İçeriğe git

Resim
- - - - -

Suriye Sorunu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2012 - 10:02 ÖS

Suriye'ye agýr top atýslarýyla karsýlýk verilmîs,yayýnda ve yapýmda emegi gecenleri tebrik ederim.

#2 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.190 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2012 - 10:09 ÖS

Cevap : Suriye Sorunu Sanýrým yavaþ yavaþ sorun aþamasýndan savaþ aþamasýna geçiyoruz.

#3 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 12:07 ÖÖ

Cevap : Suriye Sorunu Tezkere çýkacak bu gece.

#4 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 12:19 ÖÖ

Cevap : Suriye Sorunu Zaten tampon bolgede askerimiz guclu su an..Arapca konusuyorlar ama can gibi bakýlýyor onlara orada..

#5 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.294 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 07:00 ÖÖ

Cevap : Suriye Sorunu 80lerde cocuk olmak, Ýran-Irak Savasi, bazý seyler hic degismiyor sadece oynatilan aktorler farkli, yonetmen ve senaryo ayni kalsa da.

#6 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 07:10 ÖÖ

Cevap : Suriye Sorunu Ne kadar cok savas meraklisi varmis memlekette? Masallah Sam dan girip Kudus ten cikmisiz yine..Sagda solda atip tutanlara bakiyorrum bircogu askerlikten yirtmak icin takla atan tipler..ya yurtdisinda yasayip tuzu kuru olarak sallayanlar ya da savas ciktiginda yurtdisina ilk kapagi atacak tipler. Fakir fukara, garibanin evladi uzerinden, savas ciktiginda ilk elden zararini gorecek kisiler uzerinden savas cigirtkanligi, artistlik yapmasin kimse.. Hatali dis politikanin meyvelerini topluyoruz. Esad in devrilmesinin Turkiye ye hicbir faydasi yok. Orada ne olup bittigi de beni zerre ilgilendirmiyor. Ýnsanlik adina vb kismi da palavranin onde gidei.. Dis politikada insanlik yoktur. Cikarlar vardir. Ýnsanlik pesindeysen git Ýrak a Afganistan a mudahale et. Musluman geciniyorsun Amerika 2 milyon musluman i keserken zerre sesin cikmiyor. Esad a gelince insanlik adina hareket ediyorsun.. Yemezler. Hergun 8 10 askerini kaybeden, bolunme ile yuzyuze olan bir ulkenin baska ulkenin islerine karismasi en hafif tabirle ahmakliktir. Otur once kendi icindeki sorunu coz. Esad devrildiginde yerine gececek adamlar ilk sana kursun sikacak/ siktiracak ilk sana dusmanlik besleyecek. Bu boyle biline.. Ha bu noktaya geldikten sonra karsilik vereceksin elbet..resmenbizi Suriye ile savastirmak siteyenlerin kucagina oturmus durumdayiz. Simdi ortaligi karistirmak isteyen gucler 2 suriye ucagina TR de koy bombalatir. Al girdin savasa.. Suriye nin cikacak bir savasta TR yi yenme sansi sifir. Ama " ölmüþ essek kurttan korkmaz" derler. Adamin elinde tonla rus kimyasali var. Duvara sikisip sifiri tukettiginde Cakar kafana kafana.Ummadigin zarar ziyani gorurusun.

#7 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.417 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 09:59 ÖÖ

Cevap : Suriye Sorunu Savaþ her yönüyle bir felaket, söylemeye bile gerek yok. hele hele hassas dengelere sahip ülkelerde kazanýlsa dahi istikrarsýzlýðý artýrýr. Ülkemizin savaþa gireceðini sanmýyorum ama kuþkularýmda yok deðil. Geçen hafta dehþet bir hava trafiðine tanýk oldum. Doðu yönüne doðru sayýsýz uçak geçti ve saatlerce sürdü bu olay. Emin deðilim ama þayet o uçaklar askeri malzeme taþýyorlarsa her bir halt olabilir. (her halükarda o kadar yoðun bir trafiðin nedenini merak ediyorum- medyada bu konuda tek bir bilgi bile göremedim)

#8 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.751 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 10:21 ÖÖ

Cevap : Suriye Sorunu Son 40 Yýlda orta doðu da çýkan hiçbir savaþýn galibi yoktur.Yine olamaz.Muhaliflerin provakasyonu ile Esad a karþý savaþmamýz isteniyor.Bunun bedeli yeni þehitlerden baþka birþey olamaz..Hem Esad hem muhalifler PKK yý bize karþý kullanmaya devam edecek.Esad için bizimle savaþ isteyeceði son þeydir..Bu salak tuzaða düþmeden Natoya gerekl baskýyý yapark o blgenin uluslararasý denetime girmesini saðlamak güvenlik garantisi almak zorundasýn..Bunu baþaracak zeka ve dirayetin yoksa ölen her insanýn vebalini taþýyacaksýn..

#9 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 10:49 ÖÖ

Suriye'ye müdahele ettiðin an Iran bölgenin ýrzýna geçer. Zaten Ýsrail'e saldýrmak için bahane arýyorlar. Akýllý olmak lazým.

#10 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.751 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 11:11 ÖÖ

Cevap : Suriye Sorunu

Bir daha Türkiye civarýna aðýr silahla ateþ edemezler.

Ateþ edenler Esadýn askerleri deðil zaten."Kardeþlerim" denilen muhalifler...bence bu çok net..Kendi kýçýný toplamakdan aciz bir esad ýn isteyeceði son þey yeni bir düþmandýr..

#11 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.751 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 12:34 ÖS

Cevap : Suriye Sorunu Esadýn bulaþma derdi olsa kaza maza açýklamasý yapmazdý bence..Esadýn ordusunun içinden ateþ açýlmýþ olabilir..Fakat muhalif ordu zaten Esadýn ordusunda da çok iþ yapabiliyor..Ancak bu iþte çýkarý olan tek grup muhalifler..Velev ki olay kaza ise durum daha da vahim..Bu durumda Natonun ne iþe yaradýðýný anlayan beri gelsin.. O bölgede önceden beri yapýlan bu saldýrýlara raðmen kimse ölmeden uluslarasý bir güvenlik hattýnýn oluþmasýný saðlayamamak yine bizim ayýbýmýz..

#12 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.482 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 01:07 ÖS

Cevap : Suriye Sorunu Türkiye, Suriyle´yle genis kapsamli savasa girerse, icerde PKK mücadelesinde cok zayif kalir. Bence temel amac zaten de bu. Muhaliflere endirek verdigimiz destege, Esat pisliginin reaksiyonu bu sekilde. En iyi yol Suriye´yi muhaliflere destegi arttirarak iceriden cökertmek. Zaten Esat rejiminin sayili günleri kaldi.

#13 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.482 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 01:09 ÖS

Esadýn bulaþma derdi olsa kaza maza açýklamasý yapmazdý bence..Esadýn ordusunun içinden ateþ açýlmýþ olabilir..Fakat muhalif ordu zaten Esadýn ordusunda da çok iþ yapabiliyor..Ancak bu iþte çýkarý olan tek grup muhalifler..Velev ki olay kaza ise durum daha da vahim..Bu durumda Natonun ne iþe yaradýðýný anlayan beri gelsin..
O bölgede önceden beri yapýlan bu saldýrýlara raðmen kimse ölmeden uluslarasý bir güvenlik hattýnýn oluþmasýný saðlayamamak yine bizim ayýbýmýz..

Esat serefsizi zaten saldiriyi üstlense, sadece Türkiye degil, NATO operasyonu aninda baslatmasi gerekirdi. Saldiriyi kabul edecek kadar salak degil. Kabul etmedi diye de saldiriyi onun yaptirmadigi anlamina gelmez.

#14 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 01:11 ÖS

En iyi yol Suriye´yi muhaliflere destegi arttirarak iceriden cökertmek. Zaten Esat rejiminin sayili günleri kaldi.

Katýlmýyorum hocam. Tarih boyunca bölünmek istenen ve an itibariyle bu tehlikeyle tekrar karþý karþýya kalan bür ülkenin, baþka bir ülkeyi bölmek ve yönetimini devirmek isteyen silahlý teröristlere yardým etmesini benim midem kaldýrmýyor. Ha PKK ha ÖSO. Benim için ikiside ayný bok.

Bu oyunun bir parçasý olursak en sonunda sýra bize de gelir. Suriye, Ýran ve Türkiye. Sýralama bu þekildedir...

#15 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.106 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 01:14 ÖS

Cevap : Suriye Sorunu hiç bi mok anlamadým.

#16 mahlas

mahlas

Senior Member

• Banned
  • 661 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 02:16 ÖS

Cevap : Suriye Sorunu Yine ve yeni bir Ortadoðu ülkesine "demokrasi ihracý" var sanýrým... Yürü be ABD, yürü be Ýsrail, yürü be kainatýn bütün lanetlileri... Emrinize amade olan sadýk köpeðiniz Türkiye'yi saldýrtarak ihraç edin bu sefer de demokrasinizi... Hem de en "ileri"sinden... Temennim odur ki Türkiye'nin her sokaðýnda kan dökülsün... Her evden ama her evden ölüler çýksýn... Girmeye hazýrlandýðý savaþýn bedelini olabilecek en aðýr þekilde ödesin bu ülkenin suçlu/suçsuz tüm insanlarý... Bu ülkenin insanlarýnýn aðzýndan, suçlu/suçsuz her ve hep bir aðýzdan "bize herþey müstahak, daha da beterini haketmiþ bir ülkeyiz" lafý çýkmadýkça vatanseverlik ve hainlik hep kimlik deðiþtirmiþ olarak kalacak...

#17 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 02:38 ÖS

Cevap : Suriye Sorunu Bu çerçevede,hudut, þümul, miktar ve zamaný Hükümetçe takdir ve tespit edilmek kaydýyla, Türk Silahlý Kuvvetlerinin yabancý ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesi ile bununla ilgili gerekli düzenlemelerin Hükümet tarafýndan belirlenecek esaslara göre yapýlmasý için bir yýl süreyle izin verilmesini Anayasanýn 92. maddesi uyarýnca arz ederim.” ------------------------------ Suriye falan hikaye. Bu tezkere'yle giremeyeceðimiz ülke yok...

#18 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.482 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 02:53 ÖS

Katýlmýyorum hocam. Tarih boyunca bölünmek istenen ve an itibariyle bu tehlikeyle tekrar karþý karþýya kalan bür ülkenin, baþka bir ülkeyi bölmek ve yönetimini devirmek isteyen silahlý teröristlere yardým etmesini benim midem kaldýrmýyor. Ha PKK ha ÖSO. Benim için ikiside ayný bok.

Bu oyunun bir parçasý olursak en sonunda sýra bize de gelir. Suriye, Ýran ve Türkiye. Sýralama bu þekildedir...

PKK ile ÖSO hicte ayni kefeye konulabilecek hareketler degil.

ÖSO´ya terör örgütü diyebilmek icin Suriyet hükumetini devlet olarak kabul etmek gerekiyor. Esat hükumet olmaktan cok uzak, kendi halkini katleden otoriter bir diktatör. Saddam ve Gaddafi´den pek bir farki yok.

Sapla saman birbirine karisiyor bu konuda. Yahu Esat = PKK bugünlerde. Böyle bir dayanisma var.

Yarin öbür gün kuyrugu SIKISTIGINDA Esat serefsizi kimyasallari cikaracak ortaya. Ya kendi kullanacak ya da PKK´ya verecek.

Esat´in devrilmesi Israil´den önce Türkiye´nin güvenligi icin önemli.

#19 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 03:21 ÖS

Vallahi ben Suriye'yi devlet olarak tanýyorum. Hatta yakýn zamana kadar hükümetimiz de devlet olarak tanýyýp, ülke baþkanýyla kanka modundaydý :) Bu adam 1 yýl içinde mi diktatör oldu?

Sen ÖSO diye bir çeteyi desteklersen onlar da PKK'nýn çapulcularýný destekler. Kýsasa kýsas hocam... Adama "neden yapýyorsunuz" diye soracak yüz býrakmadýlar maalesef.

Esat'ýn devrilmesi bizim için felaket olur. Kuzeye þimdiden yerleþen kürtler var. Yakýnda Kuzey Ýrak ile birleþip büyük kürdistaný kurarlarsa görürüm ben istikrarý.

Sýra bize geliyor. Bunu nasýl göremiyorsunuz?

Eklenmiş Resim

#20 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Ekim 2012 - 03:46 ÖS

Cevap : Suriye Sorunu 10 senelik bir harekat planýydý bu zaten..Cevremize bahar gelmisken,bizi mevsimsiz mi býrakcalardý? Adamlar yýllar boyunca fýrýna elini sokamadýlar..Soktular yandýlar, masalara sarýldýlar..Boyuklerimiz Ýsrail ayarý verirken, sayý saymaya baslamýslardý ama unutuldu :)..Nedense beraber guneslendikleri adamlar despot oldular..Su an batýlýlar tarafýndan dikta rejimiyle basa getirilen tum liderler,onlar tarafýndan devriliyor..Kendilerine baglý adamlar isteniyor bolgede..Cok guclenmislerdi cunku..Bu islam baharýyla cehaleti tavan yapýp,tekme sille daha kolay girisicekler..Adam bir tane peygamber filmi uydurdu,herkes birbirine girdi..Sorsan halkýn %80'i , ahlaksýz-serefsiz,saldýrýcam falan derler :)..Uluslararasý okuduk da,Allahtan bu durumlarda isimize yarýyor :) "Muharrem Ýnce, AK Partili Nurettin Canikli’nin "Esad’tan yana mýsýnýz, Türkiye’den yana mýsýnýz" sözlerine yanýt vermek üzere yeniden kürsüye geldi. Ýnce, "Esad’ýn caný cehenneme. Bana ne Esad’tan? Ben Türkiye Cumhuriyeti’nden yanayým. Peki ben de size soruyorum siz Türkiye’den yana mýsýnýz, Obama’dan yana mýsýnýz?" diye konuþtu."