İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

Mali Konular

• Please log in to reply
1004 replies to this topic

#901 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.696 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Temmuz 2018 - 11:54 ÖÖ

Uefa da Fifa da şike, sicak top ipneliklerinin döndüğü abidik kubidik yerler. Bağlı olduğumuz için yapacak bişey yok, verirse razı vermezse yine razı olacaz.

#902 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.344 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Temmuz 2018 - 10:41 ÖÖ

Burak Elmas ın seçim öncesi uefa cezası konusunda mevcut yönetimin yanlış bilgi verdiği gibi bir iddiası vardı O zaman ne demek istediğini çok anlamamıştım, acaba bize verilen cezanın bozulabileeceği yada başka bir bit yeniği olduğunu mu kastediyor bilemiyorum.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#903 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.777 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Temmuz 2018 - 12:44 ÖS

Yönetim seçim öncesi ne yanlış bilgi vermiş olabilir ki? Men cezası çıkmayacak dediler sadece... Daha ortada ne anlaşma vardı ne de anlaşma lafı...

Yönetim asıl Adjudicatory Chamber sevkinde, yanlış değil açık açık yalan bilgi verdi kamuoyuna... Sevk ne rutin bir prosedürdü ne de eldeki anlaşmaya etkisi olmayan bir işlem... Açık açık "savcılık temyizi" bu yapılan iş.. Review lafını habelerde ve özellikle kulüp ağızlarında "gözden geçirme" diye çeviriyorlar ama öyle değil. Ben CEV bünyesinde genelde yabancı voleybolcuların ve yabancı kulüplerin Türk kulüpleri ile davalarına bakıyorum. Mediation Board denen ilk seviye kurul kararından sonraki 3 basamak taa CAS'a kadar yapılan işlemler hep temyiz ama yazıma bakarsan hepsinde review deniyor terim olarak... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#904 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.451 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Temmuz 2018 - 07:43 ÖS

CAS, Milan´in men cezasini kaldirmis. UEFA icin agir bir yenilgi oldu bu. Bundan sonra kolay kolay hic bir kulübü men edemezler. Bizim de isimize yarayacak bir karar.

# 10 - Felipe Melo

#905 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.777 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2018 - 11:55 ÖÖ

Artık transferin son 48 saatine girdik ve "alınacak 1 oyuncu için ne harcayabiliriz?" sorusunun cevabı da şekillenmeye başladı... Önümüzdeki sezonun FFP'ye esas alınan futbolcu ücretlerini toplasak da lazım olunca baksak...:

Sofian Feghouli     : 3,85M€

Fernando Muslera : 3,57M€

Badou N'diaye       : 3,45M€ (kiralama bedeli dahil)

Yones Belhanda    : 3,35M€

Fernando               : 3,30M€

Selçuk İnan           :  2,95M€

Mariano                 :  2,30M€

Eren Derdiyok        : 2,15M€

Maicon                   : 2,20M€

Onyekuru               : 2,00M€ (kiralama bedeli dahil)

Nagatomo              : 2,00M€

Serdar Aziz            : 2,00M€

Tolga Ciperci          : 2,00M€

Ryan Donk             : 1,89M€

Emre Akbaba         : 1,75M€

Tarık Çamdal         : 1,65M€

Garry Rodrigez      : 1,35M€

Martin Linnes         : 0,95M€

Ahmet Çalık           : 0,90M€

Sinan Gümüş         : 0,65M€

Muğdat Çelik          : 0,30M€

Yunus + Celil + 

Ozan + İsmail         : 1,0M€ desek.... 

45 Milyon 560 Bir €... Buna F.Terim 3M€ ve bütün yardımcılara 1,45M€ eklersen 50 Milyon € hali hazırda ödediğimiz ücret toplamı oluyor... FFP brüt ücrete baktığından 50 milyon aslında 60 milyona yakın bir para demek (58,85M€)... Farazi Salary-cap olarak en son tabi olduğumuz gerçek sınırı (65M€ idi) alırsak; geriye 6,15M€ brüt müsaitliğimiz var... Yani sadece maaş sınırını düşününce böyle - ki aslında böyle bir sınır yok. Ha, daha önce bu sınır varken sınıra uyduk ama uyduk da n'ooldu? Sezon zararımız öyle abuk miktarlardaydı ki sınıra uyduk diye ceza almaktan da kurtulamadık...

Şimdi bizim bu sezon (18-19) bilaçomuz şöyle hesaplanacak:

GELİR : yayın gelirleri, sponsorluk gelirleri, kombine gelirleri, maç günü gelirleri, UEFA gelirleri, iddia gelirleri, olası bonservis ve kiralama bilançosunun + bakiyesi ve imaj haklarından kaynaklanan diğer gelirler....

GİDER : brüt sportif (üstyapı) maaşlar, ulaşım ve konaklama, malzeme alımları ve yıl içerisinde ödenen finansman giderleri ile geçen FFP sezonundan devreden -56M€ FFP'ye esas zarar bakiyesi...

Bizim nihai olarak yukarıdaki şekilde hesaplanan GELİR - GİDER = X formülündeki X'in -19.999.999,99-€uro'dan bir cent fazla olması demek; STSL'deki derecemiz ne olursa olsun en az 2 yıl Avrupa Kupalarına baybay dememiz anlamına geliyor...

Şu ana kadar VIP'ler ve localar hariç 100M-TL kombine geliri (o tarihte 17M€) realize oldu... STSL'den yyaın geliri olarak karmaşık bir kur hesabıyla yaklaşık 12-15M€ arası bir para kesin gelecek; yuvarlak hesap 30M€ diyelim toplamına... CL gelirimizin de sanıldığı kadar artmayacağını öğrenmiştik, bir de bundan 2,5M€ FFP-Fine kesilecek; konservatif başarı beklentisiyle 35M€'yu geçmez desek 65M€'dayız... Formanın üzerinde, stadın tabelasında, duvarlarda internette her şeyin üzerindeki tüm logo vs için 20M€ yazarsak 85M€; maç günü gelirlerinin yeni kura uyarlarsak 10M€ ve 5-7M€ arası loca-vip koltuk geliri ile birlikte bütün paket 100M€ olur... Yani hiç finansman giderin olmasa ucu ucuna tutuyor ki yaklaşık 20-25M€ ttuacaktır o kalem, borçların hangi para biriminde olduğuna bağlı olarak... 

Ben olsam şu tabloya bakıp; forvet işini n'apsam da 60M€'yu aşmadan halletsem diye düşünürüm... Öyle bir denge görünüyor ki sadece Tarık maaşının yarısını alsa gitse ve madem kullanmayacağız Sosso da 1-1,5M€ gibi bir paraya gitse hem 3-4M€ maliyetli forvet işini halledip hem de 5M€ gibi bir "harcamamayı" yakalaman gereken kâr hedefinden düşebiliyorsun...

Detaylarsa küsurlu sapmalar olabilir ama genelde doğru olan şu tabloya bakıp da 4.torbadan girdiğimiz CL gruplarından çıkıp son 16'da (çok muhtemel) elenmek için; "Giroud gelsin, Cignac gelsin, İbra gelsin.. hepsi gelsin anuğagoyimmm.. Traanssfeeeerrr!!!" diye bağırmaya devam edecekse "taraftar"; buyursun etsin... Aralık ayında gruptan çıkmayı, hatta bir mucize eseri Şubat ayında son 8'i, nisan ortasında şampiyonluğu kutlar; mayıs ortasında açıklanan cezamızla da yönetime sövmeye başlarsınız... 

• duman ve Simao bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#906 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.715 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2018 - 02:51 ÖS

Yani hiç finansman giderin olmasa ucu ucuna tutuyor ki yaklaşık 20-25M€ ttuacaktır o kalem, borçların hangi para biriminde olduğuna bağlı olarak... 

Bu mümkün olmadığına göre biz zaten FFP'den seneye yapılacak değerledirme aşamasında ceza yiyeceğiz demektir. Şemsiye girmiş, açılmasını bekliyoruz sonucu çıkıyor ortaya.

-56milyon€ kümülatif olarak bu sezona yansıyor muydu ya? Benim bundan haberim yoktu mesela. Direkt olarak bu sezonun gelirleri ve giderleri üzerinden hareket edilecek zannediyordum. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#907 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.451 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2018 - 06:54 ÖS

Güzel bir hesap tablosu olmus. Buradan 6 milyon civari brüt bir bütce ciksa da yukarida belirtilen oyuncu ücretlerinde primler eksik.

Sadece Feghouli icin CL grup asamasina kaldigimiz icin 200 bin dolar, mac basi 5 bin €, her 10. mac icin 75 bin €, 20. mac icin 75 bin € ödenmek zorunda.

30 mac üzerinden 300 bin € prim + 100 bin dolar (86 bin €) CL primi = 386 bin € prim yapiyor.

Diger yabancilar da benzer düzeyde primler aliyor. Bunlar toplandiginda 2,5 - 3 milyon arasi prim faturasi cikiyor.

Yani 6 milyonluk brüt bütce hemen hemen yari yariya eriyor.

Finansman giderlerini de katarsak, en fazla -20 milyon zarari tutturamiyoruz. Kisa süre önce borclarin yeniden yapilandirmasindan ne kadar finansman giderimiz var tahmin etmek zor.

Ama tahminen -35 milyon ile -40 milyon arasindayiz. Üstüne de daha yeni gelecek transferler eklenecek.

Buradan iki sonuc cikiyor. Ya oyuncu almayi gectim, satmaya devam edecegiz ya da bir kalemde bize 15-20 milyon euro fazladan gelir lazim.

Emlak Konut isi ne oldu bu arada?

# 10 - Felipe Melo

#908 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.605 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2018 - 07:16 ÖS

O hesaba 1.925 mio öyro ekleyebilirsiniz.
Little finger dan kurtulmusuz.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#909 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.777 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2018 - 10:55 ÖS

-56milyon€ kümülatif olarak bu sezona yansıyor muydu ya? Benim bundan haberim yoktu mesela. Direkt olarak bu sezonun gelirleri ve giderleri üzerinden hareket edilecek zannediyordum. 

-56 Milyon da kümülatif zarardı zaten; Dursuns'un 128M zararının bir parçası oydu... Bunun hesaplanmasında bizdeki dernek bilançosundan futbolla ilgili kalemler ayrılıp şirket bilançosu buna konsolide ediliyor tarihler de temmuz-temmuz veya haziran-haziran gibi bir yerden alınıyor... 

Güzel bir hesap tablosu olmus. Buradan 6 milyon civari brüt bir bütce ciksa da yukarida belirtilen oyuncu ücretlerinde primler eksik.

Sadece Feghouli icin CL grup asamasina kaldigimiz icin 200 bin dolar, mac basi 5 bin €, her 10. mac icin 75 bin €, 20. mac icin 75 bin € ödenmek zorunda.

30 mac üzerinden 300 bin € prim + 100 bin dolar (86 bin €) CL primi = 386 bin € prim yapiyor.

Diger yabancilar da benzer düzeyde primler aliyor. Bunlar toplandiginda 2,5 - 3 milyon arasi prim faturasi cikiyor.

Yani 6 milyonluk brüt bütce hemen hemen yari yariya eriyor.

Finansman giderlerini de katarsak, en fazla -20 milyon zarari tutturamiyoruz. Kisa süre önce borclarin yeniden yapilandirmasindan ne kadar finansman giderimiz var tahmin etmek zor.

Ama tahminen -35 milyon ile -40 milyon arasindayiz. Üstüne de daha yeni gelecek transferler eklenecek.

Buradan iki sonuc cikiyor. Ya oyuncu almayi gectim, satmaya devam edecegiz ya da bir kalemde bize 15-20 milyon euro fazladan gelir lazim.

Emlak Konut isi ne oldu bu arada?

Maç başı primleri ve bonuslar sanal salary-cap hesabına alınmıyor ama kâr-zarar hesabı için haklısın; onlar da gerçekleştiğinde pasife yazılacak... Gerçi benim gelir hesabımda da eksikler vardır muhakkak... ZTK gelirleri ve ZTK'nın maç günü gelirleri yoktu mesela şimdi aklıma geldi... Karşılıklı net-hata noksan kalemi olarak eşitleyelim, yok sayalım hepsini...

Emlak konut iyi oldu; borç olarak spot faizlerini gider yazdığımız; toplam borcun TL cinsinden %25'ini ifade eden bir tutarı reeskont ederek peşin sermaye değeri kadarını kapattık. Finansman giderinin o ölçekte düşmesiyle zarar -56'ya geriledi... 

Ben postta da dediğim gibi bu tablonun temelde doğru olduğunu düşünüyorum; yani gelirler veya giderler 3-5M€ diferans dışında oynamaz... CL'de 12-15 puanla lider olmazsak veya 1/4 final yapmazsak; ligi 30 galibiyet 2 beraberlikle 92 puanla bitirmezsek o kalemlerde kayda değer değişim olmaz... Buna rağmen yönetimin transferde düşündüğümden daha atak davranıyor görüntüsü ise muhtemelen şu an ön talepteki Riva'dan kırdırılan 518 dışında kesinleşebilecek 250-300 gibi bir rakamı daha sezon içinde kırdırma beklentisi içinde olmaları.... Diğer muhtemel sebep ise kur dalgalanmasından hemen önceki banka yapılandırması sayesinde finansman giderimizin sandığımızdan fazla inmiş olması... Düşünsene, o tarihte döviz ağırlıklı borçlarını %16-18 bandında TL olarak yapılandırmışsan, finansman maliyetini bir anda 12-15M€'lar seviyesine çekmiş oluyorsun yeni kurdan hesaplayınca... 

EDiT: Buldum yapılandırmayı... Ocak ayında 248M€ banka borcumuz Mayıs'a kadar 201'e inmiş ve bunun yarısından fazlası olan 128M€ Denizbank borcumuzu (%77 döviz cinsinden) yapılandırmışız ve yeni borcumuzun %73'ü Türk Lirası cinsinden olmuş... Bu iş mayıs sonu bitmiş.. Mayıs sonu € 5,20TL; buna göre yapılandırmadan sonra 485M-TL banka borcumuz olmuş. 34M€ ise döviz olarak devam.. Bu şu demek; 34 yine 34, hatta %6 döviz faiziyle 3. ay sonu 34,5M€.. Dİğer taraftan 485m-TL ise 3 ay sonra TL faizi ile 502M-TL.. Bugün 502M-TL= 66M€ eder.. 66+35= 101M€.. Başladığında 128 milyon Euroydu... Hem borç azalmış, hem de finansman maliyetin döviz için 0,5M€ TL için 2,0M€ olmak üzere 2,5M€.. Tabi bu sadece Denizbank; başkan diğerlerini de bir bankada toplayacağız diyordu, topladılarsa kalan 75M€ banka borcu da benzer oranda 65M€ civarına gerilemiştir ve onun da 3 aylık finansman maliyeti olsun olsun 1,2M€ olsun, topladığında 4M€ yıllıkta 16M€... Şu an açığımız (eğer gelirimizde yukarı sapma olmazsa) 16M€ - alacağımız 1 futbolcu sonrasında 8,5 milyondan kalacak harcanmamış rakam kadar.. 

O hesaba 1.925 mio öyro ekleyebilirsiniz.
Little finger dan kurtulmusuz.

Çok güzel bir tweet okudum; "üstüne 750K€ ekleyip N'diaye'yi oynatıyorsun, fuckn great job mann!" diye : :D

#910 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.479 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ağustos 2018 - 02:51 ÖÖ

Yukarıdaki hesaplarda hata var gelir çok daha fazla olacak .

1. Süper lig yayın gelirleri 500 milyon usd +kdv = 590 milyon usd . %4 federasyon payı %14 alt ligler payı düşülünce süper lige 484 milyon usd dağıtılıyor. (bunun yarısı $ + kalan yarısı 3,36 kur+ tüfe )

a. %37 süper lig katılım payı 484 * 0,37 /18 ~ = 10 M$ 

b. %46 performans  - Galibiyet 625 K -Beraberlik 312,5 K - Geçen yıl performansına göre . 24*0,625 + 4*312,5 k = 16,25 M usd

c. %11 geçmiş şampiyonluklar primi - 21 şamp *720k = 15 M usd

d. % 6 sıralama geliri - şampiyon - 8 M usd / 2.ci 6,25 M usd / 3.cü 5M usd

Toplamda 50 milyon usd gibi bir rakam var.  Bu rakamın 25 milyonu usd . kalan 25 milyon için *3,80/6,75 = 14 M$ , 39M$ toplam. Bunu da euroya çevirirsek = 33,6 M eu.

(toplamda 3 büyükler havuzdan %30,7 alıyorlar diye haber yapılmış . buradan yuvarlak hesap bizim 11 almamız muhtemel buda 53 M usd yapıyor. hesabımızı az çok doğruluyor. Ntvspor ise ihale yapılınca şampiyona 70 milyon usd diye haber yapmıştı. )

2. Stadyum gelirleri : Çeşitli haberlerde geçen yıl için 125 milyon tl gelir elde ettiğimiz yazılmış. Bu sene kombinelere gelen zamlar ve şampiyonlar ligi etkisi ile daha fazlası olacaktır. Klüp 31.05 itibariyle kaptaki faaliyet raporunda tahmini stadyum gelirini 157 milyon tl olarak açıklamış.  Ben bunun üstüne çıkacağımız düşünüyorum. Bu rakamı baz alıp o günkü kura bölerek bir ortalamayı yakalarsak. 

31 mayısa göre beklenen stad geliri 30M eu.  ( https://www.kap.org....Bildirim/702324 )

3. Şampionlar ligi geliri : Ben 55 Milyon eu olarak hesaplamıştım (fener sağolsun) ( http://galatasaray.t...45#entry682395)

4. Sponsorluk isim hakkı ve reklam geliri : Klüp yeni sezon için 137 Milyon tl hesaplamış . O günkü kurla 26 milyon eu . ( https://www.kap.org....Bildirim/702324 )

5. Lisanslı ürün geliri  - Bu kısım muallak - satış geliri 115 milyon tl -satış maliyeti 67 milyon tl gibi rakamlar var ama bu ne kadar kar ettiriyor bilinmez. 115-67 = 48 desek ve yarısı kar desek. 3M eu

6. Açıklanan gelir kalemlerinde 88 milyon tl futbolcu satış geliri ve diğer gelirler kalemi var. ben bunu sıfır kabul ediyorum.

Toplamda : 147,6 milyon EURO  ki biz kurun düşük olduğu zamanlarda 163 milyon euro rakamlarını görmüştük.

Klübün  kap'a yaptığım bildirimde ( https://www.kap.org....Bildirim/702324 ) önümüzdeki yıl beklentisini aşağıdaki gibi açıklamış.

moDdZ4.jpg

Tüm bunların dışında  2019 yılında Türk telekom stad isim hakkı süresi doluyor. 10 yılın için 100 milyon usd doları idi.  Başkan basında çıkan habere göre 10 yıl için 150 milyon euro istiyormuş. :D

Bir dünya devi firma ile masaya oturmadan önce bu sene şampiyonlar liginde başarılı olmak lazım. Riva ve florya ise gelecek için para beklediğimiz başka kalemler.

Bir başka haberde başkan mustafa cengiz borçların tamamını türk lirasına çeviren kredi anlaşması yaptığını duyurmuştu. Kurun ve faizlerin zıplamadan önce böyle bir operasyon yapılması çok iyi oldu. emre alkin ve okan böke boş durmuyorlar diye düşündürüyor.

Yakın gelecekte Galatasaray ve diğerleri  kavramına hazır olsun türkiye. 

#911 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.777 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ağustos 2018 - 11:52 ÖS

Yayın hakları konusunda çok spekülasyon var.. Yarı güncel kur - yarı imza tarihi kuru dendi ama onu da doğrulamadılar sonradan... Neticede kayda değer fark geçen sezona ait gelirimiz açıklandığında belli olur.. Ama 145M€ falan mümkün değil bu kurlarla.. Deloitte Money League'e girdiğimizde bile 152M€ idi ki formaya 12 mi ne alıp CL'de de çeyrek yapmıştık o sezon.. Şimdi özellikle TL gelirler leş seviyesinde olduğundan  110-115 çıkarsa öpüp koklamak lazım.. 

Yönetimin bütçe öngörüsü patlamış çoktan.. CL geliri dediği para 300 milyonu devirdi, daha da gider kur arttıkça ama maaşlar da euro olunca girenle çıkan aynı.. 

Valla herkes CL grubunu bahane edip transfer diye yırtındı ama alacağın 15M€ luk forvetle de gruptan çıkamama ihtimalin her zaman var..kimse onu düşünmüyor lan 2 yıl ceza alacağız 1 de değil... O yüzden bence yönetim akıllılık yaptı.. 6-7 puan alırsak, hele bir de EL'ye devam edebilirsek efsane olur bütçe hedefleri açısından... Gruğtan 1/16'ya çıkarsak  o zaman terfi primini gömer Drogba muadili birini getirirsin... Zaten gruptan çıkmış olursak FFP'nin +10M€ 4.yıl nihai hedefi tutar ki o zaman da sözleşmeyi yırtar atarız, sadece monitoring kalır hiçbir kısıtlama olmadan...

#912 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.439 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 04 Eylül 2018 - 08:12 ÖÖ

https://twitter.com/...6916596736?s=21

#913 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.451 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2018 - 08:43 ÖS

Bugünkü genel kurulda borcumuz 1 milyar 407 milyon TL olarak aciklanmis.

2018´in ilk yarisinda 283,6 milyon TL zarar aciklandi.

Son 10 yilda sadece amatör branslar 200 milyon dolar zarar yapmis.

Son bilgi eger dogruysa, futbol bransi son 10 yilda hemen hemen kendi kendini cekip cevirmis. 1 milyar 407 milyon TL´lik borcun 1 milyar 200 milyonluk kismi amatör branslardan kaynaklanmis.

# 10 - Felipe Melo

#914 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2018 - 10:21 ÖS

Yeniden gozden gecir sonrasi, baskanin son aciklamalarindan bu sefer tablonun biraz daha karamsar oldugynu cikariyorum. CAS'a gidiyormusuz gozden gecirme kararina itiraz icin.

#915 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.715 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2018 - 04:04 ÖS

Pis patlayacaz gibime geliyor. Şu karar çıkmadan bir santrafor bağlasak güzelinden iyi olacak. Hiç değilse annemizin liginde kilitli kalacağımız dönemde kullanırız adamı.

#916 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.563 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2018 - 04:23 ÖS

Bu sezon ihraç edemezler herhalde.

Transfer yasağı gelebilir devre arası için.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#917 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.715 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2018 - 04:51 ÖS

Bu sezon geçti artık. Önümüzdeki sezona keserler men cezasını. Ödenecek ceza tutarı artar muhtemelen. Bir de sattığın kadar al olayının ötesine geçip komple kapatabilirler transfer tahtasını. Ki felaket olur. Zaten eksik mevkiler var. Ne halt ederiz o zaman bilemiyorum.

#918 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.696 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2018 - 06:14 ÖS

Bisey çıkmayacak, kendi malliklarini ispat etmek istemiyorlarsa bisey cikmaz. At kafalılar, sezonun yarısına geldik neyi kontrol ediyorlar. Madem öyle biz de protesto ediyoruz bir sene de biz sizi men ediyoruz gelmiyoruz aq demek lazim.

#919 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.741 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 14 Ekim 2018 - 04:29 ÖS

Rakiplerden Uefa'yı gazlayanlar varmış galiba... ? 

Bizden de bazı bit beyinliler çıkar, -Fb'ye Fedö komplo kurdu yazık onlara, uf oldular-  şeklinde demeçler verirler.  

Centilmenlikle ibişliği karıştırıyoruz bazen....

#920 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.715 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2018 - 07:10 ÖÖ

Kulübün borcu 1.407.191.269 TL yani bugünün kurundan 255.388.615$

Son 10 yılda amatör branşların yarattığı zararın 200.000.000$ olduğu söylendi.

Fark 55.388.615$

Sorunun nerede olduğu bariz değil mi?

Şu durum bir firmada olsa, rasyonel bir genel müdürün, CEO'nun adına ne dersek diyelim ilk alacağı karar zarar eden birimleri cart diye kapatmak olur.

Riva ve Florya arazilerinde bu saçma sapan gelir paylaşımı ortaklığı gibi işlere girmek yerine direkt satışla çıkmış olsak bu farkı ortadan kaldırmış oluyorduk.

0 borçlu bir kulüp olmak imkanımız vardı. Büyük bir imkanı ıskaladık. Tarih bu süreçte rol alan tüm şahısları yazacak ileride. 

2 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 2 ziyaretçi, 0 gizli üye