İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

Mali Konular

• Please log in to reply
1012 replies to this topic

#961 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.763 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 03:44 ÖS

Muhtemelen kulübe pre-finansman yapıyor (tefeci gibi)  diye yolluyor, pazarlıklar vadeler falan ama yanına prezentabl yönetici lazım Üstünel, bilemedin Ergün gibi.

abi o saydıklarına gerek yok, şükrü hanedar var işte. seri ve n'zonzi'yi getirdi adam daha taze taze.

galatasaray ulan..

#962 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.752 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 04:03 ÖS

E mübarek şu anda sana para getirecek adamlar da o 3er 4er saydığın adamlar. 10 veridigin malak daha Instagram takılıyor ne yapacağız?

-10m bıraktı transferden ama elindeki adamlar bunu kapatacak çapta piyasası olan adamlar. CL de iki galibiyet alsan belki şu an durumlar bambaşka olabilirdi. Bu sene yine bu fırsat var elimizde, ama 32-33 yaşındaki adamları as11 diye baştacı yapıyoruz. Satalım diyince yerine kimse yok. Şener Emre Linnes oynatmazsan kim nasıl bu adamlara talip olsun? Ölü fiyatına bir tarafımıza kaçıyor bu sefer. Ki bu adamlar öyle itin dotune sokulacak adam da değil. Sözleşmesi seneye bitecek adam 33 yasindaysa neden satılıp kar etmek mantığına gidilmez anlamıyorum.
Her neyse sohbetin bu tarafı yönetimlerin geneline girer bir tek simdikilere değil.

Sen Ajax Porto değilsen 3-4-5 saymadan adam alıp satman zor iş herkes biliyor zaten bu kısmı...

Yoksa kulübe haciz yollayan at kestanesini savunacak halimiz yok elbet.

#963 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 1.158 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 06:46 ÖS

Sponsorluk anlaşması açıklanmış, fena para değil açıkçası...

https://mobile.twitt...940619741106177

#964 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.763 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 06:47 ÖS

abi dursun denen dallamanın transferleri normal mi sence cidden? hadi bonservis olayını geçtim, gerçi orda da eminim 2 kağıt menajere, kendi akrabasına yedirmiştir bu sıfatsız da. tüm oyuncuların maaşları 3 ila 4’ten başlıyor kafadan. bu yönetimin en güzel tarafı aldığımız hiçbir oyuncuya astronomik maaş ödemiyor oluşumuz. bir limit belirleyeceksin, üstüne ısrar eden adamla da işin olmayacak. ha falcao tarzı dünya çapında adam getirirsin, ona özel yüksek paralara çıkarsın.

maicon’lara, mariano’lara öküz gibi ücret ödüyoruz senelerdir, o paraların adamları mı hiç sanmıyorum. zaten o sene o hayvani paraları ödeyemeyip az daha fifalık olup beşiktaş gibi darmadağın olacaktık. allah yüzümüze baktı da hiç beklenmedik şekilde erken seçimde zittir olup gitti yeni yönetim acilen n’diaye’yi satıp düzlüğe çıkardı. şu anki yönetimi yerden yere vurmak kolay, tarihinde görülmemiş şekilde üst üste kar açıklıyoruz. gelir gider dengesi gibi kavramlara riayet ediyoruz. ama dursun yüzünden kıçımıza kaçan kaçtığı için ffp belası yüzünden istediğimiz şekilde transfer yapamıyoruz. normalde falcao’yu çok rahat alırdın, verirdin 2-3 milyon hop adam sende. onu bile veremeyecek hale getirdi herif, sen gelmişsin dursun en azından transfer yapıyordu diyosun. sokayım onun yaptığı, yapacağı her icraate. o oronsbu çocuğunu herhangi biçimde olumlu anıp da başka yönetimleri eleştirmeyi benim aklım almıyor, kimse kusura bakmasın.
galatasaray ulan..

#965 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.672 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 06:54 ÖS

Bir kere puan basina para, kupa basina para gibi abuk sabuk seyler cikardi. Sirf Maicon okuzune verilen paraya yazik her seyi gectim.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#966 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.752 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 07:04 ÖS

Hocam, benim herhangi biri ile alakalı tarafgirligim yok, ben Galatasaray taraftariyim. Sirketlesme kurumsallaşma seylerinden sonra yönetimsel yorum ve düşünceleri kestim. Sadece futbol düşünüyorum ve yorumluyorum. Kime ne verdiğinden haberim yok açıklanan bonservisler dışında, zaten kulübü temsil ettiğine de inanmadigim birisiydi. Benim olayım bunlardan çok farklı.
Olumlu olumsuz diye bir ayrım yapmıyorum.
Bu işin olağan süreci budur. Ya kariyerinin sonunda bir yıldız alır max fayda saglarsin, yada 3-5 sayıp başarılı bir sezon sonrası satar artiya cevirirsin. Bunları planlı programlı yapan adamlar iyi yöneticiler olur yapamayanlar kötü.
Senin sucuk ekmek, spor salonu, Riva gibi olaylarla haklı olarak nefret ettigin kişi bahsettiğin paraları vermeden bu adamları getiremezdi. Adı dursun değil satılmış olsa da böyle.
Benim için esas iyi iş, kulübe mali yük olan adamları kupaları supurdugun bir sezon sonunda pazarlayabilmektir. Şimdilik bu konuda pek iyimser değilim.
Albayrak yerine kaliteli bir profesyonel olsa işler bambaşka olabilir. Bunu da zamanla gorecegiz.
-10da alınan kulüp bir sezon sonunda ancak -1.43 olabildi, ben burada bir başarı göremiyorum. Bu arada Rodri Ozan gibi oyuncular iyi fiyatlara satıldı. Buna rağmen sponsorluklar vb sirketsel faaliyetlerin de çok besleyici olduğunu sanmıyorum.
Hayırlısı diyerek kulüp yönetmek zor is.

Bunların hiçbirisi dursun durmasin vs güzellemesi değildir olamaz. Lütfen o yönde kullanılmasın.

#967 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.811 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 11:20 ÖS

Sponsorluk anlaşması açıklanmış, fena para değil açıkçası...

https://mobile.twitt...940619741106177

Mein Gott... 

İsos Döner olaymış bari... :S  

Zaten logodaki dünyayı beğenmedim. Şaibeli bir olay.  ( shh  : :D)

Nef'in font'u da sadeliği de güzel oturmuştu aslında... 

İnşaat patlıyor tabi.  Karışık sodyumlu Pizzacıları bile geçemediler tekliflerinde haliyle...

#968 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.775 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 11:36 ÖS

o logoyu koymazlar inşallah formaya.. 5 yaşındaki çocuk çizmiş gibi.. ben sevmedim bu isi isteyen istediğini diyebilir.. Ramiz kofteden sonra kesin bu işten baya malzeme çıkar..
What can I do sometimes..

#969 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.775 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Ağustos 2019 - 01:44 ÖS

abi neden 3 kez pizza yazıyorsun.. veya yazdırıyorsun sen yönetim olarak.. oldu herif para verdi diye formaya mektup yazsın. herşeyin bir sınırı olmalı.. Terra pizza.. pizza pizza95709c0314e2cdc225530123c2d49735.jpg
What can I do sometimes..

#970 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.672 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Ağustos 2019 - 01:49 ÖS

Pizza Pizza’yi satin almis bu Terra, sanirim marka bilinirligi icin.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#971 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.811 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 24 Ağustos 2019 - 03:21 ÖS

İyi bari, o şapşal logoyu koymamışız.

Pizza pizza pizza diye sayıklamış onun yerine..

Bu takım ve kulüpte kimse bir kere bile yemez ha bu pizzacıdan. :D 

Ha Emre Mor şapşiki yer bak bi...

Fifa 20 oynarkene..

#972 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.165 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Ağustos 2019 - 05:15 ÖS

Bu takım ve kulüpte kimse bir kere bile yemez ha bu pizzacıdan. :D

denizli maçı öncesi şehri gezerken şehrin merkezinde büyükçe bir terra pizza lokantası görüp bir deneyeyim demiştim (pek adetimde değildir pizzacıya girmek) , içimemi doğmuş nedir. sosisli pizzası iyiydi :).
izmir markası oldukları için Ege'de yaygınlar herhalde, İstanbul'da hemen hemen hiç yoklar, ama bu boyutta bir yatırım yaptıklarına göre birkaç ay içinde avm'lerde sıkça görmeye başlarız..
taraftar neye tepki gösteriyor onu anlamadım bu arada.. Avrupa'da yeniden parlak skorlar almaya başlarsak ileriki yıllarda gazprom sponsor olur belki, ama yayıncı kuruluşun bile ayrılmaya çalıştığı ligimizde şimdilik nef'lerle, terrapizza'larla yetineceğiz mecburen.. hayırlı olsun diyelim..
  • electrogs34 bunu beğendi

#973 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Ağustos 2019 - 06:30 ÖS

Elinde VISA, BEKO olan başkan yok. Boş kalacağına para girecek kasaya. Ben rakamı beğenmedim bu arada. TL bazında ve ucuza gitmiş bizim forma. ClL de geçerli değil ve malum kur volatilitesi nedeniyle el mahkum sineye çekeceğiz.

Hayırlısı olsun.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#974 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.752 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Ağustos 2019 - 10:46 ÖS

MK THY gitsin Meksika kulüplerine sponsor olsun. Yerli ve milli hem de...

#975 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.509 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Ağustos 2019 - 11:42 ÖS

MK THY gitsin Meksika kulüplerine sponsor olsun. Yerli ve milli hem de...

Bu bambaşka bir hikaye ve anlamlı. Bize sponsor olmamaları da o kadar mantıklı. "Yarın bir gün fenerlisi tinercisi uçak filan yakar ". Avrupada hepimiz türküz sonucta mantığıyla bize sponsorlar en azından. (iç pazarda çekişme yok-avrupada reklam lazım )

#976 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.509 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 25 Ağustos 2019 - 05:43 ÖÖ

Pizza Pizza’yi satin almis bu Terra, sanirim marka bilinirligi icin.

Bir spor (!) kulubunun fast food markasi yapmasi sizce de tezat degil mi?
Cocuklari pizza (!!?) yemeye mi yonlendirecek Galatasaray futbol takimi?
  • Patriot bunu beğendi

#977 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 1.158 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ağustos 2019 - 09:29 ÖÖ

Haklı bir eleştiri... Gönül ister ki para sıkıntımız hiç olmasın; formaya Darüşşafaka, Kızılay falan yazalım Barcelona gibi. Ama ekonomik durum da ortada...

Edit: Barcelona'nın zamanında unicef'i yazdığı gibi demek istemiştim. Artık yapmıyorlar, doğrudur...

#978 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.165 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ağustos 2019 - 12:03 ÖS

Haklı bir eleştiri... Gönül ister ki para sıkıntımız hiç olmasın; formaya Darüşşafaka, Kızılay falan yazalım Barcelona gibi. Ama ekonomik durum da ortada...

yahu ne kızılayı, Barcelona forma sponsorluğu için senelik 55 milyon Euro karşılığı rakuten firmasıyla anlaştı, çocukları alışveriş yapmaya yönlendiriyor onlarda..

#979 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ağustos 2019 - 12:31 ÖS

yahu ne kızılayı, Barcelona forma sponsorluğu için senelik 55 milyon Euro karşılığı rakuten firmasıyla anlaştı, çocukları alışveriş yapmaya yönlendiriyor onlarda..

Galip Reşat'ın bahsettiği Barcelona'nın ilk forma reklamı UNESCO'ydu. Para almadılar bu reklam için. Sonrasında yol açıldığı için her yerden reklam aldılar.

Beni markası, logosu ilgilendirmiyor. Vereceği para önemli.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#980 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.752 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ağustos 2019 - 01:48 ÖS

Yoklukta gideri var ama bu paralar çok düşük bence. İki sene CL yapıp ilk lig maçına sponsorsuz çıkmakta Falcao topaginda yazdığım capsizligin farklı bir versiyonu.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye