İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

Mali Konular

• Please log in to reply
980 replies to this topic

#941 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.747 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Temmuz 2019 - 11:50 ÖÖ

Bu arada 2012 filminde Dany Glover'ın G8 zirvesinde tercümanları dışarı çıkartıp kötü haberi diğer başkanlara vermesi gibi olacak ama planlama yaparken şunu da dikkate almak gerekiyor... The CL as we know it is about to end... Yani UEFA orta-küçük ülkelerin sesini duyup bir değişiklik yapmazsa 19-20 sezonundan sonra sadece 4 tane daha bu statüde CL oynanacak; arkasından 24-25 sezonuyla birlikte şampiyonumuz dahil olmak üzere EL'ye ve EL2'ye bekleriz... Öyle 35-45M€ gelirler de toz olacak... 

Dolayısıyla ne yapıp edip önümüzdeki 5CL grubunun en az 3'üne katılmamız lazım ki kuşların tabutundan çivi sökülmesin...

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#942 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.475 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Temmuz 2019 - 12:45 ÖS

Öncelikle bir düzeltme yapmam gerek. yapılandırma mevzusunu bize karşı yapılmış olarak görmüyorum belki ifadem yanlış anlaşılmış olabilir. yaptıkları işlem ikincil etki olarak bizim lige ambargo koymamız sonucunu doğuracak süreci rakipler lehine düzeltmiş olacaktır. sorunun banka -batık kredi- sosyal yaşam üzerine etkileri açısından değerlendirilip çözüme gidilmesi tezine aynen katılıyorum. 

Ancak "bam lı inamotolu kadrolarımızın" "stad yapımı şirket birleşmesiyle uğraşırken kadro kuramamızın" bir bedeli oldu bize. (geçmiş 15 yıla bakarsak kimler ne transferler yapmış ne paralar harcamış)  hakeza riva floryayı sattık. avrupadan ceza aldık . Gomisten beri santrafor krizindeyiz. biz her türlü bedel ödedik. diğerleri bu bedeli ödedi mi.

Yabancı sınırını ise tamamen beşiktaş ve fenerin nadasa yatacağı dönemde bizim öne çıkmamıza engel olmak maksadıyla kovalandığını düşünüyorum. 

Adalet nasıl oluşacak? Onu tff nin hangi takıma nasıl sıınırlandırma getireceğine bakarak göreceğiz. Bu mali yapılar ve şartlar altında bizim açık ara bütçe ve opsiyonlarımızın diğerlerinden fazla olması gerekir. yakın şartlar oluşacaksa buda bize yapılmış haksızlık olacaktır.

Beşiktaş borç alacak farkı 2 milyar 80 milyon tl . 23 şubat 2019

Fenerbahçe borcu 31 aralık 2018 - 3 milyar 516 milyon tl. (dönem zararı 569 milyon- özkaynaklar - 1 milyar 912 milyon)

Galatasaray Borç alacak farkı - 1 milyar 435 milyon tl. 

Klüplerin genel pozisyonu şudur.  Kasaları sıfırdır. Bir yere ödeme yapacakları zaman bankadan-factoringden kredi alırlar. Gelirlerin hemen hemen tamamı direkt bankalara gider.  gelirler < giderler + borcun anaparası + faizi  durumunda olduklarından borçları artmaya devam ediyor. Bunun üstüne dernek ve amatör şubeleri ekleyince tablo belli.

Fenerbahçenin finansal borcu 2 milyar tl . beşiktaşın sadece faktoring borcu 503 milyon tl. (Örneğin sadece ağustos-eylül arasında Fenerbahçe'nin finansman giderleri 565 milyon liraya ulaştı. Bu tutar neredeyse kulübün yıllık hasılatına (593 milyon lira) eşit.)

Bizim 2017 yılında hasılatımız 506 milyon tl iken 2018 hasılatımız 935 milyon tl oldu. 

fenerin ve beşiktaşın geliri  maksimum  750 milyon tl olsun. 

Hasılatın % kaçı finansman gideri ve kur farklarına ödeniyor. beşiktaş ve fener için bu rakamlar kritik noktayı aştı. bunların durumu tüm amatör şubeleri kapatmak. ligde kalmak için takım kurmak. tüm varlıkları satmak. borsadaki hisseleri %49.9 a kadar satmak. yardım kampanyaları düzenlemekle 5 yıl içinde anca düzelirdi. 

Zaten rivadan alınan kuru para (o zaman 92 milyon usd) . sermaye artırımları . 2 yıldır dolu stad . şampiyonlar ligi ve süper lig gelirleri. 90 milyon eu lardan 60 lara inen maaş bütçesi. amatör branşlarda minumum bütçe. geçtimiz 4 yılda bonservise sadece -8 milyon eu harcamamız.  vs vs faktörler olmasa bizde 342 milyon dolar borçtan 240 lara inemezdik. 

Basında sürekli yer alan 3 büyüklerin durumu aynı muhabbeti yalan. Bugün yapılandırma olmasın galatasaray aynen yoluna devam eder uefa kurallarını karşılar. fener ve beşiktaş için bu sözkonusu değil. neredeyse tüm gelirleri = faiz ve kur farkı.

Hocam tümüne katılıyorum. Burada bir haksızlık oluşabilir dediğin gibi.

Biz mali zorluklar içerisinde düşük bütçeli transferler yaptık bir nevi idare ettik ve dahası elimizdeki tapulu 2 adet gayrimenkulu elden çıkardık. Bugün nispeten rahat olmamızın nedeni bunların bileşkesidir. Sorun şu noktada başlayacaktır. Ortaya bir mali kural koyulması lazım. FB ve BJK'nin geri ödeme planı ve mali kontrolleri ile bizimkisinin aynı olması kabul edilebilir bir şey değil. Daha çok borcu olanın daha ağır şartlarda olması gerekir. Aksi halde F1 pistine safety car girmiş gibi olacak. 1 dakikalık fark 2 saniyeye düşecek. Bunu engelleyecek bir yol var mı dersek? Ben göremiyorum. Daha da acı olan diyelim ki mali kural konuldu. Bu kurallar esnetilirse ne olacak?

Eğer mali kurallar konulur ve esnetilmezse her türlü avantajımızı korumuş oluyoruz.

Öte yandan ben senin söylediğini bize engel çıkartıyorlar olarak anladım. Sen böyle ifade etmedim demişsin. Aslında ben böyle düşünüyorum. Kriz olmasaydı borçlar bu seviyeye gelmeyecekti ancak krizden çok daha önce zaten bir kurtarma planından bahsediliyordu. Yapılandırma yapılsın diye konuşuluyordu. Sadece bu kadar yüksek perdeden ifade edilmemişti hiç bir zaman. Ez cümle bu yapılandırma süreci açılan farkı hiç değilse korumak maksadıyla ortaya çıkmış ancak sonrasında yaşanan krizle birlikte ekonomik açıdan bir zorunluluk haline dönmüştür. Mesele şartların konulduktan sonra ciddi bir kontrole tabi tutulması ve esnetilmemesinde ortaya çıkıyor. Kuralları adam gibi işletsinler biz fark atmaya devam ederiz.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#943 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.475 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Temmuz 2019 - 12:47 ÖS

Bu arada 2012 filminde Dany Glover'ın G8 zirvesinde tercümanları dışarı çıkartıp kötü haberi diğer başkanlara vermesi gibi olacak ama planlama yaparken şunu da dikkate almak gerekiyor... The CL as we know it is about to end... Yani UEFA orta-küçük ülkelerin sesini duyup bir değişiklik yapmazsa 19-20 sezonundan sonra sadece 4 tane daha bu statüde CL oynanacak; arkasından 24-25 sezonuyla birlikte şampiyonumuz dahil olmak üzere EL'ye ve EL2'ye bekleriz... Öyle 35-45M€ gelirler de toz olacak... 

Dolayısıyla ne yapıp edip önümüzdeki 5CL grubunun en az 3'üne katılmamız lazım ki kuşların tabutundan çivi sökülmesin...

24/25 sezonunda CL'ye kimlerin start alacağı nasıl belirlenecek? 

Yeni statüye göre sanırım en iyi 24 takım direkt katılıyordu bir sonraki sezon CL'ye. Yani şampiyon olmak zorunluluğun yok. CL'de eleğin üzerinde kalmışsan yerin garanti, bileti kapıyorsun. Eğer 24/25 için 23/24 en iyilerinden bir liste ile başlatılacaksa en kritik lig sezonu 23/24 demektir. O sezon katılacaksın ve sonraki sezon iyi performans göstereceksin. Devamlılığı bir şekilde sağlayacaksın. Aksi halde oradan iniyorsun.

Yok böyle değil de 24/25 sezonu itibariyle sıfırdan başlayacağız derse UEFA yandık demektir. Çok zor bir eleme sürecinden geçmen gerekiyor.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#944 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Temmuz 2019 - 07:47 ÖS

Kriz devalüasyon konkordato kredi yapılandırmaları fazilerin yüksekliği ile tıkanan inşaat sektörü..Bu ortamda.

https://emlakkulisi....-kesmedi/607210

Bizim projede satışlar başlamış ve bir miktar yol alınmış . 2,5 yılda projenin biteceği söylenmiş. Fatih hocamız da buradan villa almış. 

#945 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 12:59 ÖS

- Bugün itibariyle 3 yıldır Galatasaray'ın ana sponsoru olan Nef ile ipler tamamen koptu.

- Dün, sponsorluğun bitmesine rağmen şirketin logosu Galatasaray'ın internet sitesinde yer alıyordu.

- Bugün ise logo siteden kaldırıldı.

@CeyhunKuburlu
Hürriyet Gazetesi - Spor Ekonomisi
ckuburlu@hurriyet.com.tr

#946 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.506 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 01:07 ÖS

Falcao yazıcaz :)

#947 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.506 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2019 - 03:02 ÖS

Gayriresmi bilgiye göre Volvo ile anlaşılmış, Sabancı taşın altına elini koydu anlaşılan. 

#948 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 01 Ağustos 2019 - 07:44 ÖÖ

3f4a8fd49c78e80aba0ccecb87ce1301.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

#949 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ağustos 2019 - 08:18 ÖS

Şirketimiz, Aktif Bank, Denizbank ve Ziraat Bankasından oluşan konsorsiyum ile mevcut finansal borçlarını 2 yılı anapara ödemesiz olmak üzere 5 yıl vade ile yapılandırma sözleşmesi imzalanmıştır. 

Hem Kulübümüz hem de Türk Futbolu için hayırlı olmasını dileriz.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

İlk mali sunumlu divan kurulunda merakla bekleyeceğim bu yapılandırma şartlarını. Muhtemelen liseli tayfa ısrarla bunu soracaktır ve cevap verilecektir. Mevcut konjektürde spot enflasyon 16.65  önümüzdeki 3 ay içinde geçen yılın 8-9-10 .cu aylarında  3aylık enflasyon 11.27. bu yıl 8-9-10 cu aylar 1+1+1  gelse (döviz zıplamdıkça ki sakin olacağa benzer) 16,65 ten 8,50 lere düşecek spot enflasyon buna bağlı olarak faiz +3,5 marjlı olsa %12 lere kadar inebilir. 

Mevcutta 25 lere yakın olmalı kredinin yıllık maliyeti.. 3 ay sonra 15 lere inebilir..

Muhtemelen 2 yıl ödemesiz 5 yıl vade filan denince endeksli bir kredidir. ziraat bankasında filan vardı enflasyona endeksli kredi . 

#950 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.424 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2019 - 12:09 ÖÖ

01.06.2018 - 31.05.2019 dönemi icin 30 milyon TL kâr acikladik. UEFA´ya 6 milyon € ceza ödememize rağmen..

Ayni dönemde BJK 205, FB 289 milyon TL zarar acikladi.

# 10 - Felipe Melo

#951 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.456 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2019 - 11:12 ÖÖ

Ulan biz 6 ceza ödedik fener 1.

Adaletinii zikeyim uefa.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#952 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.724 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2019 - 01:22 ÖS

Inanılmaz bir olay bu ffp, tamamen ne bok olduğu belli değil..

#953 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2019 - 04:15 ÖS

Bjk zararı az yazılmış. 305 mtl.
Fenere gelince bilanço trash. Sportif in dernekten 1 milyar 500 küsur milyon TL alacağı var. Finansman gideri 550 milyon TL iken ." Finansman geliri olarak dernekten alacakları 1.5 milyarın faizi 375 milyon TL yi bilançoya yazıyorlar. Ve dipnot olarak bunun alınmasının mümkün olmadığını da yazıyorlar.

fener 2018-2019 bilancosunda sermaye artırımı var. Ali Koç'un bağışladığı parayla yapıldı. Fener ol kampanyası var . Tüm bunlara rağmen 205 +375 580 mtl zarar var.

Bu sene Avrupa yok. Sermaye artırımı yok. Fener ol var mı yok mu belli değil.

Gelirin tamamı faize gidecek durumda neredeyse. Yapılandırma işleri olmasa kipirdayacak yerleri yok.

Şimdi yapılması gereken bu yapılandırmalarin şeffaf biçimde açıklanmasını sağlamak.

#954 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.424 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ağustos 2019 - 08:38 ÖÖ

Basaksehir in elenmesiyle yayin gelirlerinin 90%‘i bize kaliyor -> 10 milyon €

Katilim payinda da 3 milyonluk bir artis söz konusu siralamada önümüzde olan takimlardan Basel, Kiew ve Porto elendikleri icin.
# 10 - Felipe Melo

#955 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.506 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 12:57 ÖS

-1.43m icerdeyiz.
Satış yapmadan adam almamız mümkün değil. Boluspor'a kaleci satamiyorsak hepten bırakıp gitsinler artık. Bu kadar ahmakça iş yapılmaz. Dursun falan teneke bağlandı, bıraktığı oyuncularla dotu toplamaya uğraşıyoruz. Çok capsizlik çok...

#956 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.670 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 01:05 ÖS

doğru dursun başkan gelsin, bu sefer direkt 3 sene men yiyelim, kulübe kayyum filan atansın. heyecan olur biraz.

o şerefsiz yüzünden bu durumlarda değil miyiz biz zaten, niye sürekli gıdım gıdım maliyet hesabı yapıyoruz acaba..

galatasaray ulan..

#957 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 01:07 ÖS

Dursun-Terim ne kadar uyumlu calisirdi acaba? Ossan abi nasil harcamisti Terim’i? O capsiztan kurtulmak sampiyonluk degerinde.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#958 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.506 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 02:07 ÖS

Dursun gelsine nasıl yoruldu o kısım acaba?
E o zaman Falcao niye gelsin?
Diagne ne halt etmeye alındı?
Bu duruma geldik diye Drogba Wesley Gomis gibi oyuncuları almaya da gerek yoktu mu diyeceğiz.
Demek istediğim, Dursun bu iş bilmezlikle transfer noktasında isabetli bir yetkili bulabildi. Bizi kurtardı dediğimiz Mustafa Cengiz gitti Albayrak ile iş çözmeye çalıştı. Alan Modeste Falcao derken bir de işin icine Kostas maaşı ve Diagne kazığı girdi.

#959 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.670 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 02:46 ÖS

dursun’un her oyuncuya 3’er 4’er, bonservislere 5’er 10’ar para saçması yüzünden bu hale geldik diyorum. o paralarla transfer yapan adama iş bilir denmez, odun kütüğünü menajer yapsan o paralarla herkesi getirir zaten. maliyet kavramı biliyosunuz sanki biraz önemli bir kavram futbolda, hatta hayatta. onu göz ardı edince evet her şey çok kolay gözüküyor.

albayrak denen dolmuşçuyu savunmuyorum bu arada, futbolculara hadi evladım hadi koçum yapacak seviyede bir adamı yurt dışı transfere yollamak akıl tutulması. halbuki seri, nzonzi gibi adamları maliyetini de gayet ucuza lokum gibi halleden şükrü reyiz var orada. niye onu falcao’ya yollamadık, anlamadım.
galatasaray ulan..

#960 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 23 Ağustos 2019 - 03:26 ÖS

albayrak denen dolmuşçuyu savunmuyorum bu arada, futbolculara hadi evladım hadi koçum yapacak seviyede bir adamı yurt dışı transfere yollamak akıl tutulması. 

Muhtemelen kulübe pre-finansman yapıyor (tefeci gibi)  diye yolluyor, pazarlıklar vadeler falan ama yanına prezentabl yönetici lazım Üstünel, bilemedin Ergün gibi.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye