...wow!!!
ONLY LOVE GS1905

#32 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2013 - 12:39 ÖÖ

Evde yeğen olunca maç aklıma bile gelmedi. Efsane maç olmuş harbiden... 

TT Arena Delisi

#33 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Aralık 2013 - 09:01 ÖS

Ibo bu gece Seattle-New Orleans maci var...ki bence iki takim son 4e kalacak...tavsiye ederim
ONLY LOVE GS1905

#34 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Aralık 2013 - 11:34 ÖS

Patriots bu akşam mucizeyi başarmak üzere... 

TT Arena Delisi

#35 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Aralık 2013 - 11:38 ÖS

Oh my godnesss !!! Muhtşemmmmmmm muhteşemmmmmmmmmm Brady !!!! PAtriots mucizeyi başardı. Bulun izleyin :)

TT Arena Delisi

#36 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2013 - 12:13 ÖÖ

Gercekten super bir macti ....ve pats her mac geriden gelmeye basariyor...umarim Gronk iyidir
ONLY LOVE GS1905

#37 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2013 - 12:33 ÖÖ

Abi adamlar en son 10 sene önce yaptıkları şeyi yapmışlar. Kıt ingilizcemle bunu anladım. Terimleri de tam bilmiyorum ama açtığımda son 3 dk kalmıştı ve şahit olduklarım inanılmaz. Amerikan futbolu hiçbir spora benzemiyor cidden. 

TT Arena Delisi

#38 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2013 - 12:44 ÖÖ

Aynen cok heyecanli bir spor...her an hersey olabilen bir spor...bu sezon ki yarisda inanilmaz...

Son 3-4 haftadir patriots hep baya geriden gelip maci cevirdi...cok ilginc
ONLY LOVE GS1905

#39 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2013 - 07:10 ÖÖ

Gronk galiba sezonu kapatti...artik Pats birsey yapamaz cunku Bradyin etrafinda adam kalmadi...finalin adi simdi broncos-seattle...
ONLY LOVE GS1905

#40 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2013 - 11:20 ÖS

Gronkowski mi? O öküz sakatlandıysa dediğin doğru. Patts duraksar bundan sonra. 

TT Arena Delisi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye