İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

Scouting/Oyuncu İzleme/Oyuncu Önerileri

• Please log in to reply
265 replies to this topic

#41 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:14 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Yanlýyorsam düzeltin,aslýnda scout A takýma yapýlmaz..A2 yada U17 /U12 seviyesinde yapýlýr.Yani 10-14 yaþ aralýðýndaki potansiyelleri altyapýya alýrsýn..Transfer sezonunda yaþý 24 ü geçmiþ adam bulmak izleme komitesinin iþi olmalý..Bütçesi 100 milyonluk takýma ya tutarsa hesabý adam alýnmaz..Kimin a takýma çýkacaðý A2 den belirlenmiþ olmalý..Manu da 18 adet teknik adam var Sir hariç..Bir Fatih Terim bir Müfit ile olmaz..Transfer ne idüðü belli adamý alarak yapýlmalý..Scoutu ucuza adam bul kabilinden yapýyorsan Barusso seviyesinde kalýrsýn..Sen Gençlerbirliði Antep deðilsin, her sene CL hedefin var..Antep 10 adam alýr 8 i bozuk çýkar bir Tabata yakalar vay be dersin..GS bunu kaldýrmaz..Herkes Cavcavý övüyor, alýpda salladýklarýný bir saysak buradan Ankaraya yol olur.. Galatasaray tarihinin en ucuz verimli transferleri Zeytinburnundan 12 yaþýnda , Trabzondan 13 yaþýnda yapýldý..

#42 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:19 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Adamýn tipine bakarak yorum yapmak da anca bizim gibi ulkelerde var..Adamýn tipi Arsene Wenger'e mi benzemeli yani basarýlý olmasý icin? :)..FM oynamasý mý?Bunlar nereden cýkýyor..Diyelim oynuyor, Lucescu da oynuyor..Kotu hoca o zaman..Boyle gereksiz ayrýntýlarda bogulmayalým..Artýk global bir dunyada yasýyoruz,teknoloji ile takipteyiz..Sonucta bu adam Terim'e ve yonetime baglý calýsacak..Adam gidip Lukunku,Amrabat,Iorfa onerirse,zaten yollarlar..

#43 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:21 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Engini tipini filan geç CV si nedir abi Allah aþkýna çok merak ediyorum bu adamýn CV si nedir bu camianýn scoutunun baþýna geçiyor?Spor yorumculuðundan spor yazarlýðýndan baþka hangi büyük yada küçük kulübün scoutunu yönetmiþ..Sekreter alsan tecrübe sorarsýn, tecrübesi nedir?

#44 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:23 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Scout'un basýna gecmesini oturur tartýsýrýz ama futbolcu bilgisinin ve ligleri iyi takip etmesi bence onemli..Sonucta o ligi takip etmeyip, tek bildigi futbolcu Lualua olan Metin Yýldýz'ýn gelmesindense,boyle adamlar gorev alsýnlar.. Arsenal'in 4 tane scout'u FM oyunu editoru..Everton'da yeni 2 tane boyle scout aldý FM'den..Biraz isler degisti artýk..Bu adamý basa getiren Fatih hocaymýs..Bir bildigi vardýr diye umuyorum..Demek ki asýl sef fatih hoca olacak orada da, Emre de altýnda calýsýp,database feedback'i yonlendirmesi yapacak..Zaten hocanýn oldugu yerde departman basý olmaz :)

#45 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:25 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme FM filan umrumda deðil adamý bulsun isterse soliter den bulsun..ben mevkiye verilen deðeri önemsiyorum..Bir adam bu kulüpde nasýl iþe alýnýr onu merak ediyorum..çaycý olarak baþvurucam ne isterler mesela benden?

#46 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:29 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme

.Bir adam bu kulüpde nasýl iþe alýnýr onu merak ediyorum..çaycý olarak baþvurucam ne isterler mesela benden?

Bugun saat 19.05'de GSTV'de sorularýna yanýt verecekmis hocam :)

#47 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:34 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Soru sormayacaðým icraatý göreceðiz..Soruyu o adamý iþe alan soracaktý..sorduysa ne ala..2 sene evvel Tugayý oradan aldýlar..Orasý biraz "sen git takýl" pozisyonu gibi..Ersun Tff de o iþi 3 sene yaptý týk yok..Büyük takýmlarda scout traþ malesef..Hoca hangi menajere güveniyorsa onunla çalýþýyor yada istediði adamýn listesini verip geçiyor..Son 3 senedir sürpriz bir isim var mý?Menajerler scout yapmaný istemez ve Tr de kolay kolay da yaptýrmazlar..Þahsi fikrim bu..

#48 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:36 ÖS

Bakalým hocam iste yeni bir atýlým,bir umut,bir deneyis..Takdir etmek lazým..Frankfurt'ta yapýlan altyapý hamlelerinden sonra da boyle bir hareketlenme..Ben begenerek izliyorum..Tutmazsa da buyuk birsey yok kaybedilen,denenmesi onemli olan..

Not: Soyle bir roportajýný buldum : http://www.tribunder...aj-emre-utkucan

#49 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.411 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 05:37 ÖS

Bir adam bu kulüpde nasýl iþe alýnýr onu merak ediyorum..çaycý olarak baþvurucam ne isterler mesela benden?

kimsenin günahýný almak istemem ama bazý pozisyonlar vs peþkeþ çekiliyor gibime geliyor artýk. hele bu twitter salgýný baþladýktan sonra daha çok arttý bu tür þeyler.

#50 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.217 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 06:00 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme En basiti Tolunay Kafkas.. Sozde Tff de genc topculardan sorumlu bilmemney zimbirtisiydi.. Trabzondan sabah telefon geldi aksama ulvi gorevinden istifa edip Trabzona hoca olmustu?!!?! Neyse emre utkucana gorevinde basarilar.

#51 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.411 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 06:24 ÖS

Neyse emre utkucana gorevinde basarilar.

+ bol kazançlar ve açýlacak olan bolca kapý da dileyelim ;)

#52 zoransimovic

zoransimovic

Senior Member

• Members
  • 1.560 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 10:44 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Bu kardeþimize görevinde baþarýlar dilerim..naçizane önerim iþe Portekiz ve Fransa liglerinden baþlayabilir...çok sayýda ekmek ve rolmodeller çýkar...üzüm üzüme baka baka kararýr bellimi olur :)inþallah diyelim..

#53 Arat

Arat

Junior Member

• Members
  • 2.808 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2013 - 11:43 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Eger yanlýþ hatýrlamýyorsam Emre eski bir .to üyesiydi.. Ya yeditepe üniverstesinden ya da .to organizasyonlarýndan hatýrlýyorum.. Þahsen tanýþmýþlýðýmda vardý ama çok uzun zaman geçti, tam hatýrlayamýyorum.. Bir kere bu iþi para için yaptýðýný düþünmüyorum.. Zira maddi olarak hali vakti bir hayli yerinde bir arkadaþdý.. Umarým baþarýlý olur..

#54 zaqqum

zaqqum

Junior Member

• SIT
  • PipPipPip
  • 58 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2013 - 02:10 ÖÖ

kim var..

Erdal Keser’in milli takimdaki scouting gorevi son buldu, su anda bosta. Kendisi on yildan fazla bir suredir bu isi yapiyor ve cok ciddi bir bilgi birikimi ve network’u var. Nicin degerlendirilmiyor?

#55 zaqqum

zaqqum

Junior Member

• SIT
  • PipPipPip
  • 58 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2013 - 02:12 ÖÖ

Bir adam bu kulüpde nasýl iþe alýnýr onu merak ediyorum

Gercekten Emre Utkucan ne ozellikleri dolyasi ile bu goreve getirildi? Bunun kurumsal olarak aciklanmasi lazim.

#56 zaqqum

zaqqum

Junior Member

• SIT
  • PipPipPip
  • 58 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2013 - 02:26 ÖÖ

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Daha once de belirttim, bizim bu scouting konusunda rekabet avantajimizin oldugu tek yer Avrupa’daki gurbetci genclerin olusturdugu havuz. Bunlari Turk statusunde oynatabilecek olmamiz da ayri bir avantaj. Latin Amerika’da, Afrika’da hic maceraya gerek yok. Hangi ulkeye kac kisiyle bakacaksin, tut ki cok yetenekli bir oyuncu buldun; Avrupa’daki onde gelen bir takimin oneremeyecegi neyi onereceksin? Sayet buralardan oyuncu alacaksak ,direk A takimda oynayabilecek, referansi cok iyi olan ve kalitesini ispatlamis oyuncular alinmali.

#57 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.033 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2013 - 10:21 ÖÖ

Daha once de belirttim, bizim bu scouting konusunda rekabet avantajimizin oldugu tek yer Avrupa’daki gurbetci genclerin olusturdugu havuz. Bunlari Turk statusunde oynatabilecek olmamiz da ayri bir avantaj.
Latin Amerika’da, Afrika’da hic maceraya gerek yok. Hangi ulkeye kac kisiyle bakacaksin, tut ki cok yetenekli bir oyuncu buldun; Avrupa’daki onde gelen bir takimin oneremeyecegi neyi onereceksin?
Sayet buralardan oyuncu alacaksak ,direk A takimda oynayabilecek, referansi cok iyi olan ve kalitesini ispatlamis oyuncular alinmali.

Konunun içeriðini biliyorum ancak mesajlarýn geri kalanýný henüz okuyamadým, lakin latin amerika ve afrika ile ilgili tesbitlere birebir katýlýyorum, büyük ihtimalle attýðýmýz taþ ürküttüðümüz kurbaðaya deðmeyecektir diye düþünüyorum..

#58 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2013 - 10:36 ÖÖ

rekabet avantajimizin oldugu tek yer Avrupa’daki gurbetci genclerin olusturdugu havuz.

Türki cumhuriyetler ve bazý balkan ülkelerini de kapsamak mümkün..Özellikle arnavutluk,bosna gibi..Hem bizimle çok yakýn diyaloglarý var hem elimiz orada uzun..Zaten 100 milyonluk bir nufusa karþýlýk geliyor bu saydýklarýmýz..Buradan adam bulamayan Marsa gitsin..

#59 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2013 - 11:59 ÖÖ

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme valla ben de bu iþ internet baþýnda olmaz diyenlerdenim, iþ internette keþfedilecek duruma geldiðinde zaten 350 tane takip eden çýkmýþ oluyor. fm in scoutlarýndan faydalanmak kesinlikle mantýklý, adamlar çok ciddi takip ediyor bu iþi. benzer bir yapýyý uA avrupa kullanýlarak özellikle avrupadaki türk gençleri için kurmak çok zor deðil aslýnda bizim için. doðru düzgün bir yapýlanma ile bu iþi gönüllü takip edecek onlarca adam bulunabilir. scoutgs bile çok ciddi bir database yaratabiliyor. kulübün kesinlikle güney amerika ve afrikada yaþamýna devam edecek, orada ligleri düzenli takip edecek adamlara ihtiyacý var. burada scout ekibinin baþýna getireceðin adam bu organizasyonlarý yapacaksa mantýklý bir adým, ama onun bilgisayar baþýndan adam bulmasý hayal ediliyorsa geçsinler bu iþleri.

#60 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2013 - 12:32 ÖS

Cevap : Scouting / Oyuncu Ýzleme Önder Abi alttaki Best vecizelerinden oluþan imza? Hayýrdýr, azgýn teke sendromu mu?:D

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye