İçeriğe git

Resim
- - - - -

Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
349 replies to this topic

#21 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2012 - 03:04 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013

14 takým olcaksak en az 15 lik bir roster lazým. 14*15=210 eder ki 30 takýmlýk NBA'de takým baþýna 7 oyuncu olur. Bence 17 olsa daha iyi tabii :)

16 takým olsak 13 oyuncu ile kotarýrdýk belki. En ideali 16 takýmlý bir ligde 15 kiþilik rotasyon bence.

Oyuncu sayýsýný arttýralým bu yüzden. Zira zaman zaman takip edemeyenler olacaðý için bu kadar az oyuncu olan yerde, her hafta oyuncu deðiþtirenler çok avantaj saðlar. Bu da diðer oyuncularýn iyice kopmasýna sebep verir.

14 takým isek; PG, SG, G, G, SF, PF, F, F, C, Util, Util, Util, BN, BN, BN ideal gibi BN azaltýlýp Util arttýrýlabilir olabiliyorsa, zira iþi gücü olup arada bazý haftalarda ýskalayanlarýn haftalýk kayýplarý da azalýr -bench-de unuttuklarý oyunculardan dolayý. Hatta BN olmasa yeridir yani :D

16 takým olup, 15 li takýmlar kursak tadýndan yenmez. Böylece 240 oyuncu seçilmiþ olur. Zaten NBA'de genel rotasyon 8 oyuncudan oluþuyor. 30*8=240 ile ideali yakalamýþ olurduk :D

Ben istiyorum.. 3 senedir tekmaç izlemedim desem yeridir. Seni de fazla yormayayým. Bana direk draft listesi gönder :)

draft listesine ben de fitim :)

Egemen'in önerisinden yola çýkarak :D fantazi sayfanýzdan yukardaki araç çubuðundan DRAFT CENTRAL'dan Draft Kit týklayarak açýlan sayfadan 'Complete Draft Kit' download ettiniz miydi tamamdýr :) (tembele iþ buyur hesabý oldu benim ki biraz farkýndayým :))

Ben yine bazý kýsa iþe yarar bilgiler geçeceðim buraya ek olarak ama :)

#22 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.486 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2012 - 03:54 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Abi Þangaylý ad gelsin artsýn takým sayýsý. Ben kadroda çok oyuncuya karþýyým ama uyarým tabi herþeye. Bi de mock draft die biþi var ona girip kendinizi bi deneyin.

#23 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2012 - 04:12 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Shangai nin internet sorunu var sanýrým. Ýnþallah katýlýr. Bu sene D-Smart'ým var. NBA TV den daha çok maç ilzeyecem inþallah.

#24 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2012 - 04:13 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Ben kadronun o kadar büyük olmasina karsiyim acikcasi, belli bir turdan sonra cör cöp ile doldurmak zorunda kaliyorsun kadronu...:D Ayrica FA poolunda pek oyuncu kalmiyor ki bu da sezon ici pek aktivite olmamasini sagliyor, zaten bizim liglerde trade falan olmuyor, bir de FA poolu draft dan sonra kurutulmus halde kalirsa pek zevki de kalmaz görüsündeyim...:) Bir nevi draft ligi belirliyor, sezon icinin önemi azaliyor, hele ki Bench hic yapmazsak bastan takimini sec sene boyunca ugrama, bu oyunun anlami bu degil ki...:) Diger taraftan herkes oyuncu secimini iyi yapmasi gerekiyor, transfer sayisi kisitlaninca da hamleleri daha önemli bir hal aliyor, kimi bench´e alip almama karari önem kazaniyor... Lig 16 takim icin acik su anda, eger doldurabilirsek güzel olur tabii. Ona göre de oyuncu sayisi gecen sene 10´du, hadi bu sene 12 olsun diyorum, ama mutlaka bench de olmali...:) Her hafta oyuncu degistirenlerin avantaj saglamasini azaltmak icin transfer sayisini biraz daha assagi cekebiliriz mesela, benim nacizane önerim...

#25 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2012 - 04:15 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Shanghai ile irtibata gectim, sorununu halledecegiz mutlaka...:)

#26 Mid-life Crisis

Mid-life Crisis

Junior Member

• SIT
  • 375 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2012 - 04:25 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Ok, sorun kalmadi, katildim, yardimlarin icin tesekkurler Ray.

#27 Maynard

Maynard

Senior Member

• Members
  • 2.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2012 - 07:58 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Takým lazýmsa gelebilirim :)

#28 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2012 - 09:57 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 1. Gelebilirsin tabii 2. Önder Abi de gelmesi gerekiyor o zaman 3. Draft´da olman lazim 4. Sifreyi unutmak yok :)

#29 Maynard

Maynard

Senior Member

• Members
  • 2.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2012 - 12:08 ÖÖ

Önder abi veya baþkasý geldiðinde girerim o zaman ben de.

Ýlk posttaki draft günü ve saatiyse Kayseri maçýndan hemen sonra sanýrým 22:00 yapsak daha rahat olur sanki. Herkesin iþine göre ayarlandýysa ben uyarým ama 21:00'e de.

Yok unutmam "log in with facebook" çýktý mertlik bozuldu :)

He bi de.. Deyarkamin :)

Eklenmiş Resim

#30 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2012 - 01:28 ÖÖ

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Draft tarih ve saat kesinlesince yazýn buraya cunku o saati ayarlamamýz lazým...hatta pazara kadar netleþmeli

#31 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2012 - 11:07 ÖÖ

Haftaya bizim macin cumartesi olmasindan dolayi draft´i

PAZAR GÜNÜ TSI 20.00 ye aldim, tarih 28.10.12

Lütfen görüslerinizi bildirin...

#32 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2012 - 11:54 ÖÖ

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Bana uyar...NFLe bakarken yaparýz iste :)

#33 Mid-life Crisis

Mid-life Crisis

Junior Member

• SIT
  • 375 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2012 - 10:44 ÖÖ

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 kurallar ok gibi, itirazim degil ama fikir olarak soyleyebilecegim tek #sey oyuncu degistirme sayisi haftada 4 max 40 degistirme olayi , 40 sayi olarak ok gibi ancak haftada 4 oyuncu degistirme fazla gibi takiminda lig basinda sakatlik yasayanlar , sonradan play offa girebilmek icin oyuncu degistirme haklarini dogal olarak sezon ortasindan itibaren full kullanmaya baslayacaklar. 1) oyuncu alip verme olayi sezon sonu ve #play off'da azalacak, takimlarin oyuncu degistirme hak sayisi azalacagi icin, play offu garantileyenlerin ise oyuncu degistirme haklari cok kalacagindan ozellikle play off'da , ligin basinda sakatlik sorunu yasamayan basta takimlar buyuk avantaj saglayacaklar , tabi aslinda sakatliklarda oyunun bir parcasi oldugu icin aslinda haksizlik degil sadece gorus farkliligi . 2) bence daha onemlisi haftada 4 oyuncu degistirebilmek, 10 oyunculu bir takim icin biraz fazla gibi gorundu, oyuncu degistirme bence takimin yarisini degistirebilme imkani verebilmeden cok takima o hafta duruma gore ince ayar verme amaci tasimali diye dusunuyorum. ozellikle play offa yaklasildiginda sinirdaki takimlar full oyuncu degistireceginden a) cok iyi oyuncularda serbest birakilacagindan erken kalkar erken alir seklinde bir haksizlik olabilir B) son haftalarda play offa kalmak icin gerekirse sakatlanan ve belki de 1-2 hafta sadece oynamayacak cok iyi oyuncular piyasaya dusecek, play offa girebilmek icin sinirda olup lebronu bile oynatamayacak bir takim 4 oyuncu ile bunu kapatabileceginden dolayi onu birakabilir ( biraz abartili bir ornek olmak uzere) c) sonlara dogru heyecan artar oyuncu hareketliligi olur fikrine karsi, transfer icin 2 gun beklenileceginden dolayi aslinda cok da fazla oyuncu degisikligi olmaz diye dusunuyorum. serbest oyuncularin kalitesi artacak ancak cuma ctesi pazar kullanamayacaginizdan dolayi onlari alamayacagiz ve play offu garantileyip , hafta sonu onlara ihtiyaci olmayan takimlar bu oyunculari rahatlikla alabilir diye dusunmekteyim. bu sekilde playy offa ya son anda giren ancak takimi taninmayacak hale gelen takimlar ile play offu garantileyip serbest iyi oyunculari toplamis takimlar seklinde 2 gurup olusacagi gorusundeyim. bu sekilde de play offa son anda giren takimlarin cok bir sansi olmaz gibi. kisacasi haftada 4 max 40 oyuncu yerine , standart haftada 2 oyuncu degistirme sanki bana daha iyi olur gibi geliyor. sanki bana sezon sonunda forumda su sekilde yazilar bolca olur gibime geliyor.. ' ah be ....e yenildim ama play offa girebilmek icin tum oyuncu degistirme haklarimi kullandim, ondan rakibim ........ 6 mac fazla yaptigi icin beni eledi' ' rakibim play offa kalmayi daha once garantiledigi icin son haftada ....i alabildi, tas gibi takim olusturdu' ancak dedigim gibi , bunlari oyunun bir parcasi olarak gorup bu sekilde de devam edilirse haksizlik olmaz diye de dusunmekteyim. su anlik tek soyleyebilecegim konu bu, konu uzerinde calisip baska fikirlerim olursa sizlere daha sonra paylasmak uzere...

#34 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2012 - 11:14 ÖÖ

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Pazar 21:15'te dönebilirim ancak iþten.. Ama benim için deðiþtirmenize gerek yok, oto draft olur her sene olduðu gibi.. Öylesi daha heyecanlý.. :D

#35 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.486 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2012 - 12:41 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 12 oyuncu, pg-sg-g-sf-pf-f-c-c 2 util 2 bench olabilir mesela. Haftada 2 veya 3 oyuncu deðiþtirme olsun. Derim.

#36 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2012 - 04:11 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Abicim ne yaparsaniz yapin da kadroda 2 C olmasin mumkunse.. Zaten bir elin parmaklai kadar C var su ligde, bir de kadroya 2 C koyarsak iti kopegi kadroya sokman gerekiyor. Bir de turnover ve foul istatistigine pek bir gicik olmaktayim. Konsensus saglanabilirse turnover ve foul istatistiklerini de kaldirabiliriz.

#37 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.297 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2012 - 06:36 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 turnover kalsýn bence. Foul saçma bence de ama var mýydý geçen sene hatýrlamadým? geçen seneki kurallar gayet baþarýlýydý bence.

#38 Maynard

Maynard

Senior Member

• Members
  • 2.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2012 - 07:14 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Top kaybý ve Faul yüzdesi oyunun zevki aslýna bakarsanýz, bence tabi. Almakta çekindiðimiz oyuncularýn çoðunun eksi yönü bu iki kategori. Eðer bunlarý çýkarýrsak oyuncu seçiminde kýsalarda kim daha çok Sayý+Asist uzunlarda da kim Sayý+Ribaund yapýyor sadece bunlara bakacaðýmýz bi draft olur. Zaten çoðu oyuncunun attýðý sayý, kullandýðý þut oraný ve yüzdesiyle eþit orantýlý. Örnek olarak da Dwight Howard, Rondo verilebilir. Howard'ý alýyorsanýz ribaundlarda büyük avantaj saðlarsýnýz ama FT bölümünde 0-1 geride baþlarsýnýz en iyi FT atanlarý toplasanýz bile. Rondo'yu da misal ben normal þartlarda almam çünkü hem TO'da kaybettirir hem FT'de kýsaya göre çok kötüdür. Oyunu düzleþtirmeyelim derim, bence tabi :) Not: 4 oyuncu deðiþikliði de çok bence 2 ideal sanki...

#39 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.297 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2012 - 10:14 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 aklým foul sayýsýna gitti nedense, yüzdeyi unutmuþum. foul yüzdesi kalmalý bence de. Maynard'ýn tespitlerine %100 katýlýyorum.

#40 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.486 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Ekim 2012 - 02:37 ÖS

Cevap : Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013 Draft saati 10 olsun... Uyar mý?