İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

Mali Konular

• Please log in to reply
1016 replies to this topic

#881 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Haziran 2018 - 08:05 ÖÖ

Bana hiç de rutin bir uygulama gibi gelmiyor. Her rutin uygulama böyle UEFA tarafından duyruluyor muymuş ? Belli ki içeriden ya da dışardan bir baskı oluiştu ve tekrar incelemeye alındı

Kulübün açıklamasına rağmen hiç de rahat değilim açıkçası.

#882 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Haziran 2018 - 08:27 ÖÖ

Milan ile borçlarımız birbirine yakın sanırım ama Milan satıldığı halde bu duruma gelmesi daha büyük bir batış şekli.

Hala da ceza alacaksak alsınlar şampiyonlar ligini çıktıkları yere soksunlar. 

#883 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 08:18 ÖÖ

Rutin uygulama olmadigi yonunde haberler cikmaya baslamis ki ben de boyle oldugunu dusunuyorum. Olumsuz bir karar cikiacak gibi hissediyorum, en basindan beri bir gariplik oldugu asikar.
  • Mert Baydur bunu beğendi

#884 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 08:40 ÖÖ

Para cezası artabilir, bu saatten sonra men olursa CAS'ta biz kazanırız.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#885 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 05:13 ÖS

Milan'a 2 yil men cezasi vermisler.

#886 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Banned
  • 4.521 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 10:35 ÖS

Uefa kararları açıklarken takımları durumlarına göre  kategorize etmişti. Bizi yeni anlaşma yapan maccabi tel avivle aynı sınıfa sokmuş bize 15 milyon euro 6+9 . Maccabiye ise 1 milyon euro ceza kesmişti. 200k +800k . 

Kesin ceza bakımından 30 kat fazla ceza almıştık maccabiye göre. Ceza artışının hiç bir anlamı olmaz. Ceza rakamlarının da klüplerin bütçelerine orantılı olduğunu düşünüyorum ve bize kesilen ceza az buz miktarda değil.

https://www.uefa.com...7.html#/2563057

Fenerbahçeye bizden daha düşük ceza verilmişti.

UEFA GELİRLERİNE TEDBİR KONDU!

Yapılan anlaşma gereği Fenerbahçe Kulübü; 2015-2016 sezonu için azami 30 milyon Euro, 2016-2017 sezonu için de azami 20 milyon Euro hesap açığı vermeyi taahhüt etti.

Öte yandan UEFA'yla imzalanan anlaşma gereği Fenerbahçe'ye bir takım kısıtlamalar da uygulanacak. Kulüp tarafından duyurulan anlaşma şartlarına göre UEFA, Fenerbahçe'nin 7.5 milyon Euro'luk UEFA Katılım gelirlerine tedbir koydu. Bu rakamın 2 milyon Euro'sunu taksitler halinde ödeyecek Sarı-Lacivertliler, anlaşma şartlarını yerine getirdiği takdirde geriye kalan 5.5 Euro'yu ödemekten kurtulacak.

#887 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.461 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 10:39 ÖS

Bu incelemenin altinda zaten Milan hadisesi yatiyor.

Tabi bizim pacayi yirtmis olmamiz emsal teskil ediyor. Simdi yaptirim gören her kulüp bizi emsal gösterecek dogal olarak.

UEFA bizim babamizin oglu degil ki bize kiyak gecsin. GS ile Milan´in durumu arasinda daglar kadar fark var. Milan 255 milyon euro harcamis bonservis bedelleri icin. Bizim 96´dan beri biriktirdigimiz borclari adamlar 3 yilda bonservis ücretlerine harcamis.

Bizim aleyhimize bir karar degisikligi olamaz. Eger olursa UEFA bunun CAS´ta bedelini öder. Bizi resmen büyük ekonomik zarara ugratmis olurlar, ki bu FFP´nin amacinin tam tersi. GS`yi yapilandirmak yerine tamamen batirmis olurlar.

Milan´da üstelik Cin´li yatirimci durumu var. Adamlar para musluklarini epey acti ama Milan´a verdikleri paralari hibe etmiyorlar, Milan´in borc hanesine yaziyorlar. 

# 10 - Felipe Melo

#888 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Banned
  • 4.521 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 10:46 ÖS

Bu incelemenin altinda zaten Milan hadisesi yatiyor.

Tabi bizim pacayi yirtmis olmamiz emsal teskil ediyor. Simdi yaptirim gören her kulüp bizi emsal gösterecek dogal olarak.

UEFA bizim babamizin oglu degil ki bize kiyak gecsin. GS ile Milan´in durumu arasinda daglar kadar fark var. Milan 255 milyon euro harcamis bonservis bedelleri icin. Bizim 96´dan beri biriktirdigimiz borclari adamlar 3 yilda bonservis ücretlerine harcamis.

Bizim aleyhimize bir karar degisikligi olamaz. Eger olursa UEFA bunun CAS´ta bedelini öder. Bizi resmen büyük ekonomik zarara ugratmis olurlar, ki bu FFP´nin amacinin tam tersi. GS`yi yapilandirmak yerine tamamen batirmis olurlar.

Milan´da üstelik Cin´li yatirimci durumu var. Adamlar para musluklarini epey acti ama Milan´a verdikleri paralari hibe etmiyorlar, Milan´in borc hanesine yaziyorlar. 

Emsal nasıl emsalse uefadan men yedik biz . Biz men yediğimizde tüm klüpler pürü pakmıydı? Sonrasında bu cezayı çekip maaş sınırına uymak için uğraştık. Üstüne 4 yıl daha kısıtlama aldık. toplamda 8 yıldır uefa baskısı altındayız. 

Son 4 yılda bonservis harcamalarımızın toplamı 20 milyon euro. Milan neye göre bize salça oluyor anlamış değilim.

#889 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.461 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 11:00 ÖS

Emsal nasıl emsalse uefadan men yedik biz . Biz men yediğimizde tüm klüpler pürü pakmıydı? Sonrasında bu cezayı çekip maaş sınırına uymak için uğraştık. Üstüne 4 yıl daha kısıtlama aldık. toplamda 8 yıldır uefa baskısı altındayız. 

Son 4 yılda bonservis harcamalarımızın toplamı 20 milyon euro. Milan neye göre bize salça oluyor anlamış değilim.

Dursun Özbek yönetimi bir takim taahütlerde bulunmustu kabul edilebilir zarar miktari konusunda. Bu miktari 3-4 kati astik. Yaptirimlar dünden belliydi, yani men cezasi.

Buna ragmen, UEFA bize esnek davranarak bize bir firsat daha verdi ve men cezasini tekrarlamadi.

Simdi tabi diger kulüpler de ayni firsati istiyor.

Son 3 yilda -8 milyon euro bonservis bilancomuz var, ki bu bizim icin cok iyi bir rakam. Milan´in -255 milyon bilancosu var. Arada Avrupa´dan men de yemisiz, ki bu men cezasi olmasi kaybettigimiz gelirlerle bu 8 milyonluk acigi da rahat kapatirdik.

Istedikleri kadar incelesinler. Buradan birsey cikmaz.

# 10 - Felipe Melo

#890 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Banned
  • 4.521 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Haziran 2018 - 11:27 ÖS

Dursun Özbek yönetimi bir takim taahütlerde bulunmustu kabul edilebilir zarar miktari konusunda. Bu miktari 3-4 kati astik. Yaptirimlar dünden belliydi, yani men cezasi.

Buna ragmen, UEFA bize esnek davranarak bize bir firsat daha verdi ve men cezasini tekrarlamadi.

Simdi tabi diger kulüpler de ayni firsati istiyor.

Son 3 yilda -8 milyon euro bonservis bilancomuz var, ki bu bizim icin cok iyi bir rakam. Milan´in -255 milyon bilancosu var. Arada Avrupa´dan men de yemisiz, ki bu men cezasi olmasi kaybettigimiz gelirlerle bu 8 milyonluk acigi da rahat kapatirdik.

Istedikleri kadar incelesinler. Buradan birsey cikmaz.

Bizden önce FFP anlaşması (settlement agreement) yüzünden men cezası alan klüp varmı? Önce bir men yesinler ardından maaş kısıtı alsınlar ondan sonra bize de galatasaraya tanıdığınız kıstalarla 4 yıllık anlaşma verin desinler. Bunu yaparken de son 3 yılda 8 milyon euro bonservis harcayıp liglerinde şampiyon olup riva var florya var 52.000 kapasiteli modern stad var bu stadı dolduran devasa bir taraftar kitlesi var şeklinde savunma yapsınlar.

#891 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Banned
  • 4.521 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Haziran 2018 - 10:12 ÖÖ

https://www.uefa.com...id=2562024.html

Şu linkten görüleceği üzere uefa kıçından bir şeyler uydurarak büyük takımlara para dağıtmaya devam ediyor.

Şöyle ki : Uefa şampiyonlar ligi için 2018-2019 sezonunda dağıtılmak üzere 1 milyar 950 milyon euro ayırmış. 

dağılımı ise şu şekilde.

Forecast amounts (total €1.95bn)
The net revenue available to participating clubs will be divided into four different pillars:
• 25% will be allocated to the starting fees (€488m).
• 30% will be allocated to the performance-related fixed amounts (€585m).
• 30% will be distributed on the basis of ten-year performance-based coefficient rankings (€585m).
• 15% will be allocated to the variable amounts (market pool) (€292m).

Burada yeni bir kural çıkarmış bu kurala istinaden tam 585 milyon euro dağıtacak şampiyonlar ligi gruplarına kalan takımlara. Bu kural takımların son 10 yılda topladıkları puanlara göre sıralanması ve sıralamada 1. olanın 35 milyon euro 32. olanın 1.1 milyon euro alacağı şekilde 1,1 milyon euro inerek oluyor.

Eğer bu para  Grup katılım/performans / market pool  kriterlerine göre olan eski sisteme göre eşit dağıtılsa idi. 

Bu sene 15,25 olacak olan katılım bedeline 6 milyon euro ilave olacaktı yani 21,25.

Keza 2,7 olan galibiyet primi 3,6. Beraberlik için 0,9 m olan prim 1,2M . Gruptan çıkma primi 9,5 yerine 12,5 M euro. çeyrek 10,5 yerine 14 M olacaktı.

Market pool türkiye 22 milyon euro . 22/292 = %7,5 olarak hesaplarsak.  292 +195 = 487 ye çıkacak market pool'un %7,5 i = 36,5 milyon euro olacaktı.

Bu sene için şöyle bir öngörü yapalım.

Galatasaray 3 galibiyet 1 beraberlik ve 10 puanla gruptan çıksın. Çıkan rakibe 2 maçtada yenilsin. 

Yeni sistemde : 15,25 katılım + 9 M performans + 9,5M gruptan çıkma + 22 milyon yada 12 milyon market pool (tek olursa tamamı 2.ci takım olursa %55)  = 55,75 M yada 45,75 M euro alacak . +2,2 M sıralama geliri.

Buna ilave şampiyonlar ligine katılan 32 takım  arasında muhtemelen sondan 2. filan olup 2,2 Milyon sıralama parası alacağız.

Eski sistemde ise : 21,25 katılım + 12M Performans + 12,6M gruptan çıkma + 36,5M yada 20M market pool  = 82,35 M yada 66M euro alacaktık. 

Velhasıl 82,35 -55,75 = 26,6 M euromuzu hacıladılar.

FAIR PLAY ine soktuklarım  222 milyon euro bonservis + 5 *36 milyon euro konrat la = 400 milyon euroluk Neymar transferine onay verirken. Büyük takımlara zaten liglerinde 4.cü olarak . şampiyonlar ligi değil 4.cüler ligi oluştururken üstüne büyük liglerde olmayan takımların şampiyonlarından 15 ila 30 milyon euro arası parayı daha çalıyor.

Zaten market pool ve performans kriteri ile büyük takımlar çok daha fazla para kazanırken üstüne bu sıralama hikayesi ile Real madrid sıralama lideri olarak 36,5 milyon euro alırken. 4. Athletico madrid 32 milyon euro sıralama parası alırken Galatasaray 2 milyon euro filan alacak. 

#892 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Haziran 2018 - 02:08 ÖS

UEFA baskani Cnnturk'e roportaj vermis ve yuvarlak konusmus haliyle ama olay kesinlikle kulubun acikladigi gibi rutin ve sonucu belli bir halde degil. İncelemeyi yapacak kurulun cezayi artirma, degistirme yetkisi de var anladigim kadariyla. Nihai karar ne zaman aciklanacak belli degil ama umsrim aksi bir durum yasanmaz bizim acimizdan.

#893 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.461 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Haziran 2018 - 05:43 ÖS

Madem o kurulun bu kadar genis kapsamli yetkisi var, neden bir alt kurul bizimle anlasma yapiyor. Anlasma anlasmadir yahu. Üst kurul, alt kurulu mu var. Madem öyle, neden direk en üst kurul anlasmalari yapmiyor?

Usül olarak cok ters bir uygulama. En azindan bu anlasma kesin imzalanmadan önce, o bahsedilen kurulun onayi alinabilirdi. Imzalar atildiktan sonra böyle bir uygulama sacma. O halde bir ön anlasma olarak görülmeliydi bu settlement agreement denilen sey.

# 10 - Felipe Melo

#894 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Temmuz 2018 - 10:02 ÖÖ

Mustafa Cengiz'in bugun Haberturk'te roportaji var. Yine farkli bir karar beklemiyorum demis ama bir yandan da ceza gelirse UEFA kafasina sikar gibi soylemlerde bulunmus. Soylrdikleri bana biraz rahatsiz edici geldi ve resmi siteden yapilan aciklamaya ragmen kendilerinin de hic rahat olmadigi ortada. Men cezasi gelirse yonetimin guvenirligi de ciddi yara alacaktir.

Diger yandan, bu isin altinda Milan'dan ziyade fb ve UEFA'ya ziyarete giren Ali Koc'un da oldugunu dusunuyorum. Zira su ana kadar hoca haric hicbir hamle yapmadilar.

#895 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Temmuz 2018 - 01:27 ÖS

Resmi sitedeki açıklama yalan.. Basbayağı taraftara yalan söyledi kulüp... Sebebi de tam o gün genel kombine satışına çıkılmasıydı.

Düşünsene, doğruyu söyleseler ve "buradan birşey çıkma ihtimali var" deseler veya sussalar; yenilenen 19 binin üzerine 16 bine yakın yeni kombineyi satamaz, 2.500 ortalamadan 40 milyon TL'yi kasaya koyamazlardı... Geçen gün bunla ilgili bir-iki tweet atayım derken araştırınca iş flooda döndü; dur bulup kopyalayayım epey bakmıştım yazarken laf lafı açınca.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#896 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Temmuz 2018 - 01:31 ÖS

1- Kulüp tam kombine genel satışın başladığı gün UEFA'dan gelen habere karşı böyle bir açıklama yayımladı: "Rutin bir işlem olup Kurul ile imzalanan yapılandırma anlaşmasına herhangi bir etkisi yoktur." diyor. Ben de haberin 3 saat öncesinde 4 tane kombine aldığımdan araştırdım

2- O kombineleri karaborsacılık yapmaya almadım tabi1f642.png 2 ortağım ve bir eski GS'li arkadaşımla gideriz dedik. Neyse konuya dönelim; CFCB çalışma yönetmeliğine göre (art16.1) disiplin cezalarıyla ilgili anlaşmalar ilgilisince yargı kuruluna gözden geçirme amaçlı gönderilebiliyor.

3- Bu mutlak bir inceleme değil, 16.1 "may be reviewed" diyor, isterse gönderir. Gönderme kararı ilan tarihinden sonra 10 gün süreye tabi-ki her ne kadar daha çok zaman geçti gibi duruyorsa da ya ilan tarihi yenidir veya gönderme tarihi biz duymadan öncedir; Avrupada ihmal olmaz.

4- Bunun UEFA'nın rutin bir iç işlemi olduğu ve anlaşmaya etkisi olmadığına dair kulüp açıklaması tek kelimeyle "yalan"... Bunun yalan olduğu sadece UEFA CFCB çalışma yönetmeliklerinde değil; doğrudan anlaşmanın kendisinde yazıyor: "Article 9/4: ...

5- Article 9/4: The Club is aware that the decision of the CFCB Chief Investigator to conclude the Settlement Agreement may be reviewed by the CFCB Adjudicatory Chamber in accordance with Article 16 of the Procedural Rules. Kısaca "kulüp bunun temyiz edilebileceğinin farkındadır"

6- Neden resmi siteden açıkça yalan bir duyuru yaptılar bilmiyorum. büyük ihtimal tam da genel satışın ilk günü akşamında gelen haberin, satış hızını ve dolayısıyla gelirleri etkilemesini istemediler. iki gündür beynimi yiyor arkadaşlarım "RMA beklerken Rizeye gidicez amk" diye

7- Ne çıkar acaba diye araştırırken önce "burada ne incelenecek" ona baktım; sonra da "buraya hangi sıklıkla gidilmiş ve kararlar ne olmuş?" diye eski ilanları inceledim. Önce bir genel-geçer yargıyı söyleyeyim: Doğru oluşmuş kurumlarda kimse kimsenin kararını kolay kolay bozmaz.

8- Buna örnek olarak 2010'lu yıllarda Türk kulüpleri hakkında verilen hemen hiçbir kararın - ki buna bizim önceki FFP cezamız ve kuşların şike cezaları da dahil - üst kurullarda bozulmadığını; sadece kulüplerin temyizi üzerine bazı cezaların "hafifletildiğini" göstermek gerekir.

9- Yani bir bozma oluyorsa da bu cezanın artması değil azalması yönünde oluyor. Adli yargıda da bu böyledir; Disiplin-kriminal yargılamalarda esas olan alt sınırdan ceza vermektir ve gerekçesiz olarak alt sınırın da altına düşmüyorsan kimse sana "neden alt sınırdan verdin" demez.

10- Bizi kurtaracak md, yapılan incelemenin kapsamına dair Article 16/3: "with regard to the existence of a manifest error of assessment" diyor; yani "açık bir değerlendirme hatası" yönünden inceleniyor sadece. Kurulun takdir yetkisine fazla karışmıyorlar sonucu çıkıyor buradan.

11- Bu biraz da şu demek; sen lobilerle falan bastırıp bir şekilde hak ettiğinden çok daha az bir cezayla yırtmışsan ve bu diğer sanıkların adalet duygusunu zedeleyecek seviyedeyse; o zaman üst kurul seni dağıtır. Ama mesela hakkın 4 ila 7 yıl arası ise "niye 4 verdin lan?" demez

KASTRATi  

12 - Yargı kurulunun yetkisi nedir? derseniz o da şudur: "The adjudicatory chamber may uphold, reject, or modify the decision or refer the case back to the CFCB chief investigator (Article 16/5). Yani kararı iptalden düzeltmeye, tekrar yargılamaya göndermeye kadar her şeyi yapar.

13- Yani kulübün açıklaması iki defa patlak. CFCB şefinin başvurusu bir prosedür işlemi olmadığı gibi; anlaşmayı tamamen ortadan kaldırabilecek, Avrupa'dan men edilmeye kadar her tür opsiyonu kanlı canlı masada tutan bir işlem. Anlaşmada da "kulüp bunun farkındadır" yazıyor.

14- Ben bundan birşey çıkacağını düşünmüyorum. Yargılama dairesinin bu yıl ve geçen yılki kararları arasında bozulan bir anlaşma bulamadım. CFCB tarafından verilen cezalar tasdik edilmiş veya bazı indirimler yapılmış. Ayrıca vereceği kararın da Art.34/2 gereği CAS'ta temyizi var.

15- Ama Galatasaray yönetiminin bu konuda taraftarın gözünün içine baka baka yalan söylemesi, yaşanandan daha büyük problem. Ben kendimi hiç müşteri yerine koymadım; koysam salak saçma ürünlere #yellowfriday #greyweekend diye binlerce lira saçmaz, 4.kat kombinesine 2,5K ödemezdim

16- Şimdi -olmaz ama- olur da bu başvurudan bizim için CL men falan çıkarsa; benim de taraftarı yolunacak kaz gören yönetimi dolandırıcı tüccar görme hakkım doğacak. Tüketici mahkemesinden C.BSsavcılığına kadar her yere gideceğim, başka gitmek isteyenlere hukuki yardım vereceğim;

17- ...daha öteye geçip, dernekte olmayan şahsi sorumluluğu TTK kapsamında işletmek adına; birkaç adet GSRAY hissesi alıp, yalanlarla kandırdıkları taraftarların açtığı iade davalarında kulüp aleyhine hükmedilen tazminatları ceplerinden ödemeleri için YK üyelerine dava açacağım..

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#897 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Temmuz 2018 - 01:50 ÖS

Kulubun aciklamasini UEFA baskani bizzat curuttu zaten, hic metinlere bakmaya bile gerek kalmadi.

Diger yandan, bu kadar hassas surec devam ederken ve gozler ustumuzdeyken tehditvari aciklamalari da yanlis buluyorum. Ceza gelmis, is bitmis hibi konusmus Mustafa Cengiz. Bakalim, bu hafta isin rengi belli olur hehalde.

#898 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Temmuz 2018 - 05:51 ÖS

UEFA, gecen Eylul'de PSG icin alinan karari da ayni komiteye sevk etmis. Nerdeys ustunden 1 sene gecmis dosya bile tekrar gozden gecirelecekse UEFA'da ilginc isler oluyor demektir.

#899 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Temmuz 2018 - 11:40 ÖÖ

Ben hiç bir halt anlamadım bu UEFA'nın yeniden anlaşmayı gözden geçirmesi meselesinden. Hadi diyelim ki gözden geçirdiler ve men ettiler. E arkadaş 1 ay sonra benim yerel ligim başlıyor. Şunun şurasında CL kura çekimlerine az bir süre kaldı. Biz yapılan anlaşmaya bağlı olarak transfer görüşmesi yürütüyoruz. Sen beni hangi mantıklı gerekçe ile men edeceksin? Oldu ki men ettin benim altına girdiğim, girmek üzere olduğum mali yükümlülükleri belki ben CL'ye gitmeyecek olsam üstlenmeyecektim. Sonra kadromda kısıtlamaya gitmemi istedin. Ben buna göre belki oyuncu sattım, tercihlerimi değiştirdim. Kısıtlama UEFA esame listesi içindi. Yerel lig için değildi. Salt CL'de oynatmamak için görece kısıtlı kurduğum kadro ile beni belki yerel ligimde yarışmaya zorlamış oluyorsun. Bunun sorumluluğunu kim üstlenecek?

Bu yolun sonunda bize men cezası çıkarsa tahkim ve CAS yolları gözükür bize.

Meselenin arkasında da Milan'ın falan olduğuna inanmıyorum. Suyun ötesinden gelen bir müdahale var gibime geliyor.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#900 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.461 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Temmuz 2018 - 11:41 ÖÖ

UEFA, gecen Eylul'de PSG icin alinan karari da ayni komiteye sevk etmis. Nerdeys ustunden 1 sene gecmis dosya bile tekrar gozden gecirelecekse UEFA'da ilginc isler oluyor demektir.

PSG´ye 40 - 60 milyon euro bonservis geliri zorunlulugu getirilmis ve akabinde 58 milyon euro luk oyuncu satisi gerceklestirmisler.

UEFA´da hakkaten enteresan isler oluyor.

# 10 - Felipe Melo

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye